صفحه 5 از 143 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

نقل قول نوشته اصلی توسط Masy

برای لغات هم از لایتنر استفاده می کنم
    سلام
    من هم براي essential از لايتنر استفاده كردم و براي 504 نيز تا ميانه اين كار كردم وليكن در ادامه فهميدم كه به خاطر داشتن كلمه در قالب يك جمله كوتاه خيلي راحت تر تو ذهن ميمونه تا به صورت تكي روي كارت و جعبه لايتنر. تازه در روي كتاب و جملات اگر هر روز كه درس بعد رو آغاز ميكنيد خودتون رو ملزم به اين كار كنيد كه همه قبلي ها رو چك كنيد كه خاطرتون هست يا نه ( مثلا در همون جمله اي كه remark اش كرديد) حتي با اين كار بيشتر از جعبه لايتنر اونها رو مرور ميكنيد ولي به شرطي كه حتما اين كار رو انجام بديم. در مورد برنامه خواندن لغات هم چون برنامه خود من يك برنامه شخصي هست اون رو براتون پيغام خصوصي ميكنم .
    موفق باشيد

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    برای 1100 به نظره من بهترین حالت اینکه همون برنامه ش رو پیش ببری ولی عوض اینکه هفته ها رو 5 روزه کاری(!) بگیری و هر روز یه دونه بخونی ... 7روزه بگیر و هر روز 2 یا 3تاش رو بخون ..
    اینطوری هم ضربتی می شه تا حدی هم فراموش کردنش می آد پایین !!!
    سلام
    نميشه روزي بيشتر از 2-3 تا خوند؟ آصلا اين كتاب 1100 خيلي غامض به نظر ميرسه! :-[ به نظر شما چند درصد براي TOEFL مفيد هست اين كتاب؟

یه روش خوب واسه حفظ کردن لغات که بخصوص برای GRE مفید هست یاد گرفتن ریشه های لاتین و یونانی تو زبان انگلیسی هست. اولش خیلی سخت به نظر میرسه ولی با تمرین کردن شما میتونی ریشه کلمه رو تو لغت پیدا کنی و از معنی ریشه برای حفظ کردن معنی لغت استفاده کنی. اگه برای GRE میخونید حتما این روش رو یاد بگیرید ولی برای تافل خیلی ضرورتی نداره چون لغتهای تافل خیلی ساده تر هستن و این روش فقط میتونه برای حفظ کردن بهتر کمکتون کنه.
    HONESTY<br />is the best policy

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    برای 1100 به نظره من بهترین حالت اینکه همون برنامه ش رو پیش ببری ولی عوض اینکه هفته ها رو 5 روزه کاری(!) بگیری و هر روز یه دونه بخونی ... 7روزه بگیر و هر روز 2 یا 3تاش رو بخون ..
    اینطوری هم ضربتی می شه تا حدی هم فراموش کردنش می آد پایین !!!
    سلام
    نميشه روزي بيشتر از 2-3 تا خوند؟ آصلا اين كتاب 1100 خيلي غامض به نظر ميرسه! :-[ به نظر شما چند درصد براي TOEFL مفيد هست اين كتاب؟
    خب می شه ... حتی به نظر من می شه هر روز یه هفته ش رو خوند اما باید ببینین که لغاتش یادتون می ره یا نه ...
    من که برای تافل هم دارم روش وقت می ذارم ...
    وقتی آدم وقت داشته باشه خب یه جوری وقتش رو پر می کنه دیگه ;D .. مطمئنآ به درد writing و reading می خوره ... اما برای speaking به نظر من آدم توی اون زمان کم ذهنش کلماتی رو انتخاب می کنه که دمه دست هستند ... یعنی چند ساله که داری ازشون استفاده می کنی تا لغاتی که تازه رفته توی حافظه آدم ...

نقل قول نوشته اصلی توسط e_nazarian
    یه روش خوب واسه حفظ کردن لغات که بخصوص برای GRE مفید هست یاد گرفتن ریشه های لاتین و یونانی تو زبان انگلیسی هست. اولش خیلی سخت به نظر میرسه ولی با تمرین کردن شما میتونی ریشه کلمه رو تو لغت پیدا کنی و از معنی ریشه برای حفظ کردن معنی لغت استفاده کنی. اگه برای GRE میخونید حتما این روش رو یاد بگیرید ولی برای تافل خیلی ضرورتی نداره چون لغتهای تافل خیلی ساده تر هستن و این روش فقط میتونه برای حفظ کردن بهتر کمکتون کنه.
    کاملآ درسته .... برای یادگیری به این روشی که دوستمون گفت من کتاب college bound رو پیشنهاد می کنم ... اگه اشتباه نکنم هر دو جلدش از این ریشه یابی ها توشون داره ...
    ریشه های لاتین، یونانی، ایتالیایی و فرانسوی و اسپانیولی ...
    موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli

