صفحه 13 از 38 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 372

موضوع: مسائل مربوط به خوابگاه و مسکن در فرانسه

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : حل مشکل مسکن و اقامت در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط newid نمایش پست ها
    با تشکر از آرش جان
    من به این آدلی ها ( خیلی خودمونی بود ) adel.org تماس گرفتم میگن هیچ راهی نداره مگر اینکه یکی تو فرانسه ضامنت بشه. البته فک کنم رئیس بود . حالا ممکنه مثلا بین این رزیدانت با رزیدانت دیگه از نظر قوانین فرق داشته باشه . حتی گفتم ضامن از ایران میارم توپ گفت نمیشه فقط و فقط در لا فقانس . حتی از کشورهای اروپایی دیگه هم نمیشه. گفتم آقا اصن خونه اونجا متری چند. میخوام خشکه حساب کنم. گفت بشین بابا قد این حرفا نیستی.

جدی ممکنه قوانین یه لژمان با اون یکی فرق کنه ؟ ممنون
    بله میشه، من که بهتون گفتم با خود residence تماس بگیرین. قانون کلی اینه که باید ضامن داشته باشید. ولی برخی از رزیدانس ها اینجوری نیستن. مثل همون نمونه ای که بهتون گفتم.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

ببخشید ، گواهی مسکن چند درصد در نتیجه ویزا تاثیر داره آخه امسال مثل اینکه شرایط شخص گقان برای مسکن سخت تر شده . یعنی جاهایی که قبلا گقان نمی خواستن . الان می خوان. اونهایی هم که نمی خوان اجاره هاشون بالاست. اگه کسی میدونه سفارت موقعی که جواب ویزا مثبته مدرک محل اسکان رو می خواد از الان که چیزی معلوم نیست بیخودی پول ندیم. حای آدرس رو تو فقمولق خالی بذاریم .چون فکر نمی کنم پول اجاره برگشت داشته باشه. اگه کسی خبر داره لطفا راهنمایی کنه . ممنون

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط banafsheh_001 نمایش پست ها
    سلام. من دفتر فرهنگ وقتمو عقب انداختم و 5 شنبه هفته دیگه وقت دارم. به نظر دوستان که نوشتن از زمان تحویل مدارک 4 .5 ماه طول میکشه که ویزا نتیجش بیاد) اگه ویزامون قبول بشه. ) خوب من هفته دیگه تازه وقت دفتر فرهنگ دارم یک هفته اگه وقت کنسول داشته باشم و بعدش بخوام 3 یا 4 ماه منتظر جواب ویزا باشم پس اینجوری اصلا به شروع ترم که 20 سپتامبر هست نمیرسم. بعد از شروع ترم اگه ویزا بیاد باید چی کار کنیم؟ میتونیم از اون ویزا سال دیگه استفاده کنیم یا باطل میشه؟ و اینکه به نظر دوستان من خیلی دیر اقدام کردم و به ویزا نمیرسم؟ اگه اینجوریه که بیخود وقت خودمو نگیرم!!
    ببخشید. شما برای مستر وقت بخش فرهنگی گرفتین ؟ . مدرک محل اقامت چی میخواین ببرین ؟

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

بله.من مستر وفت بخش فرهنگی گرفتم. بخش فرهنگی مدارک محل اقامت نمیخواد و من گفتم تا زمان وقت کنسول جور میکنم. فعلا نتونستم جاییو اکی کنم.

ببخشید. بعضی از جاهایی که مسکن ارائه میدن میگن نیازی به شخص ضامن نیست. ولی قیمت هاشون یه مقدار بالاتره.
    فقط اگه لطف کنین بفرمایین برای پرداخت به محل های اسکان شخصی قانونش چجوریه . مثلا باید چقدر از هزینه رو پرداخت کنیم ( مثلا اجاره یک ماه + frais de dossier + depot de garantie ) . و یک موقع زبونم لال اگه ویزامون رد شد (5 میلیونیم درصد). میشه پول رو پس گرفت یا نه کلا می پره. ضمنا بر اثر تلاشهای شبانه روزی یه سایت پیدا کردم برادر کوچیکه ی کقوس . که توش میتونین شهر خودتون رو بهش بدین . براتون اسم تعداد زیادی آدرس رو میاره . البته نمی دونم کنوس چیه فک کنم برادر کقوسه دیگه . نه ؟
    https://dse.orion.education.fr/cnous...=AIX#marseille

