صفحه 1 از 35 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 372

موضوع: مسائل مربوط به خوابگاه و مسکن در فرانسه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

پیش فرض مسائل مربوط به خوابگاه و مسکن در فرانسه

سلام، جهت اطلاع دوستان یه مجموعه تو فرانسه هست تحت عنوان estudines که خوابگاههای دانشجویی (مبله با امکانات بسیار خوب حتی ماکروفر، یخچال و لوازم آشپزخانه بعضاً) در اختیار دانشجوها میذاره. البته اجاره هاش خیلی اقتصادی نیست! یعنی ممکنه استودیو هم بشه تو بعضی شهرها با همین قیمتا یا کمتر پیدا کرد، اما خوب مبله بودن و اینکه دردسر دنبال خونه و صاحبخونه گشتن نداره از مزایاشه. البته garant (یا ضامن هم لازم داشت اگه اشتباه نکنم، اما شرایط دیگری هم امکانپذیر بود. خودتون جزئیاتش رو مطالعه کنین):
    http://www.estudines.com/
    این گزینه رو هم جهت دوستانی که به فکر مسائل اسکان بودن بنده توصیه میکنم و امکان رزرو جا از روی سایت برای تاریخ مورد نظرتون خواهد بود اما در مورد disponibilité اون محل فکر میکنم باید پیگیری کرد چون فقط یه رسید رزرواسیون میل میشه اما آیا اینکه در اون تاریخ جای خالی وجود داره و مراجعه بشه بهتون بدن؟ جای بررسی داره. من چون خودم اقدام نکرده بودم اطلاعات بیشتری ندارم، اما دوستان فرانسوی که خیلی توصیه اش میکردن و ازین طریق برای خودشون اقدام میکردن.
    از نظر مبلغ اجاره هم درنظر داشته باشین که به امید خدا بعد از ورود و اقامتتون تو فرانسه، کمک هزینۀ اسکان از CAF به کلیه دانشجویان (غیر بورسیه) تعلق میگیره و از هزینۀ اجاره کمی جبران میشه، چه برای خوابگاه و چه برای مسکن شهری. البته شما درکل برنامه ریزی هزینه تون رو مبلغ اعلام شدۀ اجاره ها باشه اما این کمک هزینه رو درهرصورت خواهید داشت.

ضمناً مدیریت زحمت کشیدن تاپیکارو مجزا کردن اما همه چی سر در گمه و خیلی مطالب الآن به عنوان تاپیکش مربوط نمیشه و کاربر نمیدونه کجا دنبال چی بگرده یا به چی باید پاسخ داده بشه!!

موفق باشین.
    ویرایش توسط arash-iran : July 6th, 2011 در ساعت 12:44 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

دوستانی که جدیدا اطلاع دارن میشه بگن واسه یه دانشجوی مجرد در پاریس CAF معمولا به طور متوسط چقدر کمک هزینه در نظر می گیره؟ از همون ماه اول هر جا رفته باشیم رو پرداخت می کنه یا از چند ماه بعد ورود رو شامل میشه؟ اگه جاهای موقت داشته باشیم و جابجا بشیم چی؟ غیر از خوابگاه یا استودیوی اجاره ای، شامل زندگی با یه خانواده فرانسوی یا هم خونه شدن با یه فرانسوی یا غیره هم میشه؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط amirs نمایش پست ها
    دوستانی که جدیدا اطلاع دارن میشه بگن واسه یه دانشجوی مجرد در پاریس CAF معمولا به طور متوسط چقدر کمک هزینه در نظر می گیره؟ از همون ماه اول هر جا رفته باشیم رو پرداخت می کنه یا از چند ماه بعد ورود رو شامل میشه؟ اگه جاهای موقت داشته باشیم و جابجا بشیم چی؟ غیر از خوابگاه یا استودیوی اجاره ای، شامل زندگی با یه خانواده فرانسوی یا هم خونه شدن با یه فرانسوی یا غیره هم میشه؟ ممنون
    سلام
    caf برای دانشجوی مجرد غیر بورسیه معمولا 30 درصد هزینه خونه اش رو میده. حالا این خونه ها باید تحت شرایط کف باشند، یه قوانین خاصی داره، معمولا به اینجور خونه ها میگن conventionne. و به هر جایی تعلق نمیگیره ولی به اکثر خوابگاههای دانشگاهی تعلق میگیره تقریبا همشون. ولی هتل متل و جای موقت نه.

