صفحه 15 از 69 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

معمولا هزینه زندگی تو استکهلم طبق آمار دقیقی که من در آوردم بین 800000 تا 1000000 تومان در ماه و در شهرها کمی بزرگ مثل لوند و امئو نزدیک 600000 تا 700000 در ماه است.

Member england آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    APU / IT

سوالی داشتم راجع به نحوه‌ی پوشاک دانشجوها. مثلاً توی دانشگاه‌ها با چه لباسی میان؟ کت و شلوار، لی، کابشن، و همچنین خانوم‌ها تا چه حد حجاب رو رعایت می‌کنن؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط england نمایش پست ها
    سوالی داشتم راجع به نحوه‌ی پوشاک دانشجوها. مثلاً توی دانشگاه‌ها با چه لباسی میان؟ کت و شلوار، لی، کابشن، و همچنین خانوم‌ها تا چه حد حجاب رو رعایت می‌کنن؟
    كلا در كشوراي غربي دانشجوها چه دختر چه پسر بصورت casual (بيشتر تيپ اسپرت) لباس ميپوشن.
    در مورد حجاب خانومها بستگي داره تا چي تعريف كنيد اونو .... بسته به ديدگاه آدما فرق داره. بعضيا حتي نداشتن چادر رو نشان از بي بند و باري ميدونه و خيليا نه....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط england نمایش پست ها
    اینحا همه خیلی ساده لباس می پوشن .اصلا کسی به کسی کاری نداره .خانم ها هم بدون حجاب میان (بستگی داره هوا چقدر سرد باشه)و هم با حجاب (با مانتو و روسری) .

من واسه ترم بهار از بوراس پذیرش گرفتم-می خواستم ببینم به حراجی ژانویه میرسم یا نه.و اینکه من آدم سرمایی ای هستم لباس چیا و چه جوریا باید بیارم؟بهتره بیام از سوئد بگیرم یا از همین جا؟
    از طرفی واسه خونه گرفتن ما دو نفریم و می خوایم room بگیریم لازمه این 2 نفر بودنمون رو قبلا به صابخونه یا صاحب پانسیون بگیم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه نمایش پست ها
    من واسه ترم بهار از بوراس پذیرش گرفتم-می خواستم ببینم به حراجی ژانویه میرسم یا نه.و اینکه من آدم سرمایی ای هستم لباس چیا و چه جوریا باید بیارم؟بهتره بیام از سوئد بگیرم یا از همین جا؟
    از طرفی واسه خونه گرفتن ما دو نفریم و می خوایم room بگیریم لازمه این 2 نفر بودنمون رو قبلا به صابخونه یا صاحب پانسیون بگیم؟
    لباس گرم اگه دارید بیارید چون اینجا لباس واقعا گرونه . اگه بیارید راحت ترید نهایتااگه خواستید دوباره از اینجا می خرید. من اینجا کاپشن از 300کرون دیدم تا 8000کرونالبته من گوتنبرگ هستم.
    در ضمن خونه هم بستگی داره از کجا بگیرید چون خیلی جاها کرایه خونه به تعداد افراد بالا میره مثلا خونه خود دانشگاه 1نفر3000 ولی 2نفر5000کرون در میاد

Junior Member

با سلام...

لطفا دوستان در مورد شهر uppsala هم توضیح بدن...

من میخوام برای پاییز 2010 قدام کنم....

1.ایا دانشگاه اوپسالا خوابگاه داره؟(اتاق 1 نفره)
    2.هزینه اتاق ماهی چنده و از کی باید برای گرفتن اتاق اقدام کرد؟
    3.هزینه یک زندگی معمولی اونجا(اوپسالا ) چه جوریه؟
    4.کار هم تو خود اون شهر گیر میاد؟

ممنون

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

نقل قول نوشته اصلی توسط milad01 نمایش پست ها
    با سلام...

ممنون

سلام دوستان. من هم یه سوال مشابه سوالات دوستمون داشتم، البته یه چیزای اضافه تر هم میخوام بپرسم.

