صفحه 18 از 20 نخستنخست ... 891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 199

موضوع: پذیرش سال اول و دوم لیسانس

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : پذیرش سال اول و دوم لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط LaDy_NaNi نمایش پست ها
    دوستان برای نحصیل در رشته پزشکی باید پذیرش لیسانس اول بگیریم بعد از یک سال ازمون بدیم درسته؟
    فکر میکنم بهتره شما رو هم به پست دوست خوبمون آوند ارجاع بدم

Junior Member

با سلام
    می بخشید من لیسانس مهندسی شیمی بودم ولی دلم میخواد از اول برم لیسانس معماری. ایا این گونه امکان داره ؟ تغییر رشته و شروع از لیسانس. لطفا شرایطش رو هم به من بفرمایید. باتشکر

سلام دوستان. با تشکر از راهنمایی شما خواستم از حضورتون بپرسم که آیا شرایط سنی بالا علاوه بر ایجاد مشکل در روند دریافت ویزا٬ برای اخذ پذیرش هم مشکلی ایجاد میکنه یا خیر؟ با فرض اینکه شخص اینجا سال اول دانشگاه رو در همون رشته مورد تقاضا تموم کرده باشه و در حال تحصیل در سال دوم باشه٬برای اخذ پذیرش سال اول و دوم لیسانس در فرانسه ٬ آیا کمکی بهش در مورد وقفه تحصیلی ده ساله بین دبیرستان و دانشگاهش میکنه یا خیر. با سپاس فراوان

سلام. من دیپلم فنی حرفه ای رشته ناوبری دارم.
    بعدش بدون پیش دانشگاهی رفتم دانشگاه آزاد سما رشته تربیت بدنی کاردانی گرفتم. آیا برای رفتن به دانشگاه های فرانسه حتما باید پیش دانشگاهی داشت؟ بعد اینکه رشته دیپلمم با دانشگاهی فرق میکنه مشکلی ایجاد نمیکنه؟ من میخوام داخل رشته تربیت بدنی یعنی رشته دانشگاهیم ادامه تحصیل بدهم. بعد اینکه برای کدوم سطح پذیرش می دهند با مدرک کاردانی

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ArefJoli نمایش پست ها
    سلام. من دیپلم فنی حرفه ای رشته ناوبری دارم.
    بعدش بدون پیش دانشگاهی رفتم دانشگاه آزاد سما رشته تربیت بدنی کاردانی گرفتم. آیا برای رفتن به دانشگاه های فرانسه حتما باید پیش دانشگاهی داشت؟ بعد اینکه رشته دیپلمم با دانشگاهی فرق میکنه مشکلی ایجاد نمیکنه؟ من میخوام داخل رشته تربیت بدنی یعنی رشته دانشگاهیم ادامه تحصیل بدهم. بعد اینکه برای کدوم سطح پذیرش می دهند با مدرک کاردانی
    بهترین راهنمایی رو بخش فرهنگی سفارت فرانسه می تونه بهتون بکنه... پیشنهاد می کنم با اونها مشورت کنید. ولی در کل پذیرش شما بر می گرده به این که در چه رشته ای دارید اقدام می کنید؟ چقدر سابقه دارید توش؟ اصلاً به تحصیلات یا تجربیات امروزتون مربوط میشه؟ اگه بله نمره هاتون و وضعیتتون چطور بوده؟ در کل با فوق دیپلم می تونید رو پذیرش سال سوم لیسانس حساب کنید (اگه رشته مربوط باشه)

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط meghdadespo نمایش پست ها
    سلام دوستان. با تشکر از راهنمایی شما خواستم از حضورتون بپرسم که آیا شرایط سنی بالا علاوه بر ایجاد مشکل در روند دریافت ویزا٬ برای اخذ پذیرش هم مشکلی ایجاد میکنه یا خیر؟ با فرض اینکه شخص اینجا سال اول دانشگاه رو در همون رشته مورد تقاضا تموم کرده باشه و در حال تحصیل در سال دوم باشه٬برای اخذ پذیرش سال اول و دوم لیسانس در فرانسه ٬ آیا کمکی بهش در مورد وقفه تحصیلی ده ساله بین دبیرستان و دانشگاهش میکنه یا خیر. با سپاس فراوان
    من سوالتون رو دیر دیدم
    بله کمک می کنه... وقتی شما الان دانشجو هستید و امسالتون رو با موفقیت به پایان بردید در حقیقت نشون دادید که توانایی ادامه تحصیل در اون رشته رو دارید و به اصطلاح پشتتون باد نخورده