اگه شرایطش رو داشته باشی یعنی هم خودت هم خونت، از همون اول بهت تعلق میگیره ولی تا بتونی پولت رو پس بگیری کار حضرت فیله، خیلی فس فسند. بعضی ها یکی دو ماه کارشون درست میشه و بعضی ها الان 1 ساله دنبالشن هنوز وجه رو به حسابشون نریختند. ولی خوب خوبیش اینه که اگه بزنی پشتش و بگیری تمامی عقب افتاده ها رو هم بهت میدن.

دیگه ریز سوالاتت رو میتونی ازشون از طریق خود سایت بپرسی www.caf.fr
    بعضی مواقع نقدا به حسابت میریزن و بعضی وقت ها پول رو به حساب خوابگاهت میریزن و خوابگاه تا چند ماه مثلا ازت پول نمیگیره و بخوای از اون خوابگاه بری هم اگه بازم پول مونده باشه خوابگاه میریزه به حسابت. فکر کنم پاریس گرفتن کف سخت تر باشه تا شهرهای دیگه. یعنی دوندگیش بیشتره

موفق باشید

Junior Member

ممنون از پاسختون. به نظرتون زندگی با یه خانواده فرانسوی که یه اتاق میدن به دانشجو چطوره؟ همخونه شدن با دختر پسرای فرانسوی چی؟ کلا میشه روی این فرانسویا واسه همخونه شدن حساب کرد؟ آخه خیلی وقتا جاهای خوبی واسه اجاره پیدا میشه توی سایت هایی که دنبال هم خونه می گردن

ممنون از پاسختون. به نظرتون زندگی با یه خانواده فرانسوی که یه اتاق میدن به دانشجو چطوره؟ همخونه شدن با دختر پسرای فرانسوی چی؟ کلا میشه روی این فرانسویا واسه همخونه شدن حساب کرد؟ آخه خیلی وقتا جاهای خوبی واسه اجاره پیدا میشه توی سایت هایی که دنبال هم خونه می گردن
    بستگی به خودت داره! مثلا من کلا دوست دارم تو اتاقم تنها باشم، کاملا مستقل باشم. ولی مثلا یکی چیز دیگه ای دوست داره. اگه اینجوری بیشتر دوست داری خیلی هم خوبه و آدم های بسیار خوبی رو پیدا میکنی ولی کلا من خوابگاه دانشگاه رو پیشنهاد میکنم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت پرونده ها (دلایل و راهکارها)

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    سلام، جهت اطلاع دوستان یه مجموعه تو فرانسه هست تحت عنوان estudines که خوابگاههای دانشجویی (مبله با امکانات بسیار خوب حتی ماکروفر، یخچال و لوازم آشپزخانه بعضاً) در اختیار دانشجوها میذاره. البته اجاره هاش خیلی اقتصادی نیست! یعنی ممکنه استودیو هم بشه تو بعضی شهرها با همین قیمتا یا کمتر پیدا کرد، اما خوب مبله بودن و اینکه دردسر دنبال خونه و صاحبخونه گشتن نداره از مزایاشه. البته garant (یا ضامن هم لازم داشت اگه اشتباه نکنم، اما شرایط دیگری هم امکانپذیر بود. خودتون جزئیاتش رو مطالعه کنین):
    http://www.estudines.com/
    این گزینه رو هم جهت دوستانی که به فکر مسائل اسکان بودن بنده توصیه میکنم و امکان رزرو جا از روی سایت برای تاریخ مورد نظرتون خواهد بود اما در مورد disponibilité اون محل فکر میکنم باید پیگیری کرد چون فقط یه رسید رزرواسیون میل میشه اما آیا اینکه در اون تاریخ جای خالی وجود داره و مراجعه بشه بهتون بدن؟ جای بررسی داره. من چون خودم اقدام نکرده بودم اطلاعات بیشتری ندارم، اما دوستان فرانسوی که خیلی توصیه اش میکردن و ازین طریق برای خودشون اقدام میکردن.
    از نظر مبلغ اجاره هم درنظر داشته باشین که به امید خدا بعد از ورود و اقامتتون تو فرانسه، کمک هزینۀ اسکان از CAF به کلیه دانشجویان (غیر بورسیه) تعلق میگیره و از هزینۀ اجاره کمی جبران میشه، چه برای خوابگاه و چه برای مسکن شهری. البته شما درکل برنامه ریزی هزینه تون رو مبلغ اعلام شدۀ اجاره ها باشه اما این کمک هزینه رو درهرصورت خواهید داشت.

