صفحه 23 از 38 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 372

موضوع: مسائل مربوط به خوابگاه و مسکن در فرانسه

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به خوابگاه و مسکن در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط hida نمایش پست ها
    با سلام
    ممکنه یک نفر در مورد بیمه در فرانسه اطلاع رسانی کنه؟ من برای فرصت مطالعاتی اومدم فرانسه، فبل از اومدن از هر کس پرسیدم گفت دانشجویی همونجا بیمه میشی اما الان که اومدم اینجا میگن بالای 28 سالی باید بیمه رو از شرکت های خصوصی بگیری کسی میتونه بگه Smeno بهتره یا Lmde یا اینکه اینها چه فرقی دارن یا حتی هزینه هاشون چطوریه؟
    دوست عزیز من هم بالای 28 سال هستم. به شرکت های خصوصی رفتم و درخواستم برای بیمه رو دادم. مدارکی که گفته شد رو بردم و برام پرونده تشکیل دادند. درآمدی که یکسال گذشته اعلام کردم و چون پایین تر از حد اونها بود شامل قانون تخفیف بیمه تکمیلی میشدم. البته اینکه چقدر تخفیف شامل میشه باید پرونده بررسی بشه. که گفتند 1-2 ماه طول میکشه تا بررسی کنند.تقریبا تمام شرکت های خصوصی همینجوری هستند.

دوستان آیا متراژ خونه اجاره ای برای گرفتن کمک هزینه کف مهم هست؟ برای مجرد و متاهل فرق میکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aida_11041 نمایش پست ها
    من یک مورد رو اینجا اصلاح کنم که قانون CAF تغییر کرده و دیگه عطف به ماسبق نمیشه و از تاریخی که درخواست دادین براتون حساب میکنن، و شامل ماههای گذشته نمیشه

این هم منبع اینکه کمک هزینه مالی مسکن کف عطف به ماسبق نمیشود.
    http://www.caf.fr/sites/default/file...nt_anglais.pdf

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

درود، عرض شود در پرونده ای که برای CAF ارسال میکنید متراژ مسکن قید میشه. میزان اجاره بها بر اساس متراژ و سایر پارمترها محاسبه میشن. میزان سهم allocation نیز با توجه به شرایط مجرد یا متأهل بودن متفاوت هست.. یعنی اینکه تعداد ساکنین آن مسکن در فرمول بندی های داخلی خودشان لحاظ خواهد شد و نهایتاً آنچه به عنوان کمک هزینه تعلق میگیرد به حساب افراد واریز میگردد.

Junior Member

با سلام خدمت شما،

من برای crous (پاریس) اقدام کردم که نامه‌ای برام ارسال شده که مدارک خواسته شده توش هست. من تصویرش رو برراتون میفرستم. فقط موارد ۱،۲ و ۶ یه مقدار مبهم که اگه راهنمایی بفرمایید خیلی‌ ازتون ممنون میشم. مورد ۱ اگه منظورش Taxe هست من فقط یک نامه برای "Taxe habitation" برام اومد که پرداخت کردم. اما نمیدونم این همون منظورش هست یا چیز دیگه. در هر صورت از راهنمایتون سپاسگزارم.

با تشکر
    crous.jpg
    تصویر نامه این بالاست.

1. - Photocopie de toutes les pages de l’avis fiscal ou des avis fiscaux (imposition, non imposition) qui se rapportent aux revenusperçus en 2012 (avis fiscal 2013) par vos parents, et de votre propre avis fiscal en cas de déclaration séparée.

2. Candidat de nationalité étrangère dont la famille réside en France : attestation sur l’honneur de vos parents, indiquant s’ils
    perçoivent ou non des revenus à l’étranger, et, le cas échéant leur montant.

3. Fiche de situation familale complétée (imprimé envoyé avec votre dossier).

4. Justificatifs de scolarité 2013-2014 pour vous et vos frères et soeurs inscrits dans l'enseignement supérieur.

5. Un relevé d’identité bancaire à votre nom.

6. Situations particulières (divorce, chômage, retraite, demande de logement en colocation, etc..) : Faire un courrier expliquant
    votre situation et celle de votre famille. Des pièces complémentaires pourront vous être demandées ultérieurement.

7. Un chèque à l’ordre de l’agent comptable du CROUS, selon les modalités indiquées dans la notice jointe.
    ویرایش توسط savavtem : March 18th, 2014 در ساعت 10:03 PM

Junior Member

سلام

من مدارکم رو برای خوابگاه crous ارسال کردم. حدوداً بیستم مارس. هر وقت به سایت crous میرم نوشته

Dossier en cours de traitement.

کسی‌ میدونه تقریبا چند ماه طول میکشه تا جواب بیاد؟

ممنون

دوستان قیمت های خوابگاه های ادل adele همراه با پول گاز ، برق و آب هست یا اونها رو جدا باید بپردازیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط monaquebec نمایش پست ها
    دوستان قیمت های خوابگاه های ادل adele همراه با پول گاز ، برق و آب هست یا اونها رو جدا باید بپردازیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام
    بستگی به شرایطشون داره.. من تجربه خوابگاه دانشجویی اکول رو داشتم هیچ شارژی نداشت فقط اجاره بهای ثابت بود.
    این سازمانهم هم بنظرم باید با هر مرکز مورد نظرتون تماس برقرار کنید (ایمیل یا تلفن) و جزئیات رو مطرح کنید.
    فرضا برخی از ساختمانهاشون مثل این مورد
    https://www.adele.org/public/residen...-plaisance.php
    در بخش Loyer mensuel TTC et TCC اشاره کرده Prestatuion Hors EDF et taxe d'habitation یعنی هزینه اونها رو بایستی جداگونه خودتون پرداخت کنید..
    درحالیکه در یکی از انونسهای مراکز دیگرشون دیدم این اجاره بهارو زده بودند که صبحانه هم شاملش هست! (خوابگاه نیس)
    http://www.adele.org/public/residenc...ranee-nice.php

بطور کلی هزینه آب که تقریباً صفر هست در فرانسه و خوابگاهها که پولی ازین بابت دریافت نمیکنن و عمده هزینه اضافی، در صورت شامل نبودن در اجاره بها، همان EDF (یا برق) هست. البته اینترنت نیز شارژ جداگانه داشته (حتی در خوابگاه اکول ما 7 یورو ماهیانه برای ADSL داشتیم)
    بازهم عرض میکنم باتوجه به مرکز مورد نظرتون ازشون شرایط اجاره بها رو جویا بشید هر مرکز و در هر شهر قواعد خودشون رو دارند.

Junior Member

سلام دوستان

من سپتامبر وارد سنت اتین میشم. خوابگاهی که دانشگاه برام رزرو کرده بهم ایمیل زده که تا 17 آگوست اجاره اول و deposit و هزینه قرارداد رو بپردازم. میخوام بدونم شرایط خوابگاهها کلا اینطوریه؟ نمیشه وقتی میرم اونجا پرداخت کنم؟ آخه از اینجا چطوری؟؟؟
    و یک سوال دیگه اینکه میشه بعد از بستن قرارداد بعد از مثلا یکی دو ماه یک جای دیگه رو با یکی از دوستام اجاره کنم؟ آخه این خوابگاهی که دانشگاه برام گرفته زیادی گرونه!! :|:|

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

سلام دوستان گرامی
    می خواستم بدونم هزینه یک سال زندگی تو شهر لیل (زندگی دانشجویی و کم خرج) حدودا چقدر هست؟ ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)