صفحه 138 از 143 نخستنخست ... 3888128129130131132133134135136137138139140141142143 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,371 تا 1,380 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک، مرکز تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

این سایت دوره ها ی رایگان خوبی میذاره:

https://zabantips.com/

البته بیس اموزششون روی آیلتس هست و نه تافل. ولی در کل آموزشش موثره.

Junior Member

سلام . با تشکر از دوستانی که تجربیات خودشونو به اشتراک گذاشتن . من هم میخوام برای آزمون تافل و جی آر ای شروع به مطالعه کنم طی این دو روزی که فروم هارو میخوندم فعلا اینجوری برداشت کردم که اول باید ورد لیست های GSL + AWL رو بخونم . کجا میتونم این ورد لیست ها یا فایل Anki ازشون رو پیدا کنم ؟ بعد برنامه انکی رو پیشنهاد میکنید یا memrise رو ؟
    بازم اگر دوستان برای شروع نکته ای یا راهنمایی داشته باشن ممنون میشم

پیش فرض پاسخ : لیست لغات منابع مشهور برای ازمون GRE و TOEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    سلام
    یه فایل اکسل درست کردم که در این فایل فقط لیست لغات کتاب های محبوب و مشهوری که دررابطه با امادگی برای ازمون GRE و TOEFL هست, اندکس کردم. دقت کنیدکه فقط شامل لغات بدون معنی یا مترادف و ... است . از برگ های مختلف می تونید به لیست های مختلف دسترسی پیدا کنید.

لغات عمومی شامل:
    4000 Essential English Words
    504 Absolutely Essential Words
    400 Must Have Words for the TOEFL
    Barron's 500 Essential Words for the TOEFL
    .....
    سلام و وقت بخیر
    در ادامه این پست قبلی و اون چارت اکسلی که قرار دادم...

چارت قبلی اطلاعات کمتری نسبت به این چارت جدیدی که قرار میدم وجود داشت. در واقع چیزی که باید متوجه باشید اینه که یه سری مراکز یا اساتید دانشگاهی هستند که وظیفه اونها مطالعه متن های انگلیسی هست. تو این تاپیک هم یکی از کاربرها مطالبی رو در این رابطه قرار دادند. در واقع کتاب های که عنوان ضروری یا پرکاربرد و از این دست عنوان ها دارند در واقع کتاب های هستند که لغات اونها توسط مراکز زبانشناسی یا زبان‌شناسی محاسباتی استخراج شده و در اختیار نوسینده ها قرار گرفتن. معمولا این مراکز پژهشی و دانشگاهی میان مجموعه بسیار عظیمی از اسناد نوشتاری رو اسکن میکنند که بعدا به بررسی شون بپردازند. متن ها با توجه به دوره های زمانی و نوع محتواشون دسته بندی میشن. حتی میان مکالمه های روزمره یا رادیو و تلوزیون رو ذخیره میکنند و با نرم افزار از گفتار به نوشتار تبدیل میکنند که فکر میکنم دانشگاه پرینستون همچین دیتابیس های رو برای عموم برای دانلود گذاشته. دسته بندی اسناد معمولا این طوری هست که یا اکادمیک هست که شامل کتب دانشگاهی و مقالات هست، یا گفتاری هست که این دسته شامل اسنادی هست که از طریق ضبط و تبدیل گفتار به نوشتار ایجاد شدند، دسته رمان ها و داستان ها هست که مشخصه چه دسته ای هستند، دسته روزنامه و اخبار و دسته اخری هم مجله ها هست. البته منابع دیگری هم هستند که مثلا اسناد متنی ویکی پدیا و ... که اون هم کاربردهای خودشو داره. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید

خب تو این چارت جدید شامل کتاب های زیر هست که نسبت به چارت قبلی فقط لغات ضروری ایلتس اضافه شده.
    400 Must Have Words for the TOEFL
    4000 Essential English Words
    504 Absolutely Essential Words
    ‌Barron's 1100 Words You Need to Know
    Barron's 500 Essential Words for the TOEFL
    Barron's 800 essential words for the GRE
    Essential Words for the IELTS
    Magoosh GRE Flashcards Advanced
    Magoosh GRE Flashcards Basic
    Magoosh GRE Flashcards Common
    Manhattan 500 Advanced Words
    Manhattan 500 Essential Words
    More Word Smart
    Verbal Advantage
    Word Smart
    Word Smart for the GRE

