صفحه 87 از 143 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    سلام و ممنون از زحماتتون
    ببینید راستش رو بخواید آخه گذاشتن یک فایل pdf که خود کتاب هم یا خریدن یا دانلود کردن چه کمکی به یادگیری لغت می کنه؟!! فلش کارتهای انکی میتونه بسیار کمک کننده باشه. اگر کسی داره لطف کنه.
    خوب دوست گرامی هرکس ی شیوه ایی برای یادگیری داره و واقعا نمیشه گفت همه با ی روش یاد میگرین. سایت هایی هستن که فلش کارت آنلاین دارن مثل Quiz-let(اگر اشتباه نکرده باشم) یا Cram که همه لغات تافل و آیلتس و GRE و ... رو کاربران با مدلای متفاوتی ساختن می تونید با ی سرچ ساده چندین مدل فلش کارت رو ببینید. خوبی این نرم افزارها اینه اکثرا نسخه آندروید و سیستم های هوشمند رو دارن و میشه با ی اتصال ساده اونارو به سیستم هوشمندتون منتقل و به صورت آفلاین منتقل کرد و هرجا وقت داشتید بخونید.
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    سلام و ممنون از زحماتتون
    ببینید راستش رو بخواید آخه گذاشتن یک فایل pdf که خود کتاب هم یا خریدن یا دانلود کردن چه کمکی به یادگیری لغت می کنه؟!! فلش کارتهای انکی میتونه بسیار کمک کننده باشه. اگر کسی داره لطف کنه.
    این وین رر که من گذاشتم حاوی لغاتی هست که با یاد گرفتن آنها شما می توانید تمام امتحانات که مربوط به زبان میشه را در بخش کلماتش راحت باشید و یادگیری این کلمات به یک یک زمان زیاد احتیاج داره در حدود 3 ماه یا بستگی به فرد بیشتر . من خودم یاد گرفتم . باید زحمت کشید تا یاد گرفت.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

یادگیری این تعداد لغت بدون داشتن الگوریتم منطقی و علمی مثل روش لایتنر تقریبا غیرممکنه. کار شما که بسیار خوب و قابل تقدیره و من منظورم شاید با نقل قول پست شما خوب درک نشده باشه. منظورم این بود شماها که زحمت میکشید چنین فایلهایی با تایپ و جدول بندی و ... می سازید چرا از اول فلش کارتهای انکی نمی سازید تا الگوریتمیمک و علمی حفظشون کنید.
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

سلام بچه ها . نمیدونم اینو کجا بپرسم! اگر کسی اطلاع داره ممنون میشم جواب بده.
    یکی از کاربرا لطف کرده تو این لینک فایلای انکی 504 و 450 رو گذاشته با فایلای صوتیش: http://www.applyabroad.org/forum/sho...450-%D9%88-504
    Import کردم فایلارو اما تلفظ نمیکنه و این ارور رو میده:
    An error occurred. It may have been caused by a harmless bug,
    or your deck may have a problem.
    To confirm it's not a problem with your deck, please run Tools > Check Database.
    If that doesn't fix the problem, please copy the following
    into a bug report:
    Exception in thread Thread-1:
    Traceback (most recent call last):
    File "C:\cygwin\home\dae\win\build\pyi.win32\anki\outPY Z1.pyz/threading", line 551, in __bootstrap_inner
    File "C:\cygwin\home\dae\win\build\pyi.win32\anki\outPY Z1.pyz/anki.sound", line 124, in run
    IOError: [Errno 22] Invalid argument
    فایلای صوتیشم دستی اینجا
    Documents\Anki\User 1\collection.mediaکپی کردم بازم درست نشد! تو یه کامپیوتر دیگه م نصب کردم همین ایرادو داشت. حالا چی کار باید بکنم؟
    Take The First Step in Faith.You Don't Have To See The Whole Staircase,Just Take The First Step
    Success And Happiness are The Progressive Realization of a Worthy Goal or ideal

