صفحه 26 از 38 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 372

موضوع: مسائل مربوط به خوابگاه و مسکن در فرانسه

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به خوابگاه و مسکن در فرانسه

سلام دوستان . من دانشگاه مونتپولیر (montpellier)فرانسه اومدم . چرا اینجا هیچ ایرانی نیست ؟ دلم گگرفت بابا

نقل قول نوشته اصلی توسط MaHee نمایش پست ها
    یه سری ابهامات برای من پیش اومده دوستان
    قیمت ملک تو فرانسه ارزونتر از ایرانه آیا؟ یا من بد متوجه شدم؟
    اگه ممکنه منو در این مورد روشن کنید! قضیه چیه؟
    به طور مثال:
    http://www.businessesforsale.com/Cha...-For-Sale.aspx
    قیمت ملک در فرانسه به مراتب بالاتر از ایرانه. به عنوان مثال قیمت متراژ خونه در پاریس از ۶۰۰۰ یورو به بالاست و در حومه پاریس به طور متوسط متری ۴۰۰۰ یورو است. با توجه به قیمت فعلی ارز به راحتی میشه فهمید که کجا گرونتره. اگه قیمت یورو بر میگشت به چند سال پیش اون موقع حرف شما صحت داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط anooshealef نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از پاریس پذیرش گرفتم و زمان زیادی هم ندارم برای گرفتن خونه. هر خونه ای که پیدا میکنم چون اونجا حضور نداریم غیر حضوری خونه نمیدن.ما دو نفر هستیم و خونه ای حداقل سی و پنج متری میخوایم با اجاره ی هزار تا در ماه. لطفا راهنماییم کنید آیا موردی میشناسید یا اینکه چطور میتونم پیدا کنم خیلی ممنونم
    زیاد رو حرفم حساب نکنید ولی اگه به سایت یا اپ Airbnb سر بزنید و یه نفرو پیدا کنید و مکاتبه کنید باهاش احتمالا ردیف میشه. در ضمن تو fb هم گروه هایی هستن واسه جستجوی مسکن در پاریس که میتونید اونجا درخواست کنید. همچنین به نظر من خود پاریس سختتره خونه جستن، بهتر حومه پاریس بدنبال خونه باشید. در پاریس با ۱۰۰۰ یورو احتمالا یه اتاق گیرتون میاد، نه یه خونه!

Junior Member

سلام دوستان
    من یه نامه پذیرش از Reims دارم و متاسفانه فرصتم خیلی کمه برای گرفتن گواهی محل سکونت و ارائه به سفارت (شاید کمتر از 5 روز)
    کسی از دوستا هست که اونجا باشه؟
    لطفا راهنماییم کنین، ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing-University of Grenoble

سلام دوستان
    آیا اگه دانشگاهمون در شهری مثل گرونوبل باشه میشه از کروس پاریس خوابگاه دریافت کرد؟
    ممنون میشم اگه کسی اطلاعات یا تجربه مشابهی داره راهنمائی کنه.

سلام دوستان از خانم ها كسي تو پاريس هست كه براي ١الي ٢ شب بتونم پيشش بمونم؟ من آلمان هستم و براي أوائل اكتبر ميخوام بيام فرانسه...هزينه اش رو هم پرداخت ميكنم
    ممنون ميشم اگر كسي هست بهم اطلاع بده

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

Lightbulb خوابگاه در پاریس و شهر های دیگه

دوستان سلام،

با توجه به اینکه از یکی دو ماه دیگه دوستانی که موفق به دریافت پذیرش میشن، باید راهی برای حل مشکل خوابگاه پیدا کنن، سعی می کنم اطلاعات لازم رو اینجا در اختیارتون بگذارم:

اطلاعات کلی:
    برای اقامت کوتاه مدت (کمتر از یک هفته)، از booking.com و airbnb استفاده کنین... اگه مشکل مالی دارین ولی اهل معاشرت هستید، دوست دارید با آدمهای جدید آشنا بشید و از همه مهمتر زبان کافی بلدید، Couch Surfing هم می تونه جزو گزینه هاتون باشه...

