صفحه 103 از 143 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

نقل قول نوشته اصلی توسط eliiiii نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من با vocabulary.com میتونم challenge داشته باشم ولی یکی از دوستان گفتن بازی میکنن! هر چی میگردم تو این سایت کاری مربوط به بازی کردن پیدا نمیکنم! میشه خواهش کنم راهنماییم کنید؟؟ممنون میشم واقعا
    اگه یه مدت تو انکی هی لغت خشک و خالی ببینید، سوالات 4 گزینه ای و تایپ کردن و در ازاش امتیاز و مدال گرفتن براتون میشه بازی

در هر صورت منظور من همین بود. عذر میخوام اگه بد بیان کردم

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

سلام دوستان دوتا سوال داشتم:

1- شما که دارید برای لغات می خونید، روی دیکته لغات هم کار می کنید؟
    2-سوال دوم اینکه از فارسی به انگلیسی لغت «هم» می خونید؟ (منظورم دوطرفه هست از FA به ENو برعکس)

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط haley نمایش پست ها
    اگه یه مدت تو انکی هی لغت خشک و خالی ببینید، سوالات 4 گزینه ای و تایپ کردن و در ازاش امتیاز و مدال گرفتن براتون میشه بازی

در هر صورت منظور من همین بود. عذر میخوام اگه بد بیان کردم
    سلام

میشه در مورد نرم افزار انکی یک توضیح مختصری بدید؟ از کجا باید تهیه کرد؟ سایتش ankisrs.net هست؟ و کاملا رایگانه؟
    inactive account

ApplyAbroad Veteran

من سعی کردم انکی رو به طورخلاصه و یه کم بیشتر از حدود ابتدایی توضیح بدم. ولی باز هم انکی امکاناتی داره که من جیزی نگفتم راجع بهشون. برای اطلاعات بیشتر به خود help انکی مراجع کنید که بهترین منبع هست.

این دو پست زیر رو هم پیدا کردم که Michael82 راجع به انکی تهیه کرده و اینجا میذازم که ایشالا یه پست جامع و کامل راجع به انکی داشته باشیم:
    راهنمای مطالعه انکی
    تبدیل و export کردن deckها

همون طور هم که قبلا قول داده بودم، دک های خودم رو (که حالا همچین چیز خاصی هم نیست) دارم سر و سامون میدم وبه زودی در کتابخونه آپ میکنم.

ایشالا همگی موفق باشید

من مطالب شما و دوستمون را خوندم، یه سوالی که الان برای من پیش اومد این هست که در سایت anki یه مجموعه زیادی از کارت ها هست، حالا ما از کجا تشخیص بدیم بهترین دک کدوم هست؟ چون توضیحات زیادی در این زمینه نیست.

https://ankiweb.net/shared/decks/english

پارامتر در این زمینه چی هست؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Master of power engineering

یکی از روش های موثر یادگیری لغات خوندن متون انگلیسی با هدف لیسنینگ هستش..اینجوری با یه تیر دو نشون میزنید..خوبیش اینه که یه لغت رو اگه یاد بگیرید در این روش دیگه اصلا فراموشتون نمیشه...واسه من که اینطور بود..
    یه نظر دیکه هم دارم اینه که توی نت یا هر جایی که میگردید و تفریحی سیر میکنید راجع به انگلسیی کنجکاو باشید و خیلی فضول باشید..مثلا همین که میرید یاهو ایمیلاتون رو چک کنید توی صفحه اولش سرخط خبرها معمولا کلمات تازه ای میذارن فضولی کنید و اگه معنیش رو نمیدونید پیدا کنید

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط soniasa نمایش پست ها

2-سوال دوم اینکه از فارسی به انگلیسی لغت «هم» می خونید؟ (منظورم دوطرفه هست از FA به ENو برعکس)
    سلام

1- تا حد امکان بله؛
    2- توصیه نمیشه.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

سلام
    برای یادگیری لغت حتما لغات را بارها و بارها بنویسید حداقل تا 7 روز متوالی و در همین حین به فنوتیپ و تلفظ آنها هم توجه داشته باشید.
    نکته مهم اینکه به هیچ وجه فارسی را وارد نکنید. تماما انگلیسی بخونید. معنی لغات را انگلیسی بنویسید و برای لغات دشوار از synonym های ساده تر استفاده کنید.
    فقط توجه داشته باشید فارسی را به کل فراموش کنید. چه از فارسی به انگلیسی و چه از انگلیسی به فارسی، این کار سرعت شما را پایین میاره و بدلیل اختلافات بسیاری که این دو زبان با هم دارن پیامد نامطلوبی در مکالمه و نوشتن برای شما به همراه دارد.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط soniasa نمایش پست ها

Junior Member

سلام
    مشکلی که در حفظ لغات انگلیسی به انگلیسی دارم فراموشی زود اون لغت است.
    مثلا لغتی رو توی متنی میبینم، معنی انگلیسی رو میخونم اما خیلی زود فراموش میشه...
    به نظرتون چکار کنم وقتی لغتی رو به انگلیسی یاد میگیرم زود فراموش نکنم؟

Member hossein_sh_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط iman01 نمایش پست ها
    سلام
    مشکلی که در حفظ لغات انگلیسی به انگلیسی دارم فراموشی زود اون لغت است.
    مثلا لغتی رو توی متنی میبینم، معنی انگلیسی رو میخونم اما خیلی زود فراموش میشه...
    به نظرتون چکار کنم وقتی لغتی رو به انگلیسی یاد میگیرم زود فراموش نکنم؟
    علیک سلام

راه حل عمومی که مروره،
    اینکه فراموش میشه کاملا طبیعیه، اینقدر این فراموشی عمومیت داره که براش قوانین و روابط و نمودار بدست آوردن،(Forgetting Curve)
    برای مرور هم که انواع و اقسام روش ها هست، مثل Space Repetition

ولی همیشه یه سری راه حل های اختصاصی هست که فرد به فرد تاثیرش متفاوته،
    بعضی ها از تصور استفاده میکنن، بعضی ها برای هر لغت یک مثال از دور و اطرافشون میزنن و ...
    ولی اگه وقت داشته باشید و یکم روی کلمه کار کنید، معمولا به تثبیت بیشتر اون لغت کمک شایانی میکنه، یعنی verb form ها و word familyها و حروف ربط و ... رو در مورد اون لغت ببینید، همچنین مترادف و متضادها و کاربردهای مختلف اون کلمه، در مجموع معمولا هر چی بیشتر درگیر یک لغت بشید، برای مدت طولانی تری در ذهنتون میمونه.
    اهل کوفه نبودن یعنی اینکه بدانیم تا حسین(ع) نیامده، ولی امر مسلم است.
    .Mechanics is the paradise of mathematical sciences, because by means of it one comes to the fruits of mathematics
    Leonardo da Vinci

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)