صفحه 88 از 143 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    سلام

وقتی به مدخلی از لغات یک کتاب زبان مراجعه می کنید و کلمه ای look up می کنید، در دیکشنری های معتبر چندین و چند معنی، یا به عبارت بهتر کاربرد، برای اون کلمه پیدا می کنید...
    نحوه چینش این کاربرد ها به درجه کثرت در کاربرد در زبان مرتبط هست... در حالت کلی برای یادگیری ساده لغات، معمولا کاربرد اول در ابتدای کار کفایت می کنه... به این معنی که اگر در حال آماده سازی برای آزمون خاصی هستید، صرفا به معنی با کاربرد اول اکتفا کنید در بررسی های بیشتر و البته کاربردی، مجددا به موارد دیگه اون کلمات بپردازید...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    خیلی ممنون
    ینی شما برخلاف نظر کاربر haley گرامی میگید که اگر معنی لغتی رو بلد نیستم اون رو جستجو کنم(از گلاسوری لانگمن مربوط به بابیلون استفاده میکنم) اما فقط کاربرد اولش رو وارد انکی کنم درسته؟و البته به صورت انگلیسی؟چون خود 504 ترجمه فارسی جملات رو گذاشته اما من به اون اکتفا نکنم و حتما به صورت انگلیسی هم یاد بگیرم؟
    حالا این کار حتما نیازه برای تافل و جی آر ای؟چون اینم بالاخره وقت میگیره.البته باید تافل بالای 100 بیارم و جی آری ای بالا
    و سوال دیگه اینکه منظورتون از "در بررسی های بیشتر و کاربردی" چه وقت هست؟
    بسیار سپاسگزارم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط eliiiii نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    ینی شما برخلاف نظر کاربر haley گرامی میگید که اگر معنی لغتی رو بلد نیستم اون رو جستجو کنم(از گلاسوری لانگمن مربوط به بابیلون استفاده میکنم) اما فقط کاربرد اولش رو وارد انکی کنم درسته؟و البته به صورت انگلیسی؟چون خود 504 ترجمه فارسی جملات رو گذاشته اما من به اون اکتفا نکنم و حتما به صورت انگلیسی هم یاد بگیرم؟
    حالا این کار حتما نیازه برای تافل و جی آر ای؟چون اینم بالاخره وقت میگیره.البته باید تافل بالای 100 بیارم و جی آری ای بالا
    و سوال دیگه اینکه منظورتون از "در بررسی های بیشتر و کاربردی" چه وقت هست؟
    بسیار سپاسگزارم
    سلام

1- اگر از concept کلی جمله نمی تونید معنی کلمه رو ولو تقریبی درک کنید، بله - بله
    2- اگر در vocabulary ضعف دارید، باید در جهت پیشرفت در اون گام بردارید... روش های متنوعی وجود داره که anki و متد این نرم افزار نمونه های اون ها هستند... روش مناسب رو انتخاب کنید و رو به جلو حرکت کنید...
    3- فرض کنید که شما معنی و کاربرد کلمه as رو نمی دونید... خب اولین مدخل کتاب لغت معنی "به عنوان..." یا "مثل..." هست... همین برای شروع کافی هست... ولی اگر روزی به سراغ webster disctionary برید و برای نوشتن یک انشای سطح بالا عبارت so as to رو look up کنید، می تونید در جمله ای مشابه نمونه پایین (که البته برای یک مبتدی ساختاری پیچیده داره) کاربرد اون رو ببینید و به کار ببرید...
    All of his phantoms turned to revive his friend's mood so as to keep him far from the mirage of the arrogance
    تمام تلاش هایش را به منظور دور نگه داشتن دوستش از سراب غرور،به کار بست

