صفحه 2 از 69 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

farokhcpu
    Guest

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

من این مطالب را از فروم دانشگاه چالمرز پیدا کرد.

1- You can check on www.pricerunner.se to compare priزe of all elec. shop in sweden.
    Normally with those shop on pricerunner website , they r quite big company so they r everywhere.
    Btw, too bad !!most of the thing in sweden r swedish
    .

2-
    1. You will most likely get a Swedish version of Windows, which might be a problem if you are planning on using Windows.
    2. The keyboard will be a Swedish keyboard, which is not too different from the US style keyboards, but may take some getting

3-
    Buy ur laptop in Iran , It is much cheaper in Tehran . Tax is horrible in this Land!

4-
    You can find Tax Free Laptops , in Stockholm , but you have to select from avaialble stock.
    http://www.rassvet.se/eng_produkter.php?category=2
    There is condition, that you need to be international student.

Junior Member

اینجا یه سری اطلاعات به درد بخور (به خصوص در مورد Chalmers) می تونید پیدا کنید:

http://iranchalmers.wikidot.com/

در ضمن من فوقم رو سوئد خوندم و دو ساله سوئدم و همون طور که یه دست دیگه هم گفت تا حالا نشنیدم کسی مو بایلش رو در مخابرات جایی ثبت بکنه!!!
    گوشی های موبایل های ایران اینجا به خوبی کار می کنند و با توجه به اینکه اینجا موبایل گرونه خریدن موبایل در ایران یا آوردن گوشی قدیمی تون رو کاملا توصیه می کنم.

Junior Member

انتقال پول :
    برای پولم سه روش هست
    بانک
    صرافی
    مسافر!

گزینه ها رو به ترتیب هزینه ارسال زیاد به کم نوشتم. البته در مورد بانک گاهی دردسر هایی هست. این طورکه شنیدم از بعضی بانک های ایران ظاهرا پول فرستادن مشکله. تجربه خود من منحصر میشه به فرستادن پول از بانک پارسیان که همیشه عالی و بدون مشکل بوده و آخرین بار دو هفته پیش برام سه روزه پولم رو فرستادن. این داستان مسافرم دست کم نگیرید. هر سال هم موقع کریسمس و هم تابستون کلی آدم میرن ایران برا دیدن خانواده هاشون که می تونید ازشون بخواید براتون پول بیارن از ایران.

دستکاه های برقی:
    اینجا همه چیز کلا از ایران گرون تره و به همین دلیل شاید کسی بخواد مایحتاجشو از ایران بخره.
    ولی یه نکته ای هم هست. اینجا وقتی یه چیزی رو می خرید خدمان خوب بعد از فروش و بیمه و غیره براش وجود داره و اگه کوچک ترین مشکلی برای جنستون پیش بیاد به راحتی می شه تعویضش کرد یا پسش داد. برای بعضی دستگاه ها این قضیه واقعا مهمه مثل دورببن دیجیتال و من شخصا ترجیح می دم دوربین دیجیتالم رو اینجا بخرم با اینکه گرون تره چون اگه بلایی سرش اومد خیالم راحته.
    یکی از چیزای برقی که میشه ایران خرید پلو پزه! خیلی به درد می خوره.

پرواز:
    ایران ایر ارزون ترینه. بارشم از همه بیشتره و سی و پنج کیلو هست و رو اضافه بارم از ایر لاین های دیگه کمتر سخت می گیره. اما اینکه مناسب هست یا نه رو نمی دونم!

ha3ib جان ممنونم از اطلاعاتتون. می تونید بگید مثلا با توجه به گارانتی و خدمات پس از فروششون بیشتر می صرفه لپ تاپ رو از ایران بخریم یا بیایم اونجا بگیریم؟ چقدر تقاوت قیمت داره؟‌از نظر کی بورد و سیستم عامل و ... چه طوریه؟

راستی شما چی خوندید و کجا؟

Junior Member

در مورد هزینه هم بستگی داره به شهری که توش هستی و به سبک زندگیتون.

هرچی شهر بزرگ تر باشه هزینه ها بیشتره.

برای مثال تو goteborg که دومین شهر بزرگ سوئده می شه با 3500 الی 4000 کرون در ماه (525 الی 600 هزار تومن در ماه) به شرط اینکه غذا بیرون نخورید و ول خرجی نکنید و هم خونه ای داشته باشید زندگی کرد. اگه بخواین خونه تنها بگیرید و کمی هم بهتر زندگی کنید که روی 5000 هزار کرون (750 هزار تومن) در ماه باید حساب کنید.

