صفحه 2 از 20 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 199

موضوع: پذیرش سال اول و دوم لیسانس

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس (مسائل عملی و جزئی در پروسه اپلای)

خوب یه سری اطلاعات بیشتر بدست اوردم: همه چیز بسته به مدرک دیپلمتونه. آیا شما مدرک دیپلمتون رو در ایران گرفتید یا خارج از ایران؟ اگر خارج از ایران بوده آیا توی اروپا گرفتید یا نه؟ تمام اینها با هم فرق داره. اگه دیپلمتون رو توی ایران گرفتید، حتما باید از طریق سفارت فرانسه در تهران اقدام کنید. هیچ ربطی هم به محل سکونت الان شما نداره.
    ولی اگه خارج از ایران بوده و شما هنوز مقیم اونحا نشدی، بهتره با سفارت فرانسه توی همون کشور تماس بگیری. اگه اقامت اون کشور رو داری و دیپلمتو همونجا گرفتی، باید مستقیما از طریق دانشگاه اقدام کنیم(سایت admission post bac).
    در مورد پذیرش مشروط به زبان واقعا نمی تونم صد در صد بگم، ولی ندیدم من همچین موردی رو.

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع لیسانس و فوق لیسانس (مسائل عملی و جزئی در پروسه اپلای)

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    خوب یه سری اطلاعات بیشتر بدست اوردم: همه چیز بسته به مدرک دیپلمتونه. آیا شما مدرک دیپلمتون رو در ایران گرفتید یا خارج از ایران؟ اگر خارج از ایران بوده آیا توی اروپا گرفتید یا نه؟ تمام اینها با هم فرق داره. اگه دیپلمتون رو توی ایران گرفتید، حتما باید از طریق سفارت فرانسه در تهران اقدام کنید. هیچ ربطی هم به محل سکونت الان شما نداره.
    ولی اگه خارج از ایران بوده و شما هنوز مقیم اونحا نشدی، بهتره با سفارت فرانسه توی همون کشور تماس بگیری. اگه اقامت اون کشور رو داری و دیپلمتو همونجا گرفتی، باید مستقیما از طریق دانشگاه اقدام کنیم(سایت admission post bac).
    در مورد پذیرش مشروط به زبان واقعا نمی تونم صد در صد بگم، ولی ندیدم من همچین موردی رو.
    آقا تشکر از اینکه رفتین این موضوع رو پیگیری کردین!..

من تا پیش دانشگاهی ایران درس خوندم؛ تو اروپا (سال اول لیسانس) درس میخونم؛ تصمیم گرفتم برم فرانسه - به زبان فرانسوی - شروع کنم!..

سایت چندتا دانشگاه (نه موسسه!) خیلی خوب رو هم دیدم که دوره ی 6 ماهه و 1 ساله زبان فرانسه رو دارند.....اینجا که اقامت دانشجویی دارم بعدش برم فرانسه چون دوره بیشتر از 3 ماهه باید واسه اقامت 1 ساله اونجا هم اقدام کنم؛

1. آیا واسه اینم باید از تهران اقدام کنم؟؟؟؟...

2. حالا ما دوره رو بعد 1 سال تموم کردیم و خواستیم تو همون دانشگاهه که توش زبان خوندیم رشته مورد نظرمون رو بخونیم، آیا باید جمع کنیم همه چیو بفرستیم ایران تا که بخش فرهنگی سفارت فرانسه برامون اپلای کنه؟؟؟...

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanhajavi نمایش پست ها
    آقا تشکر از اینکه رفتین این موضوع رو پیگیری کردین!..

من تا پیش دانشگاهی ایران درس خوندم؛ تو اروپا (سال اول لیسانس) درس میخونم؛ تصمیم گرفتم برم فرانسه - به زبان فرانسوی - شروع کنم!..

سایت چندتا دانشگاه (نه موسسه!) خیلی خوب رو هم دیدم که دوره ی 6 ماهه و 1 ساله زبان فرانسه رو دارند.....اینجا که اقامت دانشجویی دارم بعدش برم فرانسه چون دوره بیشتر از 3 ماهه باید واسه اقامت 1 ساله اونجا هم اقدام کنم؛

1. آیا واسه اینم باید از تهران اقدام کنم؟؟؟؟...

