صفحه 94 از 143 نخستنخست ... 4484858687888990919293949596979899100101102103104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 931 تا 940 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

نقل قول نوشته اصلی توسط soniasa نمایش پست ها
    دوستان موقع مطالعه کتابای لغت مثل 504 و یا 1100 و ... شما فقط معنی فارسیشون رو حفظ می کنید یا مترادفها رو هم به انگلیسی حفظ می کنید؟؟؟؟؟
    هر کسی شیوه خاص خودش رو داره. من کاملا معنی رو به انگلیسی حفظ میکنم و سعی میکنم تو ذهنم با یه لغت/مفهوم تو فارسی مرتبطش کنم. این کار برای تقدیت ریدینگ و لیسنینگ تاثیر خاصی نداره. ولی برای اسپیکینگ و رایتینگ و به خصوص ترجمه کمک زیادی میکنه.

برای لغاتی که نمیفهممشون میرم معنی فارسی رو نگاه میکنم که غالبا برای این لغت اصلا معنی فارسی کمکی نمیکنه. در این حالت از توضیحات vaocabulary.com کمک میگیرم.

سلام دوستان.
    برای یادگیری لغت، سایت Memrise به نظر شما مناسب است؟
    من لغت ها را یاد می گیرم و مرتب هم دوره میشه، ولی در جمله یاد نگرفته ام. البته نسبت بهش فکر می کنم حس پیدا کرده ام؛ مثل لغت happy، ولی شاید نتونم تمام کاربردهاش رو بلد باشم.
    به نظر شما این شیوه برای مواجه شدن با سوالاتی مثل سوالات وربال gre ناکارآمد است؟
    ممنون از پاسخ تان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق ازاد

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    برای یادگیری لغت، سایت Memrise به نظر شما مناسب است؟
    من لغت ها را یاد می گیرم و مرتب هم دوره میشه، ولی در جمله یاد نگرفته ام. البته نسبت بهش فکر می کنم حس پیدا کرده ام؛ مثل لغت happy، ولی شاید نتونم تمام کاربردهاش رو بلد باشم.
    به نظر شما این شیوه برای مواجه شدن با سوالاتی مثل سوالات وربال gre ناکارآمد است؟
    ممنون از پاسخ تان
    سلام دوست عزیز ب نظر من شما باید برای هر لغت اسم فعل و صفت ان را یاد بگیری و در جمله بکار ببری مثل exciting صفت است excite فعلش است excitement اسمش است بتونی اینطوری یاد بگیری و در جمله بکار ببری بهتر یاد میگری و در رایتنیگ و اسپیکینگت بهتر میش و برای هر کدام از اینها جمله بسازی

بچه ها واسه یادگیری لغات از این نرم افزارها مثل مموریز یا انکی استفاده نکنید.اصلا کارایی نداره و کلی از وقتتون رو میگیره.انقدر حساس نباشید روی چگونگی حفظ لغات.همونطوری که در دوران مدرسه لغات ادبیات فارسی یا انگلیسی رو حفظ میکردید این لغات رو هم حفظ کنید.کتابها رو رها نکنید و به نرم افزارهای نا کارآمد بچسبید.من خودم تجربشو داشتم.اصلا هیچ ارتباطی با لغات برقرار نمیکردم با نرم افزار انکی.با مثالهای بسیار آموزنده ای که واسه هر لغت در کتابهای 504 .400 . 450 هست با اون مثالها حفظ کنید که واسه هر چهار مهارت مفید هست.هم سریع یاد میگیرید و هم ارتباط برقرار میکنید با لغت.نرم افزار رو فراموش کنید که ضرر میکنید با این انکی و مموریز و امثالهم

ApplyAbroad Veteran

خب من نمیدونم کارت هایی که شما باهاشون در انکی سر و کار داشتید به چه صورت بودن. کارت های من کاملا مشابه کتاب هایی بود که گفتید و مثال های کتاب ها رو داشت.
    با استفاده درست از این نرم افزارها، اصلا تفاوتی از نظر محتوایی با کتاب ها وجود نخواهد داشت. مزیت اصلی این نرم افزارها فقط و فقط به خاطر مرور سیستماتیکشونه. مثلا با انکی خیلی منظم مرور انجام میشه. لغت هایی که بلد نیستید بیشتر مرور میشه و لغاتی که بلدید کمتر مرور میشه. در نتیجه فرآیند مطالعه بهینه تر میشه.

