صفحه 110 از 143 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_tamadon نمایش پست ها
    سلام
    از دوستانی که با انکی کار کردن میخواستم بپرسم این نرم افزار چرا با روش لایتنر کار نمیکنه؟ مثلا بعد از دو روز گزینه هایی که میاره 5 -7-9-11 روزه که هیچکدوم طبق لایتنر نیست.
    اصلا این مدلی لغت حفظ کردن فایده داره؟
    ممنون میشم کسی اطلاعاتی داره بگه
    متدهای مختلفی برای یادگیری و مرور وجود داره و روش لایتنر یکی از اون هاست. تا اونجایی که من تجربه کار با لایتنر رو داشتم، در لایتنر یا یک کارت رو بلد هستید که به خونه بعدی میره و یا بلد نیستید که میاد خونه اول. انکی بر اساس SuperMemo و به طور دقیق تر SM2 کار میکنه. و برای هر کارت، گزینه های یادگیری easy، good ،hard و again داره. پس اساسا روش یادگیری با لایتنر متفاوته. برای اطلاعات بیشتر میتونید به اینجا و برای اینکه چرا از SM2 به جای SM5 استفاده میکنه، میتونید به اینجا مراجعه کنید. من خودم به علت 0 و 1 ای نبودن روش انکی، اون رو به لایتنر ترجیح میدم.

نکته بعدی اینکه هیچ روش "درست" یا "غلط"ی وجود نداره. اینا همه روش های مختلف یادگیری هستن که احتمالا بر اساس یک سری مطالعات و منحنی های فراموشی و ... طراحی شدن. خیلی از ماها از انکی استفاده کردیم و نتایج بهتری نسبت به مطالعه از روی کتاب گرفتیم. پس بله. فایده داره. ولی بازم فرد به فرد متفاوته و این به تفاوت های فردی اشخاص برمیگرده؛ همون طور که به طور مثال من روی کتاب 1100 به عنوان پیش نیاز GRE قسم میخورم و بعضی از بچه ها میگن 1100 به درد نمیخوره. پس این شمایید که باید روش سازگار با خودتون رو پیدا کنید.

مورد آخر هم اینکه به طور خیلی کلی و نه چندان دقیق، فواصل مرور در انکی به صورت 2.5 برابر فاصله مرور قبلی تعیین میشه. برای اطلاعات بیشتر میتونید این پست رو ببینید.

با سلام
    دوستان ممنون از وقتی که می ذارید.
    انکی روی سیستم خونه نصب بود که الان مانیتورم خراب شده و میخام بیارمش رو لپ تاپ. ایا میدونید چطور باید این کارو کرد که لغت هایی که خوندم همون طور بمونه و از صفر شروع نکنم؟

مرسی

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

دوستان سلام

من 1100 رو با انکی خوندم و تمام شد ولی مساله اینه که فایل انکی من idiom ها رو نداره.... سوال ازتون اینه که آیا کسی هست که فایل انکی 1100 رو داشته باشه که توش idiom ها هم باشند و بخواد اون رو در اختیار دوستان دیگه هم برای مطالعه قرار بده؟

رشته و دانشگاه

یادم رفت اینو اضافه کنم که کسی هست کتاب vocabulary for college bound student رو مطالعه کرده باشه؟ فایل انکی ازش موجود هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shapol46 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان ممنون از وقتی که می ذارید.
    انکی روی سیستم خونه نصب بود که الان مانیتورم خراب شده و میخام بیارمش رو لپ تاپ. ایا میدونید چطور باید این کارو کرد که لغت هایی که خوندم همون طور بمونه و از صفر شروع نکنم؟

مرسی
    سلام
    اینکه مانیتور خراب شده رو باید یه کاریش بکنید تا بتونید اون Dek مدنظرتون رو از Anki به لپ تاپ منتقل بکنید.
    وقتی که Anki رو باز می کنید جلو اون Dek مورد نظر تنظیماتی وجود داره که یکی از اون ها گزینه Export هستش که از این طریق می تونید اون موردی که در نظر دارید خروجی بگیرید و به هر دستگاهی که دوست دارید انتقال بدید. فایل خروجی از اونجایی که آخرین بار اجرا کردید در سیستم جدید اجرا خواهد شد مگر آنکه تصمیم بگیرید آن را به تنظیمات اولیه باز گردانید.