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

سلام دوستان.
    من دارم فعلا 504 میخونم.میخوام برای تافل ibt و جی آر ای آماده شم.مساله اساسی اینه که وقتی 504 رو میخونم خب تو هر درس کلمات زیادی هست که بلد نیستم و وقتی میخوام تو longman پیدا کنم معمولا چندین و چند خط معنی و کاربرد در جاهای مختلف رو داره.که در خوندن هر درس کلی وقتم گرفته میشه که این لغات رو وارد انکی کنم تا بعدا بخونمشون.خوندنشون هم ممکنه وقت زیادی بگیره.مساله ای هم که هست اینه که خب یه لغت ممکنه در جاهای متفاوت معنی متفاوت بده و وقتی اینجوری میخونم (مخصوصا با مثال) خووب یاد میگیرم(چون ترجمه به فارسی خوب نیست و مفهوم و کاربرد در جمله خیلی بهتره) اما داره وقت زیادی ازم میگیره. تازه 504 اولشه.موندم لغات جی آر ای رو چطور بخونم که به اپلای سال دیگه برسم؟ حداقل یه فیلمی چیزی نیست که کاربرد دیگر یه لغت رو به کار ببره که مجبور نشم اینهمه تو انکی وارد کنم؟
    بسیار ممنون میشم کمک و راهنماییم کنید.خیلی استرس زا شده این قضیه برام.الهی خدا خیرتون بده
    سلام

من در این حوزه معمولاً اظهارنظر نمیکنم ولی چون خودتون خواستید، چند کلمه عرض می کنم.

به نظر من، یادگیری تمام معانی یک کلمه، نکته ای نیست که در کوتاه مدت، میسر بشه و در حافظۀ بلند مدت ما غیر انگلیسی زبان ها نقش ببنده. همیشه، یک کلمه، بعد از کاربرد متعدد هست که به حافظۀ همیشگی ما سپرده میشه. ضمناً خاطرتون باشه که یک غیرانگلیسی زبان، برای موفقیت در آزمون تافل و آیلتس، میتونه با زیر 10 هزار وازه هم به هدفش برسه. این در حالی هست که یک فارغ التحصیل رشتۀ مهندسی در دانشگاه انگلیسی زبان، معمولاً حدود 12 تا 15 هزار لغت میتونه بدونه. بر اساس آمار تقریبی، شکسپیر در آثارش، حدوداً 30 هزار واژه به کار برده. همۀ اینها را بگذارید کنار یک واقعیت:

من در کامپیوترم، لغت نامه ای دارم با 165 هزار مدخل!!!

اینها را عرض کردم تا به شما یادآوری کنم که برای رسیدن به موفقیت در این آزمون ها، قرار نیست تمام معانی مختلف واژه ها را بدانیم؛ مهم اینه که اون معنی ای را بدانیم که واژۀ مربوطه، در متن مورد مطالعۀ ما داشته.

با این مقدمه، من تصور میکنم که تمام واژه های موجود در 504، برای آزمون های ذکر شده، ضروری نیست. البته این عرض من به این معنا نیست که یادگیری 504، سودمند نیست؛ منظورم اینه که تصور نکنید که برای موفقیت در این آزمون ها، اگر 504 را مسلط نباشید، رسیدن به موفقیت، غیرممکن هست. بنابراین، موقع مطالعۀ 504، برای بهینه کردن زمان، فعلاً فقط به معنی هایی بپردازید که در این کتاب آورده شده. در کنار کتاب 504، دو کتاب Essential Words for the TOEFL و McGraw-Hill Education 400 Must-Have Words for the TOEFL هم حتماً مورد توجهتون باشه چون خیلی خوب و هدفمند هستند و ساختارشون، friendly تر از کتاب 504 هست و راحت تر میشه مطالعه کرد.

بعد از این سری، میتونید برید سراغ منابعی که قاعدتاً در GRE مورد استفاده قرار می گیرند که کتاب 1100 میتونه قدم اول باشه و در قدم بعدی، کتاب های Word Smart و Verbal Advantage و چند مورد معروف دیگر میتونه مورد نظر شما باشه. پیشنهاد من در بخش GRE اینه که بعد از کتاب 1100، پیگیر پیدا کردن مجموعۀ لغاتی باشید که 4 یا 5 منبع معروف موجود را در بر بگیره. مثلاً 3500 واژه، میتونه بسیار مفید و البته وقت گیر باشه که طبعاً یادگیری اونها، بهتره درون متون مربوط به GRE باشه تا ماندگاری واژه در حافظه هم بیشتر بشه.

