صفحه 137 از 143 نخستنخست ... 3787127128129130131132133134135136137138139140141142143 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,361 تا 1,370 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradoxali نمایش پست ها
    برای خوندن لغت باید افیشنت ترین راه ممکن رو رفت. چو نه وقت داریم که لغات بی فایده
    بخونیم و نه معنی ای داره این کار.

در وهله ی اول باید most frequent words های جنرال بعد most frequent words های
    academic رو مطمین باشیم که بلدیم.
    آنچه که علمی و تحقیق شده است، یکی لیست لغات پر تکرار جنرال انگلیسی هست به نام
    GSL به تعداد ۲۰۰۰ تا که فکر میکنم ۱۹۹۹ تاشو بدونید ! و دیگری لغات پر تکرار آکادمیک
    به نام AWL که حدود ۵۷۰ تا headword هست که اگر متوسط باشه سطحتون فکر میکنم
    تعداد قابل توجهی از اون رو ندونید‌!

این دو منبع از معتبر ترین منابعی هستن که با سالها تحقیق و مطالعه توسط زبان شناسان
    و آنالیز لغتی corpus های آکادمیک و جنرال به دست اومدن.

بنا بر این اول از همه شما باید مطمین شید که تمام این لغات رو میدونید. بعد از این که از این
    جهت مطمین شدید، میتونید از منابع معتبر دیگه از انتشاراتی های شناخته شده استفاده کنید.

اما باز هم نه هر کتابی و نه هر ورد لیستی. مثلا ما هدورد های کتاب ۱۱۰۰ رو با ۴۰ تا آزمون tpo آنالیز
    لغتی کردیم، اگه درست خاطرم باشه بیش از نصف لغات این کتاب حتی یک بار هم در آزمون های
    تافل به کار نرفته ! نه خودشون و نه مشتقاتشون ! و قابل انتظار هم بود. چون این کتاب مختص
    دبیرستانی های نیتیو هست برای آمادگی برای آزمون SAT اونم SAT قدیمی!

اما نمیدونم چرا ماها عادت داریم نقد رو ول کنیم (لغاتی که تو تافل اومدن تا حالا) و بگردیم
    دنبال نسیه (وردلیست های مدعی). تا وقتی که ما ۴۰ تا آزمون حدودا TPO داریم که آزمون
    واقعی تافل بودن یه روزی، چرا باید لغات اینا رو نخونیم، بریم روی یک کتابی که معلوم نیست
    رو چه حسابی لغات رو گزینش کردن وقت و انرژی بذاریم ؟

اما مخلص کلام برای تافل ترتیب زیر افیشنت ترین و معقول ترین روش برای خوندن محسوب میشه :

1- GSL + AWL
    2- لغات "پر تکرار" TPO و آفیشال گاید خود ETS
    3- اگه واقعا وقت شد، خوندن وردلیست های معتبر آکادمیک و یا مختص
    تافل (نه GRE یا SAT) مثل ورد لیست تافل Magoosh و یا COCA-Academic.

این مقاله به عنوان نمونه از یکی از زبان شناسان معروف هست، برای این که خیالتون راحت باشه
    چیزایی که عرض کردم از روی هوا نیست و مبنای علمی داره بسیار مناسبه که مطالعه کنید :
    http://www.lextutor.ca/research/
    مطلبتون کاملا درسته اما من نمیتونم با خوندن ورد لیست و حتی مثال های اون لغات از دیکشنری های لانگمن وآکسفورد و....به حفظ کردنشون بپردازم.باید توی کانتکست یاد بگیرم و هچنین اون مطلب باید نهایتا یک سطح از سطح فعلی بالاتر باشه چون وقتی سطح خیلی بالاست یا درک مطلب صورت نمیگیره یا وقت آدم همش روی یادگیری لغت صرف میشه ..با این اوصاف بهترین راه مطالعه ی منابعه ایه که سطح بندی شده باشه و دارای فایل صوتی هم باشه و همچنین دارای همین کلمات و کلمات پرکاربرد روزمره و آکادمیک باشه..اما من هنوز منبعی پیدا نکردم که این ویژگی ها رو همه رو باه هم داشته باشه

