صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: اختلاف امکانات در رنکهای مختلف

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اختلاف امکانات در رنکهای مختلف

نقل قول نوشته اصلی توسط ordibehesht
    از نظر من زير 100 آمريكا دانشگاه خوبيه و شوت نيست : )

تعريف هر كسي از دانشگاه خوب متفاوته
    ببخشید منم یه چیزی اضافه کنم؟ به نظرم 20 تای اول عالی و تا 80 خیلی خوب و تا 130 که معمولا US NEWS اعلام می کنه خوب. ضمنا فراموش نکنیم همون 130 (از حدود 8000 دانشگاه!) آمریکا حدودا جزو 200 تای برتر دنیا قرار می گیره. من فکر می کنم دوستمون بر اساس ذهنیتی که از لیست وزارت علوم داشته DELAWARE را درپیتی می دونه چون در لیست وزارت علوم NORTH CAROLINA STATE و LEHIGH و DELAWARE و ... دانشگاههایی هستند که درجه دو معرفی شده اند و توصیه به ادامه تحصیل در مقطع دکترا نمی شود! در حالیکه این دانشگاهها واقعا خیلی خوب هستند علی الخصوص NCSU. من بر اساس همین ذهنیت NCSU را اقدام نکردم و بعدا شدیدا پشیمون شدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط rezavf
    نقل قول نوشته اصلی توسط ordibehesht
    از نظر من زير 100 آمريكا دانشگاه خوبيه و شوت نيست : )

تعريف هر كسي از دانشگاه خوب متفاوته
    ببخشید منم یه چیزی اضافه کنم؟ به نظرم 20 تای اول عالی و تا 80 خیلی خوب و تا 130 که معمولا US NEWS اعلام می کنه خوب. ضمنا فراموش نکنیم همون 130 (از حدود 8000 دانشگاه!) آمریکا حدودا جزو 200 تای برتر دنیا قرار می گیره. من فکر می کنم دوستمون بر اساس ذهنیتی که از لیست وزارت علوم داشته DELAWARE را درپیتی می دونه چون در لیست وزارت علوم NORTH CAROLINA STATE و LEHIGH و DELAWARE و ... دانشگاههایی هستند که درجه دو معرفی شده اند و توصیه به ادامه تحصیل در مقطع دکترا نمی شود! در حالیکه این دانشگاهها واقعا خیلی خوب هستند علی الخصوص NCSU. من بر اساس همین ذهنیت NCSU را اقدام نکردم و بعدا شدیدا پشیمون شدم.
    نه والا . چون تو لیست وزارت علوم هم Virginia Tech درجه دو هستش ولی رنکش خفنه تو کامپیوتر. در ضمن من نگفتم در پیتی ، گفتم شوت و معنیش این بود که جزو دانشگاهایی که الان مده و همه خفنا می رن نیست ! کلا تو ایران مد خیلی تاثیر داره.
    The things you own end up owning you

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    بعضی از دانشگاه‌ها ممکنه به طور کلی خیلی رتبه خوبی نداشته باشند، اما در رشته‌ی خاصی خیلی خوب باشند. چنین دانشگاه‌هایی معمولا تجهیزات و امکانات خوبی در اون رشته‌ی خاص دارند.
    سلام
    سوالي در اينجا مطرح ميشه اينه كه: آيا مثلا كسي در اين جور دانشگاهي كه امكانات خيلي خوبي در رشته اش داشت وليكن رنكش زياد بالا نبود ،درس خوند ، بعدش كه فارق‌التحصيل شد براي كار يا جاهاي ديگه همواره بايد يه توضيح ضميمه بكنه كه اگرچه اين دانشگاه رنك بالايي نداره وليكن گروه ...قويي داره و از اين بحثها ؟! :
    من تا به حال برای کار اقدام نکردم، اما برای internship که اقدام کردم دیدم که در آمریکا اسم دانشگاه تاثیر خیلی زیادی در گرفتن کار نداره. چند تا فاکتور که به نظر من خیلی مهمه، عبارتند از ۱. رزومه شما ۲. جواب دادن سوال‌ها در مصاحبه ۳. سرشناس بودن استاد و ارتباط زیادش با شرکت‌ها. بعد از این‌ها اسم دانشگاه هم میاد وسط. البته یک چیزی رو باید اضافه کنم که برای رشته‌های فنی MIT، Stanford و Berkeley تا حدی از این موضوع مستثنی هستند و یک چیزی مثل شریف در ایران می‌مونند و در آمریکا هم، درست یا غلط، این جوری فرض می‌شه که هر کسی از این دانشگاه‌ها بیرون میاد آدم کار درستیه. ولی از این سه تا دانشگاه‌ که بگذریم به نظر من فرق دانشگاهی با رتبه ۱۰ و دانشگاهی با رتبه ۵۰ در پیدا کردن کار خیلی کمه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط VoidPointer
    نه والا . چون تو لیست وزارت علوم هم Virginia Tech درجه دو هستش ولی رنکش خفنه تو کامپیوتر. در ضمن من نگفتم در پیتی ، گفتم شوت و معنیش این بود که جزو دانشگاهایی که الان مده و همه خفنا می رن نیست ! کلا تو ایران مد خیلی تاثیر داره.
    [/quote]

ببخشید من اینجوری برداشت کردم. ضمنا الان که نتایج را نگاه می کنم اکثریت بچه ها دانشگاههای خوب و خیلی خوب می روند. اگر منظورت دانشگاههای UC BERKELEY- STANFORD- MIT و ... هست که مگه چند نفر می توانند بروند؟ در رشته عمران که سالی یکی دو نفر هم نمی توانند مستقیم بروند...
    ضمنا با یکی از اقوام که استاد تمام دانشگاه شریف است و 7 سال هم محقق دانشگاه NORTHWESTERN بوده صحبت می کردم می گفت دانشگاههای خوب آمریکا آنچنان اختلافی با هم ندارند و مثلا UC SAN DIEGO دست کمی از برکلی نداره و ... (من نمی دانم چقدر حرفاش درسته اما خیلی هم چاخان به نظر نمی رسه). در حالیکه برکلی رتبه یک و SAN DIEGO رتبه بین 15 الی 30 داره (بسته به رنکینگ های مختلف).

ApplyAbroad Champion

این که UC San Diego فرق خیلی زیادی با UC Berkeley نداره که تا حد خیلی زیادی درسته، اما همون طور که گفتم روی اسم Berkeley طور دیگه‌ای حساب می‌کنند. از طرف دیگه، UCSD در محل فوق‌العاده زیبا و امنی قرار داره، اما Berkeley جای جالبی نیست و در محله نامناسب و ناامنی قرار گرفته. خلاصه فاکتورهای زیادی برای انتخاب دانشگاه وجود داره و رتبه دانشگاه تنها فاکتور نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط VoidPointer نمایش پست ها
    نمونه این صحبت دانشگاه Delaware هست که در حالت عادی شوته و لی در Chemical Engineering جزو 10 تای اوله .
    سلام یعنی هاروارد با یک دانشگاه مثل Wisconsin یک شرایط داره نه اگر از هاروارد باشید رو دست میبریتون بهترین شرکت ها

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)