صفحه 14 از 32 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 319

موضوع: بهترین کشور برای زندگی در اروپا؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور برای زندگی ؟

سلام دوستان
    خيلی تاپيک جالبی ايجاد شده، من پست های قبلی رو خوندم؛ اطلاعات خوبی بود ولی نظرها Biased بودند.
    من رشتم برقه گرايش کنترل. بخاطر ماهيت رشتم جاهای خيلی متنوع و رشته های مختلفی برای مقطع ارشد اپلای کردم. الان پذيرش هام اومده و من بايد انتخاب کنم.
    از کشورهای اروپایی آلمان دانشگاه اولم رشته انرژی ،ايتاليا دانشگاه پلی تکنيک ميلان رشته انرژی، فنلاند دانشگاه تامپره رشته مکاترونيک و از کانادا دانشگاه کنکورديا رشته برق گرايش کنترل پذيرش دارم. کانادا رو بايد برای فاند اقدام کنم اما بقيه هزينه تحصيل برام رايگان هستن. از نظر درآمد متوسط هستيم و دوس دارم در صورت امکان کاردانشجويی بگيرم. آدم آرومی هستم ودوس دارم از شلوغی و ناامنی شهری مثل تهران فرار کنم.
    ممنون ميشم اگه دوستانی که تجربه دارن تو انتخاب بهم کمک کنن واقعا گيج شدم

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shoushouni نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خيلی تاپيک جالبی ايجاد شده، من پست های قبلی رو خوندم؛ اطلاعات خوبی بود ولی نظرها Biased بودند.
    من رشتم برقه گرايش کنترل. بخاطر ماهيت رشتم جاهای خيلی متنوع و رشته های مختلفی برای مقطع ارشد اپلای کردم. الان پذيرش هام اومده و من بايد انتخاب کنم.
    از کشورهای اروپایی آلمان دانشگاه اولم رشته انرژی ،ايتاليا دانشگاه پلی تکنيک ميلان رشته انرژی، فنلاند دانشگاه تامپره رشته مکاترونيک و از کانادا دانشگاه کنکورديا رشته برق گرايش کنترل پذيرش دارم. کانادا رو بايد برای فاند اقدام کنم اما بقيه هزينه تحصيل برام رايگان هستن. از نظر درآمد متوسط هستيم و دوس دارم در صورت امکان کاردانشجويی بگيرم. آدم آرومی هستم ودوس دارم از شلوغی و ناامنی شهری مثل تهران فرار کنم.
    اگر صرفا ارامش میخوای فنلاند و سوئد و ... خوبن و برای زندگی هم اگر همینطور بخوای ادامه بدی خوبه اما المان و ایتالیا زندگی یه کم سریع تره. شاید المان زیاد فرقی با تهران نبینی! اما برای بلند مدت اگر نگاه کنی به نظرم کانادا خوب باشه چون در انتخاب ازادی و هرطور که بخوای میتونی زندگی کنی هرچند که اولش یه کم سخت خواهد بود.
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Member Gita آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shoushouni نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظر من کانادا با توجه به اینکه قومیت و ملیت های مختلفی اونجا هستند برای زندگی به سبک شما راحتتره. وجود تنوع سبک زندگی این حسن رو داره که اگه کسی مثل شما توی حال و هوای خودش باشه میگن اینم یه مدلشه دیگه. کشورهای دیگه ای که نام بردین کمتر با غیر بومی کنار میان.
    اینم بگم که کشورهایی که توی لیست انتخابی شما هستند هرکدوم رو از جنبه های مختلف میشه بررسی کرد. توی اروپا به نظرم آلمان مناسب ترین گزینه است. یکی از قطب های اقتصادیه. ثبات بیشتری نسبت به کشورهای دیگه اروپا داره.
    یه پارامتر دیگه ای هم که به نظرم میاد رشته ی انتخابی تونه که در کانادا مرتبط تر از انرژی یا مکاترونیکه.
    ***You Can Win , If You Want***چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد / من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

Junior Member

Aalto فنلاند؟
    RWTH Aachen آلمان؟
    NTNU نروژ؟
    من از این سه تا واسه مستر پذیرش دارم.
    کدوم یکی برای ادامه تا دکترا و بعدا برگشت به ایران بهتره؟
    تو کدوم یکی راحت تر میشه موقعیت دکترا بدست آورد؟

Member Gita آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط epm157 نمایش پست ها
    Aalto فنلاند؟
    RWTH Aachen آلمان؟
    NTNU نروژ؟
    در چه رشته ای؟ اگر فنی مهندسی باشید که شک نکنید آلمان.
    ***You Can Win , If You Want***چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد / من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

Junior Member

آلمان سخت ویزا می ده واسه همین ریسکش زیاده!

