صفحه 95 از 143 نخستنخست ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

سلام.
    این طور نیست که مثل انکی خودتون ببینید چقدر بلد بودید و انتخاب کنید لغت چه مدت دوباره دوره بشه. توی این سایت یا بلدید یا نه. چندین بار هم همون روز که دارید یاد میگیرید دوره میشه به شیوه های مختلف و حتی املا اون باید دقیقا یاد گرفته بشه. فردا هم دوباره دوره می شه و کلا هر بار که وارد سایت میشین میگه چند تا لغت باید دوره کنید. البته من تنظیمات خودش رو نمی دونم چطور باید تغییر داد و از پیش فرض خودش استفاده می کنم. بعضی امکاناتش هم باید نسخه ی Premium داشته باشید که لازم نیست.
    پیشنهادم اینه که ایمیلی که برای ثبت نام استفاده می کنین، ایمیل اصلی تون نباشه چون مدام ایمیل میده بیا دوره کن!
    یک بار که استفاده کنین، دستتون میاد
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط iman01 نمایش پست ها
    تشکر دوست عزیز
    میشه توضیحی در مورد تنظیماتش بدید
    بصورت پیش فرض چند روز یکبار مرور داره؟
    لغاتی که بلد نیستیم بعد از چند روز و لغاتی که آسان هستند بعد از چه مدت؟
    کلا چقدر زمان نیازه تا لغتی از دور خارج بشه؟
    با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    این طور نیست که مثل انکی خودتون ببینید چقدر بلد بودید و انتخاب کنید لغت چه مدت دوباره دوره بشه. توی این سایت یا بلدید یا نه. چندین بار هم همون روز که دارید یاد میگیرید دوره میشه به شیوه های مختلف و حتی املا اون باید دقیقا یاد گرفته بشه. فردا هم دوباره دوره می شه و کلا هر بار که وارد سایت میشین میگه چند تا لغت باید دوره کنید. البته من تنظیمات خودش رو نمی دونم چطور باید تغییر داد و از پیش فرض خودش استفاده می کنم. بعضی امکاناتش هم باید نسخه ی Premium داشته باشید که لازم نیست.
    پیشنهادم اینه که ایمیلی که برای ثبت نام استفاده می کنین، ایمیل اصلی تون نباشه چون مدام ایمیل میده بیا دوره کن!
    یک بار که استفاده کنین، دستتون میاد
    موفق باشی
    دوستان عزیز
    من مدتی با memrise کار کردم و تقریبا با این سایت آشنایی کامل دارم.
    1- به راحتی میتونید دریافت ایمیل از این سایت رو محدود کنید و نیازی به ثبت نام با ایمیل غیر اصلی نیست! برای انجام این کار پس از وارد شدن به اکانت خودتون باید وارد قسمت setting و سپس قسمت email شوید و سپس تیک ایمیلهایی که نمی خواهید دریافت کنید از جمله review را بردارید و تنظیمات رو ذخیره کنید .
    2- امکان تعیین تعداد لغاتی که در هر session یاد گرفته می شود و لغاتی که در هر بار review میشوند وجود دارد به این منظور باید وارد قسمت learning preferences شده و پس از انتخاب تعداد مورد مورد نظرتون ، تغییرات را ذخیره کنید.(من 10-50و 10-25 رو میپسندم)
    3- در مورد عملکرد زمانی memrise باید بگم که هنگام دوره کلمات ،این سایت به مدت زمانی که برای یادآوری هر کلمه صرف می کنید هم حساس است . برای یادآوری هر کلمه یک تایمر چند وجود دارد که باید در مدت مجاز آن تایمر کلمه را به یاد آورید. کلا همه چیز در دوره هوشمند است و اتوماتیک.
    در کل باید بگم این سایت در صورت استفاده منظم و حرفه ای فوق العاده و بی نقص است . اگر تمایل به یاد گیری لغات تافل و جی آر ای دارید این لینک در سایت memrise شامل کورسهای فوق العاده است که شما را از گشتن در بین هزاران کورس بی نیاز می کند.

