صفحه 3 از 69 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

کسی در مورد هزینه های زندگی توی stockholm و kista خبر داره؟ اوضاع خوابگاهها چجوریه توی سوئد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mrah
    کسی در مورد هزینه های زندگی توی stockholm و kista خبر داره؟ اوضاع خوابگاهها چجوریه توی سوئد؟
    من استکلهم رو می دونم که تقریبا از جاهای دیگه 150_200 یورویی گرونتره .

نقل قول نوشته اصلی توسط naser_m
    سلام دوستان
    اگه می شه لطفا راهنمایی کنید که با درآمد یک دانشجوی phd مه شه یک زن و شوهر در kth زندگی کنند؟ من متاهلم واز kth واسه دکتری پذیرش دارم و تا اونجایی که فهمیدم واسه phd متوسط 2000$ ماهانه می دن و خرج یک نفر هم تا 900$ بیشتر نیست. اگه من با همسرم (که اون هم ارشدش رو گرفته و اونجا واسه phd اقدام خواهد کرد) به سوئد برم ازلحاظ هزینه مشکل دار نمی شو؟
    بسیار ممنونم
    2000$ پول كمي نيست.اينجوري كه تو سايت دانشگاهها گفته هر نفر با خرج متوسط معمولا 800$در ماه براش كفايت مي كنه.درضمن شما وقتي با همسرت ميري ميشه خيلي از هزينه ها رو كم كرد.مثلا هزينه خورد و خوراك كه بچه هايي كه اروپا بودن مي گفتن اگه كسي بتونه خودش غذا درست كنه و از بيرون تهيه نكنه ماهي يه 600-700 كروني كمتر هزينه كرده.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

کسی یه سایت سراغ داره که ماله این فروشگاهای زنجیره ای باشه که همه چی دارن؟
    اینجوری باز می تونیم یه ایده ای از قیمت ها بدست بیاریم.

ha3ib جان من رشته ام الکترونیکه,اونجا میشه با توجه به اینکه حجم درسی این رشته همچینم کم نیست, یه کار Parttime گیر آورد که هزینه های زندگیو تامین کنه؟ و البته به درس هم رسید؟
    B.G

Junior Member

سلام
    منم همین سوال دوستمون بالا تکرار میکنم
    از دوستانی که گوتنبرگ هستند جواب بدند لطفا :
    برای بچه های الکترونیک اوضاع چطوره ؟ مخصوصا اگر تجربه کاری 4 و5 ساله داشته باشی؟
    اوضاع کارهای فنی مرتبط مثل تعمیرات الکترونیکی و کامپیوتر موبایل چطوره ؟
    اصلا بازار جمهوری گوتنبرگ رو بگین کجاست
    دوستان میتونیم وسایلی مثل هویه و مولتی متر و ابزار الات را با خودمون بیاریم و آیا اصلا لازمه به این کار یا اینکه دسترسی خوبی به ابزار و قطعات هستش ؟
    من خیلی دوست داشتم بدونم وضعیت صنایع و شرکت های کوچک اونجا به چه صورت هست .
    ممنون از پاسخهای احتمالی

Junior Member

موضوع بسیار خوبی است.
    من هم اینحا یک فایل که یکی از دوستان برای من فرستاده که مربوط به دانشجویان Jonkoping می شود را می گذارم تا بقیه دوستان استفاده کنند.

فرشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad1976
    این داستن بیمه کردن اجناس جالبه.
    برای این منظور چه درصدی از قیمت جنس رو برای بیمه کردن اون می گیرن و برای چه مدتی بیمه می کنند؟
    چه جور اجناسی رو معمولاً می شه بیمه کرد؟
    این سوال منم هست. اگر لپتاپ با گارانتی بین‌المللی از ایران بخریم، مثلا توی گوتنبرگ چقدر باید برای بیمه‌ی سرقت و یا آسیب‌دیدگیش خرج کنیم؟

Junior Member

کار part time پیدا کردن حتی برای خود سوئدی ها تو زمینه های تخصصی مشکله. اکثر شرکت ها تمام وقت استخدام می کنند اگه بکنند. مخصوصا که زیان سوئدی هم معمولا دوستان بلد نیستن. من تو ایرانیا به ندرت کسی رو می شناسم که همزمان با درسش کار تخصصی بکنه. در نهایت شاید بتونی بازدن از وقت درست با یکی دو روز کار تو رستوران و پخش روزنامه و این جور کارها بخشی از هزینه ها تو پوشش بدی.

کار مزد پازسیان فکر می کنم حدود 30 40 تومن باشه.

اینجا قطعات الکترونیکی رو معمولا online می خرن. مثلا از اینجا
    http://www.elfa.se
    که تقریبا هر چیزی رو بخوای داره. مطمئنا اگه لازم باشه لنگ یه هویه نمی مونه کسی اینجا!

یه نکته جالب و منحصر به فرد در سوئد اینه که به کسایی که resident permit دارن اجازه ثبت شرکت داده میشه و اگه شرکتت جواب بده و به سود دهی برسه از مسیر اون حتی می تونی اقامتت رو هم بگیری. پس اگه شما با هویه و مولتی متر معجزه می کنی و کلی ایده کشف نشده نداری اینجا جای خوبی هست برای شما!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ha3ib
    یک نکته جالب و منحصر به فرد در سوئد اینه که به کسایی که resident permit دارن اجازه ثبت شرکت داده میشه و اگه شرکتت جواب بده و به سود دهی برسه از مسیر اون حتی می تونی اقامتت رو هم بگیری. پس اگه شما با هویه و مولتی متر معجزه می کنی و کلی ایده کشف نشده نداری اینجا جای خوبی هست برای شما!
    ممنون از توضیح شما- البته فکر می کنم ایجاد شرکت نیاز به شناخت کامل شرایط اونجا و سرمایه اولیه مناسب داره :-[ -
    منظور من کار در شرکت های کوچک که پروژه های جمع و جور داشته باشند یا مراکز خدمات و فروش کامپیوتر و الکترونیک و یا شرکتهای تاسیساتی برقی و از این قبیل بود.که ظاهرا کمیاب و یا نایاب اند !!
    در باب ایده ای فرمودین منظور تون این بود که سرمایه گذار مناسب پیدا می شه که روی ایده سرمایه گذاری کنه ؟ یا اینکه خود شخص اون ایده را به عمل برسونه ؟
    مخلصیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)