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام
    تقریباً تنها راه دریافت بورس دولتی در سال دوم و سوم لیسانس در فرانسه برای دانشجویان خارجی استفاده از Bourse d'excellence d'Eiffle هست که شرایط خاص خودش رو داره (از جمله معدل دیپلم عالی و غیره).
    پیشنهاد من به شما اینه که اگه معدل دیپلمتون بالاتر از 14 اه سال آینده در کنکور اکول پلی تکنیک شرکت کنید (نیاز به پایه ریاضیات خیلی قوی دارید)... در اون صورت شهریه ندارید، کمک هزینه خوبی دارید، مساله اسکانتون حل شده است و ظرف 3 سال هم از معروفترین مدرسه مهندسی فرانسه مدرکی معادل فوق لیسانس می گیرید (یعنی عملاً یک سال جلو می افتید)... این بورسها تعهد خدمت ندارند... می تونه خیالتون راحت باشه... ولی حتماً سال دوم دانشگاه رو تموم کنید و خیلی خوب هم تموم کنید (سعی کنید معدلتون زیر 16 نیاد... زیر 14 نیازی نیست اصولاً برای پلی تکنیک به خودتون زحمت بدید چون نمی گیرند)
    درغیر این صورت شما می تونید در کنکور مدارس عالی دیگر هم شرکت کنید... شرایط بورسشون به خوبی پلی تکنیک نیست ولی باز هم میشه از بورس ایفل و کمکهای دیگه استفاده کرد.
    این مساله به احتمال زیاد مشکلی برای شما ایجاد نمی کنه ولی حواستون باشه: کنکور پلی تکنیک و استفاده از بورس ایفل هر دو شرط سنی دارند (پلی تکنیک 26 سال - 28 با احتساب سربازی و ایفل 30 سال برای مقطع فوق لیسانس و پایینتر و 35 سال برای مقطع دکترا)
    سلام...
    خوب هستید؟
    میخواستم بدونم هر سال اکول پلی تکنیک کنکورش در ایران برگزار میشه؟
    بعد اونی که زدید معدل دیپلم بالای ۱۴ شرط شرکت در ازمونه؟یا منظورتون اینه که اگر زیر ۱۴ باشم توانایی قبول شدنش رو ندارم؟چون من هنوز معدلم بالای ۱۷ هس تو دانشگاه ولی دیپلم ۱۲ شدم ولی ریاضی و فیزیک رو حسابی قوی کردم تو مدت همین تابستون

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط max_boy2016 نمایش پست ها
    سلام...
    خوب هستید؟
    میخواستم بدونم هر سال اکول پلی تکنیک کنکورش در ایران برگزار میشه؟
    بعد اونی که زدید معدل دیپلم بالای ۱۴ شرط شرکت در ازمونه؟یا منظورتون اینه که اگر زیر ۱۴ باشم توانایی قبول شدنش رو ندارم؟چون من هنوز معدلم بالای ۱۷ هس تو دانشگاه ولی دیپلم ۱۲ شدم ولی ریاضی و فیزیک رو حسابی قوی کردم تو مدت همین تابستون
    سلام
    کنکور اکول پلی تکنیک و چند تا کنکور دیگه در هر جایی که حداقل متقاضی (معمولاً 5) رو داشته باشه برگزار میشه. یعنی به احتمال قوی در ایران هم برگزار میشه... اگه هم نشه بهتون ویزای کنکور میدن که باهاش تشریف بیارید فرانسه و امتحان بدید. با بخش فرهنگی سفارت در مورد کنکور ها تماس بگیرید.
    برای شرکت در کنکور، ابتدا یک پرونده تشکیل می دید و اونجا مدارکی رو که خواستن می گذارید. اگه معدل دیپلمتون پایینه توی توضیحات همون پرونده مشکلات رو توضیح می دید (بیماری، مشکل خانوادگی، شکستی که ازش درس گرفتید...) و اگه (که در کیس شما خوشبختانه وجود داره) مدارکی مبنی بر حل مشکل یاد شده هم دارید ضمیمه می کنید (در وضعیت بخصوص شما، نتایج و نمرات دانشگاه رو).
    برای کتابهای نمونه سوال کنکور، کتابخانه بخش فرهنگی سفارت می تونه کمکتون کنه. اگه هم مشکلی بود بعد از اینکه دقیقاً نوع کنکورتون مشخص شد یه تماس با من بگیرید که ببینم اگه کتاب به درد بخوری داشتم براتون بفرستم
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

بسیار سپاسگزارم

Moderator

رشته و دانشگاه

دوست عزیزی پیام خصوصی فرستادند که به علت اهمیت مطلب خلاصه سوال ایشون و جوابم رو اینجا می گذارم:

با عرض سلام! بنده دانشجوی سال سوم لیسانس هستم اوضاع درسی خوبی هم ندارم و عملا انگار دانشجوی سال دوم هستم ، میخواستم بدونم ایا ممکن هست من بتونم برای سال دوم یا سوم لیسانس به یکی از دانشگاه های فرانسه اقدام کنم ؟ باید اینجا انصراف بدم از تحصیل برای گرفتن پذیرش از فرانسه ؟
    سلام
    1-پیش از مقطع فوق لیسانس، گزینش فقط در خصوص زبان انجام میشه و باید در سطح B2(در موارد استثنایی B1 خیلی خوب باشید). پس برای گرفتن پذیرش در همون رشته یا رشته های هم خانواده مشکل خاصی جز زبان نیست. برای سال دوم لیسانس باید از راه مخصوصش اقدام کنید (با بخش فرهنگی سفارت فرانسه تماس بگیرید)
    2-نیازی به انصراف از تحصیل نیست.
    3-با این وجود باید فضولی کنم و چند سوال بپرسم: من خودم سالها پیش شرایط شما یا حتی بدتر رو داشتم (توی ایران از بس درس نمی خوندم مجبور شدم انصراف بدم که اخراج نشم)
    الف) چی باعث میشه که فکر کنی اون طرف موفق تر خواهی بود؟
    ب) آیا دلایل واقعی شکستت رو بررسی کردی و ازش درس گرفتی؟
    ج) آیا مشکل سربازیت حل شده؟
    د) درس خوندن از سال دوم لیسانس یعنی در بهترین حالت 3 سال سالی حدود 8000 یورو از جیب خوردن. شما در شرایطی هستی که بتونی چنین هزینه ای بکنی؟
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)