صفحه 68 از 69 نخستنخست ... 18585960616263646566676869 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 680 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط azara نمایش پست ها
    سلام من به تازگی به کالمار آمدم و دانشجو هستم
    دیروز رفتم seb بانک حساب باز کنم گفت باید یه نامه بیاری که توش نوشته باشه این ۷ هزار یورو از راه کار کردن و ‍بس انداز جمع کردی!!
    لطفاْ راه نمایی کنید
    خوب این فقط یه ترم شهریه دانشگاهمه! مبلغ زیادی نیست..
    کلا به نظر شما برای دانشجوهای مثل ما کدوم بانک خوبه؟ دبیت کارت داشته باشه و بشه از ایران بهش مبلغ واریز کرد.. باید سویش باشه؟
    یه مورد دیگه اینکه ماهیانه مبلغ کمتری کم کنه
    ممنون
    حساب رو باز کنید و مبلغ زیاد نریزید توش؛
    بعضی خودپرداز های SEB رو میشه از طریقشون پول به حساب واریز کرد و تا سقف چهل و خورده ای هزار کرون تو ماه می تونین واریز کنید (تا جایی که یادمه / هنگام واریز می گه) اونجوری پول رو به حسابتون واریز کنین.
    توی بانک کلا سلیقه ای هست و زیاد گیر می دن.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    KI

سلام،

هزینه حمل و نقل نسبتا بالا است. باید بلیط SL بخرید که به صورت یک ماهه و سه ماه هست که باهاش می توانید سوار همه وسایل نقلیه در استکهلم (اعم از اتوبوس، مترو و قایق یا ferry) بشوید. یکماه اش با تخفیف دانشجویی 590 کرونه. بقیه قیمت ها را می توانید در این لینک ببینید. https://en.wikipedia.org/wiki/Public...t_in_Stockholm

خونه در استکهلم کمی بالاست ولی هرچه از مرکز شهر دور تر برید قیمت ها منطقی تر می شود. برای لیست کامل قیمت ها سایت Blocket.se را پیشنهاد می کنم که باید درش از google translate استفاده کنید ولی مثل دیواره و همه چی داخلش پیدا میشه. لینک خونه های موجود https://www.blocket.se/bostad/uthyre...lm?f=p&f=c&f=b. اگر می خواهید تخمین از هزینه داشته باشید، در کمترین حالت یک چیزی حدود 3500 کرون در ماه برای مسکن به ازای هر فرد بالغ باید حساب کنید.

مهد کودک را نمی دانم ولی برای مدرسه اگر بخواهید مدرسه خوبی بفرستید هزینه ندارد (بعد از ثبت و دریافت کارت personal number از اداره مالیات) ولی صف های ثبت نامی چند ساله داره که مجبور می شوید بچتان را مدرسه سطح پایینی بگذارید. مدارس هم به زبان سوئدی هست.

کلا هم استکهلم شهر گرانی هست و مخارج و درآمد ها سر به سره.

با سپاس

Junior Member

سلام دوستان، من در مورد مهاجرت به سوئد از طریق پذیرش دوره زبان انگلیسی سوال دارم. اصلا این روش صحت داره؟ بعد از اتمام دوره زبان میشه تبدیل به اقامت کاری یا تحصیلی بشه؟ برای شغل های هنری مثل صدابرداری و آهنگسازی سوئد چه جور کشوریه؟

