صفحه 10 از 69 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط Zgholami
    سلام.من فوق مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد دارم ومیخوام برای master یا Phd مهندسی شیمی سوئد chalmers اقدام کنم.امکان کار کردن حین تحصیل چقدره؟چه کارهایی می توان انجام داد؟درآمدش چقدره؟هزینه یک زندگی دانشجویی معمولی البته با اجاره خانه بسیار معمولی چقدر میشه؟ آیا امکان استفاده از خوابگاه هست؟هزینه خوابگاه چقدره؟
    درود
    دوست عزيز جواب تمامي سوالات شما در همينجا هست و لطفا"سرچ كنيد!!!!!!
    1 - احتمالش كمه و بايد زبان سوئدي بلد باشيد
    2 - درآمدش هم در حدي هست كه بشه خرج روزانتون در بياد و كارها هم روزنامه پخش كردن و ... و اگر فني بلد باشيد و بخوان ممكن است درآمتان بيشتر باشد
    3 - هزينه هم بين 400000 تا 1000000 تومان بستگي داره چه جوري خرج كنيد
    4- بعضي از دانشگاهها خوابگاه دارند بعضي ها هم نه كه قيمت ها متفاوت بين 2000 تا 5000 كرون ماهي!

فروشگاههاي آنلاين براي خريدن كتابهاي درسي و غيره:

http://www.adlibris.com/se/default.aspx

http://www.bokus.com/se/start.shtml

http://www.akademibokhandeln.se/db/caweb/cc_start.abg

یه سوال از دوستانی که سوئد هستند:

آیا کسی رو میشناسید که غیرقانونی اونجا زندگی کنه؟میشه بعد از تمام شدن زمان ویزا برنگشت؟چه مشکلاتی پیش میاد؟؟؟
    یا مثلا چقدر احتمال داره و در چه شرایطی ممکنه بفهمن؟

دوستم نروژه 1ساله غیرقانونی اونجاس مشکلی هم نداره دوست دارم بدونم سوئد چجوریه...
    دلا دیدی که خورشید از شب سرد/ چو آتش سر ز خاکستر بر آورد// زمین و آسمان، گلرنگ و گلگون/ جهان دشت شقایق گشت ازین خون// نگر تا این شب خونین سحر کرد/ چه خنجرها که از دلها گذر کرد...

دوست من

اقامت غیرقانونی پس از اطلاع سازمان مهاجرت ، منجر به اخراج همیشگی شما از آن کشور و حتی کل منطقه شنگن خواهد شد.دوره بازداشت مهاجران غیرقانونی پیش از اخراج و بازگرداندن اجباری آنان به کشورشان نیز در کشورهای مختلف اتحادیه اروپا (بر مبنای قوانین و مقررات داخلی آنان) بسیار متفاوت است. این مدت در فرانسه سی و دو روز، در یونان سه ماه و در هفت کشور دیگر اتحادیه اروپا از جمله هلند و سوئد نا محدود است.بر اساس تخمین‌های کارشناسان پارلمان اروپا، ۱۰ میلیون مهاجر به صورت غیرقانونی در اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند. بیشتر این مهاجران به صورت قانونی وارد خاک کشورهای عضو اتحادیه شده‌اند، اما دیگر به کشور خود بازنگشته‌اند! طبق مقررات جدید، مهاجران غیر قانونی در وهله‌ی اول به کشور خود و در غیر این صورت به کشورهای سوم که با اتحادیه‌ی اروپا “پیمان بازگرداندن” را امضا کرده‌اند، بازگردانده می‌شوند.

کافیست بخواهید به جایی در اروپا یا هرجای دیگر سفر کنید یا به هر دلیلی به وطن خود موقتا بازگردید یا اینکه بیمار شوید و کارتان به بیمارستان بیافتد و یا قصد احقاق حق ضایع شده خود را در جایی داشته باشید و یا اینکه کارتان به هر نحوی به مرحله احراز هویت بکشد.در تمام اروپا شما با شماره ده رقمی ملی ثبت شده خود شناسایی می شوید و تمام وضعیت اقامتی شما و حتی وضعیت حسابهای بانکی تان در مرکزی ثبت می شود.ممکن است بتوانید برای مدتی حتی بیش از چندین سال در اروپا بصورت غیرقانونی سر کنید ولی مطمئن باشید عاقبت این کار اخراج و سرافکندگی است.

