صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 65

موضوع: آشپزی ایرانی

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

پیش فرض آشپزی ایرانی

خب ما بالطبع به دلیل ایرانی بودنمون غذاهای ایرانی رو بیشتر به مزاج خودمون میدونیم!
    این تاپیک به آشپزی ایرانی میپردازه!
    ویرایش توسط saman_shahin : July 20th, 2011 در ساعت 01:06 PM
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

پیش فرض پاسخ : آشپزی ایرانی

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    خب ما بالطبع به دلیل ایرانی بودنمون غذاهای ایرانی رو بیشتر به مزاج خودمون میدونیم!
    این تاپیک به آشپزی ایرانی میپردازه!
    دوستان یه کتاب اشپزی خوب و کاربردی میتونن پیشنهاد کنن ؟
    I am Back

Junior Member cyrusIII آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    دوستان یه کتاب اشپزی خوب و کاربردی میتونن پیشنهاد کنن ؟
    کتاب که زیاد هست ولی من فکر کنم هرکسی تجربیات خودشو با توجه به کشوری که درش زندگی کرده بزاره بهتر باشه تا کتاب. کتاب معمولا غذاهای لوکس و لوزام لوکس و ... رو بحث میکنه. فکر کنم زیاد جوابگو نباشه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrusIII نمایش پست ها
    کتاب که زیاد هست ولی من فکر کنم هرکسی تجربیات خودشو با توجه به کشوری که درش زندگی کرده بزاره بهتر باشه تا کتاب. کتاب معمولا غذاهای لوکس و لوزام لوکس و ... رو بحث میکنه. فکر کنم زیاد جوابگو نباشه.
    دوست عزیز دوباره سلام ( عجب دنیای کوچیکیه)

از شوخی بگذریم تجربه من.. یادمه برای چند تا غذا به سایت های آشپزی مراجعه کردم که خیلی هم کمک کرد ( از قبل هم نمی شناختم با گوگل پیداش کردم)

http://www.ashpazonline.com/

http://www.dastpokht.ir/

معمولا به زبان ساده بیان کرده اند و بدرد بخور هستند.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

سلامی ویژه خدمت کدبانویان معاصر، کدبانو attanew عزیزم و اقایونی که در اینده ای نزدیک می خوان کدبانو ای شایسته بشن!
    من پیشنهادم این است که قبل از رفتن،به مادر گرامی بگین که تو دفتر یا دفتر چه ای غذا هایی که دوست دارین و غدا هایی که پخت اونا اسون و وقت گیر نیست و در مواقعی که وقت ازاد دارن واسه شما بنویسن،هم دستپخت مادر و که دوست دارین و تقریبا دارین و می تونین درست کنین و هم اینکه اگر خوندین و به مشکل بر خوردین می تونین مادرتون در میون بزارین و مشاوره بگیرین! چند بار کنار مادرتون وایسین و غذایی رو که ایشون می پزه رو هم ببینین نوع پخت بد نیست...

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط PLZREPLY نمایش پست ها
    سلامی ویژه خدمت کدبانویان معاصر، کدبانو attanew عزیزم و اقایونی که در اینده ای نزدیک می خوان کدبانو ای شایسته بشن!
    من پیشنهادم این است که قبل از رفتن،به مادر گرامی بگین که تو دفتر یا دفتر چه ای غذا هایی که دوست دارین و غدا هایی که پخت اونا اسون و وقت گیر نیست و در مواقعی که وقت ازاد دارن واسه شما بنویسن،هم دستپخت مادر و که دوست دارین و تقریبا دارین و می تونین درست کنین و هم اینکه اگر خوندین و به مشکل بر خوردین می تونین مادرتون در میون بزارین و مشاوره بگیرین! چند بار کنار مادرتون وایسین و غذایی رو که ایشون می پزه رو هم ببینین نوع پخت بد نیست...
    سلام از ماست

من زیاد هنوز به این درجه نائل نشدم، لیست غذاهای من اینها هستند :

1. کته با تن ماهی
    2. املت بدون گوجه ( با رب)
    3. ماکارونی ایرانی ( که باید دم بکشه)
    4. اسپاگتی که نباید دم بکشه
    5. برخی وقتها هم ساندویچ پنیر و گوشت
    6 اگه دیگه خیلی حوصله داشته باشم ، چلو مرغ ...
    7. خوراک عدس هم هر از گاهی

