صفحه 9 از 143 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

r0ck
    Guest

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

سلام دوستان
    چند تا سوال بنیادی از شما داشتم ;D
    اول اینکه در مورد فلشکارت نویسیتون توضیح بدید که چطوری کار میکنید.مثلا من میخوام essential رو با فلش کارت کار کنم.همگان معترفند که باید لغت رو تو جمله یاد گفت پس باید جمله های نمونه رو تو فلش بنویسم و در طرف دیگر معنیشو.اگه اینطوریه دو تا سوال:در طرف دوم کلا معنی جمله رو مینویسید یا معنی لغت به فارسی یا انگلیسی یا اصلا خود توضیحاتی که تو کتاب هست؟بعدم اینکه ممکنه برای لغتی چندتا جمله ی نمونه اورده باشه هرکدوم رو تو یه فلش مینویسید یا جدا جدا و کلا تجاربتون در این مورد.البته قبول دارم که با همه ی این سبکها میشه خوند ولی نمیخوام چشم بسته کاری رو بکنم و دوست دارم یه روش امتحان شده رو انتخاب کنم.
    در ضمن من فعلا دودلم در مورد اپلای، و تافل هم که به تبع نتیجه ی تصمیمی که میگیرم شاید مهم نباشه.ولی چون چندسال برای فکر کردن وقت دارم تصمیم گرفتم هر روز 5 تا لغت از essential بخونم تا علاوه بر افزایش دامنه ی لغت اگه تصمیمی هم گرفتم ضرر نکنم.سوالم از شما اینه که لغات essential فقط به درد تافل میخوره یا کلا در مکالمه و متون و زندگی فرنگیان بکار برده میشه.دوم اینکه 5تا لغت در روز مناسب هست یا نه.
    فقط زود جواب بدید که لغت خوانی رو تا نتیجه گیری از راهنمایی های شما قطع کردم.
    مرسی

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط r0ck
    سلام دوستان
    اول اینکه در مورد فلشکارت نویسیتون توضیح بدید که چطوری کار میکنید.مثلا من میخوام essential رو با فلش کارت کار کنم.همگان معترفند که باید لغت رو تو جمله یاد گفت پس باید جمله های نمونه رو تو فلش بنویسم و در طرف دیگر معنیشو.اگه اینطوریه دو تا سوال:در طرف دوم کلا معنی جمله رو مینویسید یا معنی لغت به فارسی یا انگلیسی یا اصلا خود توضیحاتی که تو کتاب هست؟بعدم اینکه ممکنه برای لغتی چندتا جمله ی نمونه اورده باشه هرکدوم رو تو یه فلش مینویسید یا جدا جدا و کلا تجاربتون در این مورد.البته قبول دارم که با همه ی این سبکها میشه خوند ولی نمیخوام چشم بسته کاری رو بکنم و دوست دارم یه روش امتحان شده رو انتخاب کنم.
    در ضمن من فعلا دودلم در مورد اپلای، و تافل هم که به تبع نتیجه ی تصمیمی که میگیرم شاید مهم نباشه.ولی چون چندسال برای فکر کردن وقت دارم تصمیم گرفتم هر روز 5 تا لغت از essential بخونم تا علاوه بر افزایش دامنه ی لغت اگه تصمیمی هم گرفتم ضرر نکنم.سوالم از شما اینه که لغات essential فقط به درد تافل میخوره یا کلا در مکالمه و متون و زندگی فرنگیان بکار برده میشه.دوم اینکه 5تا لغت در روز مناسب هست یا نه.
    مرسی
    هر کس شیوه خودش رو داره ...
    من که اصلآ معنی نمی نوشتم ..
    1. طرف اول :
    خود لغت و توی پرانتز v , n , adj , adv برای مشخص کردن مدلش ..
    2.طرف دوم :
    معنی به انگلیسی توی 3 کلمه ، اگه نمی شد لغت های synonymش رو که کاملآ معنیشون رو می دونم می نوشتم ... یه جمله ساده هم برای مثال ... برای این می گم ساده که سریع بخونم و دیگه توی 3 تا کلمه جمله گیر نکنم ... (البته این ساده بستگی داره به سطح زبانتون!) ... اگه هم می دیدم خیلی معنی فارسیش خاصه و ممکنه دوپهلو باشه چیزایی که نوشتم ، ریز پایین و سمت چپ می نوشتم ... البته جوری بود که اصلآ به چشم نمی اومد و اول انگلیسی هاش رو می دیدم ... !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial
    سلام
    کتاب Vocab for Highschool students چطوره؟ نسبت به 1100 و 601. به درد GRE میخوره؟
    601 نخون! Vocab for Highschool students کتاب خوبیه و لغاتش کاربردین حتی اگه سعی کنی بعضی از این لغاتو تو writing هات بکار ببری خوبه! ان کتابو قبل از 1100 یا همزمان با اون بخونش.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط r0ck
    سلام دوستان
    مرسی
    سلام دوست عزیز
    همونطور که خودت گفتی هر کسی شیوه خاص خودشو داره (it is a matter of cognitive style)!
    ولی من تجربه خودمو میگم:
    من لغاتو روی G5مینوشتم به این صورت که روی یه طرف اون لغتیو که قرار بود بخونم تو یه جمله مثال مینوشتم اون لغتو تو جمله پر رنگ تر به صورت bold مینوشتم( یا گاهی دو جمله و حتی سه جمله! به شرطی که تو این جملات اون کلمه یه معنی داشته میشه اصلا" توصیه نمی کنم همزمان دو معنی برای یه لغت یاد بگیری! ) بعد طرف د یگه G5معنی فارسی(گاهی، بسته به سطح زبانت!) و مترادف براش مینوشتم. ببین روزی چند لغتو میتونی با کیفیت یاد بگیری ولی به نظرم حداقل روزی 10 لغت بخون دیگه ! با خوندن essential اصلا" ضرر نمی کنی خیالت راحت چه برای toefl چه مکالمه(نه زیاد!) چه WRITING .... موفق باشی

