صفحه 25 از 32 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 319

موضوع: بهترین کشور برای زندگی در اروپا؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور برای زندگی در اروپا؟

اين قانوني كه اول شهروندان كشور و بعد اتحاديه اروپايي در اولويت واسه كار هستند و بعد ديگران در كدوم كشور هايي اروپايي وجود نداره؟؟؟

Junior Member

دوستان اسپانیا از لحاظ اقامت به چه صورته؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein20 نمایش پست ها
    اين قانوني كه اول شهروندان كشور و بعد اتحاديه اروپايي در اولويت واسه كار هستند و بعد ديگران در كدوم كشور هايي اروپايي وجود نداره؟؟؟
    باید سراغ کشورهای شرق اروپا مثه بلغارستان و صربستان و رومانی و مقدونیه و ....بری
    کربلایم آرزوست...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط PEGI1366 نمایش پست ها
    دوستان اسپانیا از لحاظ اقامت به چه صورته؟
    فقط از طریق سرمایه گذاری میشه بهش فکر کرد. راه های دیگه طولانی و زمانبره.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور برای زندگی ؟

سلام
    من این سایت رو براتون معرفی میکنم
    فاکتورهای مختلف زندگی خوب رو در کشورها مقایسه کرده.
    همچنین می تونین به ترتیب اولویت خودتون که مثلا به مساله کار یا مقدار درامد اهمیت میدین یا آب و هوا و مناظر دیدنی ... کشورها رو رتبه بندی کنید و ببینین کدوم کشور برای زندگی شما مناسبتره.
    پیشنهاد میکنم حتما توضیح مربوط به هرکدوم از فاکتورها رو بخونین.

http://www.oecdbetterlifeindex.org/

موفق باشین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yami نمایش پست ها
    اما خداییش به نظر شما یعنی این منصفانه تر هست که شما در کشور خارجه شرایط بهتری و دغدغه کمتری از یک فرد بد حجاب (بی حجاب که ایران نداریم) در ایران داشته باشید؟
    فقط از روی کنجکاوی میپرسم هااا چون نه خودم ایران هستم و نه خانم هستم.
    صرفا به این مسئله خیلی علاقمندم که ببینم مردم چگونه فکر میکنند.
    من متوجه منظور شما نشدم!!
    من میخوام که موضوعی رو که عمیقا بهش اعتقاد دارم( حفظ حجاب) آزادانه و بدون تبعیض انجام بدم. ضمن اینکه بتونم از امکانات و رفاهیات سطح بالایی برخوردار باشم. در قبال کار تخصصی و مهارتی که بلدم، به اعتقاداتم احترام گذاشته بشه و تسهیلات معیشتی سطح بالایی هم بتونم در کشورهای با رفاه زندگی بالا( مثل اسکاندیناوی) مثل یک شهروند آنجا داشته باشم.
    حالا میخواستم بدونم چنین چیزی امکان داره یا بعیده؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SaBa006 نمایش پست ها
    من میخوام که موضوعی رو که عمیقا بهش اعتقاد دارم( حفظ حجاب) آزادانه و بدون تبعیض انجام بدم. ضمن اینکه بتونم از امکانات و رفاهیات سطح بالایی برخوردار باشم. در قبال کار تخصصی و مهارتی که بلدم، به اعتقاداتم احترام گذاشته بشه و تسهیلات معیشتی سطح بالایی هم بتونم در کشورهای با رفاه زندگی بالا( مثل اسکاندیناوی) مثل یک شهروند آنجا داشته باشم.
    کاملا امکان پذیره.
    کربلایم آرزوست...

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

به طور کلی در تمام نقاط دنیا، آدم هایی وجود داره که رفتارهای نادرستی ممکنه ازشون سر بزنه؛ اما درصد وقوع چنین موردی در کشورهای مختلف، فرق میکنه.
    مادامی که حفظ حجاب برای شما، امر شخصی محسوب بشه و تلاشی برای اجتماعی کردن چنین مسئله ای نکنید، اصولاً مشکل حادی نخواهید داشت؛ مگر در موارد مواجهه با افرادی که پیشتر اشاره کردم.
    به این نکته هم توجه داشته باشید که گاهی اوقات، عکس العمل یک غیر مسلمان نسبت به حجاب یک زن مسلمان، اساساً ریشه در این مطلب داره که بعضی از افراد در کشورهای مقصد مهاجران، نظر مثبتی نسبت به مهاجرها ندارند و حساسیت نشان دادن به حجاب، تنها بهانه ای برای بروز این نارضایتی هست؛ کما اینکه شما اگر مرد و مو مشکی هم که باشید، ممکن هست فردی از این دسته، عکس العمل ناخوشایندی نشان بده.

