صفحه 5 از 32 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 319

موضوع: بهترین کشور برای زندگی در اروپا؟

پیش فرض پاسخ : بهترین کشور برای زندگی ؟

با توجه به تجربیات دوستان و آشنایانم که اکثراً این کشورهارو تجربه کردن چندتا نکته رو خواستم بگم که شاید به درد چند نفر بخوره

آمریکا، کانادا، انگلیس: کشورهای چند ملیتی اینگلیسی زبان هستن و برای همین جا افتادن توشون خیلی راحته ، بهترین دانشگاهای دنیا در این سه کشور قرار دارن و فاندهای خوبی هم دارن، فرصت‌های شغلی هم نسبتاً بالاست مخصوصاً برای با عرضه‌ها. مخصوصاً اگه جا بیوفتی تو اون کشور. هزینه‌ی زندگی شهر به شهر فرق داره ولی در کل هزینه‌ها کمی بالاست مخصوصاً تو آمریکا و انگلیس، که خوب البته درآمدها هم متقابلاً بالاست. بیشترین آمار مهاجرت مربوط به این کشورهاست.

هلند: چندتا دانشگاه خوب داره، از آب و هواش دوستام اصلاً راضی نیستن، اقامت گرفتن آسون نیست.

سوئد: از امسال دانشگاهاش پولی شده و اصلا به صرفه نیست، برای کار معمولاً باید زبونشون رو یاد بگیری، آب و هوای بسیار سرد و آزار دهنده.

آلمان: دانشگاها هزینه ندارن ولی قوی هم نیستن. خیلی سال پیش پدرم سفر کرده و اصلاً از برخورد و رفتار مردم راضی نیود، بسیار بسیار نژاد پرست هستن و مردم عادیش (غیر دانشگاهی) با غریبه‌ها خوش رفتار نیسن. یادمون نره این همون کشوریه که مردمش برای هیتلر سرودست می‌شکستن. اقامت به آسونی نمی‌دن.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    ارش عزیز. من با دوتا از نظراتی که دادی مخالفم.اول اینکه گفتی دانشگاه های المان قوی نیستند!!! واقعا جای تعجب داره.حداقل تو زمینه ی برق که اخن و مونیخ و درامشتاد جز بهترین های دنیا هستند!! در زمینه ی انرژی های تجدید پذیر هم از پیشروهای دنیاست.مخصوصا انرژی خورشیدی و بادی.
    در مورد نژاد پرست بودن دو نکته باید بگم.1-خودتون میگین میشکستن! زمان فعل شما مربوط به گذشتست.الان حتی المانی ها از اون دوره از تاریخشون ناراضی هستند و حتی شرمنده! یکی هم بهم گفته بود یه بار از یه المانی در مورد هیتلر و کلا اون دوره از تاریخ المان سوال کرد طرف یه جورایی که تو صورتش ناراحتی پیدا بود سعی کرد قضیه رو بپیچونه و به عبارتی موضوع رو عوض کرد.
    2-اینکه پدر شما کی رفتن و چهطوری برخورد باهاشون شد یه بحث دیگست.اما ما ایرانی ها خیلی خوبیم؟ اصلا ما ایرانی ها نباید از نژاد پرستی یه کشور اعتراض داشته باشم.چون اگر ما اولی نباشیم از این نظر تو دنیا دومی دیگه هستیم.ما با افغانی ها چطور برخورد میکنیم؟اصلا افغانی های چیه.این همه حساسیت بین اقوام مختلف تو کشور وجود داره!این در صورتیه که ماها هممون ایرانی هستیم.پس خدا پدر اونارو بیامورزه که خود درگیری ندارن!!
    اگه از نظر معیار خودمون هم بخوایم مقایسه کنیم فکر نمیکنی ما پیش اونا مثله افغانی های بدبخت تو ایران هستیم؟از نظر فرهنگ و پیشرفت کشور.چه بسا اختلاف ماها هم بیشتر باشه.
    اینم باید یادمون باشه که خوب و بد همه جا وجود داره.به نظر شما تو همون امریکا سفید پوستا با سیاه پوست ها خیلی خوب برخورد میکنن؟
    ویرایش توسط Pearson : July 17th, 2011 در ساعت 06:44 AM
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