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    metallurgy engineering

با سلام،
    آیا کسی هست که بتونه برای رزرو و پیدا کردن خوابگاه در نانسی به من کمک بکنه؟چون من هیچ آشنایی در فرانسه ندارم و واقعا پروسه اش رو نمی دونم،اگر ممکنه راهنمایی ام کنید،خیلی ممنون میشم.این مسئله خیلی نگرانم کرده....

Junior Member

از سایت هایی که در صفحه های قبل هست میتوانید استفاده کنید این سایت هم بد نیست :

http://www.leboncoin.fr

نقل قول نوشته اصلی توسط eclectisim1184 نمایش پست ها
    با سلام،
    آیا کسی هست که بتونه برای رزرو و پیدا کردن خوابگاه در نانسی به من کمک بکنه؟چون من هیچ آشنایی در فرانسه ندارم و واقعا پروسه اش رو نمی دونم،اگر ممکنه راهنمایی ام کنید،خیلی ممنون میشم.این مسئله خیلی نگرانم کرده....
    سلام ، سایت http://www.logement-etudiants.fr رو هم یه نگاهی بندازین برای نانسی. اتفاقا موارد زیادی داره. اگه یه نامه ی جنرال تهیه کنین برای ارسال کردن به آدرس هایی که پیدا میکنین یا تلفن بزنین بهشون خوبه. حتی میتونین بدون داشتن ضامن جاهایی رو پیدا کنین. خیلیا هستن که توی فرانسه آشنا یا فامیل ندارن . اشکالی از این بابت پیش نمی آد.

Junior Member

سلام، من دوتا سوال درباره فرم خوابگاه داشتم. من چون گرنت دارم استادم گفته که خوابگاه خودبهخود برام رزرو میشه. اما پروسه درخواست خوابگاه اینطوریه که باید اول یک فرم آنلاین رو پر کرد که توش خوابگاه های مورد علاقه رو انتخاب می کنید(DSE) و بعد یه پرینت ازش براتون فرستاده میشه و شما باید اون رو امضا کنید و با باقی مدارک تا 2هفته اینا بفرستید براشون. اما استاد من گفته شما چون حتما خوابگاه دارید می تونید اینارو سپتامبر بیارید با خودتون. خود مسئول خوابگاه های اونجا هم بهم گفته همین فرم (که یه جورایی در خواست هست و رزرو نهایی نیست) برای سفارت کافیه. اما با این وجود استادم گفت تو می تونی آدرس مکان رو آزمایشگاه من بزنی و من هم می تونم با ایمیل تائیدش کنم.
    حالا دو تا سوال:
    1. آیا این مدارک کافیه برای سفارت؟ من به استادم گفتم کافی نیست و اون پیگیر اینه که یه نامه هم بگیره که توش رزرو نهایی رو بگه و برام بفرسته، اما ممکنه طول بکشه...
    2. آیا من آدرس رو همون اولین انتخابم تو فرم DSE بنویسم بهتر نیست؟ اصلن آیا سفارت تائید ایمیلی استادم رو قبول می کنه؟

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

من برای واریز 460 یورو جهت خوابگاه به چند تا صرافی رفتم و گفتند مبلغ پایین انتقال نمی دهند و باید از طریق western union پرداخت شود که کارمزدش حدود 160 هزار تومن می شه و اینکه اگه من ویزا نگیرم این صرافی یک حساب بانکی در دبی داره که می گه باید بگی از اون شماره حساب واست برگشت بزنن . آیا اونا اصلا این همه به خودشون زحمت می دن که اگه من ویزا نگرفتم پولو بر گردونن و آیا راهی جز انتقال پول به حساب خوابگاه به جز western union وجود دارد یا نه؟ ممنون از راهنمایی دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)