صفحه 26 از 38 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 372

موضوع: لوازم مورد نیاز در سفر و اقامت دانشجویی در سوئد

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc. Ecotechnology & Sustainable Development - MidSweden University

پیش فرض پاسخ : لوازم مورد نیاز در سفر و اقامت دانشجویی در سوئد

با مادر یکی از دوستان دانشجوی سوئد دیروز صحبت میکردم. می گفت اصلا لیست بلند بالا نبرید. پست جمهوری اسلامی واسه سوئد کیلویی حدود 10 هزار تومن میگیزه با بیمه. 8 تا 10 روزه هم می رسه. وسائل کمتر ضروری رو بدین پست کنن براتون. من لباس گرم رو میخوام یه ماه بعد با بعضی چیزای غیر ضروری بدم پست کنن برام. مگه چند کیلو میشه!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mfrad نمایش پست ها
    با مادر یکی از دوستان دانشجوی سوئد دیروز صحبت میکردم. می گفت اصلا لیست بلند بالا نبرید. پست جمهوری اسلامی واسه سوئد کیلویی حدود 10 هزار تومن میگیزه با بیمه. 8 تا 10 روزه هم می رسه. وسائل کمتر ضروری رو بدین پست کنن براتون. من لباس گرم رو میخوام یه ماه بعد با بعضی چیزای غیر ضروری بدم پست کنن برام. مگه چند کیلو میشه!؟
    در عوض فريت نهايتا كيلويي 2000 تومان در مياد. به نظرم اگه فقط لباس گرمه اگه بتونيد با خودتون ببريد خيلي بهتره.

Dear friend,
    It is better to bring all ur warm clothes with urself or freight some of them , and if you wanna to freight thing that would be better includes ur books and heavy things. Also if you want to post anything it is better to post your books, becuase it cost would be much more cheaper than ur clothes (chon ketab nashriye hesab mishe va nerkhe nashriyat besyar payin tar az khoraki va lebas hast, dar sani agar post poste zamini bashe ke dige arzoontar. 1 mah tool mikeshe vali besyar arzoon khahad bood.)
    I propose u to freight ur books and all ur heavy things.
    Remember that u have to exclude all the things u can not have with urself in a cabine, like spray, liquid, cartrige of printer,...
    When u come here it is september, if you wanna recieve ur warm clothes after one month it is up to u, but I think you will be freezing in september. It is not like Iran in mehr that u can wear T-shirt or something like this. It is Gothenburg with it's famous wind.

Member shad آواتار ها

مطالب زیر از دوست عزیز maryam_m83m هست که من عینا(با تبدیل به فارسی) این جا نقل قول می کنم،امیدوارم براتون مفید باشه:
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بازم می گم اینا همش تجربه ی منه،واسه من کار کرد ولی شاید یکی دیگه بیاد همین جا بگه نه به درد نمی خوره

اول این که فکر کنم یک فایل از بچه های قدیم هست که چی بیاریم،اون رو دانلود کنید،فکر کنم باید هنوز در فروم مربوطه موجود باشه.

1.دارو برای سرماخوردگی،اموکسی سیلین و ... بیارین.این جا هر وقت برین دکتر می گه برو خونه خوب می شی.هیچ وقت سعی نکنین این جا دندون پزشکی برید،کلا به صرفه نیست.

2.لامپ کم مصرف پرنور،این جا کلا لامپ گمونم بیشتر از 70 ندارن،100 پیدا کنین کلی هنر کردین.البته من به نور زیاد عادت دارم.شاید شما با همین مدل کم نور بسازید.

3.سبزی خشک کلا خیلی به درد من خورد.

4.سوپ آماده به مقدار زیاد،این جا به نظر من سوپ های آمادش خوش مزه نیست و گرون ترم که هست.

5.کهنه و دستمال برای تمیز کردن خونه

6.لباس زمستانی هر چی دارین بیارین،اگر ندارین خریدشو از ایران توصیه نمی کنم،می یاین همین جا می خرین.ولی هر چی رو موجود دارین از کاپشن و اینا بیارین.

7.لوازم تحریر این جا گرونه.مثل خودکار نوک مدادنوکی و...من خودم آوردم.

8.پلوپز به نظرم بیارین خوبه،البته این جا هم داره،ولی اکثرا که دیدم از ایران آوردن.

9.کابل شبکه اینترنت

کلا پیش نهاد می کنم بخش خوراکی ها رو به مامانتون واگذار کنید،مطمئنم که یک وانت خوراکی براتون جور می کنه،شما همونارو نصفش یا 1/3 ش رو بیارین.

