صفحه 14 از 69 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    سلام
    ممکنه سوالم تکراری باشه ، ببخشید.
    هزینه زندگی یک خانواده سه نفره ( یک زوج و یک کودک) در سوئد چقدر است؟
    اکثر مواردی که در سایت دیدم مربوط به زندگی مجردی در کریدور یا اتاقهایی که سرویس بهداشتی و حمام مشترک بود. اگر ممکنه هزینه ها را بر اساس زندگی در آپارتمان مستقل ، بیمه،خوراک،رفت و آمد و ... بفرمایید.
    درود دوست من

سوال شما خیلی کلیست و بستگی به عوامل مختلفی از جمله در کدام شهر بودن-کدام منطقه بودن- اینکه ویلا یا آیارتمان یا اتاق باشد-متراژ چقدر باشد-امکانات محل اقامت چه باشد-مشترک بودن خانه یا مستقل بودن خونه و...خیلی عوامل دیگر دارد.

اگر خانواده هستید و مثلا آپارتمان مستقل 50 تا 60 متری را در منطقه متوسط شهر(غیر از پایتخت) می خواهید اجاره کنید(البته اگر گیرتان بیاید!)، کرایه ماهیانه شما حدودا بین 4000 تا 6000 کرون میشه.هزینه خورد و خوراک و رفت و آمد(بدون در نظر گرفتن هزینه های متفرقه مثل رفتن به رستوران-تفریح-سفر و...) هم ماهیانه بین 2500 تا 3500 کرون میشه.بنابراین برای سه نفر عضو خانواده کلا میشه بین 6500 تا 9500 کرون در ماه که به تومن میشه بین 900 هزارتومن تا یک میلیون و سیصدهزارتومن که اگر متوسط بگیرید میشه یک میلیون و صدهزارتومن.هزینه های متفرقه را هم که اضافه کنید میشه در حدود یک و نیم میلیون تومن.

موفق باشید
    http://skyofsweden.blogsky.com
    You were born an original. Don't die as a copy

Junior Member

Thumbs up پاسخ : زندگی در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط england نمایش پست ها
    آیا سرویس GPS موبایل (ره‌یاب) در مخابرات سوئد فعاله؟ هزینه‌ی استفاده از اون مجانیه یا پولی و اگه پولیه چقدر؟ متشکر
    دوست عزیز
    GPS جزو سخت افزار گوشی شماست و اصولا به مخابرات ربطی نداره!!
    شما در ایران، سوئد و یا هرکجای دنیا میتونی از GPS گوشی استفاده کنی، همونطور که میتونی از بلوتوث گوشی استفاده کنی و ربطی هم به شبکه و مخابرات و ... نداره
    ضمنا در هیچ جای دنیا هم استفاده از GPS در گوشی موبایل هزینه ای نداره مگر اینکه بخواهید نرم افزار خاصی مربوط به GPS رو بخرید (مثل nokia maps)
    real eyes realize real lies

Member england آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    APU / IT

بعضی کشورا مثل آلمان به خاطر حس وطن‌پرستی سعی می‌کنن فقط آلمانی صحبت کنن و انگار قسم خوردن که حتی با توریست‌ها هم انگلیسی صحبت نکنن. این قضیه مشکلات زیادی رو برای کسانی که این داستان رو برام تعریف کردن به وجود آورده. خواستم بپرسم با توجه به اشتراکات فرهنگی و زبانی سوئد و آلمان مردم سوئد هم چنین روحیه‌ای دارن که فقط بخوان سوئدی باهات صحبت کنن؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط england نمایش پست ها
    بعضی کشورا مثل آلمان به خاطر حس وطن‌پرستی سعی می‌کنن فقط آلمانی صحبت کنن و انگار قسم خوردن که حتی با توریست‌ها هم انگلیسی صحبت نکنن. این قضیه مشکلات زیادی رو برای کسانی که این داستان رو برام تعریف کردن به وجود آورده. خواستم بپرسم با توجه به اشتراکات فرهنگی و زبانی سوئد و آلمان مردم سوئد هم چنین روحیه‌ای دارن که فقط بخوان سوئدی باهات صحبت کنن؟
    در مورد این یه قلم خیالت کاملا راحت باشه ....

شاید باورت نشه !! چند وقت پیش یکی از این دوره گردای ژنده پوش ازم به زبان سویدی پرسید سیگار دارم یا نه؟
    وقتی بهش گفتم سویدی نمفهمم سریع به زبان انگلیسی سوییچ کرد و سوالشو تکرار کرد. بهش گفتم سیگاری نیستم . بعد یهو شروع کرد به درد دل کردن که آره سیگار عادت بدیه و زندگی سخت شده و .... !!