آیا دانشگاه هایی مثل KTH یا Chalmerz و Uppsala که دوستمون اشاره کردن خوابگاه دارن و میشه رو خوابگاه های دانشگاه ها حساب کرد یا اینکه محدود هستن و زود پر میشن و احتمال اینکه بتونیم خوابگاه بگیریم کمه؟

در ضمن بر اساس تجربه دوستان اگه شرایط مختلف از جمله هزینه، امکانات، محیط و ... رو در نظر بگیریم بهتره که خوابگاه بگیریم یا اینکه خونه بگیریم؟ و مهمتر اینکه از کی باید اقدام کنیم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rf.ariyapour نمایش پست ها
    سلام دوستان. من هم یه سوال مشابه سوالات دوستمون داشتم، البته یه چیزای اضافه تر هم میخوام بپرسم.

آیا دانشگاه هایی مثل KTH یا Chalmerz و Uppsala که دوستمون اشاره کردن خوابگاه دارن و میشه رو خوابگاه های دانشگاه ها حساب کرد یا اینکه محدود هستن و زود پر میشن و احتمال اینکه بتونیم خوابگاه بگیریم کمه؟

در ضمن بر اساس تجربه دوستان اگه شرایط مختلف از جمله هزینه، امکانات، محیط و ... رو در نظر بگیریم بهتره که خوابگاه بگیریم یا اینکه خونه بگیریم؟ و مهمتر اینکه از کی باید اقدام کنیم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.
    در مورد KTH، خوابگاه داره ولی تضمین نمی کنه که به شما برسه مثل امسال که به خیلی ها نرسید.
    کلا بدترین شهر سوئد از لحاظ پیدا کردن مکان زندگی استکهلم است؛ کما اینکه خیلی از بچه ها از جمله خودم دوباره به دنبال خانه می گردیم.
    بقیه شهر ها مشکل زیادی ندارند، گوتنبرگ هم کمی مشکل هست ولی زیاد جدی نیست.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط milad01 نمایش پست ها
    با سلام...

ممنون
    ۱- دانشگاه هیچ خوابگاهی واسه رشته های master ارایه نمیکنه و باید مستقیم اقدام کنید از طرف شرکتهایی که این خدمات رو ارایه میکنن (مثلا Heimstaden و Studentstaden و .....)
    ۲- بستگی به این داره کجا خونه گیر بیارید . اگه چند نفر با هم share خونه اجاره کنید از ۱۸۰۰ من دیدم به بالا . ولی کلا به طور متوسط بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ در ماه حساب کنید .
    lمثلا خود من من از زمانی که فهمیدم قبول شدم اقدام کردم واسه هر دو که تونستم از طریق Heimstaden در منطقه Flogsta اقامت کنم و قیمت اجاره هم در حال حاضر۲۹۹۵ کرون هست در ماه ( Flogsta معروفترین مکان برای دانشجویانه و از همه جای دنیا هم تو ساختموناش دانشجو هست ). دانشگاه اوپسالا با بیش از ۵۰۰ دانشگاه در بیش از ۵۰ کشور دنیا قرارداد exchange داره و از تمام کره زمین دانشجو میگیره که البته اکثرا از کشورای غربی میان و کلا بنا به سیاستهای کلی دانشگاه غیر غربی اینجا کم میبینید(این قضیه برعکس سیاست دانشگاه هایی مثل KTH هست) . با توجه به این مساله و تعهد دانشگاه برای فراهم کردن خوابگاه و امکانات برای دانشجویان exchange شما برای درخواست مسکن علاوه بر دانشجوهای دیگه خود دانشگاه هم رقیبتون میشه متاسفانه ....
    ۳- تا اونجا که من دیدم معمولا بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار واسه یه نفر مجرد در میاد .
    ۴- کار هم مثل همه جای سوئده ... باید زبان سوئدی بلد باشید .
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)