صفحه 3 از 20 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 199

موضوع: پذیرش سال اول و دوم لیسانس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش سال اول و دوم لیسانس (نحوه اقدام و سوالات مرتبط)

اوه... اینجا چقدر عوض شده!ده ماه از خدمتم بالاخره رفت و کم کم باید اماده بشم برای گرفتن پذیرش برای سال جدید.البته تا برج 12 خدمتم.
    ایا منی که در حین خدمتم می خوام پذیرش بگیرم مشکلی برام ایجاد نمی شه؟چون گرفتن اصل مدرک برام قطعن مقدور نخواهد بود.
    مدرک زبان را یادمه پارسال سفارت می گفت با دارا بودن b1 می تونم در شاخه های فنی اقدام کنم. ایا این مسئله هنوز پابرجاست؟یعنی اگه b1 را ارائه بدیم می تونیم در امتحان سفارت شرکت نکنیم(هرچند که باید هنوزم از طریق خود سفارت اقدام کرد).
    در مورد قضیه سال اول تحصیلی لیسانس و سال دوم من دقیقا قضیه رو درک نکردم می تونید بیشتر توضیح بدین؟یعنی با روال چهار ساله ی ایران کاملن متفاوته!

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Forel نمایش پست ها
    اوه... اینجا چقدر عوض شده!ده ماه از خدمتم بالاخره رفت و کم کم باید اماده بشم برای گرفتن پذیرش برای سال جدید.البته تا برج 12 خدمتم.
    ایا منی که در حین خدمتم می خوام پذیرش بگیرم مشکلی برام ایجاد نمی شه؟چون گرفتن اصل مدرک برام قطعن مقدور نخواهد بود.
    مدرک زبان را یادمه پارسال سفارت می گفت با دارا بودن b1 می تونم در شاخه های فنی اقدام کنم. ایا این مسئله هنوز پابرجاست؟یعنی اگه b1 را ارائه بدیم می تونیم در امتحان سفارت شرکت نکنیم(هرچند که باید هنوزم از طریق خود سفارت اقدام کرد).
    در مورد قضیه سال اول تحصیلی لیسانس و سال دوم من دقیقا قضیه رو درک نکردم می تونید بیشتر توضیح بدین؟یعنی با روال چهار ساله ی ایران کاملن متفاوته!
    سلام دوست عزیز
    این مسئله درست نیست که اگر سطح شما B1 باشه احتیاجی به شرکت در امتحان سفارت ندارید. شما باید حتما آزمون TCF DAP را بدهید و نتایج این آزمون برای دانشگاه هایی که انتخاب کردید فرستاده خواهد شد.
    در مورد پذیرش سال اول یا دوم لیسانس: همونطور که میدونید دوره لیسانس در فرانسه سه ساله هست. بعضی از بچه ها با تموم کردن دوره لیسانس در ایران به جای پذیرش در مقطع مستر، پذیرش سال سوم لیسانس رو میگیرن و بعضی از بچه هایی که سابقه دانشگاهی در ایران دارن پذیرش سال اول یا دوم لیسانس رو میگیرن. روال پذیرش سال اول یا دوم لیسانس با سال سوم لیسانس کاملا متفاوته.
    همونطور که خودتون اشاره کردید برای پذیرش سال اول و دوم لیسانس باید مستقیما از سفارت فرانسه اقدام کرد. ولی پذیرش سال سوم شخصی انجام میشه.

Junior Member

این مسئله درست نیست که اگر سطح شما B1 باشه احتیاجی به شرکت در امتحان سفارت ندارید. شما باید حتما آزمون TCF DAP را بدهید و نتایج این آزمون برای دانشگاه هایی که انتخاب کردید فرستاده خواهد شد.
    پارسال که توی جلسه ی توجیهی سفارت شرکت کردم، دقیقا این صحبت بود.اون خانمی که در مورد مدارک زبان صحبت می کرد دقیقا از این لفظ استفاده کرد و زمانی که بچه ها برای اطمینان مسئله را جویا شدند باز هم اون خانم تاکید کرد با دارا بودن b1 دلف برای رشته های فنی می توان در امتحان سفارت شرکت نکرد.
    اتفاقا دو هفته ی پیش با بخش فرهنگی تماس گرفتم و همین حرف رو به بنده زدند.(هر چند که بخش فرهنگی سفارت به خوبی جوابگو نیست).
    یعنی اگر بنده برای سال اول پذیرش گرفتم، باید سال بعد نیز همین روند را طی کنم، هرچند که قصد ادامه تحصیل در همان رشته رو داشته باشم؟یعنی نمی شه سه سال را با یک بار پذیرش تمام کرد؟(یا قوانین توی این یکسال عوض شده یا سال پیش سفارت درست بنده رو توجیه نکرده)
    ویرایش توسط Forel : July 16th, 2011 در ساعت 11:20 PM