فکر کنم یکی از محدود نقاط کره زمین باشه که زبان مادریشون غیر انگلیسی باشه و گداهاشم به انگلیسی مسلط باشن.

سویدی ها نه تنها ناراحت نمیشن که انگلیسی حرف بزنن چه بسا خوشحال میشن چون باعث تقویت زبانشون میشه.

البته اینو همه میدونن که در اروپا کشور سوید یکی از به اصطلاح most Americanaized ها باشه ...
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

Thumbs up پاسخ : زندگی در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    در مورد این یه قلم خیالت کاملا راحت باشه ....

شاید باورت نشه !! چند وقت پیش یکی از این دوره گردای ژنده پوش ازم به زبان سویدی پرسید سیگار دارم یا نه؟
    وقتی بهش گفتم سویدی نمفهمم سریع به زبان انگلیسی سوییچ کرد و سوالشو تکرار کرد. بهش گفتم سیگاری نیستم . بعد یهو شروع کرد به درد دل کردن که آره سیگار عادت بدیه و زندگی سخت شده و .... !!

فکر کنم یکی از محدود نقاط کره زمین باشه که زبان مادریشون غیر انگلیسی باشه و گداهاشم به انگلیسی مسلط باشن.

سویدی ها نه تنها ناراحت نمیشن که انگلیسی حرف بزنن چه بسا خوشحال میشن چون باعث تقویت زبانشون میشه.

البته اینو همه میدونن که در اروپا کشور سوید یکی از به اصطلاح most Americanaized ها باشه ...
    دقيقا"! كلا" هرچي از شمال اروپا به سمت جنوب حركت مي كني، انگليسي به 0 ميل مي كنه! تو كلاس ما هم بچه هاي اسكانديناوي از همه مسلط ترن...
    خيالت راحت! اصلا" از اين ادا ها بلد نيستن كه رو زبونشون مثل فرانسوي ها و ايتاليايي ها تعصب داشته باشن...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

این قضیه کاملا درسته؛ اینا وقتی به انگلیسی ازشون سوال کنی تازه بهتر هم جواب می دن وکلی تحویلت می گیرن. در مورد ندانستن انگلیسی هم توی 2 ماهی که من تو سوئد هستم فقط یک خانوم رو یکبار در ایستگاه اتوبوس دیدم که انگلیسی نمی دونست اونم مهاجر بود؛ البته بچه اش که فکر کنم حدود 12 سالش بود خوب می تونست انگلیسی صحبت کنه.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member

نکته جالب در مورد حقوق خریداران در سوئد اینه که هر جنسی را که بخری گارانتی داره. برای مطالعه بیشتر به سایت اداره مصرف کنندگان سوئد مراجعه کنید: www.konsumentverket.se
    بروشور به زبان فارسی (مصرف کننده در سوئد persiska ) هم داره که اطلاعات بسیار مفیدی درباره خرید اقلام مختلف حتی خرید خانه و ماشین دارد. کلا برای شروع خوبه.

Junior Member

امیدوارم مطلبی که می نویسم تکراری نباشه.
    یکی از نکاتی که کمتر در موردش صحبت شده، وضعیت دانشجوهای بچه دار و ثبت نام مهد کودک است. در سوئد برای ثبت نام بچه ها در مهد کودک باید از 4 ماه قبل رجیستر شود. برای این کار باید در سایت کمون(شهر) مورد نظرتون ایمیل یا تلفن مسئول ثبت نام مهد کودک ها را پیدا کنید. معمولا هر منطقه از شهر یک مسئول ثبت نام دارد. برای رجیستر کردن، مشخصات وتاریخ تولد پدرو مادر و بچه وهمینطور آدرس و تلفن محل زندگی( سوئد یا ایران یا هر جایی که الان اقامت دارید) لازم است. شهریه مهد کودک ها بر اساس درآمد خانوار محاسبه میشه: 3% درآمدتان که برایش مالیات میدهید( در سوئد یا در ایران یا هرجای دیگه) بنابراین اگر نشان بدید که پولی که میبرید معاف از مالیات بوده یا هست، شهریه نداره.

Junior Member

سلام.....از دوستان کسی‌ از هزینهای زندگی‌ در شهر Umea خبر داره؟.....هزینه‌ها مثل Stockholm و Gothenburg یا کمتر؟....

دوست من
    بطورکلی هزینه ماهیانه زندگی در سوئد برای یک دانشجو بین 400 تا 800 یورو می تواند متغیر باشد.شما متوسط را درنظر بگیر یعنی 600 یورو در ماه.
    You were born an original. Don't die as a copy

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)