صفحه 126 از 143 نخستنخست ... 2676116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,251 تا 1,260 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    math

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

سلام دوستانی که از نرم افزار جی ممورایز استفاده میکنید من یادم رفته بود فایلی رو که توش ذخیره میکنم رو باز کنم و اخر کار که میخواستم صفحه رو ببندم یه خطا داد و همه فایله(600 تا لغت بود) الان میبینم خالیه راهی هست که برشون گردونم؟

Junior Member ellna آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط moradimina15 نمایش پست ها
    سلام دوستانی که از نرم افزار جی ممورایز استفاده میکنید من یادم رفته بود فایلی رو که توش ذخیره میکنم رو باز کنم و اخر کار که میخواستم صفحه رو ببندم یه خطا داد و همه فایله(600 تا لغت بود) الان میبینم خالیه راهی هست که برشون گردونم؟
    دوست عزیز ببین فایل بک آپ نداره ؟؟؟ شاید از اون طریق بشه برگردوند برای من بعضی از فایلهام داشت.
    توصیه می کنم برو روی آنکی کار کن منم تا همین یکی دو ماه پیش با جی ممرایز کار می کردم، نمی گم خوب نیست ولی امکاناتی که انکی داره خیلی زیاد تره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    math

نقل قول نوشته اصلی توسط ellna نمایش پست ها
    دوست عزیز ببین فایل بک آپ نداره ؟؟؟ شاید از اون طریق بشه برگردوند برای من بعضی از فایلهام داشت.
    توصیه می کنم برو روی آنکی کار کن منم تا همین یکی دو ماه پیش با جی ممرایز کار می کردم، نمی گم خوب نیست ولی امکاناتی که انکی داره خیلی زیاد تره.
    سلام نه متاسفانه نداره . تو راهنماش هم نوشته بود که میشه به پی دی اف تبدیل کرد ولی من هرکاری کردم نمیشد
    انکی رو لطف میکنید بگید از کجا دانلود کنم ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

درود فراوان بر دوستان.

یک مشکل اساسی ای که کلیه دوستان برای آزمون زبان دارن، حالا از هرنوعی: تافل، ایلتس، اصلا کنکور ارشد و دکتری داخل کشور ، ... اینه که مجبور هستند لغت حفظ کنند.

همه هم مستحضرید که کلا 504 و اسنشیال رو فرش میگیرن که دانشجو باید کلا بلد باشه!!!! بعد حالا 1100 و highscool , college هم معرفی میکنند.

حالا باز اینارو هم میخونیم ، میریم آزمون بدیم، چنان لغات عظیمی تو ریدینگ بکار رفته که ادم قلبش میگیره ، میگه پس اون همه کتب که خوندم چی شد?

یه توصیه عالی میکنم، عالی از جهت اینکه خودم پیشنهاد دهنده هستم نه، کلیه دوستانی که به این شیوه لغت خوندن، نتیجه فوق‌العاده گرفتند.

لغات رو با سبک ریشه شناسی بخونید. کتب etymology و word formation هست تو بازار.

اکثر لغات انگلیسی، از طریق اشتقاق ساخته شده اند. شما ریشه رو یاد بگیرید که معناش چی هست، 50 تا لغت تو متن رو معناش رو میتونی با توجه به بافت جمله حدس بزنی.

معنای پسوند و پیشوند کلمات انگلیسی رو بدونی، نیازی نیست عزا بگیری این الان با ent کدوم معنی رو داره با ence چه معنی ای میده.

خلاصه کنم حرفم رو: با نرم‌افزار لایتر و .... خودمون قبول داریم بعد یک ماه همه لغات یادمون میره. دیگه تجربه تک تکمون خودش گواه بر بیخاصیت بودن این روش های ابتکاریه.
    از اون طرف ، کدینگ بورس شده!!!! اخه یکی نیست بگه 504 و 1100 تا داستان واسه این دو تا کتاب فقط به خاطر بسپرم???? به خدا تو متن، داستانه یادت میاد، اما آخر سر معنای کلمه رو نمیتونی حدس بزنی.