2. حالا ما دوره رو بعد 1 سال تموم کردیم و خواستیم تو همون دانشگاهه که توش زبان خوندیم رشته مورد نظرمون رو بخونیم، آیا باید جمع کنیم همه چیو بفرستیم ایران تا که بخش فرهنگی سفارت فرانسه برامون اپلای کنه؟؟؟...
    به حضور شما عرض شود که برای اینکه بحث روشن بشه بذارید اینجوری بگم(!): فرض کنیم شما فرانسوی یاد داری، پیش دانشگاهی رو در ایران بودی و یک سال تحصیلات خارج از کشور داری و میخوای برای لیسانس اقدام کنی:
    در این صورت شما باید از طریق سفارت فرانسه در تهران اقدام کنی. راه دیگه ای هم وجود نداره.
    حالت دوم: شما فرانسوی نمی دونی و می خوای ابتدا برای تکمیل زبون فرانسوی بری:
    در این صورت می تونین خودتون برای هر موسسه یا دانشگاهی که میخواین اقدام کنین و ویزا رو هم از همون کشوری که الان هستید بگیرید. (به نظرم چون در ایران نیستید، مشکلی وجود نخواهد داشت بابت ویزا)
    و اما سوال شما: ترکیب دو حالت بالاست! یعنی هم فرانسه نمی دونی و هم میخوای پذیرش مشروط بگیری: من میرم توی سایت چند دانشگاهو نگاه میکنم اگه چیزی دستگیرم شد به شما خبر میدم!

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

سایت دانشگاه Tours رو نگاه کردم. اولا اینکه مثل اینکه باید امتحان TCF رو بدی تا سطحت رو بدونن چقدره و وارد کدوم کلاس باید بشی. شهریه یک سال کامل 1800 یورو بود. توی فرم اپلای یک چیزی نوشته بود که آیا میخواین برای بعد از این دوره، در این دانشگاه ثبت نام کنید؟ احتمالا یه چیزی هست اینجا ها دیگه. شما به این ایمیل که میدم تماس بگیر سوالتو بپرس. زود جواب میدن. اگه جوابتو گرفتی بیا اینجا به بقیه بگو تا اونا هم یه استفاده ای ببرن:
    chantal.lebervet@univ-tours.fr
    ضمنا ددلاین اپلای هم تا سوم ژوئن 2011 هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    سایت دانشگاه Tours رو نگاه کردم. اولا اینکه مثل اینکه باید امتحان TCF رو بدی تا سطحت رو بدونن چقدره و وارد کدوم کلاس باید بشی. شهریه یک سال کامل 1800 یورو بود. توی فرم اپلای یک چیزی نوشته بود که آیا میخواین برای بعد از این دوره، در این دانشگاه ثبت نام کنید؟ احتمالا یه چیزی هست اینجا ها دیگه. شما به این ایمیل که میدم تماس بگیر سوالتو بپرس. زود جواب میدن. اگه جوابتو گرفتی بیا اینجا به بقیه بگو تا اونا هم یه استفاده ای ببرن:
    chantal.lebervet@univ-tours.fr
    ضمنا ددلاین اپلای هم تا سوم ژوئن 2011 هست.
    حتما!!..هر چی دستگیرم شد، اینجا میگم!!!..........این 1800 تا واسه زبان بود دیگه؟...لینکشو برام PM بفرستی ممنون میشم!!...(در این مورد تو سایت دانشگاه Tours چیزی پیدا نکردم!)

منم تو چندتا از دانشگاههاشون دیدم همچین موردی رو!....

یه موضوع دیگه!!!... من تو پاریس آشنا دارم به همین خاطر خیلی برام مهمه که بتونم اونجا دانشگاه برم (اونجا برام کار هست و میتونم از این اجازه کار 20 ساعت در هفته استفاده کنم)...هر چی گشتم که بتونم تو پاریس دانشگاهی رو پیدا کنم که این دوره ی 1ساله رو داشته باشه!!...نبود!!!!!..یعنی من نتونستم پیدا کنم!...

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanhajavi نمایش پست ها
    حتما!!..هر چی دستگیرم شد، اینجا میگم!!!..........این 1800 تا واسه زبان بود دیگه؟...لینکشو برام PM بفرستی ممنون میشم!!...(در این مورد تو سایت دانشگاه Tours چیزی پیدا نکردم!)

منم تو چندتا از دانشگاههاشون دیدم همچین موردی رو!....