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

دوست عزيز اين لينك تونو تو يه فايل Word كپي-پيست كنيد بعد اينجا attach كنيد.
    در اين فرمي كه شما نوشته‌ايد ممكنه فروم از طريق بعضي از موتورهاي جستجو شناسايي بشه و به خاطر مسائل كپي رايت، مديران ارشد فروم رو دچار دردسر بكنه.

Junior Member

سلام،
    برای یادگیری vocab تو بخش GRE یه نرم افزار خوب برای ساختن فلش کارت و مطالعه آنها پای کامپیوتر توسط آقای رضایی گذاشته شده که خیلی جالبه!، من PDF کتاب ESSENTIAL رو که خودش کلمات را به 30 جلسه تقسیم کرده را از همین فروم برداشته بودم و از درس 18 تا 30 را بصورت فلش درآوردم. فایل هایی که ساخته می شه با پسوند WCU هستش و می توانید پای کامپیوتر مطالعه کنید و هم آن را بصورت پشت و رو پرینت بگیردید و استفاده کنید. اسم نرم افزار هم cuecard هستش.
    یادگیری لغات با این نرم افزار برای من که خیلی مفید بوده امیدوارم که برای دوستان هم مفید باشه!
    لینک نرم افزار cuecard
    http://www.download.com/CueCard/3000...dlPid=10380167
    درس های 18 تا 30 کتاب essential word (فایل pdf برای پرینت فلش ها رو هم گداشتم)
    http://rapidshare.com/files/13816715..._card.rar.html

Junior Member

اگه کسی نسخه jml یا html یا xml یا هرچیز ديگه از کتاب 1100 رو داره ممنون میشم برام بفرسته تا برای jmemorize استفاده کنم. اگه فرمتشم نخورد مشکلی نیست, یک تکه کد نوشتم که با اون میتونم اطلاعات را به فرمت jmemorize تبدیل کنم.
    اینم خروجی این برنامه برای کتابهای 504, absolutely essential words, 5000 و websters 1500 . حالشو ببرین
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط babakbh
    اگه کسی نسخه jml یا html یا xml یا هرچیز ديگه از کتاب 1100 رو داره ممنون میشم برام بفرسته ...
    کم کم فکر کنم باید یه تاپیک در مورد 1100 بزنیم که اینقدر دوستان دنبالش نگردن ... !! ... البته اگه یه 1100 search می کردین می دیدین که چنین چیزی نه توی فروم هست نه حتی توی اینترنت ...

من توی این لینک : http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg67126 تا چند هفته پیش رفتم و خودم یه فایل excel درست کردم و نوشتم اما هم دوستان همکاری نکردند و هم من برنامه خوندنم عوض شد ... شاید شما با همین 5 هفته هم یه ذره انگیزه پیدا کنین که ادامه بدین ...

این نظر شخصی منه، شاید برای همه اینطور نباشه، اما من پیشنهاد میکنم که خودتون لغات رو باری jMemorize اضافه کنید. خود این کار (تایپش) باعث میشه لغت راحتتر یادتون بمونه. کمی وقتگیره، اما مفیده.
    Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon

saeede83
    Guest

کلمات رو با jmemorize خوندن یا با جعبه لایتنر یا حالا هر چی خیلی خوبه، اصلا به این اکتفا نکنین که کتاب رو از اول تا آخر بخونین بعد بذارین کنار، این طوریجواب نمی ده باید چندین بار برگردین و کلمات رو مرور کنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)