صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 65 , از مجموع 65

موضوع: آشپزی ایرانی

Junior Member Setareh1998 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics, Sao paulo

پیش فرض پاسخ : آشپزی ایرانی

سلام
    یه چیزی‌هم من بگم....
    اوایل که رفته بودم برزیل...خب‌متاهل بودم و میبایست قشنگ اشپزی کنم.....همسرم برزیلیه ولی خب من غذای برزیلی که سهله ایرانیشم جز مرغ و ماهی و فسنجون و قورمه و غذاهای ساده چیزی بلد نبودم (الان ولی خب دیگه مشکلم حل شده)چون از نوجوانی قورمه درست میکنم تو قورمه خیلی ماهر بودم و هستم....بعد روز اول که رفته بودم نه دقیقا روز چهارم،برای ناهار قورمه درست کردم با سبزی ایرانی و ادویه های ایرانی جاتون خالی بوی این قورمه جوری تو ساختمون پیچیده بود که دوتا از همسایه هامون منو دیدن تو راه پله گفتن یکیشون گفت اگر باز از اون غذا دارین به منم بده یکیشونم گفت مهمونی بده یه روز‌بیایم خونتون از اون غذا بخوریم...خلاصه اشپزی ایرانی تو غربت خوبه خییییلی خوبه....
    ستاره>بهادری>27>سنندج>لیسانس >مازندران>فوق>سائوپائلو>فیز یک حالت جامد>حسرت به دل مونده پلیمر امیرکبیر>دختر 8 ساله(سوفیا)>پسر 5 ساله(سام)>دختر6ماهه(سارا)> درونگرا>اعتماد به نفس بالا>عاقل> نوازنده سه تار> از رشتم متنفرم

بچه ها یه غذای ساده بگین واسه جشن رسمی میخوام درست کنم
    سخت نباشه تجربه آشپزی زیاد ندارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esi_eng نمایش پست ها
    بچه ها یه غذای ساده بگین واسه جشن رسمی میخوام درست کنم
    سخت نباشه تجربه آشپزی زیاد ندارم
    سلام دوست عزیز،
    سالاد الویه میتونید درست بکنید
    طرز تهیش خیلی ساده هست.
    مواد لازمش هم: سیب زمینی، خیار شور (البته اگر تو اروپا هستین پیدا کردن این آیتم یکم سخته چون اونجا خیار شوراش شیرینه اما بازم طعم خوبی میده تو سالاد الویه)، سینه مرغ، تخم مرغ، سس مایونز و مخلفاتی چون: کالباس و ذرت و... برای چهارتا سیب زمینی بزرگ دوتا تخم مرغ و یک سینه کامل مرغ (1/4 مرغ کامل) و چهار برگ کالباس و چهار تا پنج خیار شور و یکم ذرت و سه تا چهار قاشق سس مایونز نیاز هست.
    موفق باشید

اوکی گرفتم
    پس بذارم مرغ تو آب گرم شه تا یکم نرم شه بعدش اون چیزا رو اضاف کنم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط esi_eng نمایش پست ها
    اوکی گرفتم
    پس بذارم مرغ تو آب گرم شه تا یکم نرم شه بعدش اون چیزا رو اضاف کنم؟
    شرمنده ولي شما با اين چيزي كه نوشتي پيداست اوضاع آشپزيتون خيلي خرابه ، مرغ تو آب گرم بشه! مرغ را ميپزيد ، به اين صورت كه مرغ را ميزاريد توي قابلمه و يك پياز كوچك و يكم ادويه و اگر داشتيد يك حبه سير را كنارش ميزاريد و يك ذره هم آب ميريزيد.شعله را كم كنيد ، بسته به مرغتون بين نيم تا يك ساعت مرغ پخته و وقتي سرد شد ميريد سراغ دستور بالا.

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)