صفحه 101 از 143 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

نقل قول نوشته اصلی توسط soniasa نمایش پست ها
    دوستان کسانی که کتب لغت می خوندن و درکنار هر لغت یه جمله هم ازش می خوندن آیا این جمله رو هم مثل لغت به خاطر می سپردن یا اینکه فقط برای اینکه جایگاه اون لغت در جمله رو ببینن "جهت اطلاع" اون جمله رو نگاه می کردن؟

من خودم فقط مثال رو میخوندم و عینا حفظ نمیکردم. ولی به این صورت که بعدا یادم میموند فلان لغت واسه فلان موضوعات به کار میره. مثلا اگه betray به معنی show هست، emtion طرف، fear طرف، nervousness طرف و مشابه این ها رو نشون و لو میده.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahan82 نمایش پست ها
    همانطور که گفتین باور کنید کلامتون رو خیلی خیلی خیلی خلاصه کردید.قدم اول: Deck رو باید دانلود کنم؟
    حق با شماست. آخه جزئیات زیاد داره
    اگر بخواید دک ها رو دانلود کنید دو راه دارید:
    1. تو اینترنت سرچ کنید. کنابخونه همینجا هم یه سری دک ها رو داره.
    2. از کتابخونه خود انکی استفاده کنید. البته گفته بودن به خاطر کپی رایت میخواد کتابخونه اش رو محدود کنه.

هر کسی دک هاش رو بسته به سلیقه خودش تنظیم میکنه. پس یه مقدار باید وقت بذارید و بهترین دک رو برای خودتون انتخاب کنید.

اگه اشتباه نکنم تو صفحات اولیه این تاپیک، یه فایل pdf بود که خیلی ساده و مختصر کار با انکی رو توضیح داده بود. حتما اون رو مطالعه کنید.

Junior Member

سلام دوستان..من به تازگی میخوام شروع جدی داشته باشم..
    برای ارشد میخونم اما میخوام برای تافل هم بخونم و هدف تافل کمک کنه به نتیجه ارشدم..

میشه لطفا راهنماییم کنید..
    کتابای 400 واژه , essential words و 504 رو نصفه نیمه خوندم.. و الان 1100 رو میگن خیلی مهمه و بخونید
    میخوام با ضرب العجل 400 و essential رو بخونم و بعد 1100 رو شروع کنم.. برای گرامر هم گرامر tofel pbt.

لطفا در مورد اینکه
    چطور این کتاب ها رو بخونم راهنمایی کنید.. روش درست مطالعه زبان رو میخوام .

Junior Member s2015 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haley نمایش پست ها
    من این متن رو برای یکی از دوستان نوشته بودم. گفتم اینجا هم بذارم. شاید کسی استفاده کنه:

ببینید حفظ کردن لغت کار خیلی سختیه. پس در وهله اول لازمه که ناامید نشید و استمرار به خرج بدید.

من برای کتاب های مختف، فایل انکی رو پیدا کردم و مطابق با سلیقه خودم همه رو دست کاری می کردم. انکی های من، خود لغت، فنتیک، نقش لغت از قبیل اسم، فعل و ...، معنی نوشته شده در کتاب و "مثال"های کتاب رو شامل میشه. حتما حتما حتما لغت ها رو با خوندن مثال یاد بگیرید. یعنی معنی یک لغت رو که حفظ میکنید، هر بار در انکی، مثالش رو هم مرور کنید. فایل انکی بدون مثال و از اون بدتر فقط با معنی فارسی اصلا راه حل خوبی نیست.

من اصولا با معنی فارسی مخالفم و تمامی کارت هام انگلیسی به انگلیسیه. ولی واقعیت اینه که وقتی خودم دارم یه لغت رو میخونم، از روی مثالش، برای خودم حدس میزنم که ما تو فارسی به این چی میگیم یا سعی میکنم یاد یه مفهوم بیفتم و ... مثلا لغت insidious میشه چیزی که آهسته و یواشکی ضرر ایجاد میکنه. شاید برای همچین لغتی ما معادل فارسی دقیق نداشنه باشیم. برای همین این لغت تو ذهن من همیشه با "سرطان" گره خورده. یا مثلا لغت venial. این تو خاطرم هست که ما بیشتر با venial sin سر و کار داریم که میشه گناه های کوچیکی که میشه ازشون گذشت و مخالفش mortal sin هست که از این گناه ها نمیشه گذشت.

وقتی لغت های سطح بالا در حد gre رو مطالعه میکنید معنی فارسی اصلا کافی نیست. این لغت رو ببینید: glib!! در اصل میشه روون و سلیس حرف زدن ولی الآن دو تا معنی داره. یکی آدمیه که glib هست و در واقع "چرب زبون"ه و با این روون و سلیس حرف زدن میخواد شما رو گول بزنه. ولی اگه یه وقتی یه جوابی glib باشه، انقدر سریع و روون بوده که معلومه طرف اصلا راجع بهش فکر نکرده و اینجا معنی "سطحی" میده. اگه با معنی فارسی اینا رو حفظ کنید، به نظرتون دو تا معنی glib خیلی بی ربط به هم میان ولی در انگلیسی میشه ارتباط بین این دو رو به راحتی دید.