Junior Member

امكانش هست بگيد چقدر طول كشيد mus 400
    essential
    1100 , ديگر كتاب ها بخونيد
    ميدنم كاملا شخصيه اما يه عددي به دست ميآد واسم
    اميدوارم اين پست فعال باشه و جواب بگيرم
    من خيلي تو لغت مشكل دارم نميدونم وقت نميذارم زياد يا من كندم
    البته من از فلش كارت نرم افزاري استفاده ميكنم و روي كارت كلمه و پشت كارت از لانگ من تمام معني ها و چند مثال ميگذارم
    در ضمن منظور از لغات اين كتاب ها فقط مجموعه خودشونه يا لغاتي كه تو مثال ها هست هم شامل ميشه

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط golozar2 نمایش پست ها
    essential
    البته من از فلش كارت نرم افزاري استفاده ميكنم و روي كارت كلمه و پشت كارت از لانگ من تمام معني ها و چند مثال ميگذارم
    در ضمن منظور از لغات اين كتاب ها فقط مجموعه خودشونه يا لغاتي كه تو مثال ها هست هم شامل ميشه
    سلام
    منظور تمام لغات کتاب هست. زمان فراگیری وابسته به شخص.به نظر من لغت حفظ کردن بی فایده و حداکثر روزی بیست لغت جدید میتونید فرا بگیرید ولی به سرعت فراموش می کنید. بهتر هست لغت ها ی جدید در متن نگاه کنید. یا بصورت word family مطالعه کنیدhttps://ludwig.guru/موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

سلام پیشنهاد میکنم مدل یادگیری لایتنر (Leitner system)را امتحان کنید که معمولا جعبه و کیف ساده خودش را هم دارد سرعت کارتان معنی دار بیشتر میشود. برای من که همیشه خیلی مفید بوده چه برای لغت چه برای مفاهیم دیگر.
    نقل قول نوشته اصلی توسط golozar2 نمایش پست ها
    essential

Junior Member SpecialALIREZA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس عمران - دانشگاه شریف

دوستان کتاب Oxford word skills رو برای تافل مناسب میدونید؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط SpecialALIREZA نمایش پست ها
    دوستان کتاب Oxford word skills رو برای تافل مناسب میدونید؟
    سلام
    کتاب خوب ولی برای general englishمناسب هست. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط bazras2008 نمایش پست ها
    مطلبتون کاملا درسته اما من نمیتونم با خوندن ورد لیست و حتی مثال های اون لغات از دیکشنری های لانگمن وآکسفورد و....به حفظ کردنشون بپردازم.باید توی کانتکست یاد بگیرم و هچنین اون مطلب باید نهایتا یک سطح از سطح فعلی بالاتر باشه چون وقتی سطح خیلی بالاست یا درک مطلب صورت نمیگیره یا وقت آدم همش روی یادگیری لغت صرف میشه ..با این اوصاف بهترین راه مطالعه ی منابعه ایه که سطح بندی شده باشه و دارای فایل صوتی هم باشه و همچنین دارای همین کلمات و کلمات پرکاربرد روزمره و آکادمیک باشه..اما من هنوز منبعی پیدا نکردم که این ویژگی ها رو همه رو باه هم داشته باشه
    برای شروع، سری کتاب های Active Skills for Reading و/یا Inside Reading مناسب هستن.

Junior Member

سلام من میخوام برای ازمون تافل شروع به مطالعه کنم برای یادگیری لغات در شروع چه کتابی پیشنهاد می کنید و چه نرم افزار یا پادکستهایی؟ یه راهنمایی کلی برای شروع

نقل قول نوشته اصلی توسط yolan نمایش پست ها
    سلام من میخوام برای ازمون تافل شروع به مطالعه کنم برای یادگیری لغات در شروع چه کتابی پیشنهاد می کنید و چه نرم افزار یا پادکستهایی؟ یه راهنمایی کلی برای شروع
    منم به تازگی شروع کردم. برید سایت ممرایز ثبت نام کنید و این کورس رو انتخاب کنید: https://www.memrise.com/course/14775...s-toefl-ibt-2/
    هم با کامپیوتر و هم با اپلیکیشن میتونید این لغات رو بخونید تا وارد حافظه بلندمدتتون بشه. (اندروید و آی او اس داره). این 1212 لغت توی تافل خیلی کاربردی هستند.

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط yolan نمایش پست ها
    سلام

خوب بود سطحتون رو هم ذکر میکردید،اما به نظر من به جای 504 و... کتاب های Oxford Word Skills رو بخونید ،خیلی خیلی کاربردی تر هستن لغاتش 504 ،70 درصد لغاتش منسوخ هست.

موفق باشید

البته این برای شروع خیلی عالیه
    زندگی مثل پانتومیم میمونه حرف دلت رو به زبون بیاری باختی!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)