صفحه 20 از 32 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 319

موضوع: بهترین کشور برای زندگی در اروپا؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور برای زندگی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    برای بعضی ها همه چیز اینجا از ایران بهتره. برای بعضی ها هم همه چیز ایران از اینجا بهتر. کسایی که وسط این طیف هستن معمولا تکلیفشون مشخص نیست و خوشحالم که شما از 2010 تا الان نهایتا به این نتیجه رسیدید که ایران براتون بهتره.
    من قبل رفتن هم خیلی تردید داشتم برای رفتن یا موندن با توجه به تحقیقات زیادی که کرده بودم. ولی الان درست فهمیدین به این نتیجه رسیدم که برای من نوعی که دیگه 30 سالم شده و 6 ساله که کار کردم ، اینجا با تمام بدیهاش که همه هم میدونیم برام بهتره

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر تا 24-25 سالگی ریشه کردید بله. ولی شخصا کسی را نمیشناسم که در 24-25 سالگی جایی ریشه کرده باشد. ما خودمان در همین سن و سالها کندیم و رفتیم و مشکلی هم نداشتیم.
    برای سن های بالای 35 و 40 در مجموع موافقم ولی باز هم بستگی به خود شخص داره. اکثرا در آن سن و سالها برای آینده بچه هایشان خارج میروند نه برای خودشان.
    جناب ghlobe به نظر من اکثر خاطرات ما در دوران دانشگاه هست که همیشه به یادمون میمونه. من منظورم این نبود که کسی بعد 25 سالگی نباید بره اما قبول دارین که اگر قبل از دوران دانشگاه کسی بره فوق العاده براش راحت تره که اون ور سر کنه. منظورم از ریشه گرفتن همین بود. کسی که این جا دانشگاه رفته سربازی رفته کار کرده و ... ریشه گرفته دیگه؟! برای اون آدم حل شدن تو جامعه خیلی سخت تر خواهد شد

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    این رو باید به اونهایی بگید که بعد از 7-8 سال درس خوندن در شریف و رتبه های عالی در کنکور آوردن باید با ماهی 500-600 تومن برن سر کار تازه اگه خوش شانس باشن. من قبلا در اینجا توضیح دادم که ایران برای یک عده جای عالی است چون هیچ جا به سادگی ایران نمیشه پول در آورد اگه روابط و پیش زمینه ها وجود داشته باشه ولی تنها دلیلی که این صحیحه اینه که یک عده بسیار زیادتری هستند که به حداقل هاشون هم نمی رسند. نمیشه به کسی گفت بیا و بچه ات رو در فقر و خونه 30 متری بزرگ کن تا کشورت رو آباد کنی.
    ای کاش شرایطی فراهم شه که این دسته از بچه ها هم از ایران نرن والا تا زمانی که این وضع هست و یه نسل نخواد فدا بشه برای یقیه تا ابد وضع بهتر نخواهد شد که بدتر هم خواهد شد!
    * دیگه این قدر سیاه نمایی نکنین خواهشا. کسی که تو شریف فوق لیسانس گرفته (بعد 7 8 سال حداقل فوق رو داره دیگه) من بهتون قول میدم اگر همون بدو امر زیر 1.5 حقوق بگیره از کم فروشیه خودشه! (هر چند قبول دارم همین حقوق هم الان چیز دندون گیری نیست ولی خواستم تصحیح کنم حرف جنابعالی رو)

