صفحه 132 از 143 نخستنخست ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

سلام، ببخشید این سوال رو اینجا می پرسم، راستش خیلی گشتم دنبالش ولی پیدا نکردم. کسی از دوستان فلش کارت 1000 لغت مگوش تحت نرم افزار انکی رو داره که به ترتیب خود سایت مرتب باشه؟

Junior Member

سلام دوستان
    مشکل خیلی بزرگی به اسم ضعف لغت و عدم سادگیری اون رو با نرم افزار و سایت Memorise حل کردم روشی که دوتا از پرفسور های دانشگاه UCL انگلستان ابداع کردن و شما قادر خواهید بود در مدت زمان کوتاهی به مقدار لغت حفظ شده در حافظه دراز مدت دست پیدا کنید
    البته باید بگم من ابتدا با Quizlet کار میکردم و پیشرفتم کند بود اما در کمتر از چند روز با کمک Memorise تونستم چند برابر لغت های Quizlet رو حفظ کنم
    http://www.memrise.com/
    لینک سایت برای دوستانی که علاقه مند به استفاده هستند[/QUOTE]

سلام
    خیلی ممنون که این سایت رو معرفی کردین, من از این سایت خیلی خوشم اومد و خیلی جذابه برای یادگیری و مهمتر از همه کسالت آور نیست.
    من هم این سایت رو پیشنهاد می کنم

سلام دوستان
    ایده ای که من واس یادگیری لغات دارم روش انکی هستش، احتمالا دوستانی که از نرم افزار انکی استفاده کردن این روش رو میدونن ولی خب شاید برخی از دوستان ندونن من اینجا باز یه اشاره ای می کنم
    روشم اینه:
    وقت با انکی کار میکنم ابتدا اصلا لغت رو نیگا نمی کنم و فقط به لیسینگ لغت گوش میدم بعد سعی می کنم املای لغت رو بنویسم و بعد املا رو چک کنم، اینطور لیسینگ و املای لغت رو بهتر یادمیگیرم، بعد سعی می کنم مترادف های لغت پشت کارت رو بدون زدن جواب بنویسم و معنی فارسی رو هم در کنارش به خاطر بیارم، و بعد بازدن جواب اونارم چک می کنم - این روش در اوایل یه کم واس من سخت بود ولی الان که ادامش دادم کیفیت یادگیری لغاتم خیلی بهتر شده، یه جورایی هم به لیسینگم کمک کرده که لغات رو در تمرین لیسینگ بهتر تشخیص بدم

امیدوارم مفید بوده باشه
    با آروزی موفقیت برای تمامی دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی سیستم های انرژی گرایش محیط زیست

سلام
    میشه روش سینک کردن انکی رو دسکتاپ و موبایل رو بزارید؟ من فایل هلپ رو هم خوندم....فقط باید انلاین باشیم که کار کنه؟
    نمیشه مثلا تو شروع کار انلاین باشیم بعد تو لبتاپ یا موبایل مرور کنم و بعد بتونم تو دستگاه دیگه ادامه ش رو جلوببرم.... ممنون میشم در این مورد بیشتر توضیح بدید.

Junior Member Mechanics20 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering, applied design

نقل قول نوشته اصلی توسط mrezag نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مشکل خیلی بزرگی به اسم ضعف لغت و عدم سادگیری اون رو با نرم افزار و سایت Memorise حل کردم روشی که دوتا از پرفسور های دانشگاه UCL انگلستان ابداع کردن و شما قادر خواهید بود در مدت زمان کوتاهی به مقدار لغت حفظ شده در حافظه دراز مدت دست پیدا کنید
    البته باید بگم من ابتدا با Quizlet کار میکردم و پیشرفتم کند بود اما در کمتر از چند روز با کمک Memorise تونستم چند برابر لغت های Quizlet رو حفظ کنم
    http://www.memrise.com/
    لینک سایت برای دوستانی که علاقه مند به استفاده هستند
    سلام دوست عزیز
    ممنون از سایت خوبی که معرفی کردید، میخواستم بپرسم امکان استفاده از این برنامه فقط بصورت انلاین هست؟ چون من نرم افزاری برای دانلود تو سایتش پیدا نکردم
    سپاس

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezalolasangia نمایش پست ها
    خیلی ساده هست..نرم افزار رو دانلود کنین متوجه میشین...فقط نکته ای که خیلی مهمه حتما از shared decks استفاده کنین
    سلام ممنونم از راهنمایی تون، من shared decks رو پیدا نکردم اگه ممکنه لینکشو بذارید

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechanics20 نمایش پست ها
    سلام ممنونم از راهنمایی تون، من shared decks رو پیدا نکردم اگه ممکنه لینکشو بذارید
    لینک » Shared decks
    موفق باشید.
    هر فکری و از هر ماهیتی که داشته باشیم همان فکر با همان ماهیت در زندگی ما وارد شده و در آن جای می گیرد

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MehranM نمایش پست ها
    سلام.
    لینک » Shared decks
    موفق باشید.
    خیلی منون از لطفتون
    امکانش هست نحوه اضافه کردن این shared decks رو بگید، انقد مطالبی که گفته شده زیاده من نتونستم این مورد سوالم رو پیدا کنم، ممنون میشم مختصر توضیح بدید

رشته و دانشگاه

دوستان من از طریق Import لغات رو وارد کردم ولی تعداد لغاتی که در Deck هست 20 تاست درحالی که تعداد لغات انتقال یافته 91 بوده، این 20 ، تعداد کل لغات هست یا لغاتی که امکان مرورش هست؟
    سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی سیستم های انرژی گرایش محیط زیست

سلام
    چه جوری مشکل املا رو از بین ببریم؟ من تو مرور لغات میبینم درصد بالایی از لغات رو یادم نیست باید چه کنم؟ دک های انکی برای 450 و 504 دارم که خیلی مترادف و متضاد های مفصلی داره اینا خیلی وقت گیرن کسی دک مناسبی داره بهم معرفی کنه؟
    سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)