برای لغات هم از لایتنر استفاده می کنم
    سلام
    من هم براي essential از لايتنر استفاده كردم و براي 504 نيز تا ميانه اين كار كردم وليكن در ادامه فهميدم كه به خاطر داشتن كلمه در قالب يك جمله كوتاه خيلي راحت تر تو ذهن ميمونه تا به صورت تكي روي كارت و جعبه لايتنر. تازه در روي كتاب و جملات اگر هر روز كه درس بعد رو آغاز ميكنيد خودتون رو ملزم به اين كار كنيد كه همه قبلي ها رو چك كنيد كه خاطرتون هست يا نه ( مثلا در همون جمله اي كه remark اش كرديد) حتي با اين كار بيشتر از جعبه لايتنر اونها رو مرور ميكنيد ولي به شرطي كه حتما اين كار رو انجام بديم. در مورد برنامه خواندن لغات هم چون برنامه خود من يك برنامه شخصي هست اون رو براتون پيغام خصوصي ميكنم .
    موفق باشيد
    درود
    شما درست مي گيد
    اگر فقط از فلش يا لايتنر استفاده كنيد به معني كلمه پي مي بريد و نمي دانيد كجا بايد استفاده نمود و همچنين آدم بعد از مدتي از اينكار زده خواهد شد
    ولي بهترين راه اينه كه آدم كلمه را ياد بگيره و بعد داخل لايتنر قرار بده براي قرار گرفتن در حافظه طولاني مدت! كه زمان زيادي براي اينكار مي گيرد
    بدرود

دوست عزيز
    اگر يكي دوتا از اين كتابهاي مفيد هم معرفي كنيد ممنون مي شوم
    با تشكر

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

ولي بهترين راه اينه كه آدم كلمه را ياد بگيره و بعد داخل لايتنر قرار بده براي قرار گرفتن در حافظه طولاني مدت! كه زمان زيادي براي اينكار مي گيرد

منظورتون اینه که با لایتنر بجای لغت و معنیش از کلمه استفاده کنیم؟

کلمه های که خودمون می سازیم! و یا کلماتی که خود کتاب و یا آکسفورد گفته؟

یا میشه همزمان دو تا رو انجام داد یعنی لغت===== مترادف و کلمه

منظورتون اینه که با لایتنر بجای لغت و معنیش از کلمه استفاده کنیم؟

کلمه های که خودمون می سازیم! و یا کلماتی که خود کتاب و یا آکسفورد گفته؟

یا میشه همزمان دو تا رو انجام داد یعنی لغت===== مترادف و کلمه
    نه دوست من
    منظورم اينه كه شما مثلا" كلمه را امروز ياد مي گيري و فردا نصف بيشترش يادت ميره اينو ميذاري داخل لايتنر !!!!
    چون شما معني را در جمله فهميدي و هر زمان كه داري مرور مي كني ياد اون جمله ها ميافتي (براي من كه اينگونه بوده)
    تا اينكه شما هميجوري بشيني اين كلمات را حفظ كني كه خوب هست براي زماني كه به اين كلمات در جايي برخورد مي كنيد چون به حافظه دراز مدت شما رفته
    حالا مي توني هم معني فارسي مترادف ها يا متضادها را داخل جوابش قرار بدي

نقل قول نوشته اصلی توسط Abtin.
    دوست عزيز
    با تشكر
    Vocabulary for High School Students
    Vocabulary for College Bound Students

علاوه بر اين توي كتابهاي GRE (مثل Kaplan Verbal) معمولا يك قسمت رو براي كل ريشه هاي لاتين و يوناني و مثالهايي از اونها در نظر ميگيرن. ولي به نظر من دو كتابي كه بالا نوشتم براي GRE خيلي خيلي خوبن. حتي كتاب اولي براي TOEFL هم خوبه.
    HONESTY<br />is the best policy

نقل قول نوشته اصلی توسط Abtin.
    دوست عزيز
    با تشكر
    Vocabulary for High School Students
    Vocabulary for College Bound Students

علاوه بر اين توي كتابهاي GRE (مثل Kaplan Verbal) معمولا يك قسمت رو براي كل ريشه هاي لاتين و يوناني و مثالهايي از اونها در نظر ميگيرن. ولي به نظر من دو كتابي كه بالا نوشتم براي GRE خيلي خيلي خوبن. حتي كتاب اولي براي TOEFL هم خوبه.
    ممنون دوست عزيز
    من كتاب اولي را حدود 1.5 سال هست در كتابخونم دارم ولي اصلا" نخوندم و فكر نمي كردم كتاب خوبي باشه

اين داستان يادگيري ريشه براي تست عاليه!! شما ريشه را ياد مي گيري و مي توانيد معني كلمه را حدس بزنيد

ايا كتاب جامعي درباره اين ريشه سراغ داريد؟
    باتشكر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)