این جا همه چی از خوراکی هست(آبلیمو 1-1،ترشی نمکین،گوشت حلال،نان بربری و لواش،تمبر هندی و آلوچه...)،تا جایی که اضافه بار نخورین می ارزه که با خودتون بیارین ولی اگر بخواین برای هر کیلوی اضافه خوراکی 18000 تومان بدین،نه به هیچ وجه این کار به صرفه نیست.

خوراکی ولوازم بهداشتی رو برای چند روز اولتون بیارین بد نیست تا یکم راه بیفتین.

10.software های کامپیوتری مثل King ...

11. کیف و کوله پشتی به دلیل مارک بودن این جا گرونه،پیش نهاد می کنم همون جا برین منوچهری،کوله های نوت بوکتون رو بخرین و بیارین.نوت بوک هم ایران ارزون تره(چون این جا کلا مالیات زیادی رو جنس ها می یاد،حتی خریدن نوت بوک از Germany ارزون تر از این جاست)بازم این نظر منه با توجه به چیزهایی که دیدم.
    Inactive

دوستان كسي اطلاعي از قيمت لوازم آرايش داره؟ عطر چطور؟
    مثلا يك رژلب نيوآ(مايع) اينجا حدودا 13000 تومانه. اونجا چطور؟!

یه شرکت تولید لولزم آرایشی خیلی معروف توی سوئدهست که احتمالا شما خانم ها اسمشو بهتر از من می دونین (الان اسمش یادم نمیاد) مشخصا قیمت ها اونجا خیلی پایین تر از اینجاست

نقل قول نوشته اصلی توسط y.hosseini نمایش پست ها
    دوستان كسي اطلاعي از قيمت لوازم آرايش داره؟ عطر چطور؟
    مثلا يك رژلب نيوآ(مايع) اينجا حدودا 13000 تومانه. اونجا چطور؟!

Member Sina Aryana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Production Engineering and Management , KTH University, Stockholm, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_oo_oo نمایش پست ها
    یه شرکت تولید لولزم آرایشی خیلی معروف توی سوئدهست که احتمالا شما خانم ها اسمشو بهتر از من می دونین (الان اسمش یادم نمیاد) مشخصا قیمت ها اونجا خیلی پایین تر از اینجاست
    درود،

نام این برند oriflame است.

شاد و پیروز باشید

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_Abhar نمایش پست ها
    در عوض فريت نهايتا كيلويي 2000 تومان در مياد. به نظرم اگه فقط لباس گرمه اگه بتونيد با خودتون ببريد خيلي بهتره.
    درود
    میشه راجع به فریت و شرایطش کمی اطلاعات بدین به من؟ یا لینک بذارین؟
    ممنون.
    دکتری در سوئد = نه تنها هزینه نداره، بلکه حقوق هم میگیرید (در صورت پذیرش: فول فاند، 5 ساله، هر سال هم افزایش پیدا میکنه)!!!
    از پاسخ گویی به سوالات عمومی و سوالاتی که در این سایت قبلاً پاسخ داده شده از طریق "پیام خصوصی" معذورم

Member mojedy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communication Systems - KTH

نقل قول نوشته اصلی توسط mfrad نمایش پست ها
    درود
    میشه راجع به فریت و شرایطش کمی اطلاعات بدین به من؟ یا لینک بذارین؟
    ممنون.
    دوست عزیز،
    شما معلوم اصلا تاپیکارو بررسی نمیکنین! لطفا قبل از ارسال پست کمی مطالعه کنین..
    تاپیکی بنام مباحث مربوط به فریت بار در سوئد موجود و به تفضیل دراین مرد بحث شده

Member mfrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود.
    چاقوی چند کاره (مال من 15 کاره) از لوازم به درد بخور و کاربردی هست. بنظرم اومد که به دوستان هم بگم. نه وزنی داره نه جاگیره، اما پر مصرف. دیکشنری advanced و نوشت افزار رو هم یکی از دوستان مقیم سوئد تاکید داشتند. همچنین قبل از رفتن وکالتنامه محضری به یکی از اعضای خانواده برای کارهایی که ممکنه لازم بشه مخصوصا کارهای بانکی رو هم خیلی تاکید کردند.
    دکتری در سوئد = نه تنها هزینه نداره، بلکه حقوق هم میگیرید (در صورت پذیرش: فول فاند، 5 ساله، هر سال هم افزایش پیدا میکنه)!!!
    از پاسخ گویی به سوالات عمومی و سوالاتی که در این سایت قبلاً پاسخ داده شده از طریق "پیام خصوصی" معذورم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)