Junior Member

سلام
    اساتید بزرگ زبان همیشه گفتند که لغات رو از انگلیسی به فارسی یاد نگیرید
    به نظرتون کلمات فارسی رو یادداشت کنیم (بصورت فلش کارت و یا با همین برنامه انکی) و معنی رو پشت کارت بزنیم و به این صورت یاد بگیریم بازم اشتباهه؟
    من حتی جملات کوتاه و اصطلاحات رو میخوام اینجوری یاد بگیرم
    ممنون میشم یه راهنمایی بکنید.
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    Entrepreneurship, University of Tehran

دوست عزیز من این رویه رو دنبال میکنم. کلمه رو توی جمله یاد میگیرم نه به تنهایی و زمانی معنی فارسی یه کلمه رو مینویسم که معنی انگلیسی اون یه مقدار ممکنه گمراه کننده باشه و سرعت مرور کردن لغت رو پایین بیاره.
    زمانی که کاربرد کلمه رو همراه با کالوکیشن مناسب اون یاد گرفتید میشه گفت واقعا اون کلمه رو بلد هستید صرفا دونستن معنی حتی انگلیسی اون هم کافی نیست چرا که نمیتونید از اون کلمه استفاده کنید پس انگار که معنی اون رو هم نمیدونید.

پیروز باشید

سلام
    اساتید بزرگ زبان همیشه گفتند که لغات رو از انگلیسی به فارسی یاد نگیرید
    به نظرتون کلمات فارسی رو یادداشت کنیم (بصورت فلش کارت و یا با همین برنامه انکی) و معنی رو پشت کارت بزنیم و به این صورت یاد بگیریم بازم اشتباهه؟
    من حتی جملات کوتاه و اصطلاحات رو میخوام اینجوری یاد بگیرم
    ممنون میشم یه راهنمایی بکنید.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    برای یادگیری لغت، سایت Memrise به نظر شما مناسب است؟
    من لغت ها را یاد می گیرم و مرتب هم دوره میشه، ولی در جمله یاد نگرفته ام. البته نسبت بهش فکر می کنم حس پیدا کرده ام؛ مثل لغت happy، ولی شاید نتونم تمام کاربردهاش رو بلد باشم.
    به نظر شما این شیوه برای مواجه شدن با سوالاتی مثل سوالات وربال gre ناکارآمد است؟
    ممنون از پاسخ تان
    سلام
    به اعتقاد من یادگیری با memrise یا انکی یا روشهای مشابه، مرحله اول و مهمترین مرحله یاد گیری لغت ودر عین حال زمان برترین مرحله است. به دنبال یادگیری تمام مترادفها و معانی و کاربردهای یک لغت (مثل دیکشنری)نباشید که امری است بسیار زمان بر و در نهایت دلسردکننده.
    سعی کنید به معانی و parts of speech های ذکر شده درکتابهای لغت مثل 1100 و 504 و400و... بسنده کنید و دنبال بیشتر از آن نباشید. اگر علاوه بر مترادف ها و معانی انگلیسی ،معنی فارسی کلمه را هم یاد بگیرید بسیار مفید خواهد بود زیرا در مورد برخی کلمات بدون معنی فارسی و صرفا با مترادف انگلیسی کلمه غیر قابل فهم است.
    بعد از یادگیری تعداد مشخصی از کلمات به شیوه گفته شده مثلا هر 20-30 کلمه، به جملات خود کتابهای لغت مراجعه بکنید و آنها را به دقت بخوانید. اگر فایل صوتی جملات در دسترس است گوش دادن به جملات به تثبیت یادگیری کمک خواهد کرد .
    دلیلی که من روش فوق را پیشنهاد می دهم این است که اگر تعداد مشخصی کلمه را یاد بگیرید و سپس به سراغ جملات بروید خواهید دید که سرعت خواندن جملات بسیار بیشتر می شود و معنی و چگونگی کاربرد کلمه در ذهن بهتر تثبیت می شود. البته قبل از هر آزمونی، پس از رسیدن به سطح مناسبی از لغات بهتر است که خواندن متن های امتحانی و آشنایی با تکنیک های پاسخ گویی به سوالات آغاز شود و به صورت همزمان لغات قبلی دوره شود در صورت امکان لغات بیشتری آموخته شود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanage نمایش پست ها
    دوست عزیز من این رویه رو دنبال میکنم. کلمه رو توی جمله یاد میگیرم نه به تنهایی و زمانی معنی فارسی یه کلمه رو مینویسم که معنی انگلیسی اون یه مقدار ممکنه گمراه کننده باشه و سرعت مرور کردن لغت رو پایین بیاره.
    زمانی که کاربرد کلمه رو همراه با کالوکیشن مناسب اون یاد گرفتید میشه گفت واقعا اون کلمه رو بلد هستید صرفا دونستن معنی حتی انگلیسی اون هم کافی نیست چرا که نمیتونید از اون کلمه استفاده کنید پس انگار که معنی اون رو هم نمیدونید.