سلام بر دوستان. پیشنهاد کار از سوئد در استکهلم دارم. میخواستم بدونم چقدر نقد باید با خودم ببرم تا حقوق اول رو دریافت کنم؟ آیا برای ایرانی ها و مباحث تحریم ها و این چیزها, باعث تاخیر در حساب باز کردن و دریافت حقوق میشه؟ تشکر از وقتتون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iliailiaey نمایش پست ها
    سلام بر دوستان. پیشنهاد کار از سوئد در استکهلم دارم. میخواستم بدونم چقدر نقد باید با خودم ببرم تا حقوق اول رو دریافت کنم؟ آیا برای ایرانی ها و مباحث تحریم ها و این چیزها, باعث تاخیر در حساب باز کردن و دریافت حقوق میشه؟ تشکر از وقتتون.
    یه تخمین حدودی از خرج شما در یک ماه این هست:
    1000-3000 کرون خرید سوپر مارکت و اینکه چقدر بیرون غذا بخورین
    هر وعده غذای بیرون حدودا 100 -200 کرون هست
    اجاره یک اتاق یا سوئیت موقت برای هر ماه چیزی حدود 5000 تا 8000 کرون خواهد بود. مثلا از گروه هی فیسبوک یا airbnb
    حمل و نقل حدودا 1000 کرون
    احتمالا اول کار یک سری هزینه جانبی هم داشته باشین که چیزی حدود 2000 کرون کافی باشه...
    معمولا باز کردن حساب چیزی حدود 1 2 ماه یا بیشتر طول میکشه چون تا زمانی که شما کد ملی نگیرین و کارت شناسیایی تون صادر نشه نمیتونین حساب باز کنین.

سلام. خیلی ممنون از پاسخت. ۳۰۰۰۰ کرون برای حدود سه ماه و یه زندگی با حداکثر صرفه جویی (البته نمیدونم چنین استایل زندگی در اونجا قابل پیاده سازی هست یا نه؟( کافی هست؟ بازم ممنون. موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iliailiaey نمایش پست ها
    سلام. خیلی ممنون از پاسخت. ۳۰۰۰۰ کرون برای حدود سه ماه و یه زندگی با حداکثر صرفه جویی (البته نمیدونم چنین استایل زندگی در اونجا قابل پیاده سازی هست یا نه؟( کافی هست؟ بازم ممنون. موفق باشید.
    آره این باید کافی باشه... یکسری فروشگاه ها هستن که نسبتا ارزون تر هستن مثل lidl یا willys...
    میتونین تو منطقه دورتر خونه بگیرین موقتا و با مترو یا قطار به راحتی میتونین همه جا برین. اینطوری هم مقداری پس انداز میشه.

سلام خدمت دوستان عزیز.من پذیرش دکترا از دانشگاه بوروس بدون فاند(industrial student) گرفتم میخواستم ببینم هزینه زندگی برای من و همسرم و دو دخترم که یکیشون باید بره مهد کودک و اون یکی اول ابتدایی تقریبا ماهیانه چقدر میشه به جز اجاره که میدونم حدودا باید 8 تا 10 هزار کرون ماهیانه بدیم.خورد و خوراک و هزینه بنزین و...) و اینکه پولمون رو به راحتی میتونیم ببریم از ایران و یا از ایران واریز کنن حسابمون؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. آیا بردن حبوبات به سوئد از ایران (داخل چمدان در سفر هوایی) ممنوع هست یا منعی ندارد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط noch نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. آیا بردن حبوبات به سوئد از ایران (داخل چمدان در سفر هوایی) ممنوع هست یا منعی ندارد؟
    خشکبار سبز خشک حبوبان میتونین بیارین. خودم معمولا لپه میارم برا مصرف یکسال. یه بار ۲۰ کیلو برنج طارم اوردم چون همسر و من بچه معمولا ۳ تا چمدون کامل رو وسیله میاریم.
    چیزایی که ممنوعه سبزی تازه میوه های تازه و تر و مواد غذایی تر هست. خشک شده رو کاری ندارن. چون چمدون ما رو باز کردن گمرک دیدن. گمرک هم مثل ایران نیست که حتما اسکن کنه همه رو. همینکه از خط سبز رد میشی به معنی خوداضهاری هست. مامورین گمرک معمولا کنار واستادن به صورت رندوم یا شانسی. ممکنه بگن چمدونو بیار اسکن کنن یا چمدونو باز کنی. مثل کانادا یا استرالیا نیست در واقع. چایی هم میتونین بیارین
    بعضی اقلام که قیمتشون بالا تر هست رو فکر کنم محدودیت وزنی دارن. مثلا زعفران فکر نکنم زیاد بشه اورد. ما خودمون معمولا ۲ تا بسته زعفران یک مثقالی میاریم برا یکسال بسه.
    گلاب که نیاوردم چون اینجا پیدا میشه ولی عرقیجات خیلی اوردم و هیچوقت گیر ندادن. حتی چمدونو باز کردن گیر ندادن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)