صفحه 51 از 69 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

استرمال جزو محله های خوب هست؛ ولی در مجموع اگر بتوانید آپارتمان کوچک هم پیدا کنید، کرایه ها بالاست و این قیمت کاملا مناسب اون محله هست.
    شاید یک آپارتمان 28 متری در شیستا رو بشه با نزدیک 6500 کرون اجاره کرد.
    دقت کنید که آپارتمان های خود sssb در حدود22 متر در kungshamra بدون احتساب پول برق نزدیک 4000 کرون کرایه شان هست. که البته برای گرفتنشون باید حدود 3 سال در نوبت بوده باشید.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member

سلام
    ببخشید یه سوال دارم برای مهاجرت به سوئد، من ۴۹ سالَم هست لیسانس مهندسی مکانیک دارم ، ۱۸ سال هم سابقه کار دارم... برای پیدا کردن کار در سوئد چکار باید بکنم؟

سلام دوستان. من رشته برق درس میخونم (کارشناسی) و اگر تموم شد باید برم خدمت

یه سوال داشتم. من دوست دارم از ایران برم. راستش کدوم کشور فرقی نمی کنه. (بجز کشورهای آسیایی)

سوئد ، اوکراین، نروژ، چک .... اصلا مهم نیست. فقط دوست دارم برم. تنها چیزی که برام اهمیت داره یک زندگی آروم و بی دغدغه است.

شما سوئد رو به من پیشنهاد میکنین؟

میزان درآمد مهم نیست. امکانات خیلی زیاد مانند آمریکا، استرالیا، کانادا هم چندان اهمیتی نداره. فقط آب و هوای خوب و سالم و اینکه وقتی پام رو از خونه به بیرون میذارم احساس آرامش و امنیت و سرزندگی کنم. تنها همین مهمه برام. چیزی که تو ایران بهش دست نیافتم.

خواهشا اگه کسی میدونه کمک کنه. و یک سوال دیگه آیا برای رفتن داشتن پایان خدمت ضروریه؟

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمامی دانشجویان و آینده سازان عزیز ....
    اولش اینو خدمتتون عرض کنم که نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی از تماماساتیدی که بتونن به من کمک کنن سپاسگذارم ؛
    بچه ها من امسال (1391 )
    انشاالله دانشجو میشم همون رشته ای که دوس داشتم ( مهندسی مکانیک ) البتهدانشگاه آزاد شهرمون ( دزفول ) که فکر کنم بین شهرستانها یکی از خوبها باشه ، حالاول کن این حرفا رو برم سر اصل مطلب .... !!
    میخواستم از شما بپرسم که برای این که برا فوق بتونم توی یه دانشگاه خوبخارج از کشور پذیرش بشم حالا یا همراه فاند یا بدون فاند ' البته اگه فاند هم بگیرمکه عالیه ... ' چیکار کنم ؟
    میدونم شاید خیلی‌ها بگن الان که خیلی زوده ! 4یا 5 سال دیگه وقت هست و ... ولی من خواهش میکنم ( تو رو خدا ) همتون منو راهنماییکنید و یه توضیحات نسبتا کامل و شامل رو بدید آخه من واقعا گیج شدم دیگه نمیدونم ازکی بپرسم !!!
    دوستان منو راهنمایی کنید که از حالا چیکار کنم ؟؟؟؟
    " راستی زبانم هم در حد پیش دانشگاهی خوندم و نمرهامتحانم هم 5/19 شد . " در کل دَرسام خوبن و معدلم 19 هست "
    اگه میشه در مورد همه چی مثلا : تافل یا آیلتس –جی آر ایی که اصلا هم نمی دونم چیه !! -معدل دانشگاه – رزومه و سابقه کار - مقاله و .... کمکم کنید . اخه میخوام از حالا بهفکر این چیزا باشم تا چند سال آینده حسرت اینجور چیزا رو نخورم .
    بچه ها اینم ایمیلم منتظر راهنمایی هاتون میمونم ... , لطفا همه نظر خودشونوبگن

" اگه هم خیلی طولانی شد به بزرگی خودتونببخشید ! "
    ویرایش توسط Apdentist : September 9th, 2012 در ساعت 11:10 AM دلیل: قرار دادن ایمیل خلاف قوانین فروم میباشد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohajer_Khaste نمایش پست ها
    سلام دوستان. من رشته برق درس میخونم (کارشناسی) و اگر تموم شد باید برم خدمت

یه سوال داشتم. من دوست دارم از ایران برم. راستش کدوم کشور فرقی نمی کنه. (بجز کشورهای آسیایی)

سوئد ، اوکراین، نروژ، چک .... اصلا مهم نیست. فقط دوست دارم برم. تنها چیزی که برام اهمیت داره یک زندگی آروم و بی دغدغه است.