در استکهلم برای سبک زندگی مشابه تا 1000 کرون (150 هزار تومن) باید بیشتر هزینه کنید.
    و در شهر های کوچک تر کمتر.

یه نکته دیکه هم اینه که کرون سوئد با توجه به وضع فعلی دلار متورمه و بالا میره. دو سال پیش که من اومدم سوئد کرون 110 تومن بود و الان 150 تومنه. شاید این نکته رو هم باید در محاسباتتون منظور کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

یک چیزی که منو متعجب کرده بحث گارانتی و خدمات بعد از فروش کمپانی های معروفه. برای مثال بعد از خرید یک لپ تاپ یا دروبین دیجیتال شما از گارانتی بین المللی برخوردار هستید. یعنی فرق نمی کنه که به کدام نمایندگی و کجای دنیا مراجعه کنید. محصول شما برای مدت تعیین شده گارانتی داره و بهش خدمات بعد از فروش تعلق می گیره. حالا سوال اینجاست که آیا شده کسی جنس از ایران خریداری شده (که گارانتی بین المللی هم داشته باشه) رو برای تعمیر برده باشه تو سوئد و اونجا قبول نکرده باشند؟
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

Junior Member

خیلی از اجناس گارانتی بین المللی ندارن و گارانتی منطقه ای دارن. مثل دوربین های canon ای تو ایران فروخته می شن و معمولا گارانتی خاور میانه اند. یا لپ تاپ های vaio که تو ایران معمولا گارانتی آمریکا دارند و گارانتی بین المملیشون رو که گرون هم هست باید جدا بخرید (اگه امکان خریدش باشه) پس قبل خرید تو ایران این نکته رو باید چک کرد. ظاهرا لپ تاپ های dell و toshiba گارانتی بین المللی دارن (بازم پک کنید)

البته بیشتر منظور من بیمه بود. شما وفتی از یه فروشگاه بزرگ جنس می خری می تونی بیمه اش کنی و دیگه هر بلایی سر جنس شما بیاد مثلا سقوط از ارتفاع می تونی پول جنس تون رو بگیری. بعد هم خیلی قطعات مهم لپ تاپ ها معمولا شامل گارانتی نیستند مثل LCD. به علاوه اینکه وقتی شما جنسی رو اینجا می خری دیگه با فروشگاش طرفی و نه با نمایندگی مثلا سونی که ممکنه تو شهر شما وجود خارجی نداشته باشه. اگه هم Mac بخواین بخرین اینجا به دلایل مختلف راحت تره.

اینا نکات مثبت خرید از اینجاس. نکته منفی هم قیمت بالا و در مورد لپ تاپ کی بورد و ویندوز سوئدیه. قیمت ها رو هم می تونید از لینکی ویکی ای که دادم در بیارین. توش یه سری لینک به یعضی فروشگاه های سوئد هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

این داستن بیمه کردن اجناس جالبه.
    برای این منظور چه درصدی از قیمت جنس رو برای بیمه کردن اون می گیرن و برای چه مدتی بیمه می کنند؟
    چه جور اجناسی رو معمولاً می شه بیمه کرد؟
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

Senior Member pouya4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ha3ib
    تجربه خود من منحصر میشه به فرستادن پول از بانک پارسیان که همیشه عالی و بدون مشکل بوده و آخرین بار دو هفته پیش برام سه روزه پولم رو فرستادن.
    رئیس طیق بحثی که اینجا شده: http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg30233
    دوستان توسعه صادرات را از لحاظ اقتصادی بهتر از همه می دونن. میشه یه اطلاعی از مقدار کارمزد پارسیان بدین اگه اطلاع دارین؟
    سپاس!
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Junior Member

سلام دوستان
    اگه می شه لطفا راهنمایی کنید که با درآمد یک دانشجوی phd مه شه یک زن و شوهر در kth زندگی کنند؟ من متاهلم واز kth واسه دکتری پذیرش دارم و تا اونجایی که فهمیدم واسه phd متوسط 2000$ ماهانه می دن و خرج یک نفر هم تا 900$ بیشتر نیست. اگه من با همسرم (که اون هم ارشدش رو گرفته و اونجا واسه phd اقدام خواهد کرد) به سوئد برم ازلحاظ هزینه مشکل دار نمی شو؟
    بسیار ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)