در نهایت، توصیه میکنم که نگران کندی پیشرفت نباشید و استمرار در کارتون داشته باشید. اوایل کمی سخت پیش میره ولی وقتی تبدیل به رویکرد روزانه تون بشه، راحت تر میتونید به مطالعه ادامه بدید. کلاً یادگیری زبان، زمان بر و انرژی بر هست.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

من در این حوزه معمولاً اظهارنظر نمیکنم ولی چون خودتون خواستید، چند کلمه عرض می کنم.

به نظر من، یادگیری تمام معانی یک کلمه، نکته ای نیست که در کوتاه مدت، میسر بشه و در حافظۀ بلند مدت ما غیر انگلیسی زبان ها نقش ببنده. همیشه، یک کلمه، بعد از کاربرد متعدد هست که به حافظۀ همیشگی ما سپرده میشه. ضمناً خاطرتون باشه که یک غیرانگلیسی زبان، برای موفقیت در آزمون تافل و آیلتس، میتونه با زیر 10 هزار وازه هم به هدفش برسه. این در حالی هست که یک فارغ التحصیل رشتۀ مهندسی در دانشگاه انگلیسی زبان، معمولاً حدود 12 تا 15 هزار لغت میتونه بدونه. بر اساس آمار تقریبی، شکسپیر در آثارش، حدوداً 30 هزار واژه به کار برده. همۀ اینها را بگذارید کنار یک واقعیت:

من در کامپیوترم، لغت نامه ای دارم با 165 هزار مدخل!!!

اینها را عرض کردم تا به شما یادآوری کنم که برای رسیدن به موفقیت در این آزمون ها، قرار نیست تمام معانی مختلف واژه ها را بدانیم؛ مهم اینه که اون معنی ای را بدانیم که واژۀ مربوطه، در متن مورد مطالعۀ ما داشته.

با این مقدمه، من تصور میکنم که تمام واژه های موجود در 504، برای آزمون های ذکر شده، ضروری نیست. البته این عرض من به این معنا نیست که یادگیری 504، سودمند نیست؛ منظورم اینه که تصور نکنید که برای موفقیت در این آزمون ها، اگر 504 را مسلط نباشید، رسیدن به موفقیت، غیرممکن هست. بنابراین، موقع مطالعۀ 504، برای بهینه کردن زمان، فعلاً فقط به معنی هایی بپردازید که در این کتاب آورده شده. در کنار کتاب 504، دو کتاب Essential Words for the TOEFL و McGraw-Hill Education 400 Must-Have Words for the TOEFL هم حتماً مورد توجهتون باشه چون خیلی خوب و هدفمند هستند و ساختارشون، friendly تر از کتاب 504 هست و راحت تر میشه مطالعه کرد.

بعد از این سری، میتونید برید سراغ منابعی که قاعدتاً در GRE مورد استفاده قرار می گیرند که کتاب 1100 میتونه قدم اول باشه و در قدم بعدی، کتاب های Word Smart و Verbal Advantage و چند مورد معروف دیگر میتونه مورد نظر شما باشه. پیشنهاد من در بخش GRE اینه که بعد از کتاب 1100، پیگیر پیدا کردن مجموعۀ لغاتی باشید که 4 یا 5 منبع معروف موجود را در بر بگیره. مثلاً 3500 واژه، میتونه بسیار مفید و البته وقت گیر باشه که طبعاً یادگیری اونها، بهتره درون متون مربوط به GRE باشه تا ماندگاری واژه در حافظه هم بیشتر بشه.

در نهایت، توصیه میکنم که نگران کندی پیشرفت نباشید و استمرار در کارتون داشته باشید. اوایل کمی سخت پیش میره ولی وقتی تبدیل به رویکرد روزانه تون بشه، راحت تر میتونید به مطالعه ادامه بدید. کلاً یادگیری زبان، زمان بر و انرژی بر هست.