حسن جان، از آخر میام اول
    1) من نگفتم ما خوبیم!! ببین هدف ما از مهاجرت اینه که بریم جای بهتری رو از ایران پیدا کنیم. ما آلمان رو با ایران مقایسه نمی‌کنیم. با کشورهای دیگه مقایسه می‌کنیم. کمااینکه از دید من ایرانی‌ها از آلمان‌ها در بسیاری از موارد مزخرف‌تر هستن.
    2) اینکه گفتی پشیمونن و .... ، عرض کردم، بین افراد سطح بالاتر قضیه فرق داره ولی مردم عامی (نسبت به کشورهای مشابه دیگه) بسیار عقب‌تراند. هرچند که نسبت به قدیم بسیار پیشرفت کردن.
    3) در زمینه‌ی دانشگاها هم قبول دارم، فقط از دید خودم به مسئله نگاه کردم و شاید تو رشته‌ها دیگه بسیار قوی باشن. البته نگاه کردن به رنک‌ها می‌تونه همه چیز رو مشخص کنه.

Junior Member masoumeh A آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food science

مرسی فقط خواهشا دعوا نکنید... آفا همه جا از ایران بهتره و هبچ جا ایران نمیشه....

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

فکر نمیکنم دعوایی رخ داده باشه! فقط یه اختلاف نظر بود که کاملا عادیه!هرکسی یه نظری داره و 100%در یه جمعی به این بزرگی چنین اختلافاتی بوجود میاد.
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    فکر نمیکنم دعوایی رخ داده باشه! فقط یه اختلاف نظر بود که کاملا عادیه!هرکسی یه نظری داره و 100%در یه جمعی به این بزرگی چنین اختلافاتی بوجود میاد.
    موافقم!

راستی اگه اینجا کسی هست که تجربه‌ی زندگی و کار و تحصیل تو کشوری رو داره خیلی خوبه اگه برامون توضیخ بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1718 نمایش پست ها
    با توجه به تجربیات دوستان و آشنایانم که اکثراً این کشورهارو تجربه کردن چندتا نکته رو خواستم بگم که شاید به درد چند نفر بخوره

[آلمان: دانشگاها هزینه ندارن ولی قوی هم نیستن. خیلی سال پیش پدرم سفر کرده و اصلاً از برخورد و رفتار مردم راضی نیود، بسیار بسیار نژاد پرست هستن و مردم عادیش (غیر دانشگاهی) با غریبه‌ها خوش رفتار نیسن. یادمون نره این همون کشوریه که مردمش برای هیتلر سرودست می‌شکستن. اقامت به آسونی نمی‌دن.
    خیلی ممنون از نظراتتون،
    من فقط میخواستم بگم با این قسمت از صحبتاتون موافق نیستم. آلمانی ها از مردم خیلی کشورها که من تو اروپا دیدم (مثل فرانسوی ها و اتریشی ها) خوش برخورد ترن. اصلاً من از آلمانی ها تا به حال رفتار بدی ندیدم و به نظرم بر عکس تصور همه اونا خیلی هم مردم خوب و خونگرمین.

نقل قول نوشته اصلی توسط sahbaa نمایش پست ها
    خیلی ممنون از نظر دوستان به نظرتون میشه دو تا رو موازی پیش رفت یعنی هم برای مصاحبه برم epfl و هم توئنته رو ریجکت نکنم؟
    آیا شما جای من بودین این کارو می کردین؟
    به نظر من این واقعاً کار درستیه، سعی کنید اگه میتونید هر دو موقعیتو برای خودتون حفظ کنید و اگه کارتون برای هر دو درست شد، گزینۀ بهتر رو (که همچنان به نظر من سوئیسه :دی) انتخاب کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. Polimi

من هم 4 روز برای سفر به آلمان رفتم و کمترین اثری از نژاد پرستی اونجا ندیدم. برخورد مردم هم خیلی خوب بود. دانشگاه های آلمان هم فوق العاده خوبند. این رنک ها خیلیش بر مبنای فاکتورایی هست که هممون میدونیم چیه.

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

داشتیم با یکی راجع به همین موضوع صحبت میکردیم
    به یک نتیجه گیری کلی خیلی جالبی رسیدیم، ها ها
    فکر کردم برای شما هم جالب باشه شنیدنش

بهترین کشور برای زندگی کردن از لحاظ این دوستمون:
    کشوری که بیشترین مصرف لوازم آرایشی را در جهان نسبت به هر فرد داراست، هاه هاه
    کلی خندیدم برام جالب بود !!
    البته من نمیدونم کدوم کشوره ؟؟
    هاه هاه
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)