صفحه 128 از 143 نخستنخست ... 2878118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,271 تا 1,280 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

Junior Member hoseinjj آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    ضمن تایید تمامی صحبتهای مینوی عزیزم، اینو عرض کنم که این کتاب Merriam Webster's Vocabulary Builder تقریبا همچین حالتی داره. یعنی شما یه دونه ریشه Bene رو یاد میگیرین، بعد دیگه هزار تا کلمه هم بدن، شما میتونی معنیشو حدس بزنی. مثل beneficial و... . من آدم لغت گریزی هستم (ای وای چی گفتم!) تمام کتابای لغت تافل رو خوندم و همه رو سپردم به لایتنر. از طرفی 1100 رو هم خوندم و الانم لغتاش تو لایتنرمه. متوجه شدم که مطلقا برای حفظ کردن لغات ساخته نشدم!! دریغ از یه کلمه یاد گرفتن، تنها کاری که کرده این لغت حفظ کردن، اینه که من یه کلمه رو میبینم، کلمه بعدی که پشت این کلمه تکرار کردم تو لایتنر میاد جلوی چشمم و معنی هیچ کدومو هم نمیدونم!!! ولی وقتی لغت رو تو جمله و یا پاراگراف، یا فیلم، مقاله، هرچی به جز کتاب لغت! یاد میگیرم، واقعا موندگار میشه!! و جالبه، دو روز بعدم تو جمله استفاده میکنم!!
    برای همین سفارشم اینه که تا حد امکان وقتتونو با حفظ کردن لغت تلف نکنین (البته یه سری از دوستان واقعا وقتی لغتو میبینن به خاطر میسپرنش، من روی سخنم با این عزیزان نیست، با کسانیه که حافظه شون عملکردش مثل حافظه خودمه از لغت خالی فرار میکنه...) شناختن ریشه ها واقعا کمک میکنه، و همونطور که مینوی عزیزم هم اشاره کردن، اگه پیشوند و پسوندو بشناسیم هم عالی میشه.
    موفق باشید دوستان

اگر میشه یمقدار در استفاده از این کتاب ها توضیح بدید که چطور میشه ریشه یک لغت از 504 رو تو این کتاب پیدا کرد و چطور با دونستن اون ریشه لغتهای دیگه رو حدس زد ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer - software

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

دوستان اپلیکیشن مناسبی در این زمینه سراغ دارید؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط webDeveloper نمایش پست ها
    دوستان اپلیکیشن مناسبی در این زمینه سراغ دارید؟
    در زمینه یادگیری لعت؟ برای موبایل؟سوالتون رو واضح بپرسید لطفا
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Junior Member AV2020 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    biomedical Engineering/QIAU

من پیشنهادم به دوستان استفاده از سایت www.vocabulary.com هست .از مثال های متنوع وتلفظ گرفته تا شیوه رقابتی آموزشی ولیست های بی شمار منابع مختلفی که در سایت قرار گرفته.البته اپلیکیشنش هم هست که حدود 3دلار قیمت داره و واقعا می ارزه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer - software

اپ موبایل IOS ورژن 7.1.2 یادگیری زبان و لغت

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

دوستان یه تاپیکی بود نحوه استفاده از انکی رو خیلی کامل توضیح داده بود. الان هر چی میگردم پیداش نمیکنم. آیا اون تاپیک حذف شده؟ کسی فایلی در این خصوص داره؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanmoh نمایش پست ها
    دوستان یه تاپیکی بود نحوه استفاده از انکی رو خیلی کامل توضیح داده بود. الان هر چی میگردم پیداش نمیکنم. آیا اون تاپیک حذف شده؟ کسی فایلی در این خصوص داره؟
    ممنون
    Here you are: Link

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    ضمن تایید تمامی صحبتهای مینوی عزیزم، اینو عرض کنم که این کتاب Merriam Webster's Vocabulary Builder تقریبا همچین حالتی داره. یعنی شما یه دونه ریشه Bene رو یاد میگیرین، بعد دیگه هزار تا کلمه هم بدن، شما میتونی معنیشو حدس بزنی. مثل beneficial و... . من آدم لغت گریزی هستم (ای وای چی گفتم!) تمام کتابای لغت تافل رو خوندم و همه رو سپردم به لایتنر. از طرفی 1100 رو هم خوندم و الانم لغتاش تو لایتنرمه. متوجه شدم که مطلقا برای حفظ کردن لغات ساخته نشدم!! دریغ از یه کلمه یاد گرفتن، تنها کاری که کرده این لغت حفظ کردن، اینه که من یه کلمه رو میبینم، کلمه بعدی که پشت این کلمه تکرار کردم تو لایتنر میاد جلوی چشمم و معنی هیچ کدومو هم نمیدونم!!! ولی وقتی لغت رو تو جمله و یا پاراگراف، یا فیلم، مقاله، هرچی به جز کتاب لغت! یاد میگیرم، واقعا موندگار میشه!! و جالبه، دو روز بعدم تو جمله استفاده میکنم!!
    برای همین سفارشم اینه که تا حد امکان وقتتونو با حفظ کردن لغت تلف نکنین (البته یه سری از دوستان واقعا وقتی لغتو میبینن به خاطر میسپرنش، من روی سخنم با این عزیزان نیست، با کسانیه که حافظه شون عملکردش مثل حافظه خودمه از لغت خالی فرار میکنه...) شناختن ریشه ها واقعا کمک میکنه، و همونطور که مینوی عزیزم هم اشاره کردن، اگه پیشوند و پسوندو بشناسیم هم عالی میشه.
    موفق باشید دوستان
    میشه لطف کنید و بگید که کدوم مناسب ترن؟ یعنی بیشتر به کار جی ار ای میاد؟
    etymology یا word formation؟
    ممنون

Junior Member

سلام.ملودی هستم...بهترین راه یادگیریی لغات چیه دوستان؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط ponesh12 نمایش پست ها
    سلام.ملودی هستم...بهترین راه یادگیریی لغات چیه دوستان؟
    ده صفحه اول و بیست صفحهآخر رو بخونید همه چی رو متوجه میشین
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)