Junior Member Miss_Success آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد، مهندسی فناوری اطلاعات

با سلام (امیدوارم محل ارسال پستم درست باشه، خیلی گشتم، این مرتبط ترین به نظر اومد)

دوستان من بعد از خوندن کتاب های 504 و essential و 400 با روش اصولی،خواستم 1100 را بخونم که دیدم
    چه لغات وحشتناکی داره(از رو متن کتاب و نیز نرم افزار انکی امتحان کردم).
    لذا تصمیم به حفظ اونا از روشی غیر از روش اصولی کتاب های پیشین پرداختم.
    باورم نمیشه ولی عالی جواب میده و میشه باهاش حداقل 40 تا 50 لغت یا بیشتر در روز حفظ کرد(هر روز وقت کمی می گیره)
    (یعنی سه هفته ای میشه 1100 تموم کرد ) پیشنهاد می کنم ب همه اونایی ک مثه من بخاطر وقت کم می خواستن
    وربال جی ار ای رو بی خیال بشن
    امتحان کردم همه رو یادمون میمونه و چند تست وربال زدم واقعا کارآ بود
    از روش کدینگ استفاده کردم (با اینکه اول اصلا قبولش نداشتم ولی کارمونو در مدت زمان باقیمانده تا امتحان راه میندازه)
    و الان می خوام مجموعه 1100 و 800 را بخرم.

کسی اگر هست که وقت کم داره تا جی آر ای، پیام بده تا با هم خریداریش کنیم و بخونیم.
    نمونشو هم براتون می تونم بفرسم تست کنید تا مطمئن بشید.

Banned

سلام دوستان همگی میدونید که رمز موفقیت در قبول شدن آزمون های زبان اینه که لغات زیادی رو بلد باشیم.من از این سایت استفاده کردم و نتیجه هم گرفتم.
    کاملترین و شگفت انگیزترین آموزش رایگان 504 لغت ضروری که تا حالا درست شده.
    همراه با تلفظ صوتی، فونتیک، فیلم آموزشی، تمرینها و مثال های زیاد، بازی، ترجمه فارسی، فلش کارت، بکگراندهای آموزشی و خیلی چیزای دیگه
    همین الان خودتون ببینید
    http://zabaneramzi.com/%D8%A2%D9%85%...88%D8%B1%DB%8C

Member elixir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط soniasa نمایش پست ها
    یادم رفت اینو اضافه کنم که کسی هست کتاب vocabulary for college bound student رو مطالعه کرده باشه؟ فایل انکی ازش موجود هست؟
    سلام

این کتاب خیلی کتاب خوبیه.فعلا نخوندمش ولی در برنامم هست حتما حتما.نمایشگاه امسال کتاب تبریز هم بود من از چندین نفر که در این کار حرفه ای هستن پرسیدم تاکیید میکنن روش. ولی فکر میکنم منابعی که توصیه میشن مثل 1100 و وربال ادونتج و ورد اسمارت قبل این کتاب مطالعه بشن بهتره.
    ویرایش توسط elixir : October 8th, 2015 در ساعت 11:09 AM
    Tell your heart that the fear of suffering is worse than the suffering itself. And that no heart has ever suffered when it goes in search of its dreams, because

every second of the search is a second's encounter with God and with eternity.
    Paulo Coelho

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط elixir نمایش پست ها
    سلام

این کتاب خیلی کتاب خوبیه.فعلا نخوندمش ولی در برنامم هست حتما حتما.نمایشگاه امسال کتاب تبریز هم بود من از چندین نفر که در این کار حرفه ای هستن پرسیدم تاکیید میکنن روش. ولی فکر میکنم منابعی که توصیه میشن مثل 1100 و وربال ادونتج و ورد اسمارت قبل این کتاب مطالعه بشن بهتره.
    چه خوب.... پس منم قطعی بذارم توی برنامه ام برای مطالعه اش.... من دنبال فایل انکی یا هر چیزی مرتبط با این کتاب هستم... اگه پیدا کردم بهتون اطلاع می دم.... لطفا شما هم اگه چیزی در این مورد به دستتون رسید به منم اطلاع بدین.... سپاس

Member elixir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

سلام

دوستان دررابطه با یادگیری لغت یه سوالی هست که ذهنو درگیر کرده.من از اولین روزی که زبان خوندم تا همن الانش که برای TOEFL و یا GRE میخونم , لغتا رو طوری خوندم که مفهوم شون رو میفهمم و درک میکنم و یادم میمونه حتی خیلی هاشون رو تو صحبت کردن و یا نوشتن

استفاده میکنم ( فکر میکنم اسپیکنگمم مدیون همینم)ولی توضیح و معنی دقیق لغات رو اصلا یادم نیست و نمیمونه. مثلا اگر دوستی ازم معنی لغتی رو بپرسه قادر نیستم لغت رو دقیق براش معنی کنم در عوض باید یه جمله بگم لغت رو تو جمله بهش توضیح بدم.

تو چند تا پست دیدم دوستان گفتن واسه GRE باید معنی دقیق لغت رو بدونین. حالا این دقیق دونستن معنی یعنی اینکه اون توصیفی که دیکشنری واسه لغت آورده رو به خاطر داشته باشی؟؟؟؟!!! و روشی که من دارم درواقع اشتباه بوده؟؟؟

سپاس
    Tell your heart that the fear of suffering is worse than the suffering itself. And that no heart has ever suffered when it goes in search of its dreams, because

every second of the search is a second's encounter with God and with eternity.
    Paulo Coelho

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)