صفحه 133 از 143 نخستنخست ... 3383123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,321 تا 1,330 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MS Degree in IT from Shiraz University

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

برای کم کردن misspelling میتونید هر شب یک پاراگراف انگلیسی رو رونویسی کنید. فرقی هم نمیکنه از چه کتابی و چه رفرنسی. مهم اینه که متن انگلیسی باشه و شما دو تا سه ماه هر شب این کار رو تکرار کنید.
    لغت رو باید تو متن، تو فیلم، تو آهنگ، با تصویر سازی ذهنی، یاد بگیرید. (برای یادگیری بهتر باید مترادف، متضاد، نوع لغت (فعل،اسم،صفت،قید و...)) رو همراه با جملات ساده و پیچیده یاد بگیرید.
    تو اتاقتون میتونید وایت برد، ام دی اف، کاغذ آ4،آ3 یا ... بچسبویند و هر روز به جمله هایی که لغت جدید دارند و شما نوشتید نگاه بندازید.
    هر روز 15-20 دقیقه لغات روزهای قبل رو مرور کنید.
    یادگیری زمانگیر هست ولی لذت بخشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط marzihe نمایش پست ها
    سلام
    چه جوری مشکل املا رو از بین ببریم؟ من تو مرور لغات میبینم درصد بالایی از لغات رو یادم نیست باید چه کنم؟ دک های انکی برای 450 و 504 دارم که خیلی مترادف و متضاد های مفصلی داره اینا خیلی وقت گیرن کسی دک مناسبی داره بهم معرفی کنه؟
    سپاس
    اگه از پاسخ رضایت داشتید، لطفا دکمه *اضافه کردن به امتیاز کاربر رو بزنید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات

یک مشکلی که من با memrise دارم اینکه خیلی از لغت ها تلفظ نداره شما با این مشکل بر خوردید ؟ راه حلش چیه ؟ ( بیشتر دوره ها اولش همه تلفظ را داره اما بعدش که جلو میروی کم کمتر میشه

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

من چند روش رو برای یادگیری لغت امتحان کردم تا اخری باعث شد لغتا یادم بمونه:
    یه دوستی اینجا گفته بود که کلمات رو حس کرد...واقعا همینطوره اگه بایه خاطره یا یه عکس بتونین حس اون کلمه رو بگیرین قشنگ یادتون میمونه...یعنی من کلمه رو که میخونم سعی می کنم اول املاشو تو ذهنم مرور کنم بعد براش یه خاطره مثال میزنم تو ذهنم که قبلا برام اتفاق افتاده...اگه چیزی پیدا نکردم معمولا از سایت vocabulary.comویا wordpanitاستفاده می کنم..این دو سایت برای یادگیری لغت عالیه در اخر هم تو دفترم اون کلمه رو با یه مثال مینویسم تا جایگاهش یادم بمونه...
    برای مرور هم بنظرم خودتون یه لیست توی vocabularyدرست کنین و کار کنین...memriseهم خیلی خوبه البته ولی بعضی لغتاش درست نیست

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط borobe نمایش پست ها
    یک مشکلی که من با memrise دارم اینکه خیلی از لغت ها تلفظ نداره شما با این مشکل بر خوردید ؟ راه حلش چیه ؟ ( بیشتر دوره ها اولش همه تلفظ را داره اما بعدش که جلو میروی کم کمتر میشه
    معمولا برای کتابای معروف چند تا کورس داره بگردید اونی که تلفظ داره رو پیدا کنین مثلا 504 هم کورس بدون تلفظ داره هم با تلفظ ولی خب در نهایت اگه نتونستین پیدا کنین از سایت dictionary.comیا vocabulary.comمیتونین تلفظ کلمه رو به صورت شنیداری متوجه بشین

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

Question پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

دوستان واقعا نسخه های جدیدتر انکی نمی تونن فلش کارتهای نسخه 1 انکی رو بخونن؟کاری نمیشه کرد؟انکی من قدیمی و همه فایلهامم قدیمی ولی میخوام در سیستم اندرویدم از نسخه جدید استفاده کنم.
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Junior Member

سلام دوستان
    من مشکلی با برنامه memrise دارم.
    میخواستم بپرسم میشه تو تنظیمات این برنامه اون قسمتی که میخواد ما معنی کلمه رو بنویسیم به انگلیسی رو غیر فعال کنیم که اصلا فقط کلمه بپرسه و بخش نوشتن تو سوالا نیاد؟ خواهش میکنم اگه میتونید راهنمایی کنید. من فقط به خاطر پرسیدن این سوال عضو این سایت شدم و خیلی هم طول کشید ثبت نامش. ضمنا شما سایتی رو سراغ دارین که انجمنی به این برنامه اختصاص داده باشه؟
    من که هرچه گشتم فقط انکی و جی ممورایز بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting

سلام. دوستان یک سوال
    چجوری میشه در نرم افزار انکی آخرین کلماتی رو که اضافه شده طی چند روز پیدا کرد؟
    (Nothing is impossible, the word itself says 'I'm possible'! (Audrey Hepburn

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Theater

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من میخواستم راهنمای بگیرم در خصوص یادگیری کلمات تخصصی یا به اصطلاح تکنیکال. همونطور که همه دوستان مستحضرند. در هر رشته علمی با خواندن متن های متعدد با کلمات مختلفی که مربوط به آن رشته هست مواجه میشویم. برای یادگیری این کلمات بهترین راهکار چیه چون به هر حال تعداد آنها بسیار هست> آیا بایستی از همان روش فلش کارت استفاده کرد؟ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering, Tabriz University

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanrafati198 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من میخواستم راهنمای بگیرم در خصوص یادگیری کلمات تخصصی یا به اصطلاح تکنیکال. همونطور که همه دوستان مستحضرند. در هر رشته علمی با خواندن متن های متعدد با کلمات مختلفی که مربوط به آن رشته هست مواجه میشویم. برای یادگیری این کلمات بهترین راهکار چیه چون به هر حال تعداد آنها بسیار هست> آیا بایستی از همان روش فلش کارت استفاده کرد؟ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر
    روش های متعددی میشه برای این هدف به کار برد، روشی که برای من جواب داد این بود که مقاله های رشته ی خودم رو که به زبان انگلیسی بودن رو با استفاده از دیکشنری های خوب (مثل این سایت) میخوندم و ترجمه میکردم. این کار کمک زیادی برای به خاطر سپردن لغات میکرد. نکته مهم تر این که لغات رو در قالب Phrase یاد بگیرید یعنی مجموعه ای از لغات که به هم مرتبطن و غالبا پشت سرهم میان. این کار باعث افزایش کانکشن ها توی حافظتون میشه و قسمتی از عبارت باعث به یاد آوردن بقیه عبارت خواهد شد.
    به عنوان مثال من که رشته ام مهندسی عمران هست لغات رو در قالب عبارت به این شکل یاد میگرفتم: Homogeneous soil: خاک یکنواخت Embankment dams: سدهای خاکی Shear Strength: مقاومت برشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechanics20 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون از سایت خوبی که معرفی کردید، میخواستم بپرسم امکان استفاده از این برنامه فقط بصورت انلاین هست؟ چون من نرم افزاری برای دانلود تو سایتش پیدا نکردم
    سپاس
    بله آنلاینه البته نسخه آفلاین هم داره اما پولیه ولی انلاین کاملا رایگانه
    عاشق کردستانم بخصوص اربیل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)