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    جناب ghlobe به نظر من اکثر خاطرات ما در دوران دانشگاه هست که همیشه به یادمون میمونه. من منظورم این نبود که کسی بعد 25 سالگی نباید بره اما قبول دارین که اگر قبل از دوران دانشگاه کسی بره فوق العاده براش راحت تره که اون ور سر کنه. منظورم از ریشه گرفتن همین بود. کسی که این جا دانشگاه رفته سربازی رفته کار کرده و ... ریشه گرفته دیگه؟! برای اون آدم حل شدن تو جامعه خیلی سخت تر خواهد شد
    اگر از 18 سالگی و اول دانشگاه اینجا باشی که رویایه. ولی در مورد ریشه و خاطره و ... اصلا موافق نیستم. خصوصا تو آمریکا که شما که سهله، یه ژاپنی رو هم به راحتی در عرض 1-2 سال تو خودش ذوب میکنه. از طرفی فرهنگ موجود در ایران حال حاضر آنقدر قوی نیست (اصولا تو ایران خیلی وقته فرهنگ سازی نشده) که شما بعد 25 سال زندگی تو اون فرهنگ نتونید هیچ جای دیگه زندگی کنید . اگر بود که صبح تا شب در مورد تهاجم فرهنگی غرب alert داده نمیشد. مملکتی که از حضور یک خارجی تو خیابوناش هراسانه، کاملا وضعیت فرهنگیش معلومه

اگر فارع التحصیل شریف 1.5 بگیره که اونی که آزاد شهرستان خونده احتمالا کارش به واکس زدن میکشه. شما به نظر من یا جزو طبقه ی خاصی از ایران هستید که به مقتضی ثروتتون اصلا از دور و برتون خبر ندارید، یا اینکه کلا استاندارهای زندگی براتون مهم نیست. من با قاطعیت میگم زندگی مستقلی که یک جوان تحصیل کرده تو سن من و شما تو آمریکا می تونه داشته باشه رو هیج کسی تو ایران نداره. اونایی هم که وضعشون خوبه الان اکثرا old money دارن. شما هم اگر داری استفاده کن
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member

اگر از 18 سالگی و اول دانشگاه اینجا باشی که رویایه. ولی در مورد ریشه و خاطره و ... اصلا موافق نیستم. خصوصا تو آمریکا که شما که سهله، یه ژاپنی رو هم به راحتی در عرض 1-2 سال تو خودش ذوب میکنه. از طرفی فرهنگ موجود در ایران حال حاضر آنقدر قوی نیست (اصولا تو ایران خیلی وقته فرهنگ سازی نشده) که شما بعد 25 سال زندگی تو اون فرهنگ نتونید هیچ جای دیگه زندگی کنید . اگر بود که صبح تا شب در مورد تهاجم فرهنگی غرب alert داده نمیشد. مملکتی که از حضور یک خارجی تو خیابوناش هراسانه، کاملا وضعیت فرهنگیش معلومه

اگر فارع التحصیل شریف 1.5 بگیره که اونی که آزاد شهرستان خونده احتمالا کارش به واکس زدن میکشه. شما به نظر من یا جزو طبقه ی خاصی از ایران هستید که به مقتضی ثروتتون اصلا از دور و برتون خبر ندارید، یا اینکه کلا استاندارهای زندگی براتون مهم نیست. من با قاطعیت میگم زندگی مستقلی که یک جوان تحصیل کرده تو سن من و شما تو آمریکا می تونه داشته باشه رو هیج کسی تو ایران نداره. اونایی هم که وضعشون خوبه الان اکثرا old money دارن. شما هم اگر داری استفاده کن
    دوست عزیز در مورد حل شدن در جامعه آمریکا: فکر کنم اینجا فروم اروپا هست! و گرنه در مورد کشورهای مهاجر پذیری مثل امریکا و کانادا و انگلیس وضع به مراتب بهتره. بعد من حرف از فرهنگ زدم؟! یا از خاطرات و دلبستگی ها گفتم؟ از ریشه گرفتن تو این کشور گفتم.