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پارسال که توی جلسه ی توجیهی سفارت شرکت کردم، دقیقا این صحبت بود.اون خانمی که در مورد مدارک زبان صحبت می کرد دقیقا از این لفظ استفاده کرد و زمانی که بچه ها برای اطمینان مسئله را جویا شدند باز هم اون خانم تاکید کرد با دارا بودن b1 دلف برای رشته های فنی می توان در امتحان سفارت شرکت نکرد.
    اتفاقا دو هفته ی پیش با بخش فرهنگی تماس گرفتم و همین حرف رو به بنده زدند.(هر چند که بخش فرهنگی سفارت به خوبی جوابگو نیست).
    یعنی اگر بنده برای سال اول پذیرش گرفتم، باید سال بعد نیز همین روند را طی کنم، هرچند که قصد ادامه تحصیل در همان رشته رو داشته باشم؟یعنی نمی شه سه سال را با یک بار پذیرش تمام کرد؟(یا قوانین توی این یکسال عوض شده یا سال پیش سفارت درست بنده رو توجیه نکرده)
    بله! حالا درست شد. اگه دلف B1 داشته باشید احتمالا از آزمون زبان معاف میشید. من برای وقتی گفتم نمیشه که آزمونی نداده باشید و مثلا فقط کلاس های سطح B1 رو شرکت کرده باشید.
    در مورد سال اول و دوم: نه خیر! شما وقتی سال اول یا دوم پذیرش میگیرید، دیگه احتیاجی نیست که برای سال بعد دوباره اقدام کنید. مثلا اگه سال دوم پذیرش بگیرید، بعد از خوندن دو سال مدرک لیسانس بهتون میدن و احتیاجی نیست که برای سال سوم دوباره اقدام کنید. و یا وقتی برای سال اول پذیرش می گیرید، پذیرش دوره سه ساله لیسانسو دارید. بحث پیچیده ای نیست!!

Junior Member

خوبه، برای یک لحظه نگران شدم!
    یه سوال دیگه؛ سفارت فرانسه در مورد مدرک تحصیلی می گه حتمن باید 13 سال در ایران تحصیل کرده باشید.یعنی برای شخصی مثل من که از طریق فنی و حرفه ای اقدام کردم نیازه که حتمن پیش هم به صورت متفرقه بخونم.حالا برای من که دیپلم کامپیوتر دارم و می خوام جهت تسهیل کارم پیش دانشگاهی رو ادبیات بردارم، برای سفارت یا دانشگاه این تضاد مسئله ای ایجاد نمی کنه؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

خوبه، برای یک لحظه نگران شدم!
    یه سوال دیگه؛ سفارت فرانسه در مورد مدرک تحصیلی می گه حتمن باید 13 سال در ایران تحصیل کرده باشید.یعنی برای شخصی مثل من که از طریق فنی و حرفه ای اقدام کردم نیازه که حتمن پیش هم به صورت متفرقه بخونم.حالا برای من که دیپلم کامپیوتر دارم و می خوام جهت تسهیل کارم پیش دانشگاهی رو ادبیات بردارم، برای سفارت یا دانشگاه این تضاد مسئله ای ایجاد نمی کنه؟
    13 سال؟ من تا جایی که میدونم امسال بچه هایی که دانش آموز پیش دانشگاهی هم بودن می تونستن اقدام کنن.(یعنی سال دوازدهم بودن). اگر شما تحصیلات دانشگاهی دارید که مشکلی نیست و می تونید اقدام کنید. ولی فکر کنم اگه ادبیات بردارید توی بحث پذیرش از دانشگاه به مشکل بر میخورید. این مطلبو دقیقتر از بخش فرهنگی (قسمت دانشجویی) بپرسید تا جواب دقیقتری بگیرید و اگه جواب بدست اوردید، لطفا اینجا حتما مطرح کنید.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Member persiart آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دیپلم کار و دانش کامپیوتر

درود بر شما
    3 سوال خلاصه وار دارم
    1-همسر را می توان برد بدون اینکه من آنجا باشم؟
    2- اگر انجا بچه دار بشوی چه قانونی اتخاذ می شود فرزندت ملیتی فرانسوی می گیرد؟
    3-دیپلم فنی حرفه ای دارم کامپیوتر ولی فیلمساز هستم با نمونه کار های مختلف آیا می توانم l1 یا l2 بگیرم?

