صفحه 130 از 143 نخستنخست ... 3080120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,291 تا 1,300 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بهشتی - کامپیوتر - سخت افزار

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

سلام.
    نرم افزار jmemorize بهتره یا anki ؟ jmemorize رو اگر رو حالت Exponenrial از روش لایتنر استفاده می کنه، ولی anki رو نمی دونم از چه منطق و روشی داره استفاده می کنه ؟اصلا به صورت پیش فرض داره از لایتنر استفاده می کنه ؟1 10 4 ربطی به منطق توانی لایتنر که 1 2 4 8 15 هست نداره

Junior Member boxmce آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil

نقل قول نوشته اصلی توسط Michael82 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

لطفا حتما به ترتیب زیر عمل کنید:

1- در ابتدا مجموعه تلفظ های لانگمن (Longman 2005 Voice Package – American) برای اضافه کردن به فلش کارت ها را از اینجا دانلود کنید.
    2- سپس فایل راهنما که واستون نوشتم و با عکس براتون توضیح دادم و آپلود میکنم را دانلود کنید.
    3- کل این فایل راهنما را که مجموعا 10 دقیقه هم وقتتونو نمیگیره بخونید.

بعد ازاینکه قسمت 3 را انجام دادین (چون اگه نخونین منظورمو در شماره 4 متوجه نمیشید)

4- تمامی تلفظهای پکیج لانگمن که در شماره 1 دانلود کردین را داخل فایل sounds کپی پست کنید تا از حالت اینکه کلمات داخل فولدر های مخصوص حروف اولشون قرار گرفتند خارج بشند تا نرم افزار بتونه اونها رو بخونه. پس حتما تمامی تلفظها را کپی-پست کنید داخل فولدر sounds، اکی؟؟

در این لحظه کار تموم شده است و میتونید از مطالعه تون لذت ببرید

یه نکته اضافی اینکه میتونید تلفظهای مربوط به کتابهای 504 و 450 را که اینجا واستون گذاشتم رو بگیرید و به فولدر sounds با کپی-پست کردن اضافه کنید چون کیفیتش از پکیج لانگمن بهتره.
    نکته دیگه اینکه نحوه صفر کردن لغات در جی ممرایز که احتمالا باهاش دیر یا زود برخورد خواهید کرد و کمی تغییرات که در قسمت preferences میتونید بدین رو هم در فایل راهنما واستون با عکس توضیح دادم که احساس میکنم میتونه مفید باشه.

موفق باشید

پ ن: من پکیج تلفظ لانگمن رو در کتابخونه نمیبینم، متاسفانه سرعت اینترنتم واسه آپلود در کتابخونه پایینه، به نظرم اگه یکی از دوستان یا مدیران محترم که سرعت اینترنتشون بالاست این فایل رو دانلود و در کتابخونه واسه بچه ها آپلود کنند خیلی خوب میشد

دوستان شرمنده یه چیزی رو موقع تایپ کردن در فایل بالایی که آپلود کردم در مورد نحوه صفر کردن لغات فراموش کردم بنویسم و اونم اینکه در شماره 3 بعد از کلیک کردن روی گزینه Edit، حالا از بین مواردی که میاره گزینه Reset card رو بزنید تا اخطار مربوط به صفر کردن کارت را نشون بده. پس بعد از Edit حالا گزینه Reset card. همین حرکت رو میتونین با زدن گزینه Ctrl + R هم انجام بدین. یه بار اینکارو بکنید متوجه منظورم میشین. بازم ببخشید.
    سلام به همه دوستان
    آیا در anki راهی وجود داره که تمام تلفظهای longman که دوستمون لینکشو گذاشتن رو یکجا به برنامه داد.