* نمیخوام بحث به حاشیه بره ولی خواهشا کامنتا رو دقیقتر بخونید. من بحث حقوق رو در جواب دوستی گفتم که فرموده بودن یه فارغ التحصیل شریف بعد 7 8 سال 500 600 تومن حقوق مییگیره. اون وقت شما میگید من حقوق رو پایین گفتم؟!!!
    من به اقتضای شغلم خیلی بیشتر از اون چه که شما فکر می کنید از بطن اجتماع و دور و برم خبر دارم. در ضمن استاندارد زندگی رو فقط در داشتن امکانات زیاد و رفاهی کشور مقصد نمیدونم.
    همون اول هم گفتم برای من نوعی ایران بهترین کشور برای زندگیه. شاید برای شما آمریکا باشه و برای دیگری .... فقط اینو میدونم که شما و امثال شما بعد چند سال زندگی و کار در اون کشور باید نظرتون رو حلاجی کرد. الان به نظرم زوده

Member arshiar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master microbilogy uni beheshti

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    دوست عزیز در مورد حل شدن در جامعه آمریکا: فکر کنم اینجا فروم اروپا هست! و گرنه در مورد کشورهای مهاجر پذیری مثل امریکا و کانادا و انگلیس وضع به مراتب بهتره. بعد من حرف از فرهنگ زدم؟! یا از خاطرات و دلبستگی ها گفتم؟ از ریشه گرفتن تو این کشور گفتم.

* نمیخوام بحث به حاشیه بره ولی خواهشا کامنتا رو دقیقتر بخونید. من بحث حقوق رو در جواب دوستی گفتم که فرموده بودن یه فارغ التحصیل شریف بعد 7 8 سال 500 600 تومن حقوق مییگیره. اون وقت شما میگید من حقوق رو پایین گفتم؟!!!
    من به اقتضای شغلم خیلی بیشتر از اون چه که شما فکر می کنید از بطن اجتماع و دور و برم خبر دارم. در ضمن استاندارد زندگی رو فقط در داشتن امکانات زیاد و رفاهی کشور مقصد نمیدونم.
    همون اول هم گفتم برای من نوعی ایران بهترین کشور برای زندگیه. شاید برای شما آمریکا باشه و برای دیگری .... فقط اینو میدونم که شما و امثال شما بعد چند سال زندگی و کار در اون کشور باید نظرتون رو حلاجی کرد. الان به نظرم زوده
    کسی که تو این فرومها عضو هست و پست میذاره تصمیمشو گرفته البته میدونم شما نظر شخصی خودتو بیان میکنی ولی اینجا فروم بهترین کشور اروپا برای زندگیه نه ایران! پس این ایراد به شما هم وارده و لزومی هم برای فعالیت شما در این فروم نیست ! منم نظر شخصی خودمو میگم . من برای فوق لیسانس 2 سال سوئد بودم بعد برای دکترا بخاطر مسائل خانوادگی برگشتم ایران ولی الان در حال مهاجرت به دانمارک هستم. من اینجا مدرس دانشگاه هستم ولی حاضرم برم اروپا گارسون بشم ایران استاد نباشم!! بهترین ایام زندگی من در سوئد گذشت! من یک سوسیالیست هستم برای همین امریکا هم بدرد من نمیخوره! من عاشق ارامش زندگی در کشورهای سوسیالیستی هستم . اینجا خلاف مقرراته چیزایی که دیدم از ایران بگم البته همه میدونن مشکلات ایران چیه! اونجا هم بهشت برین نیست امیدوارم برای شمای نوعی ایران بهترین باشه برای من نوعی دانمارک و برای دیگری>

