صفحه 10 از 143 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

as most of you may know vocabulary learning strategies are not fixed for every person, they depend on a variety of variables! so we should see whether a particular starategy which is frequently recommended by others mathes our learning strategies on the whole. some may won't feel comfortable with" jmemorize or G5" while a textbook( vocabulary book) may be beneficial to them! so our friends can recommend some general strategies but we should be cautious enough that those tips are not prescriptive or a sort of divine writ! good luck!

Junior Member

فایده اضافه کردن کلمات توسط خودمون اینه که لغات به حافظه موقت منتقل میشن ولی تحت هر شرایط بدون تکرار منظم از خاطر میرن و هیچ تضمینی برای انتقال به حافظه بلند مدت نیست. حالا خودتون تصمیم بگیرین ارزش داره برای انتقال لغات فقط به حافظه موقت به تنهایی اینهمه وقت بذارین؟ :-\
    به کجا چنین شتابان <br />گون از نسیم پرسید

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    کلمات رو با jmemorize خوندن یا با جعبه لایتنر یا حالا هر چی خیلی خوبه، اصلا به این اکتفا نکنین که کتاب رو از اول تا آخر بخونین بعد بذارین کنار، این طوریجواب نمی ده باید چندین بار برگردین و کلمات رو مرور کنین.
    دقیقا انچه که از همه چیز مهمتره تکرار و تکراره حالا به هر روشی که صحیح و علمی است

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hon-mr
    فایده اضافه کردن کلمات توسط خودمون اینه که لغات به حافظه موقت منتقل میشن ولی تحت هر شرایط بدون تکرار منظم از خاطر میرن و هیچ تضمینی برای انتقال به حافظه بلند مدت نیست. حالا خودتون تصمیم بگیرین ارزش داره برای انتقال لغات فقط به حافظه موقت به تنهایی اینهمه وقت بذارین؟ :-\
    من هم با حرف شما موافقم ولی منظورم این بود که بعضی افراد هستند که اصلا" نمی تونند از مثلا" جعبه لایتنر استفاده بکنند ولی با روش های دیگه خوب عمل میکنند و ممکنه بعد از خوندن این فورم دچار استرس بشن که نکنه هر چه زحمت کشیدن بیهوده بوده باشه! و ...! مخصوصا" اونهای که امتحانشون نزدیکه!

پیش فرض دوستان بهترین نحوه استفاده از کتاب های لغت به چه صورته؟!

با سلام به همگی دوستان عزیز

همونطوری که می دونید کتابهای آموزشی لغت مثل 504؛ 400؛ اسنشیال وردز و ... در فصول خودشون تعدادی لغت آوردن و پس از نوشتن تعدادی از مترادف یا توضیح برای اونها مثال هائی هم برای یادگیری زده اند. منتها وقتی به دیکشنری مراجه می کنیم می بینیم که این معانی تنها بخشی از معانی موجود برای لغت ها هستند و بارها اتفاق افتاده که در هنگام مطالعه به جملاتی بر می خوریم که معانی کتابهای مذکور جواب نمی ده و باید به دیکشنری مراجعه کرد. حالا سوالم اینه که ایا بهتر نیست هنگام مطالعه لغات کلیه معانی اون ها رو از دیکشنری(دیکشنری های جامع انگلیسی به انگلیسیه) در بیاریم و همه اونا رو بلد باشیم؟؟؟ آیا نتیجه این نحوه مطالعه ارزش این قدر وقت گذاشتن رو داره؟؟؟

ممنون می شم هرچه زودتر جوابمو بدید
    موفق باشید
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Senior Member saheb آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دوستان بهترین نحوه استفاده از کتاب های لغت به چه صورته؟!

من خودم معاني ديگر را هم يه نگاه گذري مي كردم در عين اينكه هميشه سايت google بخش news را باز گذاشته بودم و مهمترين كاربدر اون لغت را در زبان امريكايي متوجه مي شدم كما اينكه بهم كمك مي كرد كه اون لغا ملكه ذهنم هم بشه
    HAPPINESS

تا حدودی بستگی به دانش قبلیتون داره. گاهی لغات علاوه بر داشتن معانی متعدد در context های رسمی - غیر رسمی - اصطلاحات و ... معانی دیگری هم دارند. به ذهن سپردن همه اونها با هم کمی خسته کننده و گاهی هم تضعیف کننده هست. روند یادگیری کاملا" تدریجیه. من پیشنهاد می کنم در ابتدا بیشتر روی معانی پر کاربردتر تمرکز کنید
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

saeede83
    Guest

اون معانی که توی کتاب های لغت هستن معمولا مورد استفاده شون توی امتحان بیشتره اما بعضا مثلا توی امتحان gre منظورشون اون معنی پرکاربرد نیست پس خیلی خوب می شه اگه به معنی های دیگه هم یه نگاهی بندازین اما فقط در صورتی که وقت کافی دارین. توی اولویت نذارینش