نقل قول نوشته اصلی توسط everafter نمایش پست ها
    سلام بچه ها . نمیدونم اینو کجا بپرسم! اگر کسی اطلاع داره ممنون میشم جواب بده.
    یکی از کاربرا لطف کرده تو این لینک فایلای انکی 504 و 450 رو گذاشته با فایلای صوتیش: http://www.applyabroad.org/forum/sho...450-%D9%88-504
    Import کردم فایلارو اما تلفظ نمیکنه و این ارور رو میده:
    An error occurred. It may have been caused by a harmless bug,
    or your deck may have a problem.
    To confirm it's not a problem with your deck, please run Tools > Check Database.
    If that doesn't fix the problem, please copy the following
    into a bug report:
    Exception in thread Thread-1:
    Traceback (most recent call last):
    File "C:\cygwin\home\dae\win\build\pyi.win32\anki\outPY Z1.pyz/threading", line 551, in __bootstrap_inner
    File "C:\cygwin\home\dae\win\build\pyi.win32\anki\outPY Z1.pyz/anki.sound", line 124, in run
    IOError: [Errno 22] Invalid argument
    فایلای صوتیشم دستی اینجا
    Documents\Anki\User 1\collection.mediaکپی کردم بازم درست نشد! تو یه کامپیوتر دیگه م نصب کردم همین ایرادو داشت. حالا چی کار باید بکنم؟
    من همین الان دانلود کردم لینکی که دادین و سالم بود . این کارو بکنید اگه باز درس نشد بگین :

روی دکی که نصب کردین کلیک کنید. بعد روی Browse کلیک کنید . بعد کنار دکمه ی fields دکمه ی Cards رو بزنید .

توی صفحه ای که باز شده سمت چپ بالا نوشته شده front template بعد یک کادر زیرش هست که یه سری کد توش

نوشته شده. این عبارت رو پاک کنید :

[sound:{{Front}}.mp3]

بعد ببینید چی میشه .

یک چیزی رو هم یادم رفت بگم : این اروری که شما نوشتین یک باگ هست ظاهرا . اول مطمین بشین که نرم افزار آنکیتون به روز

هست (آخرین نسخه رو از سایت ankisrs.net نصب کنید) بعد کارایی که عرض کردم رو انجام بدین .

با توجه به این که شما تمام فایل های صوتی این دک رو توی collection.media ریختید و با توجه به این که توی فیلد Front توسط

طراح این دک ، عبارت [sound:????.wav] نوشته شده ، نباید مشکلی در پخش تلفظ ها پیدا کنید .

البته دیگه نیازی به کد [sound:{{front}}.mp3] در قسمت cards نبوده و فکر میکنم طراح این دک این جا اشتباه کرده که این

عبارت رو اضافه کرده .

ولی در هر صورت با وجود این ایراد باز هم من الان همین دک رو نصب کردم و هیچ مشکلی توی پخش فایل های صوتی ندارم .
    ویرایش توسط Matinking : November 10th, 2014 در ساعت 06:58 PM دلیل: ارتباط مستقیم دو پست پیاپی از یک کاربر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک -فردوسی مشهد

سلام حتما از نرم افزار Memrise استفاده کنید
    بهترین ابزار آموزش لغت هست
    memrise.com
    اپلیکیشن واسه اندروید و آی او اس داره

ApplyAbroad Veteran

من از انکی استفاده میکنم و خیلی راضیم. حالا اسم نرم افزار مهم نیست ولی این خیلی مهمه که دوره های منظم داشته باشی.
    کار دیگه ای هم که انجام میدم اینه که لغات رو تو vocabulary.com سرچ میکنم و با زدن learn میارمشون جز لغتایی که میخوام کار کنم. به سبک های مختلف سوال میپرسه و واقعا به تثبیت کمک میکنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

سلام دوستان.
    من دارم فعلا 504 میخونم.میخوام برای تافل ibt و جی آر ای آماده شم.مساله اساسی اینه که وقتی 504 رو میخونم خب تو هر درس کلمات زیادی هست که بلد نیستم و وقتی میخوام تو longman پیدا کنم معمولا چندین و چند خط معنی و کاربرد در جاهای مختلف رو داره.که در خوندن هر درس کلی وقتم گرفته میشه که این لغات رو وارد انکی کنم تا بعدا بخونمشون.خوندنشون هم ممکنه وقت زیادی بگیره.مساله ای هم که هست اینه که خب یه لغت ممکنه در جاهای متفاوت معنی متفاوت بده و وقتی اینجوری میخونم (مخصوصا با مثال) خووب یاد میگیرم(چون ترجمه به فارسی خوب نیست و مفهوم و کاربرد در جمله خیلی بهتره) اما داره وقت زیادی ازم میگیره. تازه 504 اولشه.موندم لغات جی آر ای رو چطور بخونم که به اپلای سال دیگه برسم؟ حداقل یه فیلمی چیزی نیست که کاربرد دیگر یه لغت رو به کار ببره که مجبور نشم اینهمه تو انکی وارد کنم؟
    بسیار ممنون میشم کمک و راهنماییم کنید.خیلی استرس زا شده این قضیه برام.الهی خدا خیرتون بده