چیزی که اضافه شده در واقع فرکانس تک تک لغات در اون ۵ دسته و دسته های مراکز پژوهشی بریتش زبان هم هست. چون این اطلاعات از نرم افزار خاصی استخراج شده، یعضی کلمات بدون اعداد هستند که درصشون به نسبت خیلی کم هست. در واقع معنی اعدادی که تو جدول می بینید ( اونهای که بر اساس COCA هستند ) به معنی تعداد دفعاتی هست که این لغات در یه عداد مشخصی از کلمات یافت میشن. اگه اشتباه نکنم اون تعداد مشخص اعداد از مرتبه یک میلیون باید باشه! در واقع اگه فرکانس لغت social در COCA_Academic (که COCA در واقع مجموعه بیش از ۵۰۰ میلیون کلمه ای از منابع مختلف به زبان انگلیسی امریکایی معاصر هست که تمامی استاد از سال ۱۹۹۰ به بعد هستند که هر روز هم بهش اضافه مشه!) رو نگاه کنید زده ۱۰۹۷ که این یعنی اگه یک میلیون کلمه رو به صورت رندم از منابع اکادمیک رو بردارید تقریبا این تعداد کلمه social در اون یک میلیون کلمه وجود داره.
    در واقع حسن این اطلاعات به این هست که می تونید منابع لغتتون رو بر اساس اسونی یا سختی ( هر چه لغات فرکانس بیشتری داشته باشند لغات اسان یا ضروری یا کاربردی محسوب می شود و بلعکس ) مرتب کنید. این موضوع برای اون دسته کسانی که گفتن بعضا کتاب ها لغاتشون خیلی بدرد بخور نیستن هم می تونه راه حل خوبی باشه که اگه قصد خوندن لغت مثلا ۱۱۰۰ رو دارید می تونید بر اساس فرکانس لغات سورت کنید و لغاتی که کاربردی تر هستند رو در اولویت قرار بدید.
    حس بعدی هم به این هست که می تونید متوجه این بشید که هر لغت در چه بافتی بیشتر به کار میره! چون فرکانس ۵ دسته لغات رو تو دسته اکادمیک، مجله، رمان و داستان، روزنامه و اخبار و دسته گفتاری دارید می تونید بدونید که تو چه بافتی بیشتر استفاده می شه!

نکته ای هم که در نظر بگیرید این هست که یه لغت ممکنه چند ساختار مثلا همزمان اسم، فعل و صفت باشه و در اون مراکز موقع بررسی در واقع اطلاعات فرکانس برای هر ساختاری رو بدست میارن ولی اینجا مشخص نیست که مثلا فرکانس لغت برای کلمه sound مثلا برای چه ساختاریش هست ( ولی خودم حدس میزنم که بر اساس ساختاری هست که بیشترین فرکانس رو داره )

و اینکه برگ های مختلفی تو این فایل اکسل هست که مطمئن بشید همه رو دیدید. سربرگ Stat هم در واقع فرکانس میانگین لغات هر کتاب رو در اون ۵ دسته حساب شده که به صورت زیر هست.

می تونید بر اساس اکادمیک سورت کنید چون اغلب ما برای آمادگی ازمون های بین المللی که اصولا اکادمیک هستند قراره مطالعه کنیم، این طوری اولویت کتاب ها بهتر مشخص میشه! یا کتاب هایی که برای ازمون GRE هستند هم متوجه میشید که میانگین فرکانس چقدر بسیار کمی دارند.
    کتاب هایی که مختص لغات اکادمیک یا دقیقتر AWL یا Academic Word List هم در واقع بر همین اساس استخراج شده که متخصص ها میان کتاب های دانشگاهی و مقالات رو بررسی میکنن و مرتب میکنن بر اساس فرکانس و بعد بر اساس اکادمیک بودن گزینش میکنن کلمات رو ( چون خیلی زیاد هستند کلمات اکادمیک مجبور به گزینش هستن که این گزینش رو باید از خودشون بپرسید که چطوری انتخاب میکنند ) و کتاب های مختلفی هم بیرون داده میشه بر اساس همین لغات!