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط epm157 نمایش پست ها
    Aalto فنلاند؟
    RWTH Aachen آلمان؟
    NTNU نروژ؟
    NTNU نروژ به نظر من خيلي بهتره.
    کربلایم آرزوست...

سلام دوستان،
    کل این 14 صفحه رو خوندم اومدم جلو!! بیشتر بحث ها راجع به کشور های اسکاندیناوی و مقایسه اون با آمریکا بود.
    کشور های دیگری هم که در بحث سهیم بودند، آلمان، هلند و سوئیس بودند.
    واسه ی من سوال هست که واقعآ چرا کسی به کشور هایی مثل اتریش یا فرانسه توجهی نمیکنه!!
    من خودم به شخص شیفته ی فرانسه هستم، اما از بابت این که تو این چند سال اخیر وضعیت ویزا یه مقدار بد شده، به اتریش هم فکر میکنم!!
    در مورد کشور های اسکاندیناوی هیچ حرفی نیست که بهترین و آرامترین زندگی رو دارن، اما خودم به شخصه با مسئله شب و روز و سرماشون نمیتونم کنار بیام، (از گرما که فراریم :دی) و مهمتر از اون روابط اجتماعی مردم و زبانشون.

در هر صورت، ممنون میشم دوستانی که در فرانسه یا اتریش هم زندگی میکنند بیان و نظرات خودشون رو نسبت به نوع و روش زندگی مردم این دو کشور مطرح کنن!!
    در ضمن رشته ای که من برای ادامه تحصیل انتخاب کردم، مهندسی نرم افزار در مقطع لیسانس هست. تا اونجا که میدونم بین کشور های اروپایی، آلمان از همه در این موضوع سرتره، (همینطور eth و epfl سوئیس) اما واقعآ با مردم سختشون نمیتونم کنار بیام، سخت از این بابت که خیلی مقرراتی و منظم هستند. حالا با توجه به این رشته، به نظرتون چه کشور های دیگه ای برای تحصیل در رشته های مرتبط به IT و Computer و همینطور بازار کار مناسبند؟

پیشاپیش ممنون//
    Together we stand, divided we fall

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zaroxolyn نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    کل این 14 صفحه رو خوندم اومدم جلو!! بیشتر بحث ها راجع به کشور های اسکاندیناوی و مقایسه اون با آمریکا بود.
    کشور های دیگری هم که در بحث سهیم بودند، آلمان، هلند و سوئیس بودند.
    واسه ی من سوال هست که واقعآ چرا کسی به کشور هایی مثل اتریش یا فرانسه توجهی نمیکنه!!
    من خودم به شخص شیفته ی فرانسه هستم، اما از بابت این که تو این چند سال اخیر وضعیت ویزا یه مقدار بد شده، به اتریش هم فکر میکنم!!
    در مورد کشور های اسکاندیناوی هیچ حرفی نیست که بهترین و آرامترین زندگی رو دارن، اما خودم به شخصه با مسئله شب و روز و سرماشون نمیتونم کنار بیام، (از گرما که فراریم :دی) و مهمتر از اون روابط اجتماعی مردم و زبانشون.

