صفحه 19 از 20 نخستنخست ... 91011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 199

موضوع: پذیرش سال اول و دوم لیسانس

پیش فرض پاسخ : پذیرش سال اول و دوم لیسانس

دوستان سلام میخواستم بدونم برای پذیرش سال سوم لیسانس میشه پذیرش مشروط به شرط گذراندن دوره زبان در فرانسه گرفت
    رشته مورد نظر روانشناسی
    مدرک زبان تا آ۲ ایران بگیرم بقیشو فرانسه بگیرم شدنیه این کار
    بعد برای پذیرش سال دوم وسوم لیسانس معد اون دو سال یا سه سالی که تو ایران خوندیم مهمه یا دیپلم پیش دانشگاهیم مهمه؟؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_flh نمایش پست ها
    دوستان سلام میخواستم بدونم برای پذیرش سال سوم لیسانس میشه پذیرش مشروط به شرط گذراندن دوره زبان در فرانسه گرفت
    رشته مورد نظر روانشناسی
    مدرک زبان تا آ۲ ایران بگیرم بقیشو فرانسه بگیرم شدنیه این کار؟

خیر ولی می تونید پذیرش زبان بگیرید و بعد از تکمیل زبانتون سال بعدش پذیرش دانشگاه رو بگیرید (حواستون باشه که چنین کاری می تونه بین 12 تا 20 هزار یورو (شهریه کلاس، هزینه یک سال زندگی و مخارج متفرقه) خرج روی دستتون بگذاره... اگه این پول رو ندارید می تونید ظرف یک سال تا یک سال و نیم در ایران و با صرف هزینه خیلی کمتر فرانسه رو تا سطح B2 یاد بگیرید
    نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_flh نمایش پست ها
    بعد برای پذیرش سال دوم وسوم لیسانس معد اون دو سال یا سه سالی که تو ایران خوندیم مهمه یا دیپلم پیش دانشگاهیم مهمه؟؟

در حال حاضر در دانشگاههای فرانسه (غیر از رشته های پزشکی) تا سطح سال دوم مستر (بعضی جاها سال اول مستر) گزینشی روی سواد علمی شما نمی شه... این که شما دیپلم و پیش دانشگاهی رو با موفقیت گذروندید و ایکس واحد هم در دانشگاه پاس کردید یعنی می تونید به درس خوندنتون ادامه بدید. تنها شرط اینه که زبانتون به اندازه کافی خوب باشه. یعنی اقلاً سطح B2 باشید برای روانشناسی
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

با سلام

من دانشجوی کارشناسی هوافضای شریف هستم. سال 93 کنکور دادم و متاسفانه اصلاً به رشته ی تحصیلیم علاقه ای ندارم. قصد دارم در فلسفه و اگر بشه در فرانسه تحصیل کنم. چند سوال داشتم:
    1) این که رشته ی دبیرستانم ریاضی بوده مشکلی ایجاد نمی کنه؟

2) معدل دیپلم من 19:80 و معدل پیش دانشگاهیم 18:90 هست. اگر بتوانم نمره زبان را بیاورم ، شانس پذیرشم چقدر هست؟

3)معمولاً لیست جلسات توجیهی سفارت را چه زمانی در سایت قرار می دهند؟ چون الآن که می رم به سایت دفتر فرهنگی چیزی تو لیستش نیست!

4) برای فلسفه چه مدرک زبانی لازم هست؟

5) می توانم از برخی از اساتید فلسفه داخلی (فلسفه علم شریف) ریکام هم بگیرم. مزیتی ایجاد می کنه؟

از دوستان مطلع می تونم خواهش کنم که برای این تاپیک( تحصیل لیسانس یا کلا تحصیل در فرانسه) یک FAQ درست کنند؟ متاسفانه جواب ها پراکنده و بعضا متفاوت هستند و نمی شه چیز خوبی ازش استنباط کرد.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush315 نمایش پست ها
    از دوستان مطلع می تونم خواهش کنم که برای این تاپیک( تحصیل لیسانس یا کلا تحصیل در فرانسه) یک FAQ درست کنند؟ متاسفانه جواب ها پراکنده و بعضا متفاوت هستند و نمی شه چیز خوبی ازش استنباط کرد.
    پیشنهاد بسیار خوبیه. البته یه تاپیک اینجوری داریم که چون قفل شده نمیشه چیزی بهش اضافه کرد. اطلاعاتش قدیمیه (2012) ولی بیش از 80 درصدش کماکان معتبره.
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hassannezhad_m نمایش پست ها
    با سلام