من توصیه میکنم، با توجه به نتایج اطرافیان، خوندن لغت رو با ریشه شناسی شروع کنید. وقت خودتون رو تلف نکنید سر پروسه ای که علنا همه راهش رو میرن اما جواب نمیگیرن.

موفق باشید.....

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط minoosaba نمایش پست ها
    درود فراوان بر دوستان.

یک مشکل اساسی ای که کلیه دوستان برای آزمون زبان دارن، حالا از هرنوعی: تافل، ایلتس، اصلا کنکور ارشد و دکتری داخل کشور ، ... اینه که مجبور هستند لغت حفظ کنند.

همه هم مستحضرید که کلا 504 و اسنشیال رو فرش میگیرن که دانشجو باید کلا بلد باشه!!!! بعد حالا 1100 و highscool , college هم معرفی میکنند.

حالا باز اینارو هم میخونیم ، میریم آزمون بدیم، چنان لغات عظیمی تو ریدینگ بکار رفته که ادم قلبش میگیره ، میگه پس اون همه کتب که خوندم چی شد?

یه توصیه عالی میکنم، عالی از جهت اینکه خودم پیشنهاد دهنده هستم نه، کلیه دوستانی که به این شیوه لغت خوندن، نتیجه فوق‌العاده گرفتند.

لغات رو با سبک ریشه شناسی بخونید. کتب etymology و word formation هست تو بازار.

اکثر لغات انگلیسی، از طریق اشتقاق ساخته شده اند. شما ریشه رو یاد بگیرید که معناش چی هست، 50 تا لغت تو متن رو معناش رو میتونی با توجه به بافت جمله حدس بزنی.

معنای پسوند و پیشوند کلمات انگلیسی رو بدونی، نیازی نیست عزا بگیری این الان با ent کدوم معنی رو داره با ence چه معنی ای میده.

خلاصه کنم حرفم رو: با نرم‌افزار لایتر و .... خودمون قبول داریم بعد یک ماه همه لغات یادمون میره. دیگه تجربه تک تکمون خودش گواه بر بیخاصیت بودن این روش های ابتکاریه.
    از اون طرف ، کدینگ بورس شده!!!! اخه یکی نیست بگه 504 و 1100 تا داستان واسه این دو تا کتاب فقط به خاطر بسپرم???? به خدا تو متن، داستانه یادت میاد، اما آخر سر معنای کلمه رو نمیتونی حدس بزنی.

من توصیه میکنم، با توجه به نتایج اطرافیان، خوندن لغت رو با ریشه شناسی شروع کنید. وقت خودتون رو تلف نکنید سر پروسه ای که علنا همه راهش رو میرن اما جواب نمیگیرن.

موفق باشید.....
    ضمن تایید تمامی صحبتهای مینوی عزیزم، اینو عرض کنم که این کتاب Merriam Webster's Vocabulary Builder تقریبا همچین حالتی داره. یعنی شما یه دونه ریشه Bene رو یاد میگیرین، بعد دیگه هزار تا کلمه هم بدن، شما میتونی معنیشو حدس بزنی. مثل beneficial و... . من آدم لغت گریزی هستم (ای وای چی گفتم!) تمام کتابای لغت تافل رو خوندم و همه رو سپردم به لایتنر. از طرفی 1100 رو هم خوندم و الانم لغتاش تو لایتنرمه. متوجه شدم که مطلقا برای حفظ کردن لغات ساخته نشدم!! دریغ از یه کلمه یاد گرفتن، تنها کاری که کرده این لغت حفظ کردن، اینه که من یه کلمه رو میبینم، کلمه بعدی که پشت این کلمه تکرار کردم تو لایتنر میاد جلوی چشمم و معنی هیچ کدومو هم نمیدونم!!! ولی وقتی لغت رو تو جمله و یا پاراگراف، یا فیلم، مقاله، هرچی به جز کتاب لغت! یاد میگیرم، واقعا موندگار میشه!! و جالبه، دو روز بعدم تو جمله استفاده میکنم!!
    برای همین سفارشم اینه که تا حد امکان وقتتونو با حفظ کردن لغت تلف نکنین (البته یه سری از دوستان واقعا وقتی لغتو میبینن به خاطر میسپرنش، من روی سخنم با این عزیزان نیست، با کسانیه که حافظه شون عملکردش مثل حافظه خودمه از لغت خالی فرار میکنه...) شناختن ریشه ها واقعا کمک میکنه، و همونطور که مینوی عزیزم هم اشاره کردن، اگه پیشوند و پسوندو بشناسیم هم عالی میشه.
    موفق باشید دوستان