البته ناراضی نستیم دندمون نرم یاد می گرفتیم ، خود کرده را تدبیر نیست..
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

اقا عطا از menu شما من شماره 3 رو می خوام! شما کجایی؟؟!!؟؟ یه روز با هم بریم بیرون ،من (فقط یک مورد غذا تو menu غذاهایی که بلدم دارم-تخم مرغ ابپز! ) دو تا تخم مرغ ابپز می یارم،شما غذای شماره ی 3 رو،نصف نصف!عین عدالت.ببخشید اگه زیادی شوخی کردم،کلا من نسبت به دوستمون عطا(attanew) ارادت خاصی دارم و از پست هایی که می ذاره فیض می بریم.
    یه راه دیگه دوستان، اینه که دور و ور شما پر ایرانی است یا حداقل هستن چند تایی،از اونا بخواین که یه بار اگه می یان که با هم درس بخونین، بیان و به شما غذا یاد بدن...یا جزو ای چیزی در مورد اشپزی که دارن و در اختیار شما قرار بدن.
    اگر هم خونه ای ایرانی دارین قبل از رفتن،با هم قرار بزارین که فلان غذا رو من یاد می گیرم و فلان غذا را تو...بعد با هم دانسته هاتون رو share کنین.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط PLZREPLY نمایش پست ها
    اقا عطا از menu شما من شماره 3 رو می خوام! شما کجایی؟؟!!؟؟ یه روز با هم بریم بیرون ،من (فقط یک مورد غذا تو menu غذاهایی که بلدم دارم-تخم مرغ ابپز! ) دو تا تخم مرغ ابپز می یارم،شما غذای شماره ی 3 رو،نصف نصف!عین عدالت.ببخشید اگه زیادی شوخی کردم،کلا من نسبت به دوستمون عطا(attanew) ارادت خاصی دارم و از پست هایی که می ذاره فیض می بریم.
    یه راه دیگه دوستان، اینه که دور و ور شما پر ایرانی است یا حداقل هستن چند تایی،از اونا بخواین که یه بار اگه می یان که با هم درس بخونین، بیان و به شما غذا یاد بدن...یا جزو ای چیزی در مورد اشپزی که دارن و در اختیار شما قرار بدن.
    اگر هم خونه ای ایرانی دارین قبل از رفتن،با هم قرار بزارین که فلان غذا رو من یاد می گیرم و فلان غذا را تو...بعد با هم دانسته هاتون رو share کنین.
    خواهش می کنم عزیز، شما به بنده لطف دارید. در مورد پیشنهاد سخاوتمندانه ی شما: حتما ولی نصف نصف رو یکم شک دارم، بستگی داره اون دوتا تخم مرغه چطوری از آب در بیاد خوب شه شاید بتونیم با هم دیگه همکاری کنیم.

داشتن برخی ادویه ها که برای هر خانواده ای خاص هست می تونه در لذت بخش بودن غذا کمک کنه.. زعفران یک از این موارد هست که طمع غذا رو عالی می کنه. یک خاطره ای رو هم از روزهای اول بگم، یادمه اونروزها غذا شده بود خوراک قارچ ( قارچ و سیب زمینی و تخم مرغ) البته مقوی بود ولی خوب هر روز دو وعده می خوردم که الان تو اون لیسته نیست چون دیگه کاملا اشباع شدم.

پختن خوراک سخت نیست فقط کمی خلاقیت می خواد تا مثل من فراری نشید.
    ویرایش توسط attanew : August 13th, 2011 در ساعت 06:25 PM دلیل: اضافه کردن بخشی

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

یه غذای با حال داریم به نام آبگوشت و می دونید که مزه ی این غذا به دمبه اونه ، حالا می خام بپرسم که دمبه گیر میاد و مثلا رفتی قصابی به قصاب چی باید بگی تا منظورت رو بفهمه که دمبه می خای ؟ چون شنیدم اونور گیر نمیاد

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

بچه ها توی کشورهای اروپایی وضعیت کنسرو چطوره ؟ کنسرو خوری علاوه بر اینکه هزینه ا رو کاهش میده صرفه جویی تو وقتم هست ..
    من شنیدم حتی میشه کنسرو غذاهایی مثل قیمه و .. هم پیدا کرد ؟؟
    I am Back

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)