صفحه 44 از 183 نخستنخست ... 34353637383940414243444546474849505152535494144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 1824

موضوع: Pick Up ویزا آمریکا از آنکارا 2014- 2008

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

پیش فرض پاسخ : Pick Up ویزا در ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط hope نمایش پست ها
    من میخوام برای پیک آپ ویزا برم آنکارا،
    بلیط برگشت رو مطمئین نیستم برای کی بگیرم. مسئول باجه پست داخل سفارت بهم گفته 2 یا 3 روز طول میکشه پاسپورتت بیاد هتل. الان وسواس گرفتم که این 2-3 روز رو چه طور بشمرم! یعنی در نهایت یکشنبه باید پاسپورت رو بگیرم، کسی بوده زمانش بیشتر طول کشیده باشه؟
    یه سوال دیگه اینکه من هرچی گشتم رو سایت سفارت نتونستم روزهای تعطیلی شون رو (برای مراسم و ...) پیدا کنم. کسی برای این موضوع لینکی داره؟
    ممنون.
    درود.
    اگر پنجشنبه صبح با پرواز ایران ایر (یا ماهان) برسید آنکارا، بعد از ظهر میتونید برید سفارت.
    من خودم تجربه ای ندارم ولی سفارت در نهایت بعد از دو روز یعنی صبح شنبه پاسپورت رو به دستتون دم هتل میرسونه.
    دیگر نیازی به اینکه بلیط رو عقب بندازید یا بخواهید یک هفته آنکارا بمونید نیست.

دوستان سلام

من 9 جولای وقت مصاحبه دارم و می خواستم بدونم بعد از اینکه accept شدم باید دقیقاً چیکار کنم؟ منظورم اینه که بعد از مصاحبه نیازی هست تو آنکارا بمونم چند روزی یا نه؟

ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

من برای پیک آپ ویزا 5شنبه پاسپورت رو به سفارت تحویل دادم. دیروز (شنبه) از ups پاسپورت چند نفر در هتل را آوردن (البته اونها سه شنبه مصاحبه ویزیتوری داشتن و همون روز پاسپورت رو داده بودن). من سایت UPS رو که با tracking number چک میکنم مینویسه :
    Paketiniz UPS’e teslim edilmek üzere beklemektedir.
    دوستانی که ترکی بلدن ترجمه اش درسته ؟ : Your package is waiting to be delivered to the UPS.

حالا من باید چی کار کنم؟ برم دم سفارت؟؟

رشته و دانشگاه

من برای پیک آپ ویزا 5شنبه پاسپورت رو به سفارت تحویل دادم. دیروز (شنبه) از ups پاسپورت چند نفر در هتل را آوردن (البته اونها سه شنبه مصاحبه ویزیتوری داشتن و همون روز پاسپورت رو داده بودن). من سایت UPS رو که با tracking number چک میکنم مینویسه :
    Paketiniz UPS’e teslim edilmek üzere beklemektedir.
    دوستانی که ترکی بلدن ترجمه اش درسته ؟ : Your package is waiting to be delivered to the UPS.

حالا من باید چی کار کنم؟ برم دم سفارت؟؟
    درود.
    سفارت که امروز یکشنبه تعطیل هست. احتمالاً باید تا فردا دوشنبه صبر کنید.
    شماره ای از پست ups ندارید که بتونید باهاشون تماس بگیرید؟

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Jupiter1 نمایش پست ها
    درود.
    سفارت که امروز یکشنبه تعطیل هست. احتمالاً باید تا فردا دوشنبه صبر کنید.
    شماره ای از پست ups ندارید که بتونید باهاشون تماس بگیرید؟
    منظورم فردا بود که برم سفارت...
    ترک ها میگن UPS یکشنبه ها تعطیله!!!

بچه ها . من شماره tracking رو که تو سایت ups میزنم میگه معتبر نیست . منظورش چیه ؟ توی قسمت اینترنشنال باید بزنیم یا دامستیک ؟
    فرمت tracking number این شکلیه؟ UPSAO00000 ؟
    بکوش تا عظمت در نگاه تو باشد !