Junior Member

13 سال؟ من تا جایی که میدونم امسال بچه هایی که دانش آموز پیش دانشگاهی هم بودن می تونستن اقدام کنن.(یعنی سال دوازدهم بودن). اگر شما تحصیلات دانشگاهی دارید که مشکلی نیست و می تونید اقدام کنید. ولی فکر کنم اگه ادبیات بردارید توی بحث پذیرش از دانشگاه به مشکل بر میخورید. این مطلبو دقیقتر از بخش فرهنگی (قسمت دانشجویی) بپرسید تا جواب دقیقتری بگیرید و اگه جواب بدست اوردید، لطفا اینجا حتما مطرح کنید.
    سفارت می گه که موقع ثبت نام حتمن باید پیش دانشگاهی رو کامل گذرونده باشین حالا که در حین پروسه امتحان سفارت در حال اتخاذ این مدرک هم باشید مشکلی نیست. در مورد دوم تضاد پیش و دیپلم، خانمی که در سفارت بود گفت در صورتی که دیپلم کامپیوتر دارین و قصد ادامه تحصیل در رشته مرتبط دارین پیش تاثیر گذار هست ولی نه تاحدی که دانشگاه کلن در پروسه ی پذیرش شرایطتون رو بررسی نکنه.

اتفاقا من با صداقت با سفارت این مسئله رو مطرح کردم و گفتم که چون در حین خدمتم و نمی تونم زمان زیادی صرف ریاضیات بکنم دارم پیش ادبیات می گیرم که ایشون اینطوری پاسخ دادند.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

سفارت می گه که موقع ثبت نام حتمن باید پیش دانشگاهی رو کامل گذرونده باشین حالا که در حین پروسه امتحان سفارت در حال اتخاذ این مدرک هم باشید مشکلی نیست. در مورد دوم تضاد پیش و دیپلم، خانمی که در سفارت بود گفت در صورتی که دیپلم کامپیوتر دارین و قصد ادامه تحصیل در رشته مرتبط دارین پیش تاثیر گذار هست ولی نه تاحدی که دانشگاه کلن در پروسه ی پذیرش شرایطتون رو بررسی نکنه.

اتفاقا من با صداقت با سفارت این مسئله رو مطرح کردم و گفتم که چون در حین خدمتم و نمی تونم زمان زیادی صرف ریاضیات بکنم دارم پیش ادبیات می گیرم که ایشون اینطوری پاسخ دادند.
    بله، ایشون درست گفتند. اینجوری نیست که دانشگاه کلا مدارکو بررسی نکنه، ولی در تصمیمشون تاثیر گذاره. ولی اگه راه دیگه ای ندارید، خوب همین کارو بکنید و پیش ادبیات بگیرید.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط persiart نمایش پست ها
    درود بر شما
    3 سوال خلاصه وار دارم
    1-همسر را می توان برد بدون اینکه من آنجا باشم؟
    2- اگر انجا بچه دار بشوی چه قانونی اتخاذ می شود فرزندت ملیتی فرانسوی می گیرد؟
    3-دیپلم فنی حرفه ای دارم کامپیوتر ولی فیلمساز هستم با نمونه کار های مختلف آیا می توانم l1 یا l2 بگیرم?
    در مورد سوالات شما:
    1) شما اگه خودتون اونجا ویزای دانشجوی داشته باشید، میتونید برای ویزای همسر اقدام کنید.
    2) خیر(در صورتی که شهروند فرانسه نباشید و فقط اقامت اونجا رو داشته باشید)
    3) با توجه به تجربه ای که یکی از بچه های فنی داشت، باید پیش دانشگاهی رو بگذرونید و بعد اقدام کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)