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

سلام
    يكي از بچه هاي فروم لطف كرده ، روش به خاطر سپاري لغات با تصوير سازي رو خيلي خوب و ساده براي من توضيح داده با پيغام خصوصي. براي خود من خيلي جالب و خلاقانه هست توضيح ايشون، متن ارسالي شون رو اينجا قرار ميدم تا بقيه بچه ها هم اگر مايل بودن امتحانش كنن

"...اجازه بدید دقیقتر واستون بگم . ببینید تصویری که شما واسه لغت voracious ساختید دقیقا همون عمل لغته و هیچ ارتباطی میان تصویر و لغت وجود نداره پس زمانی که به این لغت بر می خورید چه طوری تصویرش یادتون بیاد تا بتونید به معناش پی ببرید؟!

مریم جان این روش کاملا شخصیه و به خود ادم بستگی داره مثلا ممکنه تصویری که من واسه این لغت ساخته باشم برای شما خیلی خیلی بی معنا و مسخره بیاد و هیچ وقت هم تو ذهنتون نمونه هر چند که حالت عکسش هم هست. مثلا { براي voracious} من یه ادمی رو تصور میکنم که داره ور می ره و با ولع غذا می خوره پس وقتی که vorرو می بینم یاده ور رفتن یک ادم خیلی گرسنه میفتم و می گم معنیش میشه پرخور ، سیری ناپذیر و تمامی کلمات و معانی که به پر خوری مربوط می شوند مثلا طماع و ...

مثلا یکی دیگه alacrity : یه دختر روستائی که داره می رقصه و با شور و نشاط الک می کنه. خوب بادیدن این لغت یاد الک می افتم و به طبع اون یاد دختر روستائی و نحوه الک کردنش یاد شور و نشاط می افتم و حتی کلیه معانی وابستش مثل چابکی و ...

یکی دیگه belligerent که می گم همون بیل کلینتونه که همیشه جنگ می کردو آدم ستیزه جوئی بود.

بعضی وقتا نمی شه همه چیزو تصویر کرد یا اینکه من بلد نیستم اینطوری سعی می کنم از شکل نوشتاری لغت انگلیسی ببینم می شه یکی از معانی فارسیشو در بیارم و به بقیه معانی بسطش بدم

مثلا faint رو ببینید ممکنه شما بهترین تصویر رو در یک نگاه درست کرده باشی ولی من نتونستم . با توجه به اینکه یکی از معانیش ترفند و حمله انحرافی هستش خوب i وسطشو که برداری می شه fant من به ذهنم اینطوری می سپرم که فنت یعنی فند و فند همون ترفنده یعنی یه جورائی به صورت رمزی لغت یاد ادم میاد.

ولی حالاتی هم پیش میومد که به هیچ وجه نمی تونیدم معادل سازی کنم چه به سبک تصویر سازی که در اولویته و چه به سبک نوشتاری مثل همونpognosticate که خوب مجبور می شدم دیگه یه جوری حفظشون کنم و تصویر سازی رو میذارم واسه موقعی که میخوام مرورشون کنم(شاید چیزی به ذهنم برسه و شاید هم نه) اما چیزی که هست تصاویر باید حتما دو یا سه مرتبه مرور بشن مثلا فرداش و پس فرداش اینطوری مطمئن باشید که هیچ موقع یادتون نمیره چون تو ذهنتون حک شده و برای همیشه اون تصویر مال اون لغته. شما می تونید بعد ها به تصویرتون شاخ و برگ هم بدید مثلا بقیه معانی مرتبط اون لغت رو به تصویر بچسبونید اما برای ابتدا اگه هم نشد زیاد وقت نذارید...."

البته كپي رايت از آن ايشون هست ولي من فقط نقل قول ايشون رو كردم
    باتشكر

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa, Biomedical Engineering

برای دوستانی که از jMemorize استفاده می کنند. فایل زیر مجموعه لغات word list 1 از Master Word List کتاب بارونز مطابق ویرایش 17 ام سال 2008 است که شامل مثال هاش هم می شه. بعلاوه لغات High-Frequency رو با علامت HFW مشخص کردم.

سعی می کنم هر روز یک word list رو که برای خودم درست می کنم رو برای بچه های سایت هم بذرام

با آرزوی موفقیت برای همه
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)