نقل قول نوشته اصلی توسط sahbaa نمایش پست ها
هلند یا سوئیس ؟
سلام بچه ها من واقغا مستاصل هستم و به کمکتون خیلی احتیاج دارم خواهش می کنم راهنماییم کنین

یه استاد توی EPFL بعد از مصاحبه تلفنی و پذثرش از Doctoral school الان از من خواسته برای یه مصاحبه ی سه روزه برم اونجا در حالی که من از دانشگاه توئنته هلند پذیرش دارم و توئنته برای ویزا برای من اقدام کرده ولی هنوز ویزام نیومده آیا می تونم برای ویزای سوییس اقدام کنم؟

من خیلی بین دانشگاه توئنته و epfl موندم اگه بخوام برم epfl باید الان به توئنته بگم نمی یام از طرفی نمی دونم آیا epfl منو بعد از مصاحبه ی حضوری قبول می کنه یا نه از طرفی به دلایلی حتما باید اکتبر دکترام رو شروع کنم به نظرتون به اکتبر توی epfl می رسم؟
می دونم رنک epfl با توئنته قابل مقایسه نیست ولی چون پروژه ام در هر دو دانشگاه خوبه رنک برام مهم نیست و شرایط زندگی هم خیلی برام مهمه مخصوصا آب و هوا و اینکه من می خوام اونجا حجاب داشته باشم

خیلی خیلی ممنون می شم من رو کمک کنین

به نظر من هم شما اگر کمی با نگاه بدبینانه نگاه کنی میری سمت هلند. شما باید ببینی میارزه که چنین ریسکی کنی که پذیرش احتمالی از سویس رو با پذیرش قطعی هلند عوض کنی. این بر میگرده به قدرت ریسک پذیریت و معیارهای شخصیت.. من به شخصه اینقدر دل ندارم که University of Twente رو ول کنم به خاطر احتمال رفتن به EPFL.. این نظر شخصیم بود دیگه پیش خودت سبک سنگین کن هرجور دوست داری عمل کن و مواظب باش چه تصمیمی میگیری و عاقبت اون تصمیمت چیه. کاری نکن که پشیمون شی. همین تصمیم هاست که زندگی انسان رو میسازه.
موفق باشی.