یه موضوع دیگه!!!... من تو پاریس آشنا دارم به همین خاطر خیلی برام مهمه که بتونم اونجا دانشگاه برم (اونجا برام کار هست و میتونم از این اجازه کار 20 ساعت در هفته استفاده کنم)...هر چی گشتم که بتونم تو پاریس دانشگاهی رو پیدا کنم که این دوره ی 1ساله رو داشته باشه!!...نبود!!!!!..یعنی من نتونستم پیدا کنم!...
    بله. 1800 تا مربوط به شهریه دوره زبان هست. وگرنه تحصیلات اونجا رایگانه. لینک مربوط به دانشگاه که توضیحات مفصلی توی فایلایی که برای دانلود گذاشته داده. لینک مربوط به دانشگاه:
    http://www.univ-tours.fr/42142199/0/...=1179842088178
    در مورد دانشگاه توی پاریس یه سرچی زدم اینا بود:
    دانشگاه پاریس3(Sorbonne Nouvelle ):
    http://www.univ-paris3.fr/10667889/0/fiche___pagelibre/
    اینم مال دانشگاه پاریس 1، ولی نمیدونم دوره مال خود دانشگاهه یا نه:
    http://www.univ-paris1.fr/internatio...ais-en-france/
    دانشگاه پیر و ماری کوری:
    http://www.upmc.fr/fr/international/...etrangere.html
    ولی خودت باید یه گشتی بزنی تو سایتا ببینی قضیه چیه. مخصوص دانشجو های خاصیه یا نه. به هر حال تو پاریس هم دانشگاه زیاده که این دوره ها رو داشته باشه.

دوستان عزیز
    برای مقطع لیسانس فقط باید امتحان زبان سفارت رو بدیم و بعد خودشون دانشگاه رو مشخص می کنند؟
    لطفا یک توضییح جامع درمورد لیسانس بدید . ممنون میشم
    درمورد هزینته های این مقطع هم .
    رشته های مهندسی.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط bahadur نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    برای مقطع لیسانس فقط باید امتحان زبان سفارت رو بدیم و بعد خودشون دانشگاه رو مشخص می کنند؟
    لطفا یک توضییح جامع درمورد لیسانس بدید . ممنون میشم
    درمورد هزینته های این مقطع هم .
    رشته های مهندسی.
    خیر.
    شما روزی که میری امتحان ت س اف رو ثبت نام بکنی، یه وقت میدن برای بخش فرهنگی که اون روز باید بری و مدارک دانشگاه رو تحویل بدی. همچنین باید خودت 3 تا دانشگاه رو انتخاب کنی و البته میتونی از بخش فرهنگی مشاوره هم بگیری. بعد از این کار امتحان زبانته و بعد از مشخص شدن نتایج زبان، پروندتون به دانشگاه فرستاده میشه برای بررسی. اولین دانشگاه تا قبل از 30 آوریل و دومی تا قبل از 31 می جواب میدن.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پذیرش سال اول و دوم لیسانس (نحوه اقدام و سوالات مرتبط)

با توجه به متفاوت بودن پروسه پذیرش در سال اول یا دوم لیسانس با مقطع فوق لیسانس، دو تاپیک مجزا از هم برای این منظور ایجاد گردید. کلیه سوالات خود راجع به پروسه پذیرش سال اول یا دوم لیسانس را از این پس در این تاپیک مطرح کنید.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پروسه پذیرش در مقطع لیسانس (سال اول یا دوم)

