صفحه 141 از 143 نخستنخست ... 4191131132133134135136137138139140141142143 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,401 تا 1,410 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

دوستان به نظر شما بهتره که من لغات رو خودم به صورت فیزیکی توی فلش کآرت های جعبه لایتنر بنویسم یا اینکه از سایت هایی مثل ممورایز استفاده کنم ؟ از جعبه لایتنر استفاده کنم یا از سایت ممورایز؟

Junior Member

این ویجت رایگان 3000 لغت لانگمن رو شامله من نصب کردم خوب بود
    قابلیت لایتنر رو هم داره
    کلا جالب بود
    http://wikibazaar.ir/product/24/%D9%...%AC%D8%AA-3000

دوستان من راهکار خودمو پیدا کردم و فهمیدم چه راهی برای شخص من تاثیرو گذارتره میخوام با شما هم در میونش بزارم شاید خیلی از شما هم این راه رو انجام دادید برای من خیلیییی مفید بوده راه کارمم همون جمله سازی مخصوص خودم برای هر کلمه اس. برای هر کلمه یک جمله میسازم و جمله رو داخل دفترچه مینویسم و به شکل عجیبی بعد از فقط یک بار خوندن ؛ یک روز بعدش بیشتر کلمات رو یادم بود و بقیه کلمات رو هم برای بار دوم مرور کردم و دیگه توی ذهنم فیکس شدن حالا یک طرف برگه خود کلمه رو مینویسم و طرف دیگه برگه مثال خودم و مترادف و کالکشن هاشو مینویسم و میزارم تو جعبه لایتنر . من اکثر راه های حفظ لغات رو امتحان کردم این مورد بهترین اثر رو روی من داشته

در مورد روشی که دوستان پیشنهاد دادن جمله سازی بهترین روشه. اما اگر بخواهید همون لعات رو مطمن باشید که حفظ هستید و از روش جی ۵ بخواهید یاد بگیرید نرم افزارهای نارسیس که برای ۵۰۴ و essential wrods (Barron's) و 400 words must know بصورت نرم افزار در اختیارتون قرار میده. به سایت ش مراجعه کنید اطلاعات دقیق تری داره.

من راه های مختلفی رو برای لغات امتحان کردم
    لغاتی مثل اسامی اشیا و میوه ها و سبزیجات و به طور کلی noun ها به وسیله ممرایز و تصویر بسیار خوب تو ذهنم می مونن و چون استفادشون در جمله راحته نیازی نیست تو جمله یاد بگیرمشون
    ولی در مورد صفات و افعال داستان متفاوته...این نوع لغات رو وقتی با ممرایز می خونم، وقتی تو ریدینگ میبینمشون طول می کشه تا معنیش به یادم بیاد و تقریبا این روش به دردم نمی خوره...در عوض کافیه تو متن بخونمش یک بار دوبار یا چند بار ...دیگه محاله از یادم بره...ضمن اینکه کالوکیشن و نوع استفاده تو جمله رو هم یاد می گیرم
    برای صفات و افعال پیشنهاد من اینه که اون لغت رو تو مقالات مورد علاقتون گوگل کنید و چند تا متن در موردش بخونید...وقت گیره ولی بسیار خوب جواب میده...هر جمله هم که به نظرتون قشنگ اومد رو برد بنویسید تا یه مدت جلوی چشمتون باشه...

Junior Member

بهترین راه استفاده از انکیه!

Junior Member homaesm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems En at SUT

سلام دوستان عزیز
    من جز دسته آدم هایی هستم که با خوندن و حفظ کردن لغت مشکل دارن و به طور کلی از حفظ کردن خوشتون نمیاد. بنابراین بارها و بارها در مطالعه لغت شکست خوردم و بعد از چند روز مطالعه جو گیرانه و دقیق کلا رها کردم لغت خواندن را. روش زیر به من کمک کرد که در بخاطر سپردن لغت موفق باشم و خوشبختانه آزمون تافل را با نمره خوب پشت سر بزارم:
    اول اینکه وقتی شروع به مطالعه لغت میکنید بهتره وسواس نداشته باشید، به نظر من همین که در دور اول مطالعه لغت با معنی آن (شاید فقط معادل فارسی و یه توضیح انگلیسی) ازش آشنا بشید که وقتی در متن بهش برخورد میکنید یا میشنوید بفهمید بسیار کافیه. معمولا قرار دادن زمان طولانی برای مطالعه یک لغت همراه با تمامی معانی در دور اول مطالعه منجر به ناامیدی میشود. من برای این مرحله از نرم افزار memrise استفاده کردم و بسیار راضی بودم. به نظر من صرف زمان برای تهیه فلش کارت یا وارد کردن لغت در نرم افزار کار بهینه ای نیست وقتی منابع در حال حاضر موجود هستند.
    دوم اینکه یادگرفتن لغت در کاربرد بسیار موثرتر از مطالعه از روی منابع لغت هست. بنابراین در درگیر کردن ذهن با گوش دادن به انواع فایل های صوتی (موسیقی، تد تاک، پادکست، آموزشی، تی وی و...) یا مشاهده هر گونه فایل تصویری (فیلم و سریال، مستند، فیلم های آموزشی و...) فروگذار نکنید. در این مرحله وقتی گوشتون به لغت حساس باشه، کاربردهای مختلف لغت را یاد خواهید گرفت.
    تجربه من نشون داد با یادگیری اولیه لغات معمولا با مشاهده و تکرار لغت طی مراحل مطالعه مهارت های زبانی به جا افتادن لغت در ذهن بسیار کمک میکنه. وقتی لغت را مسلط بشید اینجوری، استفاده از آن در نوشتار و صحبت کردن خیلی آسان خواهد بود.
    همچنین تقویت مهارت های زبانی منجر میشه که از یه جایی به بعد معنی حدودی لغاتی را که نمیدونید با توجه به متن حدس بزنید و برید جلو بدون مشکل.
    در نهایت به نظر من مطالعه منابع ضروری (مثلا 504 و 400 واژه برای آزمون تافل) واقعا کافی خواهد بود و نیاز به وسواس داشتن برای مطالعه منابع دیگر نیست چون در نهایت زبان مهارت هست و بهتره که در مجموع روی مهارتها کار کرد.

Junior Member Aileen123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

سلام.میشه لینک دانلود انکی را برام بفرستید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aileen123 نمایش پست ها
    سلام.میشه لینک دانلود انکی را برام بفرستید؟
    سلام
    از لینک زیر میتونید دانلود کنید

https://apps.ankiweb.net/

Junior Member

من همه ی لغات رو در جمله یاد میگیرم جمله های کتاب ۵۰۴ رو حفظ میکنم اینطوری خیای سریع و ماندگار لغات تو ذهنم میشینه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)