پیروز باشید
    ممنون دوست عزیز
    من اصلا با انگلیسی صددرصد راحت نیستم چون دامنه لغاتم در حدی نیست که بتونم مفهوم جمله رو بطور کامل بفهمم
    از طرفی نمیخوام میدونم انگلیسی به فارسی یادگیری رو سخت و زمانبر میکنه

به نظرتون اگه کلمه فارسی رو در یه طرفه کارت و کلمه انگلیسی رو با مثالی که تو جمله بکار برده شده پشت کارت بنویسم بهتر نیست؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UNSW-Computer Science

ممنون دوست عزیز
    من اصلا با انگلیسی صددرصد راحت نیستم چون دامنه لغاتم در حدی نیست که بتونم مفهوم جمله رو بطور کامل بفهمم

به نظرتون اگه کلمه فارسی رو در یه طرفه کارت و کلمه انگلیسی رو با مثالی که تو جمله بکار برده شده پشت کارت بنویسم بهتر نیست؟؟
    سلام، شاید اول کار کمی برای شما سخت باشه، ولی در یک مدت طولانی تر، یادگیری انگلیسی با انگلیسی خیلی مفیدتر و بهتر هست. سعی کنید که معنی رو حفظ نکنید! بجای معنی کلمه یک جمله حفظ کنید که دو تا خوبیت داره! اول اینکه در صحبت کردن و نوشتن خیلی کمک میکنه ، و مهمتر اینکه حفظ کردن لغات ساده تر میشه.

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

به نظرتون اگه کلمه فارسی رو در یه طرفه کارت و کلمه انگلیسی رو با مثالی که تو جمله بکار برده شده پشت کارت بنویسم بهتر نیست؟؟[/QUOTE]

این بسیار عالیه ولی مساله اینه که اون مثال و جمله مثال رو از کجا بهتره تهیه کنیم؟ و اینه ایا دیکشنری هست که کالوکیشن یه لغت رو بشه در اون پیدا کرد و یاد گرفت؟

Member
    رشته و دانشگاه

ممنون دوست عزیز

خواهش میکنم
    ببنید این دیگه سلیقه ای هست نمیشه گفت اونایی که این کار رو نکنن اصلا توی یادگیری زبان موفق نیستند و برعکس اونایی که ...
    من تجربه خودم رو گفتم که نهایتا در مواردی خاص معنی فارسی رو هم یادداشت میکنم.
    شما سعی کنید با انگلیسی صد در صد بیشتر کار کنید شما اگر هدفتون از یادگیری زبان انگلیسی، برای مهاجرت و زندگی در یک کشور انگلیسی زبان باشه، خب معنی فارسی به کار شما نمیاد دیگه! همون طور که دوستان گفتند ابتدای امر ممکنه یه مقدار سخت باشه اما به تدریج خودتون متوجه میشید که چقدر یادگیری معانی به انگلیسی به شما کمک میکنه در اسپیکینگ و رایتینگ. دیگه خودتون به مرور یاد میگیرید که حتی معنی موجود در دیکشنری رو به زبان خودتون paraphrase کنید

پیروز باشید

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط soniasa نمایش پست ها
    این بسیار عالیه ولی مساله اینه که اون مثال و جمله مثال رو از کجا بهتره تهیه کنیم؟ و اینه ایا دیکشنری هست که کالوکیشن یه لغت رو بشه در اون پیدا کرد و یاد گرفت؟[/QUOTE]

سلام دوست عزیز

بله هست! این جملات که منظور شما هست یعنی سمپل و کالکیشین رو میتونید در بیشتر دیکشنری ها معتبر پیدا کنید
    من Longman Dictionary of Contemporary English رو پیشنهاد میدم میتونید هم میتونید خود نرم افزارش رو تهیه کنید و یا خیلی راحت روی babylon نصب کنید و حتی نسخه ی اندروید اون رو هم چندتا شرکت ایرانی کار کردند و میتونید روی گوشیتون بریزید. گوگل کنید راحت پیدا میکنید. تمامی قسمت های مرتبط با یه کلمه مثل collocation و thesaurus رو میتونید توی اون پیدا کنید

پیروز باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)