صفحه 41 از 143 نخستنخست ... 31323334353637383940414243444546474849505191141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Environmental engineering-ITU

پیش فرض پاسخ : دوستان بهترین نحوه استفاده از کتاب های لغت به چه صورته؟!

سريالهاي How meet your mother و
    friends
    اين سريالها به نظرم خوبن.

Member QUPHAS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PHYSICS

دوستان من به جعبه لایتنر ایمان دارم. واقعاً جواب میده اما مهمترین نکته برای بازده بالا یک پشتکار قویه که هر روز روی لغت ها وقت بذارید و بینشون وقفه نیوفته. من خیلی ها رو دیدم که با لایتنر شروع کردن اما بعد از دو ماه خسته شدن و روش رو عوض کردن. ا اگر خوب جلو برید واقعاً جواب میده. من روش مرورم مضارب 2 هست. یعنی 1روز یعد، 2 روز، 4 ، 8 ، 16 و ...

سلام
    به نظر من بهترین و ماندگارترین روش یادگیری لغت تکرار آن از طریق گوش دادن به کلمات، تکرار آن و جمله سازی با آن می باشد.
    کسی از دوستان میدونه آیا فایل صوتی برای کتاب 1100words you need to know وجود دارد؟ البته منظورم اینه که گوینده اش native باشه.

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

با سلام
    نظر من اینه که روش درست حفظ کردن لغات یه مسئله هست، به خاطر سپردن همون لغات برای مدت خیلی طولانی هم یه مسئله دیگه!
    مثلا من خودم مشکلی که دارم اینه که وقتی لغاتم از جعبه لایتنر بیرون میان، بعد از مدتی فراموششون میکنم( با وجود اینکه سعی میکنم مطالب رو به زبان انگلیسی بخونم ولی برای خروجی 20 لغت در روز اصلا جواب نمیده) و بعداز مدتی میبینم که میدونم یه لغتی رو بلدم ولی یادم نمیاد( البته این مشکلم بیشتر در زمینه رایتینگ و اسپیکینگ هست ولی بعضی اوقات ممکنه معنی لغات رو هم یادم نیاد)
    حالا سوال من اینه که دوستان نرم افزاری رو سراغ ندارند که مثلا بتونم لغات خارج شده از لایتنر رو واردش کنم و هر روز تعدادی از اونا رو رندمی ازم بپرسه یا یه نرم افزاری که در زمینه یادآوری کمکم کنه؟
    با تشکر

Senior Member nima_AA آواتار ها

نرم افزار لایتنر پایش یک نمونه خوب است با بانک اطلاعات متنوع

در کل به جز سیستم لایتنر من یادگیری لغت را فقط در جمله توصیه میکنم
    به شدت موثر است همیشه سعی کنید معنی یک کلمه را بصورت مثال واقعی در یک جمله یادبگیرید این اتفاق در فیلم دیدن یا گوش کردن موسیقی اتفاق می افتد
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

Junior Member

با سلام . (نمیدونم ایجا جاشه یا نه ولی مربوط به یادگیری لغات میشه).. مساله سر لغات زبان (10 سوال اول)آزمون کارشناسی ارشد هستش.. میگن از 504 میاد ولی واقعیت اینه که یه دو سه سالی که عوض شده... شاید 50 درصدش از 504 باشه(من خودم 504 و 450 تافل رو خوندم ولی بازم 50 درصد لغات آزمون رو بلد نیستم...) واقعا هم نیمدونم از کدوم کتاب یا منبعی میدن تا بخونم. من یه چند تا نمونه سوال میزارم اساتید ببینید از کدوم منابع هستش...ما بریم همون رو بخونیم...
    eng.jpg

Post پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

نقل قول نوشته اصلی توسط niva61 نمایش پست ها
    حالا من با اين مشکل دارم! ;D
    کسي واسه اجراي اون مشکلي داره؟
    downloadش کردم، بعد که روش کليک ميکنم TIBASE32.dll رو ميخواد. يعني ميگه که اين فايل رو نمي تونه پيدا کنه!
    دوست من از این لینک میتونین این فایل کتابخونه رو دانلود کنی.
    بعد از اینکه دانلودش کردی اونجایی که برنامت نصب شده کپی پیستش کن بعد روی برنامت بزن تا اجرا شه.
    اگه اجرا نشد باز بگو
    موفق باشی

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

پیش فرض آموزش استفاده از جعبه لایتنر

سلام به همه دوستان
    با توجه به لزوم حفظ مطالب زیادی در حین آموزش تحصیلی هرکس روشهایی داره ولی کارایی های متفاوتی دارند و البته قدرت ذهن و ماندگاری حافظه بسیار مهم هستند. اما روشهایی هم وجود داره تا بشه اطلاعات رو از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت منتقل کرده و برای همیشه حفظ کرد که یکی از این روش ها روش آموزش جعبه لایتنر است که تحت این فایل http://wdl.persiangig.com/pages/down...9%86%d8%b1.pdf میتونید مقاله ای که تهیه کردم رو خوانده و از این روش استثنایی استفاده کنید. امیدوارم مفید واقع بشود.

تشکر یادتون نره ها

لایتنر عالیه.منم تازه آشنا شدم

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

آره منم میخوام باهاش شروع کنم.البته خودم میسازمش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)