حالا اگه دوست دارید معنی فارسی رو هم بنویسید باید خیلی در این کار دقت به خرج بدید و از دیکشنری های ضعیف استفاده نکنید. یه مثال دیگه بزنم. مثلا denounce رو اگه شما به صورت "محکوم کردن" حفظ کنید، باید بدونید این نیست که آدمی رو "به زندان محکوم کنید" بلکه این هست که "رفتار فرد رو محکوم میکنید" و در واقع معنی "تقبیح کردن، نکوهیدن" میده.
    دوست عزیز ممنون بابت توضیحاتت
    من دوتا سوال دارم
    اول اینکه طریقه خوندن وربال ادونتیج و 1100 که واقعا مفید باشه رو میشه بگی ، مثلا اینکه خودمم برای هر لغت، اضافه بر جمله ای که داره ، تو دیکشنری جملات دیگه ای رو هم پیدا کنم و ....
    یا مثلا وربال ادونتیج که در حین خوندن لغت مثال نداره،انتهای هر لول داره چطوری یاد گرفته بشه

و اینکه این مجموعه ای که برای انکی درست کردی و کلی ویژگی هم داره ما هم می تونیم از مجموعه آماده شما استفاده کنیم آخه اینی که من دارم و فایل هایی که من دانلود کردم نه مثال داره نه میگه اسم فعل...
    فقط لغت با معنیه که اصلا واسه من مناسب نیست (البته من راجع به انکی اطلاعاتم کمه )

اگه میشه از مجموعه شما استفاده کرد میشه لطفا تو کتابخونه بزارید که دانلود کنیم

بسیار سپاسگزارم که وقت میزاری
    ویرایش توسط s2015 : June 24th, 2015 در ساعت 02:51 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc. Civil Engineering

پیش فرض مشکل در لود کردن دک در انکی

با سلام به همه دوستان

وقتی میخوام دک ها رو تو انکی باز کنم این پیغامو میده
    the permissions on your systems temporary folder are incorrect, and anki .....

تو نتم سرچ کردم چیز بدرد بخوری نبود جز اینکه پوشه ی temp رو تیک رید انلی شو وردارم و با یه یوزر ادمین بیام و اینا، که اصلا جواب نمیدادن، میخواستم ببینم کسی اینجا برخورد کرده با این مشکل یا نه؟

اسکرین شات ارورو رو هم پیوست کردم
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط s2015 نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون بابت توضیحاتت
    من دوتا سوال دارم
    اول اینکه طریقه خوندن وربال ادونتیج و 1100 که واقعا مفید باشه رو میشه بگی ، مثلا اینکه خودمم برای هر لغت، اضافه بر جمله ای که داره ، تو دیکشنری جملات دیگه ای رو هم پیدا کنم و ....
    یا مثلا وربال ادونتیج که در حین خوندن لغت مثال نداره،انتهای هر لول داره چطوری یاد گرفته بشه

و اینکه این مجموعه ای که برای انکی درست کردی و کلی ویژگی هم داره ما هم می تونیم از مجموعه آماده شما استفاده کنیم آخه اینی که من دارم و فایل هایی که من دانلود کردم نه مثال داره نه میگه اسم فعل...
    فقط لغت با معنیه که اصلا واسه من مناسب نیست (البته من راجع به انکی اطلاعاتم کمه )

اگه میشه از مجموعه شما استفاده کرد میشه لطفا تو کتابخونه بزارید که دانلود کنیم

بسیار سپاسگزارم که وقت میزاری
    1. ببینید من مثل خیلی از دوستانی که برای آزمون خاصی مطالعه میکنن، وقتم کم بود. پس فرصتی برای انجام دادن خیلی از کارها رو مثل درآوردن مثال اضافی از دیکشنری، جمله سازی و ... نداشتم. از طرف دیگه، "سنگ بزرگ (حداقل برای من) نشونه نزدنه." یعنی اگه محدوده کارهای مرتبط با لغتم رو خیلی گسترده میکردم، مطمئنا نمیرسیدم منابع موردنظر رو تو فرصت 4-5 ماهه ای که داشتم بخونم.
    در مورد 1100، من به معنی لغات رو تو دیکشنری یه نگاه میکردم، اگر لغت توی وربال ادونتیج بود اونجا توضیحات مرتبط باهاش رو میخوندم. علاوه بر اون از سایت vocabulary.com هم خیلی استفاده کردم. این کارها باعث شد با تعداد به نسبت کمی لغت در آزمون GRE نمره نسبتا قابل قبولی بیارم. در این پست توضیحاتی در مورد نحوه مطالعه لغت ها دادم که شامل تجربیات بعد آزمونمم هست.
    در مورد وربال ادونتج، به نظر من بهترین روش مطالعه این کتاب گوش دادن منظم هست. سر امتحان صدای "آقا الستر" مدام تو ذهنتون میپیچه. من قبل از امتحان فقط تونستم 2 لول از این کتاب رو گوش بدم ولی لغت های مشترک با 1100 رو وارد انکیم کرده بودم و اونجا توضیحات مربوطه رو خونده بودم.
    شما اگه درست مطالعه کنید و به خصوص اگه به کتاب وربال ادونتج گوش بدید، به زودی اشتباهات انگلیسی زبانان رو تصحیح میکنید حودم با 3 مورد از اشتباهات متداولی که "آقا الستر" میفرمایند برخورد داشتم که یکیش در کمال تعجب در مثال های کتاب 1100 بود.