ضمناً مدیریت زحمت کشیدن تاپیکارو مجزا کردن اما همه چی سر در گمه و خیلی مطالب الآن به عنوان تاپیکش مربوط نمیشه و کاربر نمیدونه کجا دنبال چی بگرده یا به چی باید پاسخ داده بشه!!

موفق باشین.
    ممنون اما این خوابگاه که کلی مدرک میگه می خواد .از همه مهمتر هم ضامن. گواهی محل اجاره قبلی. کارت دانشجویی. کارت شناسایی.فیش درآمد. مشابه اینها رو از ضامن هم می خواد. در کل به نظر از ایران انجامش نشدنی میاد. کی میتونه راهکار خوبی واسه محل اقامت دایمی و خل مشکل ضامن و فیش درآمد ارایه بده؟ ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc ECST , University of Bologna

ممنون اما این خوابگاه که کلی مدرک میگه می خواد .از همه مهمتر هم ضامن. گواهی محل اجاره قبلی. کارت دانشجویی. کارت شناسایی.فیش درآمد. مشابه اینها رو از ضامن هم می خواد. در کل به نظر از ایران انجامش نشدنی میاد. کی میتونه راهکار خوبی واسه محل اقامت دایمی و خل مشکل ضامن و فیش درآمد ارایه بده؟ ممنون
    سلام من هم مشکل شما رو داشتم که دانشگاه کمکم کزد ولی اون زمان یه خوابگاه گیر آوردم که بدون ضامن هم میداد فکر کنم ولش باید 260 یورو هم بدی . شرایطش هم خوبه. فقط زود اقدام کن تا پر نشده. اینم آدرسشhttp://la-brunelliere.residences-etudiants.com/ فقظ بهشون زنگ هم بزن که کارتو زود پیگیری کنن . اتاق 15 متریش ماهی 465 یورو با همه ی امکانات .

نقل قول نوشته اصلی توسط serendpt86 نمایش پست ها
    سلام من هم مشکل شما رو داشتم که دانشگاه کمکم کزد ولی اون زمان یه خوابگاه گیر آوردم که بدون ضامن هم میداد فکر کنم ولش باید 260 یورو هم بدی . شرایطش هم خوبه. فقط زود اقدام کن تا پر نشده. اینم آدرسشhttp://la-brunelliere.residences-etudiants.com/ فقظ بهشون زنگ هم بزن که کارتو زود پیگیری کنن . اتاق 15 متریش ماهی 465 یورو با همه ی امکانات .
    متاسفانه اینجا هر خوابگاهی ضامن میخواد من که خودم اینجا بیچاره شدم، ضامن هم نداشته باشی میگن 1 سال رو پیش بده یا چک بده که اگه 1 روز دیر کردی اندازه کل سالت ورداریم. ولی این خوابگاه های auberge de jeunesse فکر کنم ضامن نخواد و قیمتش هم بد نیست. ولی در کل خوابگاه دائمی بخواهید باید برید اونجا و سر فرصت بگیرید با مدارکی که میخوان یا اینکه از اینجا از طریق دانشگاه اقدام کنید بعضی وقتها خودشون خوابگاه دارند و به دانشجو راهت تر میدهند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط serendpt86 نمایش پست ها
    ممنون اما ظاهرا این خوابگاه فقط واسه مون پلیه و نانت هست.من واسه پاریس می خوام. اگه بجای ضامن میشه چک داد پس موقع افتتاح حساب دسته چک هم بگیرم که کارم راه بیفته اونجا

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc ECST , University of Bologna

ممنون اما ظاهرا این خوابگاه فقط واسه مون پلیه و نانت هست.من واسه پاریس می خوام. اگه بجای ضامن میشه چک داد پس موقع افتتاح حساب دسته چک هم بگیرم که کارم راه بیفته اونجا
    واست سرچ کردم .اینجا تو پاریسه . ضامن هم نمی خواد . http://www.locaflat.com/hostel.htmlانگار باید 400 یورو پول بدی فقط

صفحه 1 از 35 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)