دانلود فایل اکسل :‌ لینک

امیدوارم بهتون کمک کرده باشه و نگاه بهتری به کتاب ها پیدا کرده باشید
    موفق باشید

Junior Member

دوستان یه سوال راجع به j memorize . من همیشه لغت که اضافه میکنم میذارم روز بعدش میرم میخونم اگه بلد بودم میزنم بره تو deack 1 اگرم بلد نبودم تو همون start deck میمونه.

این کار من درسته یا همون اولین بار که حس کردیم معنی لغت رو کاملا یاد گرفتیم باید بفرستیمش deck 1?

Junior Member

سلام دوستان یک سوال داشتم میشه یک کتاب واژگان معرفی کنید که از پایه تا پیشرفته باشه و برای هر واژگانی چند تا مثال با ترجمه فارسی اورده باشه؟ تو رو خدا اگه میشناسید معرفی کنید

Junior Member

سلام من تو زبان مبتدی هستم ولی علاقه زیادی دارم ۲۴ سال سن دارم و قصدم از یادگیری اینه که تو فروم های خارجی بتونم مقالاتی که مربوط به برنامه نویسی و طراحی وب هست رو بخونم و قشنگ متوجه بشم. برای اینکار شما چه روشی رو پیشنهاد میدین؟ کتاب یا برنامه موبایل یا... اصلا حوصله کلاس رفتن ندارم راستش. در ضمن اگه بتونین یه کتاب جیبی هم معرفی کنین عالی میشه اخه میشه همه جا برد.

ApplyAbroad Superstar

سلام. جعبه لایتنر را امتحان کنید یا اپهایی که بر اساس آن کار میکند. وقتی روی اینترنت جستجو کنید اطلاعات زیادی برای کار با این جعبه و فیشهای کاغذی وجود دارد و حتما اپ های فراوانی هم وجود دارد که برای موبایل و تبلت هستند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط imaniy نمایش پست ها
    سلام من تو زبان مبتدی هستم ولی علاقه زیادی دارم ۲۴ سال سن دارم و قصدم از یادگیری اینه که تو فروم های خارجی بتونم مقالاتی که مربوط به برنامه نویسی و طراحی وب هست رو بخونم و قشنگ متوجه بشم. برای اینکار شما چه روشی رو پیشنهاد میدین؟ کتاب یا برنامه موبایل یا... اصلا حوصله کلاس رفتن ندارم راستش. در ضمن اگه بتونین یه کتاب جیبی هم معرفی کنین عالی میشه اخه میشه همه جا برد.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام. جعبه لایتنر را امتحان کنید یا اپهایی که بر اساس آن کار میکند. وقتی روی اینترنت جستجو کنید اطلاعات زیادی برای کار با این جعبه و فیشهای کاغذی وجود دارد و حتما اپ های فراوانی هم وجود دارد که برای موبایل و تبلت هستند.

موفق باشید
    جعبه لایتنر که نمیاد بهت به تنهایی انگلیسی یاد بده.

لایتنر روشی برای حفظ لغات هست و بعضی نرم افزار ها از این روش استفاده میکنند. شما میتونید از جعبه لایتنر (که شامل جعبه برای سهولت استفاده و آموزش استفاده هست) استفاده کنید و پکیج لغاتی که قبلا تهیه شدند یا لغات مد نظر خودتان حفظ کنید. حفظ لغت به تنهایی موثر نیست. مطالعه روزانه متون متنوع و گوش دادن به منابع صوتی هم میتونه به تقویت زبان کمک کنه.
    هر فکری و از هر ماهیتی که داشته باشیم همان فکر با همان ماهیت در زندگی ما وارد شده و در آن جای می گیرد

ApplyAbroad Superstar

سلام

کاملا درست میفرمایید منهم موافقم که "
    به تنهایی
    " کفایت نمیکند.

سخت کوشی ، توجه به نکته اصلی و نه حاشیه، قدردانی از توجه دوستان به سوال ما، مهارت استفاده از تجربیات دیگران ، و برقرار کردن ارتباط صحیح کاری در جریان سوال و جواب اینها همه هم جزو پکیج است که من به اشتباه در پاسخ قبلی مفروض گرفتم.

صمیمانه بابت آن عذرخواهی میکنم و امیدوارم با این پست جبران شود.

موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)