موفق باشید.
    بسیار ممنون
    فقط یه چیزی رو متوجه نشدم.منظور من از کلماتی که معنیشون رو نمیدونم لغاتی بود که جزو اون 504 تا نیستن.حالا شما میفرمایید اینگونه لغات رو "همه اش" رو با همون معنی "فارسیش" که درون ترجمه کتاب هست وارد انکی کنم یا طبق گفته جناب matinking "اگر یه حدسی هم ازش نتونستم بزنم" اونوقت اون رو وارد انکی کنم اونم به صورت "انگلیسی و با سرچ در دیکشنری(البته فقط اولین کاربرد)"
    خیلی ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

بسیار ممنون
    فقط یه چیزی رو متوجه نشدم.منظور من از کلماتی که معنیشون رو نمیدونم لغاتی بود که جزو اون 504 تا نیستن.حالا شما میفرمایید اینگونه لغات رو "همه اش" رو با همون معنی "فارسیش" که درون ترجمه کتاب هست وارد انکی کنم یا طبق گفته جناب matinking "اگر یه حدسی هم ازش نتونستم بزنم" اونوقت اون رو وارد انکی کنم اونم به صورت "انگلیسی و با سرچ در دیکشنری(البته فقط اولین کاربرد)"
    خیلی ممنون
    من میگم که در وهلۀ اول، فقط لغات پرکاربرد را یاد بگیرید؛ یعنی همون 504 واژۀ اصلی. تا حد امکان هم سراغ معنی فارسی نرید؛ مگر اینکه در کنار معنی فارسی، معنی انگلیسی و مثال و مترادف و متضاد به زبان انگلیسی هم بیارید توی فلش کارت انکی.

در مورد واژه های مختلف، نظر من اینه که بجای اولین کاربرد، رایج ترین کاربرد را یاد بگیرید؛ حالا ممکن هست که در دیکشنری بخصوصی، چیدمان معانی مختلف به نحوی نباشه که اولین معنی، رایج ترین باشه. برای پیدا کردن میزان تکرار یک کلمه در زبان انگلیسی، بد نیست که از سایت vocabulary.com استفاده کنید که حقیقتاً یکی از بهترین سایت ها برای یادگیری لغت هست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Veteran

یه نکته دیگه هم به نظرات دوستان اضافه کنم. شما به فرض میاید برای GRE وربال ادونتج رو بخونید. یهو برای یه لغت ده تا مترادف میگه که اوجش سه تاش به گوشتون خورده باشه. چک کردن معنی تمامی این مترادف ها با مثال و ... خیلی کار وقت گیریه. من فقط حفظشون کردم. بعدا تو کتابای دیگه یه مقدار از این لغات رو با مثال و معنی دیدم و فکر میکنم کار درستی بود که با توجه به زمان محدودم، خیلی وارد جزئیات نشدم.

بازم اگه کسی وقتشو داره، چه بهتر که همه چی رو کامل پوشش بده. مشکل اصلی همه ما الآن کمبود وقته.

Junior Member

سلام دوستان گلم. من خودم از یه نرم افزار رایگان استفاده کردم (و میکنم) که مثل ویجت روی آندروید نصب میشه و هر وقت گوشیمو روشن میکنم فلش کارت ها میاد روی صفحه. این طوری قشنگ از وقت های مرده میشه استفاده کرد. مثلا تو مترو نشستی یا رفتی مهمونی یا داری تو مسیر دانشگاه قدم میزنی یا مثل من که آخر شب تا یه ساعت با گوشیم ور نرم خوابم نمیبره... گوشیتو روشن میکنی و لغاتو مرور میکنی و هیچ وقت از برنامت جا نمیمونی. البته سعی کنید شب موقع خواب از گوشی استفاده نکنید چون نور آبی گوشی ساعت خوابتونو بهم میزنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