نقل قول نوشته اصلی توسط arshiar نمایش پست ها
    کسی که تو این فرومها عضو هست و پست میذاره تصمیمشو گرفته البته میدونم شما نظر شخصی خودتو بیان میکنی ولی اینجا فروم بهترین کشور اروپا برای زندگیه نه ایران! پس این ایراد به شما هم وارده و لزومی هم برای فعالیت شما در این فروم نیست ! منم نظر شخصی خودمو میگم . من برای فوق لیسانس 2 سال سوئد بودم بعد برای دکترا بخاطر مسائل خانوادگی برگشتم ایران ولی الان در حال مهاجرت به دانمارک هستم. من اینجا مدرس دانشگاه هستم ولی حاضرم برم اروپا گارسون بشم ایران استاد نباشم!! بهترین ایام زندگی من در سوئد گذشت! من یک سوسیالیست هستم برای همین امریکا هم بدرد من نمیخوره! من عاشق ارامش زندگی در کشورهای سوسیالیستی هستم . اینجا خلاف مقرراته چیزایی که دیدم از ایران بگم البته همه میدونن مشکلات ایران چیه! اونجا هم بهشت برین نیست امیدوارم برای شمای نوعی ایران بهترین باشه برای من نوعی دانمارک و برای دیگری>
    آفرين
    كاشكی همه ی كشور های دنيا از سيستم حكومت كشورهای اسكانديناوی درس مي گرفتند و الگويی برای خودشون قرار مي دادند
    پايين ترين آمار جرم و جنايت، بالاترين رفاه اجتماعی، پايين ترين آمار بزهكاری و فساد اداری، بالاترين در شاخص اميد به زندگی و احساس رضايتمندی از زندگی،‌ توی همه چي سرآمد
    راز اين موفقيت فقط در يك حكومت سوساليست البته دمكراتيك با اقتصاد باز هست . تعديل قدرت و ثروت در جامعه
    رعايت اين اصل كه وقتی همسايه من گشنه و بيكار و بی پول هست و من پول دار و بي غم دودش آخرسر توی چشم خودم ميره!
    اينكه خود جامعه اولين گناه كار توي به وجود آوردن افراد قاتل و بي رحم و بزهكار بوده نه خود اون شخص!
    يادم مياد بن لادن توی يكی از پيام هايی كه برای امريكا فرستاد گفت برای چی القاعده هيچ وقت به سوئد حمله نخواهد كرد!!!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arshiar نمایش پست ها
    جالبه که من هم زندگی تو سوئد رو تجربه کردم! نظرتون محترم
    در مورد موارد تذکر داده شده هم حق با شماست
    بدرود

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    آفرين
    كاشكی همه ی كشور های دنيا از سيستم حكومت كشورهای اسكانديناوی درس مي گرفتند و الگويی برای خودشون قرار مي دادند
    پايين ترين آمار جرم و جنايت، بالاترين رفاه اجتماعی، پايين ترين آمار بزهكاری و فساد اداری، بالاترين در شاخص اميد به زندگی و احساس رضايتمندی از زندگی،‌ توی همه چي سرآمد
    راز اين موفقيت فقط در يك حكومت سوساليست البته دمكراتيك با اقتصاد باز هست . تعديل قدرت و ثروت در جامعه
    رعايت اين اصل كه وقتی همسايه من گشنه و بيكار و بی پول هست و من پول دار و بي غم دودش آخرسر توی چشم خودم ميره!
    اينكه خود جامعه اولين گناه كار توي به وجود آوردن افراد قاتل و بي رحم و بزهكار بوده نه خود اون شخص!
    منظورتون از اقتصاد باز به سبک سوئدی چیه؟ یه توضیحی میدید؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

منظورتون از اقتصاد باز به سبک سوئدی چیه؟ یه توضیحی میدید؟
    منظور از اقتصاد باز اين هست كه برخلاف كشورهای سوسياليستی بلوك شرق سابق حكومت به حق مالكيت خصوصی افراد احترام ميذاره و ترسی از واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی نداره
    چون باور به اين هست كه اقتصاد دولتي و حكومتي مساوي هست با فساد
    بانك مركزی به صورت مستقل عمل ميكنه،‌ كشور درهاي خودش رو به تجارت خارجی، صادرات و واردات نمي بنده و يا محدود نميكنه و سيستم به دست بازار آزاد و رقابت جهانی ميسپاره
    همين امر باعث رقابت و بهبود كيفيت و استاندارد توليدات داخلي در سطح جهانی ميشود
    از طرفی ديگه حكومت تمركزش را بر روي مسايل بهداشت، آموزش و مسكن شهروندانش ميگذارد تا با دخالت مستقيم تك تك آنها را از حداقل رفاه نسبی بهره مند كند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)