صفحه 2 از 183 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1824

موضوع: Pick Up ویزا آمریکا از آنکارا 2014- 2008

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Pick Up ویزا در ترکیه

چند وقت پیش که ترکیه بودم پست ups یکشنبه صبح هم ویزای چند نفرو آورد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdif
    من اینکه یکشنبه ها کار نمیکنه رو بر اساس سایت خود سفارت گفتم، حالا اگه کار میکنه پس یعنی اصلا تعطیلی ندارن

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdif
    جالبه چون من از خود پست تو سفارت پرسیدم گفتن که یک شنبه ها کار نمی کنن
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

نقل قول نوشته اصلی توسط Scheme

تا اونجایی که من دیدم همه بچه های پیک آپ با آفبسر سیاه پوست مصاحبه کردن

سلام

مگه نه که هر کس ویزاش رو از آفیسری می‌گیره که باهاش مصاحبه اولیه رو انجام داده؟

آخه اون خانمه از ما bank statement ‌خواسته و به ما گفت که من اینجا برای خودم یادداشت می‌ذارم اگه وقتی میاین برای پیک‌آپ نیارین بهتون ویزا نمی‌دم!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط sima_s
    سلام

مگه نه که هر کس ویزاش رو از آفیسری می‌گیره که باهاش مصاحبه اولیه رو انجام داده؟

آخه اون خانمه از ما bank statement ‌خواسته و به ما گفت که من اینجا برای خودم یادداشت می‌ذارم اگه وقتی میاین برای پیک‌آپ نیارین بهتون ویزا نمی‌دم!!!
    نگران نباشید. من با خانم آسیایی مصاحبه داشتم و روز pick up هم ایشون برام ویزا صادر کردند.

سلام
    چرا بروبچی که تو این یک دو هفته اخیر آنکارا بودن نمی آن چیزی از تجربیاتشون بگن

مرسی

سلام،

در مورد pick up ویزا از آنکارا تا حالا زیاد بحث شده، ولی هنوز یه سری نکات مبهم هست.

الان چون اکثر بچه ها میخوان مستقیم بعد از pick up برن آمریکا راجع به همین موضوع صحبت کنیم بهتره. چند تا مورد هست که به ترتیب میگم، دوستان لطف کنند تکمیلش کنن:

1) یه راه اینه که با بلیط تهران استانبول آمریکا که خریدید، از تهران به استانبول برید، بعد آنکارا (با اتوبوس یا هواپیما)، بعد از pick up دوباره برگردید استانبول و در نهایت آمریکا

2) حالا برای جلوگیری از یه رفت و برگشت اضافه، بعضی دوستان میخوان از تهران برن آنکارا، از اونجا استانبول و بعدش آمریکا........ مشکلاتی که این روش میتونه داشته باشه ایناست (احتمالی): 1- به دلیل یکطرفه بودن پرواز به آنکارا تو فرودگاه ایران یا آنکارا گیر بدن (شاید با نشون دادن I-20 این مشکل حل شه، من نمیدونم) 2- تا اونجا که میدونم باری که میشه برای پرواز تهران آنکارا برد، یه چمدون 32 کیلویی هست، پس برای بردن 2 تا چمدون که پرواز استانبول آمریکا اجازه میده باید اضافه بار بدیم 3- پرواز استانبول آمریکا رو نمیشه از دفتر ترکیش توی تهران خرید، مگه اینکه کسی رو تو ترکیه داشته باشید که اون براتون پرواز استانبول آمریکا رو بخره

این دو تا مورد، در مورد نحوه رفتن هست، البته همونطور که گفتم در مورد مشکلات احتمالی که ذکر شد، مطمئن نیستم، دوستان تکمیل کنند.

در مورد انتخاب اول، مشکل اصلی غیر از یک بار اضافه مسیر استانبول آنکارا طی کردن، اینه که 2 تا چمدون 32 کیلویی رو کشیدن از استانبول تا آنکارا و بالعکس سخته........ دوستان تو همین فروم گفتن که انگار میشه چمدون ها رو امانت سپرد به فرودگاه استانبول، لطفا اگه کسی اطلاعات کاملتری داره، در مورد شرایطش و احتمالا هزینه اش توضیح بده.