در کل، طبق اطلاعات من از دوستان خودم، داشتن حجاب، فی نفسه، مسئلۀ مشکلزا محسوب نمیشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Senior Veteran

دوستان، من تمامی پیج ها رو درباره بهترین کشور در اروپا خواندم اما بیشتر مایوس شدم! من تصمیم دارم برای دکترای حمل و نقل به کشورهای اسکاندیناوی برم چون ظاهرا مناسبتر هستند. حالا بین انتخاب سوییس، هلند، دانمارک تردید دارم. از طرفی هم داشتن حجاب برام مهمه، با این حساب نمیتونم به هیچ کشوری برای ادامه تحصیل و کار برم(چون این کشورها، برای دکترا حالت کارمندی دارند که هم بورس هست و هم حقوق و فقط بدیش اینه که مالیات دارند). یعنی بخاطر حجاب حق رفتن به هیچ کشوری رو ندارم؟؟! این خیلی غیرمنصفانه است...
    کسی در این موضوع اطلاعی داره؟
    در دانمارک که من ندیدم کسی به خاطر حجاب دچار مشکل بشه. مخصوصا برای تحصییل. اینکه ممکنه دید خوبی از طرف بعضی وجود نداشته باشه حقیقتی هست که در خود ایران هم هست. من نمی خواهم و نباید راجع به اعتقادات شما بپرسم. این مواردی رو هم که در زیر می نویسم کلی هست و ممکنه با اعتقادات شما همخوانی داشته باشه یا خیر.
    - در دانمارک و احتمالا در کل اسکاندیناوی، شما آزاد هستین که حجاب داشته باشین یا نه و هیچ کسی حق نداره به این خاطر به شما توهین کنه، اما شما حق نخواهید داشت که فرزند خود را مجبور کنید که حجاب داشته باشد، دوست پسر یا دختر نداشته باشد، به اردوی شبانه روزی مختلط نرود و ... . در این صورت دولت فرزند رو از شما می گیره. این موردیه که دهها بار در اخبار و روزنامه ها گفتن و سه چهار بار در اطراف خودم به عینه دیدم. از جمله همین پریروز که سرپرستی یک دختر فلسطینی رو دولت بر عهده گرفت و خانواده ش رو زندانی کرد، چون دختره دوست پسر دانمارکی پیدا کرده بود و خانواده اذیتش کرده بودن. یا یک افغانی تو شهر ما بود که دخترش تو مدرسه گفته بود حجاب دوست نداره و پدر و مادرش مجبورش میکنن (حتی اذیت هم نکرده بودن دختره رو) و فقط به همین دلیل سرپرستی ش رو دولت به عهده گرفته الان.
    - در دانمارک شما آزادین که هر دینی و هر عقیده ای خواستین داشته باشین. شما می تونین کافر باشین و کاریکاتور پیامبرها رو بکشین. همکلاسی شما تو دانشگاه ممکنه همجنس گرا باشه و ممکنه تو یک پروژه با هم باشین و شما حتی نباید خواهش کنین از استادتون که با هم تو یک گروه نباشین. چند وقت پیش یک دانشجوی پسر ایرانی همینطوری و نه به منظور نهی از منکر، از یک دختر ایرانی پرسیده بود که چرا شما به حجاب اعتقاد ندارین، داشتن اخراجش می کردن در حالیکه فقط یک ماه مونده بود دفاع کنه.
    همونطوری که دوستان گفتن تا وقتی اعتقادتون برای خودتون باشه، هیچ مشکلی در اینجا نخواهید داشت. می تونین حجاب داشته باشین، مسجد برین، روزه بگیرین و هیچ کسی حق بی احترامی به شما رو نداره. اما اگر از حوزه شخصی خارجش کنین دچار مشکل میشین.
    - در دانمارک یک عده ضد اسلام و اسلامی شدن دانمارک هستند. چون اینجا آزاده، اونها هم حق اظهار نظر دارن. نه اونها میتونن به شخص شما بی احترامی کنن نه شما می تونین به اون اشخاص بی احترامی بکنین. حرف ضد اسلام زدن هم توهین محسوب نمیشه بلکه ابراز عقیده محسوب میشه.

Junior Member taichichuan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Real State And Construction Managment - KTH

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور برای زندگی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadm99 نمایش پست ها
    واقعا نمیدونم بند به شما دوست عزیز چی‌ بگم! اصلا شما تا به حال از ایران خارج شدید؟ چون حرفاتون منو یاد دوستانم تو ایران میندازه! بنده ۲ ساله دارم سوئد زندگی‌ می‌کنم این چیزایی‌ که شما میگیو چرا من ندیدم!؟؟؟؟؟

بنده اینجا دانشجو هستم و تنها چیزی که می‌تونم بگم کلا کشورهای اروپایی‌ در حد شهرستانهای ایران هستن. به شما پیشنهاد می‌کنم یه دوری بزنی‌ و یه مسافرت بری !

