صفحه 63 از 69 نخستنخست ... 135354555657585960616263646566676869 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

سلام دوستان وقتتون بخیر من دانشجو دکتری مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرسم بخاطر مشکلات مالی و پیدا نکردن کار می خوام اپلای کنم
    متاهلم ارشدم شریف بودم با معدل 16.04 و کارشناسی امیرکبیر با معدل 16.15 در ضمن دو تا مقاله هست که تقریبا در حال اتمامه به نظرتون اگه اون دو تا مقاله رو بدم و اپلای کنم فاندی که می دن قد یک زندگی متاهلی متوسط میشه؟ آیا اینکه من رتبه تک رقمی ارشد و دکتری هستم تاثیری داره؟دکتری خوندم به نظرتون گفتنش تاثیری داره تو فاند و پذیرشم؟در ضمن تافل هم ندارم ولی اونجوری که فهمیدم لازم نیست همه جا
    لطفا راهنماییم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط m0h3n نمایش پست ها
    با ویرایش m0h3n

انتقال از تاپیک "تجربیات و نتایج پذیرش سوئد در پائيز 2010"
    سلام
    میشه درمورد موقعیت کار هم بگین ... مارهای معمولی و شرکتی..... اطلاعات قبلی تون خیلی عالی بود دوست عزیز......
    بیتر در مودر حقوق و چیطور کار پیدا کردنه و اینکه ضمانت م چیزی میگیرن مثلا اینجا سفته میگیرن بخای جایی کار کنی
    البته پیش پیش عذر میخوام اگه توی گروه دیگه ننوشتم ........ اخه کارم جزو زندگی بخصوص در abroad

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nyu نمایش پست ها
    بیتر در مودر حقوق و چیطور کار پیدا کردنه و اینکه ضمانت م چیزی میگیرن مثلا اینجا سفته میگیرن بخای جایی کار کنی
    abroad
    کار رو بیشتر آگهی می دن و متقاضی اپلای می کنه. چندین مصاحبه داره و اکثرا زمان بر هست.
    چیزی نمی گیرن؛ همون قرارداد عامل اجرایی هست. توی سوئد اگه چیزی رو امضا کنید همون برای اجرا کافیه؛ نیازی به سفته و اینا نیست
    غالبا 6 ماهه اول آزمایشی هست اگه تازه کار هستید و بعدش دائم می شه قرارداد؛ در اون شش ماه می تونن یک ماه قبل از اینکه نخوان شما رو بهتون بگن
    بعد شش ماه قرار داد دائمی میشه و دیگه بیرون کردن فرد کار حضرت فیل ه.
    اگه کار دائم بشه غالبا توی شروط قرارداد یک زمانی هست مثل دو یا سه ماه؛ که در صورتی که خواستید کار رو ترک کنید باید قبل از اون مدت به کارفرما اطلاع بدید.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط Amsal نمایش پست ها
    من استکلهم رو می دونم که تقریبا از جاهای دیگه 150_200 یورویی گرونتره .

سلام دوستان
    ارشد تو فنلاند رایگانه هوز؟ برای 2018 ؟ اینجا نوشتم چون دیدم بچه های فعالی داره
    مرسی قبلا و قلبا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی حقوق

[QUOTE=moonomid;123499]فروشگاههاي آنلاين براي خريدن كتابهاي درسي و غيره:

http://www.adlibris.com/se/default.aspx

http://www.bokus.com/se/start.shtml

دوستان من یه سوال داشتم خیلی مهمه برام
    زبان تخصصی من خوب نیست ........میشه تقئویت کرد در کمتر از یکسال ؟ اونجا به مشکل برمیخورم خیلی؟ من واقعا میخوام برم ..... رشته م حقوقه .....خوبه برای اوجا؟

لطفا سریع جواب بدین
    اونایی ک اونجا داین میخونین بگین چطوری زبان تخصصیتونو قوی کردین