برای اقامت میان و بلند مدت، اول با دانشگاه یا موسسه محل پذیرشتون تماس بگیرید شاید خوابگاه اختصاصی داشته باشند و بعد از اون با crous اون شهر تماس یگیرید که خوابگاههای دولتی و دانشگاهی رو اداره می کنه. خوابگاههای کروس مشمول کمک دولتی (CAF) می شن و هزینه هاشون خیلی پایین تره. نیازی هم به ضامن نداره و فقط چک ضمانت کافیه (توضیح: چک ضمانت از حسابتون برداشت میشه و تا دو ماه بعد از تخلیه اتاق به حسابتون ریخته میشه). خوابگاههای جدید همگی حمام و دستشویی داخل اتاق دارند. ولی لازمه حتماً اطلاعات کافی بگیرید. اگه وسواس تمیزی دارید و حسابتون خالیه اصولن بی خیال ادامه تحصیل در خارج بشید لازم به توضیحه که با ویزای دانشجویی (حتی دانشجوی زبان فرانسه در موسسات به شرط دریافت ویزای دانشجویی) می تونید برای این خوابگاهها اقدام کنید

اگه به هر دلیلی موفق به دریافت خوابگاه از کروس نشدید، از سایت http://www.lokaviz.fr/ کمک بگیرید که تخصصی مال اجاره به دانشجوست و بعد از اون برید به سراغ leboncoin.com
    توجه داشته باشید که در این پروسه کم کم از سیستم دولتی دور می شید و به بخش خصوصی نزدیکتر... پس امکان تقلب از طرف موجر و مستاجر بالا میره... توی بن کوئن هنوز می تونین جای اقامتی پیدا کنین که اقلن هزینه بنگاه نداره... ولی هم چک ضمانت و هم ضامن می خواد... به هیچ وجه ندیده و نشناخته پول یا اوراق بهادار برای کسی نفرستید... ترجیحاً از دوستی خواهش کنید که محل مربوطه رو ببینه و خلاصه مواظب خودتون و جیبتون باشید.

به طور کلی کمک گرفتن از دوست و آشنا و آگهی دادن تو فیسبوک و بقیه شبکه های اجتماعی هم جزء راهکار ها هستند... ولی توجه کنید که شرط اول موفقیت در خارج، استقلاله و بهتره تا مجبور نشدید، کارهاتون رو خودتون انجام بدید

برای پاریس:
    خوابگاه کروس در پاریس جز در شرایط استثنایی به دانشجویان زیر مستر داده نمی شه (مگه بورسیه باشید یا شانس بیارید) و برای خارجی ها (جز در شرایط استثنایی و بیشتر در مورد خوابگاههای موسسات و مدارس عالی که خوابگاه مستقل دارن) تنها خوابگاههای دولتی در cité internationale universitaire de Paris واقع شده... امکانات سیته اونیورسیتر خوبه... از زمین بازی و امکان انجام انواع ورزش تا رستوران و کافه و کتابخونه ... کلی دانشجو از همه جای دنیا اونجا جمع شدن و در صلح و صفا با هم زندگی می کنن. بسیاری از ساختمونهای سیته مربوط به یک کشور یا موسسه خاصه و روند پذیرششون فرق می کنه. معمولاًً حق تقدم با دانشجویان اون موسسه یا کشوره... بنابراین برای خیلی از این خونه ها اصلن نمی تونید اقدام کنید (کانادا، بلژیک، آلمان...) ولی خب تلاشتون رو بکنید.