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    ضمن تایید تمامی صحبتهای مینوی عزیزم، اینو عرض کنم که این کتاب Merriam Webster's Vocabulary Builder تقریبا همچین حالتی داره. یعنی شما یه دونه ریشه Bene رو یاد میگیرین، بعد دیگه هزار تا کلمه هم بدن، شما میتونی معنیشو حدس بزنی. مثل beneficial و... . من آدم لغت گریزی هستم (ای وای چی گفتم!) تمام کتابای لغت تافل رو خوندم و همه رو سپردم به لایتنر. از طرفی 1100 رو هم خوندم و الانم لغتاش تو لایتنرمه. متوجه شدم که مطلقا برای حفظ کردن لغات ساخته نشدم!! دریغ از یه کلمه یاد گرفتن، تنها کاری که کرده این لغت حفظ کردن، اینه که من یه کلمه رو میبینم، کلمه بعدی که پشت این کلمه تکرار کردم تو لایتنر میاد جلوی چشمم و معنی هیچ کدومو هم نمیدونم!!! ولی وقتی لغت رو تو جمله و یا پاراگراف، یا فیلم، مقاله، هرچی به جز کتاب لغت! یاد میگیرم، واقعا موندگار میشه!! و جالبه، دو روز بعدم تو جمله استفاده میکنم!!
    برای همین سفارشم اینه که تا حد امکان وقتتونو با حفظ کردن لغت تلف نکنین (البته یه سری از دوستان واقعا وقتی لغتو میبینن به خاطر میسپرنش، من روی سخنم با این عزیزان نیست، با کسانیه که حافظه شون عملکردش مثل حافظه خودمه از لغت خالی فرار میکنه...) شناختن ریشه ها واقعا کمک میکنه، و همونطور که مینوی عزیزم هم اشاره کردن، اگه پیشوند و پسوندو بشناسیم هم عالی میشه.
    موفق باشید دوستان
    من هم این کتابای 504 (پژو؟) - 1100 - 2000 - 70 میلیون و ... رو نخوندم. کلا کتاب خاصی نخوندم. بیشتر زبانم هم به کتاب انگلیسی خوندن و فیلم دیدن برمیگرده. ریدینگ تافل 28 و وربال GRE هم 152 زدم. خیلی خودتون رو درگیر اینا هم نکردید نکردید.

نقل قول نوشته اصلی توسط moradimina15 نمایش پست ها
    سلام نه متاسفانه نداره . تو راهنماش هم نوشته بود که میشه به پی دی اف تبدیل کرد ولی من هرکاری کردم نمیشد
    انکی رو لطف میکنید بگید از کجا دانلود کنم ؟
    از سایت anki میتونید هم ورژن دسکتاپ و هم ورژن اندرویدش رو رایگان دانلود کنید

Junior Member

درس ۲۲ کتاب vocabulary for IELTS رو بخونید. روش درست یادگیری لغت رو واستون مبسوط توضیح میده. و اینکه چه موقع میتونیم بگیم یک لغت رو "یاد گرفتم". باقی همه فسانه ست! علی الخصوص لایتنر و انکی و رفقاش. من کتاب خود لایتنر رو هم خوندم در مورد روش های یادگیری. یارو شوته شوت بوده. یه عده هم اومدن تو ایران دکون باز کردن با این روش برا پول درآوردن. یهو تحت تاثیر تبلیغات خالتوری اینا برا خیلی ها سو تفاهم شد که بدرد میخوره.