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

سلام،
    متاسفانه من تجربه بدی هفته گذشته در ترکیه داشتم.
    پنجشنبه برای پیک آپ ویزا رفتم سفارت (بین 2 تا 2:30)، اون برگه زرد رو که به کانفرمیشن DS160 منگنه شده بود و i20 و پاسپورت رو تحویل باجه دادم و مثل روز مصاحبه شماره دادن. بقیه ایرانی ها هم بودن که برای پیک آپ اومده بودن و کلی نشستیم تا همه مصاحبه شدن بعد پشت سر هم شماره های ما رو خوندن و گفتن برید UPS .
    UPS هم آدرس هتل و شماره اتاق رو میپرسید و حدود 15 لیر میگرفت و رسید میداد (چند لیر هزینه ها متفاوت بود، احتمالا بستگی به آدرس داره).
    شنبه ویزای چند نفر رو که سه شنبه قبل مصاحبه شده بودن (ویزای ویزیتوری والدین) ساعت 11 آوردن هتل. من کمی نگران شدم. همه کارمندای هتل هم گفتن که UPS فردا (یکشنبه ها) تعطیله!
    شماره پیگیری بسته رو هم که روی سایت چک میکردم (اینها روی رسید هست) مینوشت پاسپورت به ups تحویل داده نشده.
    دوشنبه صبح حوالی ساعت 10 رفتم سفارت. رسیدم رو نشون دادم. (تمام این مکالمات در داخل اتاقک چک امنیتی اولیه که ورودی سفارت هست صورت گرفت) :
    گفتن بله درسته پاسپورتت در مراحل امنیتی (!!!) هست و هنوز به پست تحویل داده نشده! و ممکنه 6-7 روزی طول بکشه و اینکه گفتن 2-3 روز فقط از وقتی هست که پاسپورت رو بدن دست ups و به دست شما برسه!! از من اصرار که تا حالا همچین چیزی نه شنیدم و نه دیدم و اینکه پس چرا شماره ام اعلام شده که ویزا حاضره! (شب هم پرواز داشتم.)
    اول بهم گفتن میخوای پاسپورت رو بدون ویزا بدیم. بعد دیگه انقدر حرف زدم و گفتم همچین چیزی امکان نداره و من دانشجوی ایرانی ام، دوبار پرسیدم چند روز باید بیام آنکارا برای ویزا و ... تا یکی از نگهبانها زنگ زد به داخل سفارت و بهم گفت برو 4 بیا ببینیم چی میشه. پرسیدم با ویزا پاسپورت رو میدن؟ گفتن نمیدونیم گفتن ساعت 4 بیا. (این نگهبانها خیلی آدمهای خوبی بودن، برعکس اون نگهبان مو سفید بد اخلاقی که توی دکه بیرون سفارت میشینه و انگلیسی هم بلد نیست. )
    رفتم از هتل یه ایمیل زدم به سفارت و مشکل رو نوشتم و اینکه میشه امروز ویزا رو بگیرم؟
    دوباره ساعت 1:30 برگشتم سفارت، با اون نگهبان مو سفید خواستم حرف بزنم که فقط میگفت برو از اینجا!!
    خوشبختانه توی صف چند نفر فارسی حرف میزدن یکی شون لطف کرد شماره رسیدم رو نوشت تا بعد از مصاحبه از افیسر وضعیت رو پرس و جو کنه.(واقعا ازشون ممنونم)
    (یه گله هم از دانشجوهای ایرانی: خیلی جالبه که یه عده هم تو صف ایرانی بودن و میدیدن من هم ایرانی هستم و مشکل دارم اصلا به رو خودشون نمی آوردن که حرف بزنن... بعد که یک نفر داشت شماره رسید رو مینوشت شروع کردن به حرف زدن (معلوم شد ایرانی هستن) که برو صبر کن تا پاسپورت بیاد دم هتل و ... چی بگه آدم!)
    برگشتم هتل سفارت جواب ایمیل رو داده بود که ساعت 4 میتونی بیای پاسپورت رو از ups داخل سفارت بگیری.
    پیش از 4 رفتم داخل سفارت و نگهبانهای اتاق امنیتی زنگ زدن داخل، گفتن بیاد از ups پاسپورتش حاضره بگیره.
    مامور ups همه همون موقع با یک چمدون پر از پاسپورت اومد داخل سالن و ده دقیقه ای پاسپورت رو پیدا کرد و بهم تحویل داد.

امیدوارم این تجربه ای که من داشتم برای هیچ کس پیش نیاد و فقط یک استثنا باشه. ولی اگه به مشکل برخوردین حتما پیگیری کنید.

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedt5 نمایش پست ها
    بچه ها . من شماره tracking رو که تو سایت ups میزنم میگه معتبر نیست . منظورش چیه ؟ توی قسمت اینترنشنال باید بزنیم یا دامستیک ؟
    فرمت tracking number این شکلیه؟ UPSAO00000 ؟
    شماره پیگیری من وسطش هم حروف داشت. حرف B که ممکنه با 8 اشتباه شه.

رشته و دانشگاه

شماره پیگیری من وسطش هم حروف داشت. حرف B که ممکنه با 8 اشتباه شه.
    درود.
    باز هم خدا رو شکر کارتون رو عقب ننداختند و تونستید با پرواز همون شب برگردید.
    حالا این قضیه مراحل امنیتی چی هست؟

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Jupiter1 نمایش پست ها
    درود.
    باز هم خدا رو شکر کارتون رو عقب ننداختند و تونستید با پرواز همون شب برگردید.
    حالا این قضیه مراحل امنیتی چی هست؟
    سلام،
    بله ولی واقعا استرس بدی بود. اصلا نمیدونم چی میگفتن!! وقتی این رو به من گفتن (مراحل امنیتی) گفتم من یکماه پیش مصاحبه داشتم اگه ویزا حاضر نبوده پس برای چی کیس نامبرم رو اعلام کردن؟!
    شاید اول فکر کردن من همون 5شنبه که پاسپورت رو دادم مصاحبه داشتم. توی ویزایی که در پاسپورت زدن نوشته 20 جون صادر شده! 22 جون توی سایت شماره رو اعلام کردن!... نمیدونم واقعا! هیچ سفر ذکر نشده یا غیرنرمالی هم در پاسپورتم نداشتم که مثلا بخوان اون رو بررسی کنن...!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)