صفحه 93 از 143 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100101102103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 1421

موضوع: راهکارهای یادگیری لغات

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer - software

پیش فرض پاسخ : راهکارهای یادگیری لغات

سلام خدمت اعضای محترم

می خواستم بپرسم یادگیری لغات با استفاده از روش کدینگ روش مناسبی هست؟

Junior Member

سلام
    بعضی عبارات هستند که اگه کلمه به کلمه معنی کنیم هیچ معنی خاصی نمیده و ترکیب کلمات با هم معنادار میشه! منظورم اصطلاح نیست (شاید هم اصطلاح باشه من اشتباه کنم)
    مثلا To try out for که معادلش میشه To try to become a member of team.
    چطور میشه معنی این عبارات رو یاد گرفت؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط iman01 نمایش پست ها
    سلام
    بعضی عبارات هستند که اگه کلمه به کلمه معنی کنیم هیچ معنی خاصی نمیده و ترکیب کلمات با هم معنادار میشه! منظورم اصطلاح نیست (شاید هم اصطلاح باشه من اشتباه کنم)
    مثلا To try out for که معادلش میشه To try to become a member of team.
    چطور میشه معنی این عبارات رو یاد گرفت؟
    سلام

expression ها یا همون اصطلاحات، در قریب به اتفاق موارد معنا و مفهومی نزدیک به معنی تک تک کلمات سازنده اونها ندارند...
    برای یادگیری اونها باید به dictionary های مخصوص مثلا "فرهنگ اصطلاحات" یا "فرهنگ پویا" مراجعه بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام دوستان
    یک سؤال داشتم: من قبلاً لغات تافل و 504 رو کار کردم اما همچنان در شنیداری احساس ضعف میکنم. به نظرتون باید 1100 رو هم کار کنم؟ یا دوباره اون مجموعه رو کار کنم؟
    اساساً یادگیری لغت چقدر کمک به بحث شنیداری میکنه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط smitt نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سؤال داشتم: من قبلاً لغات تافل و 504 رو کار کردم اما همچنان در شنیداری احساس ضعف میکنم. به نظرتون باید 1100 رو هم کار کنم؟ یا دوباره اون مجموعه رو کار کنم؟
    اساساً یادگیری لغت چقدر کمک به بحث شنیداری میکنه؟
    سلام

اگر شما لغات رو با تلفظ صحیح خونده باشید اصولا نباید در شنیدن لغت هایی که خوندید به مشکل بربخورید. به طور مثال، لغت monotonous. اگه این لغت رو به شکل نادرست "مونوتونوس" حفظ کرده باشید بعیده که بتونید در مکالمات بشنویدش. ولی اگه به صورت "مه نا ته نس" / məˈnɑːtənəs/ حفظ کرده باشید معمولا در شنیدنش مشکلی نخواهید داشت.

پس:
    اگر لغات رو با تلفظ اشتباه خوندید برگردید و سعی کنید با تلفظ صحیح دوباره بخونید.
    در غیر این صورت، خوندن دوباره لغات بهتون کمکی نمیکنه. بهتره به طور خاص روی لیسنینگتون کار کنید.

در نهایت این رو هم اضافه کنم که من از جمله افرادی هستم که در شنیدن لغت های جدید برای بار اول معمولا دچار مشکل میشم. ولی یادمه در تمرین های تافل لغت های حدید قابل فهم و متعاقبا قایل پیدا کردن در دیکشنری بود.
    ویرایش توسط haley : April 6th, 2015 در ساعت 09:08 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق ازاد

سلام خسته نباشید دوستان عزیز همه دوستان به نظر من گوشی موبایل لمسی دارن برای درست تلفظ کردن و همچنین به مشکل نخوردن در بحث listening و یادگیری سریع لغت همراه با تلفظ درست ان کلمه و به خاطر بودن ان در حافظه من دیکشنری امریکن لانگمن را از اپ استور سیستم عامل ios و androd را به دوستان توصیه میکنم که درون خود دیکشنری فلش کار داره که شما میتونید معنی فارسی ان کلمه را یاداشت کنی و درbookmarks ذخیره کنید در خیابان یا در مترو و یا در پارک این جملات را دوباره تکرار کنید تا در ملکه ذهنتون بمانه همراه با مثالی که براش زده شده است امیدوارم این مطلب کمکی به همه دوستان کرده باشه به درود و پایینده ایران