تا سال 2016 ارزونترین خوابگاهها در سیته اونیورسیتر مال Arts et Métiers بود...(حدود 400 یورو) کیفیت اتاقها اصلن خوب نبود و امسال یکی از ساختمونهاش برای نوسازی بسته میشه... بنابراین احتمالاً برای 2016-2017 دانشجوی جدید نخواهد گرفت... بعضی خوابگاههایی که به ایرونیها مستقیماً پدیرش می دن شامل خانه تونس، هند، مکزیک، آسیای جنوب شرقی،(اینا نوساز ترن) کامبوج و امریکا هستند. در خصوص مزون امریکا توجه کنید که به نسبت قدیمیه، به نسبت گرونه و خلاصه گول کلاسش رو نخورید
    فونداسیون داچ دلامورت و مزون فرانکو-بریتانیک اگه دانشگاهتون طرف قرارداد باشه بهتون پذیرش خواهد داد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power

پیش فرض پاسخ : خوابگاه در پاریس و شهر های دیگه

سلام
    از توضیحات کاملتون خیلی ممنونم. چند تا سوال داشتم..
    من از دانشگاه Grenoble INP برای مستر2 پذیرش گرفتم. می تونم الان با این نامه پذیرش برای خوابگاه کروس درخواست بدم یا باید قبلش دانشگاه ثبت نام کرده باشم؟ این خوابگاه ها زمان انتظار هم دارن یا برای ترم Sep 2016 می تونم داشته باشم؟
    شما نوشتین خوابگاه های کروس مشمول کمک هزینه دولتی میشن، یعنی خوابگاه های غیر کروس مشمول این کمک هزینه نمیشن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    دوستان سلام،

با توجه به اینکه از یکی دو ماه دیگه دوستانی که موفق به دریافت پذیرش میشن، باید راهی برای حل مشکل خوابگاه پیدا کنن، سعی می کنم اطلاعات لازم رو اینجا در اختیارتون بگذارم:

اطلاعات کلی:
    برای اقامت کوتاه مدت (کمتر از یک هفته)، از booking.com و airbnb استفاده کنین... اگه مشکل مالی دارین ولی اهل معاشرت هستید، دوست دارید با آدمهای جدید آشنا بشید و از همه مهمتر زبان کافی بلدید، Couch Surfing هم می تونه جزو گزینه هاتون باشه...

برای اقامت میان و بلند مدت، اول با دانشگاه یا موسسه محل پذیرشتون تماس بگیرید شاید خوابگاه اختصاصی داشته باشند و بعد از اون با crous اون شهر تماس یگیرید که خوابگاههای دولتی و دانشگاهی رو اداره می کنه. خوابگاههای کروس مشمول کمک دولتی (CAF) می شن و هزینه هاشون خیلی پایین تره. نیازی هم به ضامن نداره و فقط چک ضمانت کافیه (توضیح: چک ضمانت از حسابتون برداشت میشه و تا دو ماه بعد از تخلیه اتاق به حسابتون ریخته میشه). خوابگاههای جدید همگی حمام و دستشویی داخل اتاق دارند. ولی لازمه حتماً اطلاعات کافی بگیرید. اگه وسواس تمیزی دارید و حسابتون خالیه اصولن بی خیال ادامه تحصیل در خارج بشید لازم به توضیحه که با ویزای دانشجویی (حتی دانشجوی زبان فرانسه در موسسات به شرط دریافت ویزای دانشجویی) می تونید برای این خوابگاهها اقدام کنید

اگه به هر دلیلی موفق به دریافت خوابگاه از کروس نشدید، از سایت http://www.lokaviz.fr/ کمک بگیرید که تخصصی مال اجاره به دانشجوست و بعد از اون برید به سراغ leboncoin.com
    توجه داشته باشید که در این پروسه کم کم از سیستم دولتی دور می شید و به بخش خصوصی نزدیکتر... پس امکان تقلب از طرف موجر و مستاجر بالا میره... توی بن کوئن هنوز می تونین جای اقامتی پیدا کنین که اقلن هزینه بنگاه نداره... ولی هم چک ضمانت و هم ضامن می خواد... به هیچ وجه ندیده و نشناخته پول یا اوراق بهادار برای کسی نفرستید... ترجیحاً از دوستی خواهش کنید که محل مربوطه رو ببینه و خلاصه مواظب خودتون و جیبتون باشید.