نقل قول نوشته اصلی توسط boxmce نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    آیا در anki راهی وجود داره که تمام تلفظهای longman که دوستمون لینکشو گذاشتن رو یکجا به برنامه داد.
    سلام
    متاسفانه راهی نداره و باید تک تک درگ دراپ انجام بدید

رشته و دانشگاه
    civil

سلام
    من تازه میخوام کار با ANKI رو شوع کنم و یه سوال داشتم اگرکه تمام لغات 504 و1100 و.... رو در یک DECK درست کنم اشکالش چیه؟ بالاخره که باید همشونویادبگیریم و مرورکنیم.آیا بعدا مثلا چند ماه دیگه ممکنه به مشکلی بربخورم.
    ممنون که تجربیاتتون رو در میون میگذارید

رشته و دانشگاه
    civil

نقل قول نوشته اصلی توسط soheildif نمایش پست ها
    سلام.
    نرم افزار jmemorize بهتره یا anki ؟ jmemorize رو اگر رو حالت Exponenrial از روش لایتنر استفاده می کنه، ولی anki رو نمی دونم از چه منطق و روشی داره استفاده می کنه ؟اصلا به صورت پیش فرض داره از لایتنر استفاده می کنه ؟1 10 4 ربطی به منطق توانی لایتنر که 1 2 4 8 15 هست نداره
    خیر انکی از منطق لایتنر استفاده نمیکنه در help برنامه توضیح داده الگوریتمشو . من این 130 صفحه رو خوندم نتیجه گرفتم anki بهتره

نقل قول نوشته اصلی توسط marias نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه راهی نداره و باید تک تک درگ دراپ انجام بدید
    این حرف شما اشتباهه. در آنکی میشه همه رو یک جا بش داد و نیازی به تک تک وارد کردن نیست .

سلام به همه دوستان
    این جا توضیح داده شده :

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2158452

رشته و دانشگاه
    civil

سلام
    دوستان دیکته کلماتو چطور کار میکنید؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط boxmce نمایش پست ها
    سلام
    دوستان دیکته کلماتو چطور کار میکنید؟
    بگین بهتون شبها دیکته بگن

جدا از شوخی، سوال خوبیه.
    بیشتر لغاتو می شه همونطور که داری می خونی، توحافظه تصویری بسپاری. اگه یادگیریه لغتت active باشه، یعنی absentmindedly نخونی و توجه کامل داشته باشی، اسپل بیشتر لغات تو حافظت می مونه. اون لغاتیو که سخت تره، اسپلشو چند بار تمرین کن.
    بعد می تونی هر لغت رو یه بار بخونی و صداتو ضبط کنی، بعد چند روز به صدات گوش کن و بنویس (انگار داری خودت به خودت دیکته میگی)
    ببین وقتی رایتینگ کار میکنی، حین نوشتن اصلا به اشتباهات املایی توجه نکن، بعد اتمام کار سعی کن ببینی چه لغاتیو اشتباه داشتی و اون اشتباهاتیو که بارها تکرار کردی تو یه دفترچه کوچیک بنویس و در وقت های استراحتت نگاهشون کن تا درونی سازی بشه. مثلا خود من این عادت بد رو داشتم که یه لغت ساده مثل somebody یا someone رو جدا می نوشتم (به اینصورت some body) تو رایتینگ هام به مرور متوجه شدم و درستش کردم.

Junior Member

سلام دوستان
    مشکل خیلی بزرگی به اسم ضعف لغت و عدم سادگیری اون رو با نرم افزار و سایت Memorise حل کردم روشی که دوتا از پرفسور های دانشگاه UCL انگلستان ابداع کردن و شما قادر خواهید بود در مدت زمان کوتاهی به مقدار لغت حفظ شده در حافظه دراز مدت دست پیدا کنید
    البته باید بگم من ابتدا با Quizlet کار میکردم و پیشرفتم کند بود اما در کمتر از چند روز با کمک Memorise تونستم چند برابر لغت های Quizlet رو حفظ کنم
    http://www.memrise.com/
    لینک سایت برای دوستانی که علاقه مند به استفاده هستند

Junior Member

سلام دوستان
    من با نرم افزار JMemorize کار میکردم که امروز موقع باز کردن یه فایل ارور داد ولی بقیه فایلا رو باز میکنه . لطفا اگه راهی میدونین راهنمایی کنین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)