دولت سوئد با اجراي قوانين جديد مهاجرتي از 15 دسامبر سال 2008 میلادی پيام قاطع و روشني را خطاب به اتباع غير اروپايي علاقمند به مهاجرت و زندگي در اين كشور پيشرفته ارسال نموده است: "اقامت بر اساس پناهندگي را فراموش كنيد, اما چنانچه داراي تخصصي هستيد به كشور ما خوش آمديد".سوئد تقريبا تنها عضو اتحاديه اروپا بشمار مي رود كه دربهاي خود را در چنين ابعاد وسيعي به روي متخصصين خارج از اتحاديه اروپا مي گشايد.بنا به این مقررات جدید ، كارفرمايان در سوئد اجازه نخواهند داشت كه حقوق و مزاياي كمتري در مقايسه با شهروندان سوئدي به نيروي كاري كه از خارج از اتحاديه اروپا به سوئد آمده است پرداخت نمايند و آنان را مورد سوء استفاده قرار دهند. مهاجريني كه ويزاي مهاجرت كاري دريافت مي كنند داراي حقوق و مزاياي كاملا يكسان با شهروندان سوئد خواهند بود.همچنین،به مهاجري كه در سوئد كار پيدا كرده است در ابتدا يك اقامت دو ساله داده مي شود. اين اقامت دو ساله در صورت ادامه كار از سوي مهاجر دو سال ديگر تمديد شده و چنانچه مهاجر پس از چهار سال همچنين در سوئد داراي كار باشد اقامت دائم (پي يو تي) دريافت خواهد نمود. اقامت دائم حتي در صورت بي كاري مهاجر لغو نمي شود.فردي كه ويزاي مهاجرت كاري به سوئد دريافت نموده است مي تواند مانند ديگر افراد مقيم سوئد پس از 5 سال اقامت قانوني و متناوب در اين كشور به تابعيت سوئد درآمده, "سيتي زن" اين كشور شده و گذرنامه سوئدي دريافت كند.

بنابراین به فکر راههای قانونی باشید و یک عمر با خیالی راحت زندگی کنید.

You were born an original. Don't die as a copy

Junior Member

بچه ها من قرار شرایطم طوری شده که به ترم پاییز 2009 نمی رسم ولی اگه مشکلی پیش نیاد دیگه پاییز 2010 اگه خدا بخواد، اتفاقی نیفته به سوئد می رسم.من الان اینجا توی ایران تقریبا رفاه نسبی دارم.به نظرتون کار درستی اگه از الان شروع کنم یک کم محدودیت واسه خودم قائل شم؟مثلا به جای اینکه با ماشین خودم این ور اون ور برم از public transportation استفاده کنم؟یعنی می خوام بدونم یک همچین کارهایی به زندگی راحت تر اونجا کمک می کنه یا نه وقت تلف کردنه!چون مثلا وسایل حمل و نقل اونجا اصلا قابل قیاس با اینجا نیست. ???
    JUST RISK.......BE COOL....And METAL UP Your A.s.s

نقل قول نوشته اصلی توسط maxxx
    بچه ها من قرار شرایطم طوری شده که به ترم پاییز 2009 نمی رسم ولی اگه مشکلی پیش نیاد دیگه پاییز 2010 اگه خدا بخواد، اتفاقی نیفته به سوئد می رسم.من الان اینجا توی ایران تقریبا رفاه نسبی دارم.به نظرتون کار درستی اگه از الان شروع کنم یک کم محدودیت واسه خودم قائل شم؟مثلا به جای اینکه با ماشین خودم این ور اون ور برم از public transportation استفاده کنم؟یعنی می خوام بدونم یک همچین کارهایی به زندگی راحت تر اونجا کمک می کنه یا نه وقت تلف کردنه!چون مثلا وسایل حمل و نقل اونجا اصلا قابل قیاس با اینجا نیست. ???
    سلام
    اصلا مقایسه درستی نکردین بین زندگی در اینجا با اروپا. اونجا طوریه که راحتیه شما در استفاده کردن از وسایل نقلیه عمومی هستش. برعکس ایران دقیقا.
    I am in Uppsala, feel free to ask questions

Senior Member pouya4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maxxx
    به نظر من شما اگه خیلی خوشی و مشکلی نداری و انگلیسیت تکمیله و مطمئنی میری سوئد، برو سوئدی بخون
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Junior Member

سلام . مي خواستم بدونم كسي از دانشجوهاي فعلي دانشگاه لوند مي دونه كه بهترين راه خونه پيدا كردن اونجا چيه؟
    به من تا الان خوابگاه تعلق نگرفته و هر چي هم به سايت BOPOOLEN ايميل زدم هيچ فايده و ثمري نداشته.
    :-\ممنون مي شم

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط ليلا
    سلام . مي خواستم بدونم كسي از دانشجوهاي فعلي دانشگاه لوند مي دونه كه بهترين راه خونه پيدا كردن اونجا چيه؟
    به من تا الان خوابگاه تعلق نگرفته و هر چي هم به سايت BOPOOLEN ايميل زدم هيچ فايده و ثمري نداشته.
    :-\ممنون مي شم
    http://www.lu.se/lund-university/mas.../accommodation
    http://www.lu.se/international-offic...nd-orientation
    http://www.ace.lu.se/education/pract...-accommodation
    http://www.lu.se/lund-university/cou...-accommodation

لینک هایی که در دانشگاه لوند پیدا کردم، خیلی جامع و مفصل توضیح داده...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط VahidK
    سلام خدمت newlife عزيز و بقيه بچه‌هاي فروم
    چون چند نفر ديگر هم از من پرسيدن يك كم بيشتر توضيح ميدم.
    در مورد accommodation
    .
    .
    .
    اميدوارم مفيد بوده باشه.
    خیلی ممنون از وحید که کامل توضیح دادی. من فقط یه سوال دارم: مواردی که شامل 1rum هست رو میشه فعلا 2 نفری اجاره کرد یا نه؟ یعنی منع قانونی نداره؟
    مرسی.

با ویرایش m0h3n
    ویرایش توسط m0h3n : January 7th, 2010 در ساعت 04:31 PM دلیل: کوتاه کردن نقل قولی طولانی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)