2. به غیر از دک 1100 (که شامل توضیحات، مترادف و متضاد لغات مشترک با وربال ادونتیج هم هست) دک های من شامل لغت، part of speech، phonetic spelling، معنی لغت (از روی کتاب)، مثال های کتاب و بولد کردن collocation های به کار رفته در مثال ها هست. در موارد خیلی خیلی خیلی خاص، توضیحات تکمیلی از دیکشنری و سایر منابع به معنی لغت اضافه شده. در نتیجه، شاید دک های من به نسبت دک های بقیه، توضیحات خاصی ورای کتاب نداشته باشه ولی من سعی میکنم به زودی دک هایی که دارم رو برای استفاده بقیه آپلود کنم.

موفق باشید
    ویرایش توسط haley : June 24th, 2015 در ساعت 04:10 PM

با سلام

سوالی خدمت دوستان عزیز داشتم.

من شروع کردم به خوندن زبان انشالله برای تافل، بحث من اینجاست که یه مشکلی که این وسط دارم حفظ کلمات هست که بعضی ها در نگاه اول یادم می مونه و بعضی ها از یادم میره. مشکلی که از اون بیشتر آزارم میده ضعف من در املا کلمات هست که مطمئنا در آزمون مشکل ساز میشه.

لطفا برای این دو مشکل راه حل هایی (و یا جایی که قبلا نوشته شده) را معرفی کنید.

سپاس

Junior Member

من یه جایی خوندم و البته خودمم تا حدی تجربه کردم که به جای حفظ لغت اون رو باید تصور کرد یعنی چی؟و چرا؟ چون که دیدید یه نفر تصادف میکنه و فراموشی میگیره چرا صحبت کردن یادش نمیره؟ دلیلش اینه که حافظه زبانی با حافظه خاطرات جاش فرق داره و مکان حافظه زبانی در بالای گوش چپ هست و خاطرات جلوی پیشانی!! و پروسه حافظه زبانی این طوریه که لغت رو تصور میکنه و به یاد میسپره و این کاریه که چه برای زبان اول و چه برای زبان دوم و... تصویر اون و یا حسی که از اون کلمه به ما دست میده باید به یاد بمونه.
    نمیخوام توضیح زیادی بدم ولی برای مثال اگر قراره book رو حفظ کنیم یه کتاب رو تو ذهن بیاریم و به خاطر بسپاریم و یا مثلا کلمه sour رو باید حس کنیم و به یاد بسپریم.
    روال به این طورت هست که مثل جعبه لایتنر عمل کنید اما این بار اون کلمات رو حس کنید، تصور کنید و درک کنید تا به خاطر سپرده بشه درست مثل یک کودک که دقیقا همین طور لغات رو یاد گرفته نه مثل کلاسهای درس ما که از گرامر شروع میکنن و بعد هی لغت رو میخوان به حافظه خاطرات بسپرن و نه حافظه لغات!!
    منوال یادگیری زبان باید این طور باشه: شنیدن صحبت کردن خواندن و در آخر نوشتن(درست مثل زبان مادری ما که این طوری یادش گرفتیم)
    امیدوارم که منظورم و تجربه ام رو رسونده باشم.

با سلام

دوستان بین برنامه های Memrise و Anki کدوم را پیشنهاد میدن تا استفاده کنیم؟

مزایا و معایبشون چیه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    با سلام

دوستان بین برنامه های Memrise و Anki کدوم را پیشنهاد میدن تا استفاده کنیم؟

مزایا و معایبشون چیه؟
    من برای یادگیری و مرورهای اولیه، انکی رو پیشنهاد میدم:

مزایا:
    1. 4 گزینه ای نبودن و در نتیجه یادگیری عمیق تر
    2. امکان ویرایش غلط های موجود
    3. مرور بیشتر نسبت به Memrise

معایب:
    1. نبود امکان تمرین املای لغات به صورت معمول (میتونید این حالت رو هم اضافه کنید. ولی به حالت Memrise نیست)
    2. رقابتی نبودن

برای زمان فراغت و رفع خستگی، و همین طور تثبیت لغات بعد 6 ماه، Memrise گزینه خیلی مناسبیه.

در بند 5 این پست توضیحات بیشتری راجع به این دو دادم. نظرم اینه که یادگیری و زیربنا با انکی باشه و در صورت تمایل از Memrise به عنوان نرم افزار کمکی استفاده کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)