من دانشجوی کارشناسی هوافضای شریف هستم. سال 93 کنکور دادم و متاسفانه اصلاً به رشته ی تحصیلیم علاقه ای ندارم. قصد دارم در فلسفه و اگر بشه در فرانسه تحصیل کنم. چند سوال داشتم:
    1) این که رشته ی دبیرستانم ریاضی بوده مشکلی ایجاد نمی کنه؟

2) معدل دیپلم من 19:80 و معدل پیش دانشگاهیم 18:90 هست. اگر بتوانم نمره زبان را بیاورم ، شانس پذیرشم چقدر هست؟

3)معمولاً لیست جلسات توجیهی سفارت را چه زمانی در سایت قرار می دهند؟ چون الآن که می رم به سایت دفتر فرهنگی چیزی تو لیستش نیست!

4) برای فلسفه چه مدرک زبانی لازم هست؟

5) می توانم از برخی از اساتید فلسفه داخلی (فلسفه علم شریف) ریکام هم بگیرم. مزیتی ایجاد می کنه؟
    سلام
    برای فلسفه حتماً حداقل B2 رو برای فرانسه می خواید (چون باید بتونید سنتز و essay بنویسید)... این که دیپلمتون چی بوده اونقدر مهم نیست، به شرطی که بتونین توضیح بدین (در انگیزه نامه) که اولاً می دونین چی می خواین و ثانیاً اطلاعات کافی برای این انتخاب دارید. اگه بتونید از اساتیدی مثل دکتر شهشهانی توصیه نامه بگیرید، البته که تاثیر مثبت داره. معدلتون عالیه و امتیاز مهمی محسوب میشه. فرانسه کماکان برای فلسفه پست مدرن/ پست استراکچرالیست و البته فلسفه تحلیلی یکی از بهترین جاهاست.
    موفق باشید

Junior Member

سلام و ممنون از توضیحاتتون

من می‌خوام بوسیله‌ی پذیرش زبان ویزا بگیرم از سفارت فرانسه و تحصیلاتم رو در مقطع لیسانس در فرانسه ادامه بدم. اینجا هم الان دانشجوام. مشکلی با هزینه یا چیز دیگه‌ای ندارم. اما چند جا توی فروم خوندم که سفارت برای یادگیری زبان ویزا نمیده. در مقابل از یکی دو نفر که دانشجوان تو فرانسه شنیدم که این کار ممکنه و همینطور از یک موسسه اعزام دانشجو که نسبتا به کارشون اطمینان دارم ( در مقایسه با سایر موسسه ها). تا قبل از مراجعه به سفارت هم میتونم یه مدرک A2 یا شاید B1 بگیرم. به نظر شما میشه اینطوری ویزا گرفت؟ و اگر ویزام ریجکت بشه برای اولای کردن سال دیگه یا کشور دیگه مشکلی به وجود میاره؟

البته هنوز با بخش فرهنگی تماس نگرفتم، فردا که شنبه‌ست تماس میگیرم.