ژ

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید سوالی داشتم SEK24.050 به عنوان حقوق ماهانه کفاف زندگی در سوئد رو می ده؟

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amiri_aram نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید سوالی داشتم SEK24.050 به عنوان حقوق ماهانه کفاف زندگی در سوئد رو می ده؟
    بله؛ زیاد هم میارید و می تونید پس انداز کنید.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member

با سلام
    دوستان اين درسته كه همسر يك دانشجو در سوئد (مشخصا دانشجوي دكترا كه با دانشگاه قرارداد داره)، ميتونه به صورت رايگان در دانشگاه (در مقطع ارشد) تحصيل كنه؟
    ممنون

Junior Member

با سلام
    مطالب در این تایپیک در مورد اقامت خیلی قدیمی هست و به روز نیست و از انجایی که قوانین تغییر میکنه ممنون میشم دوستانی که اقامت گرفتن از طریق تحصیل بعد دکتری جواب بدن
    من میخواستم در مقطع دکتری برای سوئد اقدام کنم البته (به صورت full fund) و از طرفی هدف اصلی من اقامت بعد از تحصیل در کشور سوئد هست.
    1_میخواستم بدونم بعد از تحصیلم، کشور سوئد چه فرآیندی رو پیش روی من قرار میدهد برای اقدام کردن اقامت دائم؟ آیا تحصیلم به عنوان کار محسوب میشه و یا اینکه بستگی به پوزیشن پی اچ دی م داره؟ در طول تحصیل یا بعد از تحصیل باید اقدام کنم؟
    2_ و از مطالب قبلی در پست های قبل خوندم گویا، خوابگاه یا خونه ای که پیشنهاد میدن پولی هست و بهتر هست ریجکت کنم و ارزون تر بگردم دنبال خونه ایا صحت دارد؟ یعنی هزینه اسکان رایگان نیست آیا کل اروپا همینطوره
    سپاس فراوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_20 نمایش پست ها
    با سلام
    مطالب در این تایپیک در مورد اقامت خیلی قدیمی هست و به روز نیست و از انجایی که قوانین تغییر میکنه ممنون میشم دوستانی که اقامت گرفتن از طریق تحصیل بعد دکتری جواب بدن
    من میخواستم در مقطع دکتری برای سوئد اقدام کنم البته (به صورت full fund) و از طرفی هدف اصلی من اقامت بعد از تحصیل در کشور سوئد هست.
    1_میخواستم بدونم بعد از تحصیلم، کشور سوئد چه فرآیندی رو پیش روی من قرار میدهد برای اقدام کردن اقامت دائم؟ آیا تحصیلم به عنوان کار محسوب میشه و یا اینکه بستگی به پوزیشن پی اچ دی م داره؟ در طول تحصیل یا بعد از تحصیل باید اقدام کنم؟
    2_ و از مطالب قبلی در پست های قبل خوندم گویا، خوابگاه یا خونه ای که پیشنهاد میدن پولی هست و بهتر هست ریجکت کنم و ارزون تر بگردم دنبال خونه ایا صحت دارد؟ یعنی هزینه اسکان رایگان نیست آیا کل اروپا همینطوره
    سپاس فراوان
    سلام ، بعد از چهار سال تحصیل دکتری شما می تونید برای اقامت دائم اقدام کنید و مانعی نیست. تحصیل در دکتری بعنوان کار محسوب می شود. اگر خونه ای پیشنهاد شد با دو دست بچسبید معمولا خونه خیلی سخت گیر میاد و خانه های دانشگاه معمولا ارزانتر هم هست. هزینه ی اسکان رایگان چرا؟ مگه پناهنده اید؟ وقتی درامد دارید پس باید اجاره بدهید. اینجا اگر حتی خونه بخرید هم باید اجاره ی ماهانه بدهید. حدود 35 درصد درامدتون صرف خونه بشه کاملا عادیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)