صفحه 78 از 143 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

نقل قول نوشته اصلی توسط polarstar29 نمایش پست ها
    من بهتون سایت دادم دیگه! البته این سایت هایی که دادم برای کلمات سخت است و از روی خود کلمه انگلیسی طرز حفظ کردن را یاد می دهد که به نظرم بهتر از ربط دادن به کلمات و داستان فارسی است. چندین کامنت را زیر هر کلمه می خونید و بهترین روش که در ذهن شما می مونه برای خودتون انتخاب می کنید. به خصوص برای کلمات ۱۱۰۰ خیلی به من کمک کرد. در ابتدای کار این طور حفظ می کنید ولی کم کم وقتی در متن ها بهش برخورد کنید دیگه ناخودآگاه یادتون می یاید و نیاز به یاد آوردن آن داستان ندارید. یعنی یک از دوستان که نوشته بود ترجیح می دهد در متن یاد بگیرد، مسلما هدف نهایی همین است و این روش ها برای ابتدای کار است وقتی نیاز دارید تعداد زیادی لغت را در زمان کم وارد حافظه تون کنید.
    برای مثال این لغت رو ببینید که به معنای طمع به چیزی داشتن است. چندین پیشنهاد برای حفظ کردنش وجود دارد.
    Covet (v.) = desire
    به نظر من این پیشنهاد برای شباهتش به chevrolet corvette باعث می شه یادمون بمونه همه طمع به داشتن چنین ماشینی دارند. باز خودتون باید ببینید چی بیشتر تو ذهنتون می مونه.
    بعد از این مرحله شما باید مثال های کاربردی این لغت رو در دیکشنری ها ببینید و در متن برایتان تکرار شود:
    The Nobel prize is coveted by scientists all over the world
    فهمیدم. این روش واسه من روش خیلی خوبیه. چون یادگرفتن 1 عالمه لغت خیلی ترسناکه واسم. این روش یادگیری رو هم آسون می کنه هم جالب.

Every country covet to capture KUWAIT for its oil resources

این جور مثال ها عالی هستن. چون به یاد آوری لغت انگلیسی، وقتی به فارسی ش فکر می کنیم "میل به تملک چیزی داشتن"، هم کمک زیادی می کنن.

دقیقا منظورم همچین منبعی بود.

متشکرم.

Junior Member rama221 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مدیریت/ دانشگاه تهران

کسب با سیستم پیامکی لغت کار کرده؟ دداشم اینو به من پیشنهاد داد کسی کار کرده؟
    مهسا/ فوق لیسانس مدیریت

با سلام و آرزوی موفقیت برای همه شما دوستانی که یه نمره توپ لازم دارین.
    یه سوال دارم و ممنون میشم راهنمایی کنین.
    راجع به من: امتحان ندارم. سه چهار ساله تو آمریکا زندگی میکنم، اما هرگز وقت نذاشتم که زبانم رو تقویت کنم. باید اعتراف کنم که دایره لغاتم افتضاحه (از نظر خودم). رادیو و فیلم و همینطور محاورات روزانه رو کامل میفهمم، مگر لغاتی رو که بلد نیستم. اما تو درک متن آهنگ ها کم میارم. در ضمن و از همه مهمتر، محدود بودن دایره لغات باعث شده که نتونم منظورم رو واضح و آسون بیان کنم.
    حالا روزی یه ساعت تو ماشین میتونم به رادیو گوش کنم. به ذهنم رسید که از این فرصت برای تقویت زبانم استفاده کنم.
    خیلی ممنون میشم اگه بتونید یه منبع قابل دانلود کردن بهم معرفی کنین که همونطور که گفتم بشه تو ماشین گوش داد و بهم تو تقویت زبان کمک کنه.

با آرزوی موفقیت برای همه شما

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiJamshid نمایش پست ها
    با سلام و آرزوی موفقیت برای همه شما دوستانی که یه نمره توپ لازم دارین.
    یه سوال دارم و ممنون میشم راهنمایی کنین.
    راجع به من: امتحان ندارم. سه چهار ساله تو آمریکا زندگی میکنم، اما هرگز وقت نذاشتم که زبانم رو تقویت کنم. باید اعتراف کنم که دایره لغاتم افتضاحه (از نظر خودم). رادیو و فیلم و همینطور محاورات روزانه رو کامل میفهمم، مگر لغاتی رو که بلد نیستم. اما تو درک متن آهنگ ها کم میارم. در ضمن و از همه مهمتر، محدود بودن دایره لغات باعث شده که نتونم منظورم رو واضح و آسون بیان کنم.
    حالا روزی یه ساعت تو ماشین میتونم به رادیو گوش کنم. به ذهنم رسید که از این فرصت برای تقویت زبانم استفاده کنم.
    خیلی ممنون میشم اگه بتونید یه منبع قابل دانلود کردن بهم معرفی کنین که همونطور که گفتم بشه تو ماشین گوش داد و بهم تو تقویت زبان کمک کنه.