Smile پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

نقل قول نوشته اصلی توسط haley نمایش پست ها
    خب من نمیدونم کارت هایی که شما باهاشون در انکی سر و کار داشتید به چه صورت بودن. کارت های من کاملا مشابه کتاب هایی بود که گفتید و مثال های کتاب ها رو داشت.
    با استفاده درست از این نرم افزارها، اصلا تفاوتی از نظر محتوایی با کتاب ها وجود نخواهد داشت. مزیت اصلی این نرم افزارها فقط و فقط به خاطر مرور سیستماتیکشونه. مثلا با انکی خیلی منظم مرور انجام میشه. لغت هایی که بلد نیستید بیشتر مرور میشه و لغاتی که بلدید کمتر مرور میشه. در نتیجه فرآیند مطالعه بهینه تر میشه.
    ممکنه به صورت مقطعی حرف شما درست باشه.اما آیا لغاتی که شما در دبیرستان یاد گرفتید هم با همین نرم افزار بوده؟من فکر نمیکنم برای اکثر بچه هایی که زمان کمی دارند برای امتحان روش آزمون و خطا مناسب باشه.این یک روش کاملا درست و علمی و صد در صد تضمینی نیست.شما وقتی با یک کلمه ارتباط نگیرید اونو حفظ نمیشید.کما اینکه ممکنه با این نرم افزار به صورت مقطعی لغات رو یاد گرفت اما آیا در صورت کنار گذاشتن این نرم افزار آیا این لغاتی که شما ساعتها وقت صرف کردید در حافظه بلند مدت شما ماندگار هست؟دستاورد این نرم افزار نسبت به سطحی بودنش در حافظه خیلی ناچیزه

ApplyAbroad Veteran

ببینید بحث اصلی در یادگیری هر زبانی تکرار هست و تکرار. زمانی که شما یه مبحثی رو تکرار نکنید و مرور نداشته باشید، بخش عمده ای از اون رو فراموش میکنید. چه زبان انگلیسی، چه فارسی، چه شیمی و چه ریاضی.
    آیا پسر 11 ساله ای که بدون هیچ مشکلی به زبان مادریش صحبت میکنه و با مهاجرت پس از 13 سال به سختی فارسی صحبت میکنه، دلیلش این بوده که زبان مادریش در حافظه بلند مدتش تثبیت نشده؟ لغات انگلیسی دبیرستان که پیش پا افتاده است ولی در مورد لغات فارسیش من با اطمینان بهتون میگم که معنی خیلی از لغات رو فراموش کردم چون برام مرور نشده و کاربرد نداشته. یا اگه شما lost رو دیده باشید تو اون مقطع لغت boar یه لغت ساده و پیش پاافتاده میشه. ولی من چون دیگه باهاش در ارتباط نبودم این لغت رو فراموش کرده بودم تا زمانی که تازگیا چند قسمت از این سریال رو گذری دیدم.
    بحث من انجام مرور منظم و بهینه است. یعنی مروری که در اون لغت در فواصل معینی تکرار بشه، لغت های ساده کمتر و لغت های مشکل بیشتر مرور بشن. من برای این کار از نرم افزار انکی استفاده کردم ( که دقیقا مثل خود کتاب ها بود، معنی لغت و مثال ها رو داشت و فونتیک و برخی توضیحات جانبی از دیکشنری ها رو هم خودم اضافه کرده بودم.) در بازه حدودا 5 ماهه با انکی تونستم 504، ایسنشل وردز تافل، 400 تافل، 1100 و حدود 350 تا از لغات پیشرفته منهتن رو بخونم. (نتیجه به نسبت بدی هم نگرفتم. تافل 110 و GRE 329) اصراری هم ندارم که همه از انکی استفاده کنن. حرف من فقط مرور منظم و بهینه است. اگر کسی واقعا میتونه خودش همچین برنامه منظمی رو برای مرور داشته باشه، چرا که نه؟
    من به شخصه نمرات زبانم رو تا حد زیادی مدیون انکی هستم

Junior Member

سلام
    دوستان میشه بهترین نرم افزار برای یادگیری لغات رو معرفی کنید
    انکی کمی در وارد کردن لغات جدید مشکل دارم و کار کردن باهاش سخته
    از نظر گرافیکی هم زیاد جالب نیست
    با تشکر

سلام.
    بهترین، تعریف خیلی درستی نیست و هر کسی با یه نرم افزاری راحته. اگه با انکی و حالت به نسبت خشک اون راحت نیستی، میتونی یه سر به سایت Memrise بزنی. تمام لغات رو به صورت آماده داره و از طریق شکل و مثال و ... یاد میده که البته برخی باهاش موافق نیستند، ولی میتونی امتحان کنی. نسخه اندروید هم داره!
    من برای 1100 ازش استفاده می کنم و راضیم.
    Quizlet هم هست که به نظر من همون انکی بهتر از اینه.
    موفق باشی

Junior Member

تشکر دوست عزیز
    میشه توضیحی در مورد تنظیماتش بدید
    بصورت پیش فرض چند روز یکبار مرور داره؟
    لغاتی که بلد نیستیم بعد از چند روز و لغاتی که آسان هستند بعد از چه مدت؟
    کلا چقدر زمان نیازه تا لغتی از دور خارج بشه؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)