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها

خیر ولی می تونید پذیرش زبان بگیرید و بعد از تکمیل زبانتون سال بعدش پذیرش دانشگاه رو بگیرید (حواستون باشه که چنین کاری می تونه بین 12 تا 20 هزار یورو (شهریه کلاس، هزینه یک سال زندگی و مخارج متفرقه) خرج روی دستتون بگذاره... اگه این پول رو ندارید می تونید ظرف یک سال تا یک سال و نیم در ایران و با صرف هزینه خیلی کمتر فرانسه رو تا سطح B2 یاد بگیرید

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rmbi نمایش پست ها
    سلام و ممنون از توضیحاتتون

من می‌خوام بوسیله‌ی پذیرش زبان ویزا بگیرم از سفارت فرانسه و تحصیلاتم رو در مقطع لیسانس در فرانسه ادامه بدم. اینجا هم الان دانشجوام. مشکلی با هزینه یا چیز دیگه‌ای ندارم. اما چند جا توی فروم خوندم که سفارت برای یادگیری زبان ویزا نمیده. در مقابل از یکی دو نفر که دانشجوان تو فرانسه شنیدم که این کار ممکنه و همینطور از یک موسسه اعزام دانشجو که نسبتا به کارشون اطمینان دارم ( در مقایسه با سایر موسسه ها). تا قبل از مراجعه به سفارت هم میتونم یه مدرک A2 یا شاید B1 بگیرم. به نظر شما میشه اینطوری ویزا گرفت؟ و اگر ویزام ریجکت بشه برای اولای کردن سال دیگه یا کشور دیگه مشکلی به وجود میاره؟

البته هنوز با بخش فرهنگی تماس نگرفتم، فردا که شنبه‌ست تماس میگیرم.

با تشکر
    بله به نظر میاد که اخیراً گرفتن ویزای آموزش زبان نسبت به سابق خیلی راحتتر شده. به تازگی که برای خواهرم برای آلیانس فرانسز شهر نیس اقدام کردیم، مستقیماً ما رو به (احتمالاً همون) موسسه ای در تهران ارجاع دادن (که شما هم باهاشون صحبت کردید). متاسفانه طبق قوانین سایت اجازه ذکر نام موسسه رو ندارم.

با توجه که یکی از مدیران ارشد این موسسه مقام بالایی در سفارت فرانسه داره، میشه به قولشون اطمینان کرد. به هر حال شما دلیلی برای یادگیری فرانسه در فرانسه دارید (مثلاً امکان ادامه تحصیل سریعتر به زبان فرانسه در دانشگاه و در رشته مورد علاقه تون). سفارت قاعدتاً این انگیزه شما رو بررسی می کنه... اگه در کلاس زبان معتبری با ساعات درس بیش از 20 ساعت در هفته (که باعث میشه دانشجو به حساب بیاید) ثبت نام کنید، امکان پراخت هزینه های کلاس و همینطور زندگی در فرانسه رو برای اون سال و احیاناً سالهای بعدی که باید درس بخونید داشته باشید، دلیلی نداره بهتون ویزا ندن

سلام
    من لیسانس مهندسی دارم
    اما میخوام برای پزشکی اقدام کنم.سفارت با این مساله مشکل نداره؟ آیا بهتره بگم که لیسانس دارم یا نگم و گپ تحصیلی رو جور دیگه پر کنم؟

دوستان کسی هست بدونه ایا برای دانشگاههای خصوصی فرانسه برای مقطع لیسانس هم باید از بخش فرهنگی سفارت اقدام کرد یا مستقیم از خود دانشگاه اپلای کرد ؟ من ایمیل فرستادم براشون یه فرم برام فرستادن و گفتن بعد از پر کردن فرم و فرستادن lettre de motivation یه مصاحبه با اسکایپ باهاتون میشه و مدارک دبیرستانون رو بای بفرستید اصلا حرفی از اینکه باید از طریق سفارت اقدام کنید نزد ، سوال بعدیم اینکه من 32 سالمه و لیسانس زیست شناسی دارم و بعد از فارغ التحصیلی اصلا در زمینه تحصیلم کار نکردم بلکه توی کار اشپزی بودم الان هم میخوام همین رشته رو حرفه ای ادامه بدم ، ایا سنم و اینکه بعد از 14 سال از گرفتن مدرک دیپلم و تحصیل در رشته غیر مرتبت خیلی امتیاز منفی هست برای ویزا ؟ یا اصلا اشاره به تحصیلات دانشگاهیم نکنم و بگم بعد از دیپلم اشپزی میکردم ؟ درضمن سطح زبان فرانسه م B1 هست و ایتلس 6 اکادمیک هم دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)