صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27

موضوع: مشکلات یافتن کار برای ایرانی ها بعد از اتمام PhD در آمریکا

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشکلات یافتن کار برای ایرانی ها بعد از اتمام PhD در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Eliot
    Expert Licence رو از كجا در خواست ميكنن. آيا گرفتنش از طرف كارفرما نياز به رزومه ما هم داره. از كجا ميشه فهميد چه گرايشها و زمينه هاي كاري بيشتر مشكل دارن؟

ممنون
    EL را کارفرما براتون باید اقدام کنه. اینکه چه زمینه های کاری مشمول میشن در حال حاضر توسط وکیلهای شرکت بررسی میشه. تا اونجایی که ما فهمیدیم این سایت مرجع اطلاعات بیشتر در این زمینه است: http://www.export.gov/regulation/exp_001498.asp

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط melodyssa
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad
    اخیرا که تحریم ها علیه ایران تشدید شده, یه کم این موضوع سخت تر شده. به طور کلی توی خیلی از رشته ها, حتی اگه ربطی به دولت و کارهای نظامی نداشته باشه, کارفرما باید برای استخدام اتباع بعضی از کشورها (از جمله ایران) تقاضای Export Licenst بکنه.
    سلام. اين EL اي كه مي گيد براي مشاغل آكادميك هم لازمه؟ و اين كه در كل براي كارهاي آكادميك بين متقاضي هاي آمريكايي و خارجي، و بين خارجي هاي ايراني و غير ايراني، فرقي مي ذارن؟

خيلي ممنون.
    در حال حاضر برای ایرانیهایی که تازه استاد میشن هم خیلی مشکل بوجود اومده. اونها EL لازم ندارن ولی دستشون خیلی بسته است تا گرین کارتشون بیاد. من حتی شنیدم اخیرا بعضی از استادهای ایرانی حتی بعد از گرفتن گرین کارت و سیتیزن شدن هم مشکل پیدا کردن و پروژه-اشونو ازشون پس گرفتن.
    البته در نظر داشته باشید که شاید این مشکلات به صورت موقت باشه و امیدوارم که در آینده از بین بره.

ApplyAbroad Champion
    Bita آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Scheme
    منم يه سوال دارم اما نمي دونم جاي درستي نوشتمش يا نه ، چون فقط به ايراني بودن ربط نداره :
    مي خواستم بدونم كه آيا توي آمريكا فرصت هاي شغلي براي اونايي كه PhD مي گيرن اگه نخوان توي كار آكادميك وارد بشن محدوده ؟ آخه مثلا توي ايران بيشتر اونايي كه PhD مي گيرن نهايتا همون رشته رو تدريس مي كنن و شغل غير آكادميك براي Phd ها كمه. كلا توي US هم همين طوره ؟
    به طور کلی، در صنعت هم برای PHD ها کار هست. ولی تعداد کارها بسیار کمتر از BS و MS است. ولی وقتی که PHD داشته باشین و کار پیدا کنین، اقدام برای گرین کارت هم صریعتر از BS/MS است و هم احتمال ردشدن کمتره.

saeede83
    Guest

من از یک استاد ایرانی-آمریکایی که مدتی پیش اینجا سخنرانی داشت شنیدم که گفت کار حتما هست (برای رشته خودم CS منظورمه) اما تقریبا 1% کار آکادمیک و 99% کار در Industry. آیا برای گرفتن green card یکی به دیگری ارجحیت داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    من از یک استاد ایرانی-آمریکایی که مدتی پیش اینجا سخنرانی داشت شنیدم که گفت کار حتما هست (برای رشته خودم CS منظورمه) اما تقریبا 1% کار آکادمیک و 99% کار در Industry. آیا برای گرفتن green card یکی به دیگری ارجحیت داره؟
    این روزا نه خیلی! الان از هر دو طریق میشه green card گرفت.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

Junior Member

حتما خبر جدید رو در مورد حامد حدادی بازیکن بسکتبال ایران شنیدین که علی رغم اینکه چند تا از باشگاه های لیگ NBA خواهان بستن قرارداد باهاش هستن، این کار از طرف کمیته برگزاری نهی شده. دلیلش هم اینطوری آورده شده:

there is a federal law which prohibits “a person or organization in the United States from engaging in business dealings with Iranian nationals"
    آیا دانشجوهای ایرانی هم ممکنه بعد از اتمام تحصیلشون شامل این قانون بشن؟!

Senior Member

من یه بار یه جایزه بین المللی بردم که 1000 دلار بود. از طرف موسسه برگزار کننده که در آمریکا بود برام email زدند و گفتند به استناد به همین قانون جایزه به شما تعلق نمی گیره. گفتم به جای پول من تونم از کتابهای موسسه شما خرید کنم. گفتن : نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط payam_kho
    حتما خبر جدید رو در مورد حامد حدادی بازیکن بسکتبال ایران شنیدین که علی رغم اینکه چند تا از باشگاه های لیگ NBA خواهان بستن قرارداد باهاش هستن، این کار از طرف کمیته برگزاری نهی شده. دلیلش هم اینطوری آورده شده:

there is a federal law which prohibits “a person or organization in the United States from engaging in business dealings with Iranian nationals"
    آیا دانشجوهای ایرانی هم ممکنه بعد از اتمام تحصیلشون شامل این قانون بشن؟!

ديروز توي خبرها اومده بود كه قرارداد بستن با حامد حدادي ديگه منعي نداره ... ظاهرا همون مشكل expert license بوده كه براي اين شخص فعلا مشكلي نيست و تاييد شده ... كه خوب همه ايرانيها همونطور كه بچه هاي آمريكا چند بار گفتند به اين License نياز دارند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Bita
    نقل قول نوشته اصلی توسط Scheme
    منم يه سوال دارم اما نمي دونم جاي درستي نوشتمش يا نه ، چون فقط به ايراني بودن ربط نداره :
    مي خواستم بدونم كه آيا توي آمريكا فرصت هاي شغلي براي اونايي كه PhD مي گيرن اگه نخوان توي كار آكادميك وارد بشن محدوده ؟ آخه مثلا توي ايران بيشتر اونايي كه PhD مي گيرن نهايتا همون رشته رو تدريس مي كنن و شغل غير آكادميك براي Phd ها كمه. كلا توي US هم همين طوره ؟
    به طور کلی، در صنعت هم برای PHD ها کار هست. ولی تعداد کارها بسیار کمتر از BS و MS است. ولی وقتی که PHD داشته باشین و کار پیدا کنین، اقدام برای گرین کارت هم صریعتر از BS/MS است و هم احتمال ردشدن کمتره.
    شانس گرفتن گرین کارت برای فارغ التحصیلان رشته های MS مدیریتی چقدره؟
    یعنی درصدی می تونید بدید؟

همون طور که گفتین کار برای دکتری کمتر از MS هستش...
    نوع موقعیت کاری که پیدا می شه چطور؟

ايا بعد از پايان دوره phd پذيرش در phd دوم پذيرش گرفتن توصيه ميشود براي تمديد F1 ؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)