۱. مالیات بسیار بالا و چیزی که در ازائ اون مالیات میگیری فقط و فقط یک بیمهٔ درمانی تقریبا رایگان هست اگه چیز بیشتری هست لطفا واضح اسم ببر

۲. شما توی دمای -۳۰ درجه خونتو نمیتونی‌ گرم کنی‌ و باید تو سرما بمونی چون دولت سیاستش اینه انرژی کم مصرف بشه و در عوض مردم رو به هوا عادت بده!!
    ۳. امکانات بسیار بسیار پائین به طور نمونه خونه ها اینقدرقدیمی‌ ساز که با یه طوفان کوچیک میبینی‌ سقف خونت رفت!

۴. برای اجاره کردن خونه باید حداقل حداقل ۵-۲۰ سال تو نوبت باشی‌ تا بهت خونه بدن که اجاره کنی‌ ! اگه از این مطلب اطلاع نداری لطفا ویزا بگیر بیا سوئد تا ببینی‌

۵. درامد مردم اصلا هم اون چیزی که شما نوشتی‌ نیست و واقعا نمیدونم از کجا در اوردی این درامد رو اگه شما هم چین درامدی تو سوئد داری خوشحال میشم یه مقداری پول به من قرض بعدی !! اینجا حقوق یه کارمند با تحصیلات لیسانس حداقل ۵ سال سابقه کار و با ۸ ساعت کار در روز بعد از کسر مالیات تقریبا به ۱۰،۰۰۰ کرون میرسه که ۱۰،۰۰۰ کرون می‌شه نزدیک به ۴ میلیون تومن !! اگه فکر میکنی‌ واااا ۴ میلیون چقدر زیاد باید بگم با ۴ میلیون تومن اینجا فحش هم بهت نمیدان چه برسه به خونه ماشینو این حرفا!

۶. به شدت بیکار هست اینجا اینکه شما نمی‌بینی بخاطر اینکه نمیذارن آمارش درز کنه! اگه یه کم اخبار ببینی‌ یونان و اسپانیا مردم دارن خونهشونو ول می‌کنن و می‌رن این مقوله توی سوئد و بقیه کشور‌های اسکاندیناوی هم هست و بسیار نرخ بیکاری بالاس! دوست خوب من به عنوانه برادره کوچیک ترت میگم اینجا الان شما با فوق لیسانس نهایتان اگه پارتی ناداشته باشی‌ میتونی‌ فروشنده بشی‌.

۷. امکانات تفریحی بسیار بسیار کم، من دارم توی مالمو زندگی‌ می‌کنم کل مجتمع‌های ورزشی ( استخر ،... ) به ۱۰ تا نمیرسه!
    ۸. با اون مالیات ۳۰% که از مردم میگیرن شما فقط برا دارمان پول نمیدی در بقیه مورد اگه بخوای فحش هم بدی به یکی‌ باید پول خرج کنی‌.

۹. دستگاه قضایی بسیار فاسد ! شما معلومه تا حالا گیر دستگاه قضاییشون نیفتادی که به اینجا میگی‌ امر جرم جنایت پایینه!!! معلومه که از ایران کمتر چون ایران ۸۰ میلیون جمعیت داره ولی‌ اینجا ۹ میلیون!!!! به اندازه ۹ میلیون اتفاقا خوب جرم جنایت دارن.

۱۰. آدم‌های بسیار بی‌ فرهنگ بر خلاف چیزی که شما فکر میکنی‌، یه دفعه که رفتی‌ براشون کار کنی‌ سر ۱۰۰۰ کرون زیر آبتو زد از کار اخراجت کردن میفهمی چی‌ میگم.

بس یا بازم بگم؟
    لطفا فرا فکنی‌ تو فروم نکنید و از چیزی که اطلاعی راجبش ندارید نظر ندید ! خیلی‌ واضح بگید اطلاع ندارم چرا میاید اطلاعات غلط میدید به مردم و تئوری راجبه اقتصاد سوئدی میدید!؟!! اقتصاد سوئدی؟! خندم میگیره به خدا ! آخه عزیز من شما انگار اخبار نمی‌بینی ۲ ماه پیش اوباما اومده بود اینجا با نخست وزیر سوئد جلسه داشت چون سوئد می‌خواد سیستم اقتصادیشو به سیستم سرمایه داری عین آمریکا تغییر بده چون تازه به این نتیجه رسیدن این سیستم اقتصادی گدا پروره!!

امیدوارم حرفای بند‌رو مصداق توهین ندودی چون واقعا برام سکوت سخته وقتی‌ میبینم یه جوری مردم از اروپا حرف میزنن انگار اینجا بهشته!!! کسایی هم که باور ندران تشریف بیارن ویزا بگیرن بیان ببینن.
    دوست عزیز من واقعا نمی تونم فاز شما رو تشخیص بدم!
    شما اگه توی سوئذ هستی پس چرا موندی؟ با این شرایط فــــــــــرار کن!!!
    اگر هم توی سوئد نیستی کلا زیاد خودتو ناراحت نکن ما با اون شرایط جهنمی کنار میاییم
    موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)