در هر صورت، ممنون میشم دوستانی که در فرانسه یا اتریش هم زندگی میکنند بیان و نظرات خودشون رو نسبت به نوع و روش زندگی مردم این دو کشور مطرح کنن!!
    در ضمن رشته ای که من برای ادامه تحصیل انتخاب کردم، مهندسی نرم افزار در مقطع لیسانس هست. تا اونجا که میدونم بین کشور های اروپایی، آلمان از همه در این موضوع سرتره، (همینطور eth و epfl سوئیس) اما واقعآ با مردم سختشون نمیتونم کنار بیام، سخت از این بابت که خیلی مقرراتی و منظم هستند. حالا با توجه به این رشته، به نظرتون چه کشور های دیگه ای برای تحصیل در رشته های مرتبط به IT و Computer و همینطور بازار کار مناسبند؟

پیشاپیش ممنون//
    من زیاد به فرانسه رفت و آمد دارم و اینطور که فکر می کنید شرایطش خوب نیست. فرانسه هم از اون کشورهاییه که داره به خاطر EU صدمه می بینه ولی مردم خوبی داره و شاید نسبت به مثلا انگلیس یا آلمان بیشتر به ایران نزدیک باشه.

در مهندسی نرم افزار انگلیس، آلمان و سوییس بهتر از بقیه هستند ولی شرایط کار بسیار متفاوته. مثلا در ایرلند که در بحرانه کار IT خیلی خوب گیر میاد ولی در آلمان یا انگلیس رقابت ها بسیار زیاد تره.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    من زیاد به فرانسه رفت و آمد دارم و اینطور که فکر می کنید شرایطش خوب نیست. فرانسه هم از اون کشورهاییه که داره به خاطر EU صدمه می بینه ولی مردم خوبی داره و شاید نسبت به مثلا انگلیس یا آلمان بیشتر به ایران نزدیک باشه.

در مهندسی نرم افزار انگلیس، آلمان و سوییس بهتر از بقیه هستند ولی شرایط کار بسیار متفاوته. مثلا در ایرلند که در بحرانه کار IT خیلی خوب گیر میاد ولی در آلمان یا انگلیس رقابت ها بسیار زیاد تره.
    ممنون از جوابتون،
    منظورتون از اینکه شرایطش خوب نیست، همین وضعیت اقتصادیش هست؟
    امیدوارم فرض بر جسارت من نگیرید، اما بی تعارف باید بگم، شما که زیاد به فرانسه رفت و آمد میکنید، منبع بسیار ارزشمندی در مورد این کشور برای من هستید!!(خیلی وقت هست دنبال افرادی میگردم که به کشور های مختلف سفر کرده باشند و بتونن نظرشون رو بگم، تا ترجمه متن سایت ها مهاجرتی، که فقط از خوبی های یک کشور میگن)
    میتونید اطلاعاتی از فرهنگ و آداب مردم فرانسه بگین!! در مورد خوبی هاشون خیلی شنیدم، اما از اونجایی که قرار است 4 سال حداقل در یک کشور زندگی کنم، خیلی بهتر است که تا جای ممکن با همه ی خوبی ها و بدی های یک مردم آشنا باشم. پس بهتر هست که در مورد آدابی که ممکن هست برای هر شخص بد قلمداد بشه هم دونست!!
    مثلآ یکی از آشنایان که مدتی در فرانسه و انگلیس بودند میگفت: "تو فرانسه ساعت 7-8 شب که میشه انگار 2 صبحه، شهر میمیره، همه مغازه ها تعطیل میشن و مردم دیگه تو خیابونا نیستن، اما انگلیس کشوری هست که شما ساعت 2 صبح هم برید بیرون، باز هم احساس تنهایی و حوصله سر رویی نمیکنید" (نقل قول مستقیم بود البته:دی)!!
    یا با یکی از این مشاوره های مهاجرت که صحبت میکردم، میگفت خیلی آدم های سرد و بی احساسی هستند و اگه شما گوشه خیابون از گشنگی خوابت برده باشه، نه هیشکی دستت رو میگیره، نه کمکی بهت میکنه!!
    در هر حال منم امیدوارم تو یک کشور غریب کارم به گوشه خیابون خوابیدن نرسه:دی، اما موضوع اینجاست که مردم نسبت به همدیگر و نسبت به مهاجر ها چه حسی دارند. در کل خیلی ممنون میشم اگر هر نکته مثبت یا منفی در مورد زندگی در فرانسه دارید با ما به شراکت بگذارید!!

با تشکر//
    Together we stand, divided we fall

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)