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط eliiiii نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من دارم فعلا 504 میخونم.میخوام برای تافل ibt و جی آر ای آماده شم.مساله اساسی اینه که وقتی 504 رو میخونم خب تو هر درس کلمات زیادی هست که بلد نیستم و وقتی میخوام تو longman پیدا کنم معمولا چندین و چند خط معنی و کاربرد در جاهای مختلف رو داره.که در خوندن هر درس کلی وقتم گرفته میشه که این لغات رو وارد انکی کنم تا بعدا بخونمشون.خوندنشون هم ممکنه وقت زیادی بگیره.مساله ای هم که هست اینه که خب یه لغت ممکنه در جاهای متفاوت معنی متفاوت بده و وقتی اینجوری میخونم (مخصوصا با مثال) خووب یاد میگیرم(چون ترجمه به فارسی خوب نیست و مفهوم و کاربرد در جمله خیلی بهتره) اما داره وقت زیادی ازم میگیره. تازه 504 اولشه.موندم لغات جی آر ای رو چطور بخونم که به اپلای سال دیگه برسم؟ حداقل یه فیلمی چیزی نیست که کاربرد دیگر یه لغت رو به کار ببره که مجبور نشم اینهمه تو انکی وارد کنم؟
    بسیار ممنون میشم کمک و راهنماییم کنید.خیلی استرس زا شده این قضیه برام.الهی خدا خیرتون بده
    من تجربه شخصی خودم رو بهتون میگم.
    من پیش از امسال تا حالا 3 بار تلاش کرده بودم 504 رو تموم بخونم که بعد از سه بار تلاش رسیده بودم به درس 20!!!! چرا؟ چون هرسری میخواستم کتابو کاااااامل بخونم. معنی تمام لغتایی که نمیدونستم رو درمیاوردم، با مثال و ...! یعنی انقدر مساله رو برای خودم بزرگ میکردم که کار جلو نمیرفت و کم کم ولش میکردم.

این سری با خودم گفتم فقط لغتا رو حفظ میکنم میره. هیچ لغتی رو جدید درنمیارم. چون کتابای لغت دیگه ای هم میخوام بخونم، اگه لغت ناآشنای مورد نظر واقعا مهم باشه، تو اون کتابا میاد. پس همین جوری مثالا رو میخوندم و با توجه به مفهوم جمله یه برداشتی از معنی لغت جدید میکردم. گاهی اوقات پس از 4-5 بار دیدن یه لغت ناآشنا واقعا کنجکاو میشدم معنیش رو بدونم و اینجوری با چک کردن معنی لغت خیلی قشنگ تو ذهنم جا میفتاد و دیگه نیاز نبود این لغت رو هم تو انکی اضاقه کنم. از طرف دیگه، تو یه سری کتابای دیگه که خوندم، مقداری از لغتای ناآشنا جز لغات اصلی بود و اونا رو هم بلاخره یاد گرفتم.

این روشی که به کار بردم باعث شد انقدر مطالعه یه کتاب 504 (یا هر کتاب دیگه ای رو) برای خودم بزرگ نکنم که توش بمونم و به کتابای دیگه نرسم. الآنم خیلی از این برنامه ای که پیاده کردم راضی ام چون بلاخره موفق شدم تعداد خوبی کتاب رو تموم کنم و 504 هم بلاخره تموم شد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط eliiiii نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    سلام

وقتی به مدخلی از لغات یک کتاب زبان مراجعه می کنید و کلمه ای look up می کنید، در دیکشنری های معتبر چندین و چند معنی، یا به عبارت بهتر کاربرد، برای اون کلمه پیدا می کنید...
    نحوه چینش این کاربرد ها به درجه کثرت در کاربرد در زبان مرتبط هست... در حالت کلی برای یادگیری ساده لغات، معمولا کاربرد اول در ابتدای کار کفایت می کنه... به این معنی که اگر در حال آماده سازی برای آزمون خاصی هستید، صرفا به معنی با کاربرد اول اکتفا کنید در بررسی های بیشتر و البته کاربردی، مجددا به موارد دیگه اون کلمات بپردازید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)