صفحه 136 از 143 نخستنخست ... 3686126127128129130131132133134135136137138139140141142143 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,351 تا 1,360 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

سلام دوستان من اخیرا یه روشی به ذهنم رسید برای یادگرفتن لغات کتاب 504 و نتیجه گرفتم به صورتی که همون ابتدا لغت رو درک کردم و دفعه های بعد بدون خوندن متن تونستم حدس بزنم که معنیش چیه. حالا این روش رو با شما در میون میزارم و امیدوارم مثل من نتیجه بگیرید
    روشم به این صورته که : لغات یک درس رو جلوی دوربین گوشیم به صورت بصری نشون میدم.یعنی مثلا لغت discard ؛ جلوی دوربین میگم discard بعد مثلا یه کاغذ مچاله شده رو پرت میکنم. و برای بقیه لغات هم همینکارو میکنم .زمان اجرا و ضبط یک درس که شامل دوازده لغته ،شد پنج دقیقه. دو بار فیلمو نگاه کردم و کلمات به ذهنم سپرده شد . الان تا کلمه discard میشنوم یا میخونم تصویری از پرت شدن یا دورانداختن چیزی به ذهنم میرسه. هر شخص هم میتونه با خلاقیت خودش کلمات رو نشون بده. این باعث میشه که با لغات درگیر بشیم و به حافظه ناخوداگاهمون سپرده بشه
    نه به واسطه ی کلمات بلکه به واسطه تصاویر ، مثل زبان مادری.

کسی اینجا تجربه ی یادگیری با پادکست و داره؟

Junior Member

سلام. بله. پادکست ها به خصوص پادکست های ساده شده چه صوتی و چه ویدیویی خیلی به من کمک کردن. روش خیلی خوبی که من البته از یک استاد یاد گرفتم تکرار لغات آشنا بود به این صورت که کلمات آشنا و تکرار می کنیم و کم کم گوش قویتر میشه و تعداد لغات آشنا بیشتر میشن. برای من ظرف ۲ تا ۳ هفته تحول خیلی زیادی ایجاد کرد.

سلام دوستان
    با توجه به اینکه وسعت دادن به دامنه لغات میتونه در آزمون های زبان به ما کمک کنه ولی خب مساله ای که هست اینه واقعاً حدود چند لغت باید مسلط بود تا بتونیم مطمئن باشیم که الان دیگه میتونیم مهارت های زبان رو تمرین کنیم؟!
    نمیخوام به تعداد دقیق لغت بپردازیم مثلا بگیم 3000 لغت یا 6000 لغت یا...
    به طور مثال اگه لغات 504، اسنشل و 1100 رو مسلط بشیم میتونیم بگیم کافیه و مهارت ها رو استارت بزنیم؟
    تجربه کسایی که نمره خوبی توی آزمون ها زبان داشتن چیه؟
    با سپاس
    کمک کردن دیگران به شما در اپلای ابرود از روی وظیفه نیست از روی لطفه! لطفاً بفهمید!
    اپلای ابرود یک گنجینه بزرگ از اطلاعات ارزشمنده...

نقل قول نوشته اصلی توسط omidhx نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با توجه به اینکه وسعت دادن به دامنه لغات میتونه در آزمون های زبان به ما کمک کنه ولی خب مساله ای که هست اینه واقعاً حدود چند لغت باید مسلط بود تا بتونیم مطمئن باشیم که الان دیگه میتونیم مهارت های زبان رو تمرین کنیم؟!
    نمیخوام به تعداد دقیق لغت بپردازیم مثلا بگیم 3000 لغت یا 6000 لغت یا...
    به طور مثال اگه لغات 504، اسنشل و 1100 رو مسلط بشیم میتونیم بگیم کافیه و مهارت ها رو استارت بزنیم؟
    تجربه کسایی که نمره خوبی توی آزمون ها زبان داشتن چیه؟
    با سپاس
    برای استارت کار دو ورد لیست GSL و AWL که حدودا 2500 لغت هستن کافیه. و باعث میشه شما 90 درصد لغات به کار رفته در متون آکادمیک رو بدونید:

The good news is the 2000 list and the AWL together, a combined list of 2570 words, can bring the coverage of an academic text up to approximately 90%. In other words, if you know the first 2000 plus 570 AWL words, then you know about 90% of the words you will meet in any academic text.

این 2570 تا بیس کار هستن. برای تافل داستان متفاوته و خیلی بیشتر از این حرفاست. GRE هم که به جای خود
    چیزی که مسلمه و ضروری اول این دو ورد لیسته و بعد از اون :
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2465657

حالا عددش بسته به اینه که شما چه قدر وقت دارید برای مطالعه ی لغت و چه نمره ای میخواهید متغیره.

دوستان بری دایره لغت چه کتابی پیشنهاد میدید ؟؟
    به جز 504
    برای ازمون نمیخوام فقط برای اوقات بیکاری. وقت ازاد میخوام
    میخوام بیشتر لغات را یاد بگیرم سطح متوسط باشه

Junior Member

به نظر من هر موضوعی که به آن‌ علاقه داریGoogle search کن و متن آنرا save کن و بخوان. اینجوری هم سطح اطلاعات بالا میرود و هم انگلیسی‌ قوی میشود

سلام دوستان . خوبید
    ببخشید نظرتون در مورد آموزش زبان از طریق نصرت چیه ؟
    میشه واسه آزمون آماده شد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dashhamid68 نمایش پست ها
    سلام دوستان . خوبید
    ببخشید نظرتون در مورد آموزش زبان از طریق نصرت چیه ؟
    میشه واسه آزمون آماده شد؟
    سلام
    منظورتان کدام آزمون است؟ تافل؟

vahid1989
    پیرو عرایض شما، اجازه بدید برای شما ترسیم کنم
    من خودم هفته ای یک مبحث یا درس یا همچین چیزی مطالعه میکنم
    بعضی زمان ها یا اکثر اوقات لغات سختی که نمیتوانستم به حافظه بسپارم روی دستم مینوشتم لطفا مسخره نکنید
    بقول x20؛) The best revenge is living a successful, good life, and just being happy.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)