با آرزوی موفقیت برای همه شما
    سلام

با توجه به اینکه در درک محاورات روزانه مشکلی ندارید، پس قاعدتا منابع شنیداری چندان برای شما کارا نیستند...!
    البته در مورد نیاز شما به یادگیری لغات هم نکته ظریفی وجود داره... مستحضر هستید که لهجه پارامتر بسیار مهمی هست که در زبان مطرحه... شما ممکنه معنی و تلفظ کلمه crazy رو به صورت رسمی بدونید ولی با شنیدن فلان آهنگ در ژانر Rap اونم در ناحیه midwest، تلفظ 'razy اونم بنا به مصالح ساختار وزنی lyric به گوشتون بخوره و اون رو متوجه نشید... در این حالت نه دایره واژگان شما ناقص بوده و نه در شنیدار مشکل اساسی دارید... بلکه با فرهنگ اون lyric در حد اعلا اشنا نبودید...
    تنها راه چاره برای این مشکل گوش دادن همزمان آهنگ و بررسی lyric اون هست تا مطابقت دادن مواردی مثل چیزی که بالا عرض کردم به مرور زمان راحت تر بشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط rama221 نمایش پست ها
    کسب با سیستم پیامکی لغت کار کرده؟ دداشم اینو به من پیشنهاد داد کسی کار کرده؟
    مهسا/ فوق لیسانس مدیریت
    سلام

احتمالا باید چیزی شبیه سیستم ارسال ایمیل سایت هایی مثل vobabulary.com باشه که روزانه یا هفتگی لغات رو برای فرد ایمیل می کنند...
    نرم افزارهایی هستند که همین کار رو روی smartphoneها انجام میدن که البته براساس ارتباطات اینترنتی کار می کنند نه پیامک...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام به همه دوستان...من یه مشکلی با نرم افزار anki دارم نسخه 2 رو نصب کردم و دو تا هم مجموعه لغات همین سایت رو امتحان کردم....وقتی لغت ها رو برای مرور می زنم این گزینه ها هست Capture2.JPG
    طبق ابن گزینه ها مرور بعدی میره واسه چند ماه!!! دیگه؟
    توی تنظیمات هم هیچی رو پیدا نکردم که بشه اینا رو تغییر داد
    کلا سر از منو و تنظیمات anki در نمیارم
    ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی بفرمایند

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_92 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان...من یه مشکلی با نرم افزار anki دارم نسخه 2 رو نصب کردم و دو تا هم مجموعه لغات همین سایت رو امتحان کردم....وقتی لغت ها رو برای مرور می زنم این گزینه ها هست

طبق ابن گزینه ها مرور بعدی میره واسه چند ماه!!! دیگه؟
    توی تنظیمات هم هیچی رو پیدا نکردم که بشه اینا رو تغییر داد
    کلا سر از منو و تنظیمات anki در نمیارم

ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی بفرمایند
    سلام دوست عزیز،

ببینین، اولین نکته اینه که فایلهایی که توسط دیگران در جاهای مختلف آپلود میشه ممکنه توسط همون افراد داشته مطالعه میشده، یعنی وسط مطالعه بودند و اینطوری لغاتی که طرف بارها اونها رو بلد بوده را با فاصله زیاد نشون میده. در هر صورت بهتره دو تا کار انجام بدین:
    1- توضیحی که اینجا دادم را انجام داده و لغات رو صفر کنید تا دیگه از جایی که دیگران خوندند شروع نکنه و برای شما از اول لغات رو نشون بده.
    2- فایلی که اتچ میکنم رو دانلود کنید. اون قدیم مدیما برای یکی از دوستان برای کار با انکی یه چند صفحه ای به صورت بسیار ابتدائی نوشته بودم، دیگه الان وقت تصحیحش خدایی نیست و نمیدونم که اشتباه املایی و .... داره یا نه ولی گفتم دانلود کنم که کارتون راه بیفته، مطمئنا تا حد زیادی راه میفته

موفق باشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط Simon : June 30th, 2014 در ساعت 09:54 AM دلیل: جایگزینی نقل قول
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

Junior Member

سلام دوستان
    من سایت Quizlet ثبت نام کردم ولی هنوز جواب درخواست کلاس رو ندادند و نمی تونم ایتم هاشو به جز اولی( که 24 لغت بود) باز کنم . سایتی رو میشناسید که مثل این باشه ولی بشه از تمام کلمات استفاده کرد.سایتی که هم کلمات رو یاد بده هم ازمون داشته باشه و پیشرفت رو بشه دید.مرسی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_b نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سایت Quizlet ثبت نام کردم ولی هنوز جواب درخواست کلاس رو ندادند و نمی تونم ایتم هاشو به جز اولی( که 24 لغت بود) باز کنم . سایتی رو میشناسید که مثل این باشه ولی بشه از تمام کلمات استفاده کرد.سایتی که هم کلمات رو یاد بده هم ازمون داشته باشه و پیشرفت رو بشه دید.مرسی
    سلام

سایت vocabulary.com تقریبا این سرویس ها رو پوشش میده.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member only_flight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    n/a

سلام دوستان...من چند روزی ( 3روز) هستش که استارت زدم برای 504 با فلش کارت.... تلفظش هم با دیکشنری Smartphone گوش میدم.....فکر کنم بتونم این 504 رو تا یک ماه به خوبی یاد بگیرم....

فقط الان من موندم این نرم افزار انکی رو نصب کنم یا نه....چون واقعا" همینجوری کارم داره اوکی میشه....

و از لحاظ سختی لغات ، 504 سخت تره یا 1100 ؟ و فرقی باهم دارن .؟
    دستم بویگل میداد، مرا به جرم چیدن گلمحکومکردند؛ اما هیچ کس فکر نکرد شاید من شاخه گلیکاشتهباشم.

<<ارنستو رافایل چه گوارا دلا سرنا>>

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)