به طور کلی کمک گرفتن از دوست و آشنا و آگهی دادن تو فیسبوک و بقیه شبکه های اجتماعی هم جزء راهکار ها هستند... ولی توجه کنید که شرط اول موفقیت در خارج، استقلاله و بهتره تا مجبور نشدید، کارهاتون رو خودتون انجام بدید

برای پاریس:
    خوابگاه کروس در پاریس جز در شرایط استثنایی به دانشجویان زیر مستر داده نمی شه (مگه بورسیه باشید یا شانس بیارید) و برای خارجی ها (جز در شرایط استثنایی و بیشتر در مورد خوابگاههای موسسات و مدارس عالی که خوابگاه مستقل دارن) تنها خوابگاههای دولتی در cité internationale universitaire de Paris واقع شده... امکانات سیته اونیورسیتر خوبه... از زمین بازی و امکان انجام انواع ورزش تا رستوران و کافه و کتابخونه ... کلی دانشجو از همه جای دنیا اونجا جمع شدن و در صلح و صفا با هم زندگی می کنن. بسیاری از ساختمونهای سیته مربوط به یک کشور یا موسسه خاصه و روند پذیرششون فرق می کنه. معمولاًً حق تقدم با دانشجویان اون موسسه یا کشوره... بنابراین برای خیلی از این خونه ها اصلن نمی تونید اقدام کنید (کانادا، بلژیک، آلمان...) ولی خب تلاشتون رو بکنید.

تا سال 2016 ارزونترین خوابگاهها در سیته اونیورسیتر مال Arts et Métiers بود...(حدود 400 یورو) کیفیت اتاقها اصلن خوب نبود و امسال یکی از ساختمونهاش برای نوسازی بسته میشه... بنابراین احتمالاً برای 2016-2017 دانشجوی جدید نخواهد گرفت... بعضی خوابگاههایی که به ایرونیها مستقیماً پدیرش می دن شامل خانه تونس، هند، مکزیک، آسیای جنوب شرقی،(اینا نوساز ترن) کامبوج و امریکا هستند. در خصوص مزون امریکا توجه کنید که به نسبت قدیمیه، به نسبت گرونه و خلاصه گول کلاسش رو نخورید
    فونداسیون داچ دلامورت و مزون فرانکو-بریتانیک اگه دانشگاهتون طرف قرارداد باشه بهتون پذیرش خواهد داد.

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : خوابگاه در پاریس و شهر های دیگه

نقل قول نوشته اصلی توسط delaram_p_k نمایش پست ها
    سلام
    از توضیحات کاملتون خیلی ممنونم. چند تا سوال داشتم..
    من از دانشگاه Grenoble INP برای مستر2 پذیرش گرفتم. می تونم الان با این نامه پذیرش برای خوابگاه کروس درخواست بدم یا باید قبلش دانشگاه ثبت نام کرده باشم؟ این خوابگاه ها زمان انتظار هم دارن یا برای ترم Sep 2016 می تونم داشته باشم؟
    شما نوشتین خوابگاه های کروس مشمول کمک هزینه دولتی میشن، یعنی خوابگاه های غیر کروس مشمول این کمک هزینه نمیشن؟
    تبریک می گم INP Grenoble مدرسه بسیار خوب و معتبریه
    با سکرتاریا یا مدیر گروهتون تماس بگیرید و ازشون راهنمایی بخواید... به احتمال خیلی زیاد از سهمیه مدرسه به شما خوابگاه تعلق می گیره... نگران نباشید... و کمک CAF هم به همه اقشار آسیب پذیر تعلق می گیره... فقط کمی دوندگیش بیشتره

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    دانشگاه برای گرفتن خوابگاه crous وبسایتetudiant.gouv.fr را معرفی کرده
    کسی از روند کار با این وبسایت آشنایی داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)