دوستان من یه تجربه تو حفظ کردن لغت ها به دست آوردم که ممکنه به درد شما هم بخوره.
    من لغت های جدید رو به صورت فلش کارتی (با معنی انگلیسی مختصر و کاربردش تو یکی دوتا جمله) میخوندم اما بعد یه مدت دیدم با دو سه بار مرور هم یه سری لغت ها از ذهنم میره. تصمیم گرفتم یه روش دیگه رو امتحان کنم. همه میدونیم که یاد گرفتن لغت ها تو context یک جمله بسیار موثره اما درحقیقت این درک از context عمیق تر از خوندن چند جمله بی ربط از تو فلش کارت هاست. من به تجربه دیدم که وقتی یک کلمه رو دوبار تو context جمله ای که کاملا با فضاش آشنام ببینم محاله دیگه یادم بره. مثلا وقتی یه سریال میبینم و کاملا ارتباط معنایی جمله موردنظر رو با جملات قبل و بعد میدونم و فقط یه کلمه رو تو جمله بلد نیستم عملا اون کلمه میشه حلقه گمشده یه زنجیره از ازتباطات معنایی و قطعا باد گرفتنش شدیدا موندگارتر از خوندن از فلش کارته.

حالا برای درست کردن این زنجیره ارتباط معنایی چه کار باید کرد؟ من اومدم و 20 تا لغت کاملا جدید از کتاب 1100 رو برداشتم و برای تک تکشون اول میرفتم تو سایتhttp://www.oxforddictionaries.com کلمه رو سرچ میکردم. معنیش رو دقیق میخوندم (که خیلی بهتر از معنی یکی دو کلمه ای فلش کارته) بعد جملات مثالش رو میدیدم و synonym ها رو هم نگاه میکردم. تا اینجا یه پیش زمینه قوی معنایی از اون کلمه برای خودم میساختم.
    حالا مهم ترین قسمت: برای اون کلمه خودم دو تا جمله مینوشتم. نکته خیلی خیلی مهم اینه که این جملات نباید یه سری جمله رندم باشه بلکه باید ازتباط معنایی قوی ای با شما بسازه. جمله ای بنویسید که تو ذهن شما موندگار بشه پس باید به یه موضوع واقعی تو زندگیتون، تجربیاتتون یا تفکراتتون اشاره بکنه.
    مثلا برای کلمه Gesticulate (به معنای استفاده از gesture (مثلا حرکات دست) به جای استفاده از کلمات) نوشتم My father likes to gesiculate when he is talking to people که این واقعیت داره D: و من به محض اینکه این کلمه رو میبینم یاد این میفتم که بابام موقع صحبت کردن چه قدر از دستاش استفاده میکنه.
    یا مثلا برای کلمه Hapless (به معنای بداقبال) نوشتم Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events = Lemony Snicket's A Series of Hapless Events که فیلمش رو دیده بودم و کتابش رو هم کمی خونده بودم و کاملا عنوان این کتاب تو ذهنم تازه بود.
    با این کار نه تنها ارتباط معنایی موردنظر ساخته میشه بلکه این ارتباط به صورت Active تو ذهن شما شکل میگیره(چون خودتون جمله رو ساختید) و نه passive و این خودش شدیدا تاثیر رو بیشتر میکنه.

من این کار رو کاملا آزمایشی انجام دادم تا ببینم نتیجه اش چیه. دو هفته کلا سراغ این کلمات نرفتم و بعد دو هفته لیست کلمات رو گذاشتم جلوم که ببینم میتونم از حفظ معنیش رو یگم که فقط به جز یک کلمه همه کلمات درجا به ذهنم میومدن. اون یه کلمه هم با 10 ثانیه فکر کردن یادم اومد. ممکنه اولش وقت گیر به نظر بیاد ولی به نظرم یه بار وقت گذاشتن و محکم کردن جای کلمه تو ذهن بهتر از چند بار نصفه نیمه خوندنه و در نهایت از نظر وقتی آدم سود میکنه و کمتر هم نگران اینه که بعد تموم کردن کتابی مثل 1100 ببینه خیلی از کلمات رو یادش نمیاد! البته قطعا مرور هم لازمه. من تازه این روش رو دارم به کار میگیرم. اگه تونستید این روش رو به کار بگیرید و نتیجه اش رو بگید. کسایی که وقت زیاد ندارن شاید نتونن ولی کسایی که چندین ماه وقت دارن حتما یه تستی بکنن. امیدوارم مفید باشه.