نقل قول نوشته اصلی توسط T-Mutso نمایش پست ها
    درس ۲۲ کتاب vocabulary for IELTS رو بخونید. روش درست یادگیری لغت رو واستون مبسوط توضیح میده. و اینکه چه موقع میتونیم بگیم یک لغت رو "یاد گرفتم". باقی همه فسانه ست! علی الخصوص لایتنر و انکی و رفقاش. من کتاب خود لایتنر رو هم خوندم در مورد روش های یادگیری. یارو شوته شوت بوده. یه عده هم اومدن تو ایران دکون باز کردن با این روش برا پول درآوردن. یهو تحت تاثیر تبلیغات خالتوری اینا برا خیلی ها سو تفاهم شد که بدرد میخوره.
    میشه دلایلتون رو برای "شوت بودن" سباستین لایتنر و رفقاش که دانشمندان علوم روانشناسی و زبانشناسان مطرح زیادی مثل

Paul Pimsleur و Cecil Alec Mace و Hermann Ebbinghaus و Thomas Landauer و Robert A. Bjork رو شامل میشه بفرمایید ؟

این جوری این بندگان خدا و عده ی زیاد دیگه ای از محققین زبانشناس و ما ها رو از حالت "شوتی" در میارید.

البته خوب تعدادی از این دانشمندان الان در قید حیات نیستن اما روشن شدن موضوع باعث میشه که دیگه کسی 40 سال از

عمرش رو مثل Paul Pimsleur در راه شوت شدن تلف نکنه.

Junior Member ellna آواتار ها

نظریه هضم و جذب.

لابد از خودتون می پرسید: چی ؟؟؟ نظریه هضم و جذب ؟؟؟ نظریه هضم و جذب دیگه چیه ؟؟؟

اصلا تعجب نکنید، کاملا درست دیدید بله نظریه «هضم و جذب»، ولی حالا چه ربطی داره به یادگیری کلمات ؟؟؟ اگه کمی صبر کنید براتون توضیح میدم فقط کمی دقت بیشتری به خرج بدید چون مبحث کمی پزشکی میشه.
    پیرو نظریه قبلی که داده بودم (نظریه نخودچی، کشمش.)در این نظریه گفته میشه که بعد از خوردن نخودچی و کشمش معده شما باید اونها را هضم کنه و اگرنه رودل می کنید و اون موقع گلاب به روتون ... در ضمن باید دقت داشته باشید که تا مواد غذایی درست هضم نشند در نتیجه جذب بدن هم نمیشند و هیچ فایده ای برای ما ندارند. اما چطوری کلمات را هضم و جذب کنیم ؟؟؟ اصلا سخت نگیرید خیلی راحته، فقط کافیه که بعد از اینکه کلمات را خوندید و تمام شد سعی کنید اونها را به یاد بیارید این عمل را بهتره 4-5 باری تکرار کنید بدون اینکه به لیست کلماتتون نگاه کنید و اصلا هم لازم نیست که جمله بسازید همین که اون کلمه ها را سعی کنید که توی ذهنتون مرور بشن کافیه (تا اینجا عملیات هضم صورت گرفته) بعد از اون می بینید به راحتی توی صحبت کردن و نوشتن اونها را بکار می گیرید و این یعنی عملیات جذب هم به درستی انجام شده و شما به راحتی می تونید بگید که من این کلمه را یاد گرفتم، دیدید چقدر راحت بود.

شما با حفظ کردن کلمات فقط وابستگی خودتون را به دیکشنری کم می کنید اما این حفظ کردن اصلا نمیتونه تضمینی باشه برای اینکه اونها را توی صحبت کردن و نوشتن استفاده کنید و یا وقتی اونها را میشنوید یا می خونید کاملا درک کنید، پس بهتره اونها را بعد از خوردن، هضم و جذب کنید، ای بابا خوردن نه خوندن.

شاد باشید ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)