به طور کلی پذیرش در سال اول یا دوم لیسانس در فرانسه، روندی طولانی و غیر متعارف نسبت به سایر کشورها را دارد و شامل چندین مرحله می باشد. دقت کنید که برای پذیرش در این مقطع بایستی تنها از طریق سفارت فرانسه اقدام کنید. در صورتیکه مدارک خود را مستقیما به دانشگاه بفرستید، به آن رسیدگی نخواهد شد. نکته ای که قبل از هرچیز باید به ان توجه داشته باشید، این است که زبان تدریس اکثر دانشگاه های فرانسه در سال اول و دوم لیسانس، به زبان فرانسوی است و شما بایستی پیش از هرچیز زبان فرانسه خود را تقویت نمایید. پروسه پذیرش از اواخر ماه دسامبر آغاز می گردد و می توان آن را به مراحل زیر تقسیم نمود:
    مرحله اول: ثبت نام در آزمون زبان فرانسه TCF DAP: دسامبرهر سال، زمان ثبت نام این آزمون بر روی سایت بخش فرهنگی سفارت فرانسه به نشانی http://www.ambafrance-teheran-culture.com قرار می گیرد. به طور معمول زمان ثبت نام، اوایل ماه ژانویه است. مدارک لازم برای ثبت نام این آزمون به شرح زیر است:
    2 قطعه عکس
    کپی پاسپورت- در صورت نداشتن پاسپورت : کپی کارت شناسایی ایرانی با دانستن کامل املای لاتین نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد به میلادی.
    ارائه وجه ثبت نام(که تا سال گذشته 150 هزار تومان بود.)
    مرحله دوم: گرفتن وقت از بخش فرهنگی سفارت فرانسه جهت تحویل مدارک : روزی که برای ثبت نام آزمون TCF DAP به بخش فرهنگی مراجعه می کنید، روز و ساعت دقیق تحویل مدارک تحصیلی و آموزشیتان به ساختمان شماره 1 بخش فرهنگی واقع در فرمانیه مشخص می گردد. معمولا تاریخ تحویل مدارک اواخر ژانویه است.
    مرحله سوم: تشکیل پرونده پیش ثبت نام Dossier Blanc : ابتدا فرم dossier blanc را از سایت بخش فرهنگی دانلود کرده و سپس پر نمایید. شما می توانید 3 دانشگاه را انتخاب کنید. دقت نمایید که بر اساس اولویت نام این دانشگاه را بنویسید. چرا که در صورت قبولی در دانشگاه اول، پرونده تان به دو دانشگاه دیگر فرستاده نخواهد شد. سپس در روز و ساعتی که برای تحویل مدارک شما تعیین گردیده، بایستی به ساختمان شماره 1 بخش فرهنگی مراجعه نموده و تمامی مدارکی که مشخص گردیده را به بخش فرهنگی تحویل دهید. بخش فرهنگی پس از مشخص شدن نتایج آزمون زبان، تمامی مدارکتان به همراه نمره آزمون زبان را به اولین دانشگاهی که مشخص کرده اید خواهد فرستاد. مدارکی که بایستی به بخش فرهنگی تحویل دهید به شرح زیر است:
    Dossier Blanc یا فرم سفید تکمیل شده ( که بایستی از سایت بخش فرهنگی دانلود نمایید.)
    کپی شناسنامه یا کارت ملی و ترجمه آن به زبان فرانسه
    دو عدد کوپن بین المللی مهر خورده (Coupon réponses) که می توانید از دفاتر پستی تهیه نمایید.
    سه عدد پاکت با اندازه معمولی و یک عدد پاکت با اندازه بزرگ در ابعاد Dossier Blanc. بر روی هر 4 پاکت بایستی آدرس متقاضی به لاتین درج شود.روی یکی از پاکتهای کوچک بایستی تمبر ایرانی به ارزش حدود 10 هزار ریال خورده باشد.
    ترجمه ریز نمرات دیپلم، پیش دانشگاهی (و در صورت تحصیل در دانشگاه ریز نمرات واحدهایی که گذرانده اید.)
    ترجمه مدرک دیلم و پیش دانشگاهی ( و در صورت فارغ التحصیلی از دانشگاه، ترجمه مدرک دانشگاه)
    انگیزه نامه یا Lettre de Motivation
    رزومه
    پس از تحویل مدارک به بخش فرهنگی، صفحه 13 Dossier Blanc با مهر بخش فرهنگی سفارت فرانسه به عنوان رسید تحویل متقاضی می گردد.
    مرحله چهارم: شرکت در آزمون زبان فرانسه TCF DAP: زمان این آزمون اوایل فوریه هر سال است و در ساختمان شماره 2 بخش فرهنگی سفارت فرانسه واقع در خیابان انقلاب، کوچه ابیورد، بن بست کیمیا، پلاک 8 برگزار می گردد. پس از این آزمون و مشخص شدن نتایج آن، مدارک شما به سه دانشگاهی که در پرونده سفید یا همان Dossier Blanc مشخص کرده بودید فرستاده می شود.
    دانشگاه اول بایستی قبل از 30 آوریل به شما جواب دهد. در صورت قبول شدن در دانشگاه اول پرونده شما در همان دانشگاه می ماند و به دانشگاههای بعدی فرستاده نخواهد شد. ولی در صورت رد شدن از دانشگاه اول، تمامی مدارک به دانشگاه دومی که انتخاب کرده بودید فرستاده خواهد شد. دانشگاه دوم نیز بایستی تا 30 می به درخواست شما پاسخ دهد. در صورت رد شدن از دانشگاه دوم، پرونده تان به دانشگاه سوم و نهایی فرستاده می شود که آنها نیز بایستی تا 30 ژوئن به شما جواب دهند.
    برای اطلاعات بیشتر و شرکت در جلسات توجیهی سفارت فرانسه، با بخش فرهنگی به شماره زیر تماس بگیرید:
    66705040-44
    ویرایش توسط arash-iran : July 16th, 2011 در ساعت 10:08 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)