Junior Member

با سلام

میشه دوستانی که تجربه دارن روش خوندن کتاب(1100، 800 و...) رو به من بگن؟

من الان روشم اینه که 1100 رو که متناشو میخونم هر لغتی که میبینم بلد نیستم(حالا چه جزو اون 5 لغت اصلی هر درس باشه یا نه) اگر معنیشو بلد نباشم
    همزمان تو 3 یا 4 دکشنری آنلاین(مریام وبستر، لانگمن، اکسفورد، کمبریج) معنیشو نگاه میکنم مثالارو هم میخونم بعد توضح اون لغت و چند تا مثال از دکشنری ها رو انتخاب میکنم.
    تا حالا با این روش تا نصف 1100 هم پیش رفتم. من کلا از اول زبانم نسبتا قوی بود(متوسط به بالا) ولی احساس میکنم روشم زیاد درست نیس هم خیلی وقت گیره و هم اینکه نمیدونم مثلا برا هر لغت چند خط توضح و چندین مثال نوشتن آیا بعدا در مرور کردن فایده ای داره؟

سوالم به طور دقیقتر اینه که
    1- آیا هر لغتی که تو 1100 دیدیم باید بخونیم یا فقط لغات اصلی رو یاد بگیریم؟
    2-برای خوندن لغات آیا فقط همون توضیح کتاب کافیه؟ مثلا برای یه لغت ممنکنه 1100 فقط یه synomym نوشته باشه
    ولی همونطور که گفتم من میرم توضیح دقیقشو از دیکشنری درمیارم و چندتا مثالم مینویسیم و اینکه حتی ممکنه اون واژه معنی ای داشته باشه که تو کتاب 1100 نیست و من از دیکشنری اضافه میکنم.

Junior Member Castiel آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iust_87 نمایش پست ها
    با سلام

میشه دوستانی که تجربه دارن روش خوندن کتاب(1100، 800 و...) رو به من بگن؟

من الان روشم اینه که 1100 رو که متناشو میخونم هر لغتی که میبینم بلد نیستم(حالا چه جزو اون 5 لغت اصلی هر درس باشه یا نه) اگر معنیشو بلد نباشم
    همزمان تو 3 یا 4 دکشنری آنلاین(مریام وبستر، لانگمن، اکسفورد، کمبریج) معنیشو نگاه میکنم مثالارو هم میخونم بعد توضح اون لغت و چند تا مثال از دکشنری ها رو انتخاب میکنم.
    تا حالا با این روش تا نصف 1100 هم پیش رفتم. من کلا از اول زبانم نسبتا قوی بود(متوسط به بالا) ولی احساس میکنم روشم زیاد درست نیس هم خیلی وقت گیره و هم اینکه نمیدونم مثلا برا هر لغت چند خط توضح و چندین مثال نوشتن آیا بعدا در مرور کردن فایده ای داره؟

سوالم به طور دقیقتر اینه که
    1- آیا هر لغتی که تو 1100 دیدیم باید بخونیم یا فقط لغات اصلی رو یاد بگیریم؟
    2-برای خوندن لغات آیا فقط همون توضیح کتاب کافیه؟ مثلا برای یه لغت ممنکنه 1100 فقط یه synomym نوشته باشه
    ولی همونطور که گفتم من میرم توضیح دقیقشو از دیکشنری درمیارم و چندتا مثالم مینویسیم و اینکه حتی ممکنه اون واژه معنی ای داشته باشه که تو کتاب 1100 نیست و من از دیکشنری اضافه میکنم.
    سلام دوست عزیز
    من بهتون توصیه میکنم از فلش کارت های تصویری استفاده کنید. برای اندروید که می دونم هست و من خودم استفاده کردم روی گوشی نصب کردم هزینه ی خیلی کمی هم دادم برای 1100 حدود 4000 تومان بود. از نرم افزار آنکی (Anki) هم می تونید استفاده کنید. من کل کتاب 800 را در 10 رو با استفاده از Anki حفظ کردم. از سایت sciencedaily هم می تونید برای خوندم کلمات در متن استفاده کنید. این سایت چون متن ها همه علمی هستند با موضوعات علمی هم که بحث اصلی ریدینگ هست بیشتر آشنا میشید

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)