در مورد رفت و برگشت بین استانبول و آنکارا هم تا اونجا که من میدونم پرواز خیلی هست و نیازی به رزرو پرواز نیست، البته احتمالا یکم پروازاش گرونه، بنابراین میشه از اتوبوس هایی که خانم سارا قبلا گفته بودند استفاده کرد....... لطفا خانم سارا توضیحات تکمیلی در مورد اتوبوس ها و نحوه رزرو و قیمت رو برای کامل شدن این قسمت مجددا ذکر کنند. ممنون.

در ضمن، بچه هایی که اخیرا رفتن برای pick up ویزا در آنکارا لطفا در موردش توضیح بدهند تا بقیه بتونن برنامه ریزی بهتری انجام بدهند.

به amiraliz

فکر می کنم مورد اول (خرید بلیط به استانبول) مناسب تر باشه. چون پیدا کردن کسی که از استانبول بخواد برای خرید بلیط آمریکا اقدام کنه شاید برای همه مقدور نباشه. بهترین مسیر برای رفتن از استانبول به آنکارا و بالعکس اتوبوس های Varan هستند که از نزدیکی میدان تقسیم استانبول حرکت می کنه. مسیر رفت و برگشت بسته به ساعت حرکتتون از 60 تا 70 لیره متغیره (قیمت ماه جون). من دو بار این مسیر را رفتم و هر دو بار بلیط رفت و برگشت رو یک روز قبل خریدم. اگر زمان سفرتون هنگام صرف ناهار باشه توقف دارین در غیر این صورت حدود 6 ساعت در راه هستین (فقط یه توقف کوتاه در Mola Noktasi دارین).
    لینک این شرکت مسافربری:

http://www.varan.com.tr/english/default.asp

خیلی ممنون از خانم سارا به خاطر راهنماییشون،

هنوز بعضی سوالات بی جواب مونده ها، کسی در مورد امانت دادن بار در فرودگاه استانبول چیزی می دونه؟؟

در ضمن در مورد اینکه روزی غیر از پنج شنبه هم میشه رفت برای گرفتن ویزا یا نه هم قبلا بحث شده، ولی مجددا برای جمع شدن مطالب تحت عنوان یک تاپیک مربوط، لطفا دوستان اطلاعاتشون در این مورد رو هم اینجا ذکر کنند. کسی بوده تا حالا که غیر از پنج شنبه رفته باشه برای گرفتن ویزا؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amiraliz
    خیلی ممنون از خانم سارا به خاطر راهنماییشون،

هنوز بعضی سوالات بی جواب مونده ها، کسی در مورد امانت دادن بار در فرودگاه استانبول چیزی می دونه؟؟

در ضمن در مورد اینکه روزی غیر از پنج شنبه هم میشه رفت برای گرفتن ویزا یا نه هم قبلا بحث شده، ولی مجددا برای جمع شدن مطالب تحت عنوان یک تاپیک مربوط، لطفا دوستان اطلاعاتشون در این مورد رو هم اینجا ذکر کنند. کسی بوده تا حالا که غیر از پنج شنبه رفته باشه برای گرفتن ویزا؟؟
    روزی که من اونجا بودم یه خانوم اومد پیک آپ کرد, دوشنبه هم بود و 4 شنبه هم پاس رسید دستش. با ویزای نامزدی هم میرفت شیرین 50 سال هم داشت!
    اینرو البته واسه این میگم که طرف بزرگ بود شاید دانشجو بره گیر بدن. اما در هر حال من این ریسک رو خودم هم نمی کنم! ایمیل هم در این باره به سفارت زده شده و جوابی نگرفتیم هنوز!
    «دروغ در دوی سرعت شرکت می‌کند، اما راستی در دوی ماراتن.» <br /><br />مایکل جکسون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)