سلام بر همه...
    دوستان کسی منبع مناسب (کتاب ebook..) واسه سادگیری phrase های انگلیسی سراغ داره؟؟ چون فک میکنم یادگیری لغات در غالب phrase ها میتونه واسه اسپیکینگ خیلی مفید و کاربردی تر از صرفا حفظ لغات باشه.
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی تربیت مدرس

سلام. اقا من دک مربوط به کتاب 504 رو که همراه با صوت هست دانلود کردم. ولی صداش اصلا پخش نمیشه! کسی میتونه کمک کنه/؟
    لینک دک:
    https://ankiweb.net/shared/info/987769570

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

دوستان موقع مطالعه کتابای لغت مثل 504 و یا 1100 و ... شما فقط معنی فارسیشون رو حفظ می کنید یا مترادفها رو هم به انگلیسی حفظ می کنید؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

تجربه شخصی من درباره لغت خوندن:
    بعضى ها هر لغتى كه ميخان ياد بگيرن رو توى يه دفتر بصورت رديفى مى نويسن و هر چند وقت اونو مرور ميكنن. من مخالف اين روش هستم دليل مخالفتم رو با يه مثال توضيح ميدم. فرض كنيد لغات توى دفتر بدين صورت نوشته شده:
    .
    .
    .
    promulgate
    bolster
    nocturnal
    .
    .
    .
    فرض كنيد شما بعد از مدتى معنى هر سه لغت رو ياد ميگيريد. اما وقتى متنى را ميبينيد كه يكى از اين لغات درش هست معنى لغت رو به ياد نمياريد! دليل؟ مغز شما يك ارتباط تصويرى بين اين سه لغت برقرار كرده! به واسطه مطالعه مرتب اين لغات دركنار هم شما معنى آنها را وقتى به ليستتان نگاه مى كنيد به ياد مى آوريد اما در جاى ديگر خير! پس اين شيوه رو بذاريد كنار. از شيوه جعبه لاينتر استفاده كنيد (نه شيوه ى مزخرف جى پنج! چى پنج يه كپى ناشيانه از شيوه جعبه لاينتر براى خالى كردن جيب شماست!) شما با يه جعبه خالى دستمال كاغذى و با آموزش هايى، که با یه سرچ ساده "جعبه لایتنر" در گوگل می تونید پیدا کنید، كار خوندن زبان رو شروع كنيد.
    فقط در هنگام خوندن لغت لغت رو حس كنيد! لغت رو درك كنيد! لغت رو زندگى كنيد! نه اينكه سرسرى بخونيد و رد شيد! يه لغت رو كه خوندين به لغت فكر كنيد! اين لغت اسمه يا فعل يا صفت؟! اگه فعله تو زمانهاى ديگه به چه صورت مياد (گذشته؟ حالت كامل؟) آيا collocation داره؟ بعدش قشنگ به اون لغت فكر كنيد! تصويرش رو در ذهنتون بسازيد! مثلا: forecast رو ديدن.......خب اين هم ميتونه فعل باشه هم اسم......يعنى پيش بينى (كردن).......collocation داره......بله......weather forecast......ديگه چى؟ ببينيد چقدر اطلاعات مفيد راجع بهش هست! (اوووووه همه رو بايد بخونم؟! بله!!) بعدش با خودتون اخبار رو تصور كنيد كه يارو ميگه الان همكارم مياد و هوا رو براتون forecast ميكنه! پيش بينى نميكنه! forecast ميكنه!! بله اصلا الان شما زبونتون ديگه نميچرخه بگيد ”پيش بينى“!! با لغات حال كنيد! زندگيشون كنيد و حس شون كنيد! جايگزين لغات فارسى كنيد تو ذهن تون! یعنی اول لغت انگلیسیش بیاد به ذهنتون بعد فارسی!
    ویرایش توسط emeliano : April 11th, 2015 در ساعت 09:35 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)