شما سوئد رو به من پیشنهاد میکنین؟

میزان درآمد مهم نیست. امکانات خیلی زیاد مانند آمریکا، استرالیا، کانادا هم چندان اهمیتی نداره. فقط آب و هوای خوب و سالم و اینکه وقتی پام رو از خونه به بیرون میذارم احساس آرامش و امنیت و سرزندگی کنم. تنها همین مهمه برام. چیزی که تو ایران بهش دست نیافتم.

خواهشا اگه کسی میدونه کمک کنه. و یک سوال دیگه آیا برای رفتن داشتن پایان خدمت ضروریه؟
    سلام دوست من.
    با توجه به شناخت خیلی زیادی که از سوئد دارم می تونم بهت بگم که فارق از اینکه هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به سایر نقاط اروپا بالاتره ولی این رو با قطعیت می گم که اون چیزی که دنبالش هستی(آرامش و امنیت و ...)رو به بهترین شکل در سوئد و نروژ می تونی حس کنی، البته در مورد هوا باید بگم که 3 هفته پیش که مادر و خواهر من رفته بودن استکهلم کاپشن و سیوشرت رو همراه داشتن، چله تابستون اونجا نهایتاً به 25-26 درجه برسه و زمستونا یادمه با بچه ها که شرط می بستیم حکم میزاشتیم هرکی بتونه با تی شرت 5 دقیقه بره بیرون و برگرده تو خونه... 30- درجه زیره صفر واقعاً سرده حتی واسه یکی مثله من که شدیداً گرماییه و از جهنم اومده زمین!!!
    ولی از نظر کلی 6 ماه سال سر سبز مثل بهشته و 6 ماهه سال سفیدو سرد. به غیر این موضوع میگن اگه تو سوئد زندگی کنی لوس میشی. رفاه اجتماعی و زندگی و البته قانونمندی در بهترین شکل ممکن وجود داره. اگه خوب درس بخونی و خوب کار کنی میشه به راحتی بهترین زندگی رو با نهایت آرامش و آسایش و البته در زمان منطقی ساخت، البته بازم میگم که باید سخت کار کرد و با انگیزه بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط seven_hill نمایش پست ها
    با عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمامی دانشجویان و آینده سازان عزیز ....
    اولش اینو خدمتتون عرض کنم که نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی از تماماساتیدی که بتونن به من کمک کنن سپاسگذارم ؛
    بچه ها من امسال (1391 )
    انشاالله دانشجو میشم همون رشته ای که دوس داشتم ( مهندسی مکانیک ) البتهدانشگاه آزاد شهرمون ( دزفول ) که فکر کنم بین شهرستانها یکی از خوبها باشه ، حالاول کن این حرفا رو برم سر اصل مطلب .... !!
    میخواستم از شما بپرسم که برای این که برا فوق بتونم توی یه دانشگاه خوبخارج از کشور پذیرش بشم حالا یا همراه فاند یا بدون فاند ' البته اگه فاند هم بگیرمکه عالیه ... ' چیکار کنم ؟
    میدونم شاید خیلی‌ها بگن الان که خیلی زوده ! 4یا 5 سال دیگه وقت هست و ... ولی من خواهش میکنم ( تو رو خدا ) همتون منو راهنماییکنید و یه توضیحات نسبتا کامل و شامل رو بدید آخه من واقعا گیج شدم دیگه نمیدونم ازکی بپرسم !!!
    دوستان منو راهنمایی کنید که از حالا چیکار کنم ؟؟؟؟
    " راستی زبانم هم در حد پیش دانشگاهی خوندم و نمرهامتحانم هم 5/19 شد . " در کل دَرسام خوبن و معدلم 19 هست "
    اگه میشه در مورد همه چی مثلا : تافل یا آیلتس –جی آر ایی که اصلا هم نمی دونم چیه !! -معدل دانشگاه – رزومه و سابقه کار - مقاله و .... کمکم کنید . اخه میخوام از حالا بهفکر این چیزا باشم تا چند سال آینده حسرت اینجور چیزا رو نخورم .
    بچه ها اینم ایمیلم منتظر راهنمایی هاتون میمونم ... , لطفا همه نظر خودشونوبگن

" اگه هم خیلی طولانی شد به بزرگی خودتونببخشید ! "
    دوست من نظر شخصی خودمو تو چند جمله ساده می گم:
    >>> تا میتونی هرچه سریعتر درستو بخون و لیسانستو تو کوتاهترین زمان بگیر.
    >>> معدل بالا واسه apply و فاند خیلی مهمه
    >>> از همین فردا برو زبان بخون که هم general english خودتو بهتر کنی هم اینکه ielts یا تافل رو با نمره بالا بگیری
    >>> داشتن مقاله و رزومه قوی همه جا به دردت می خوره، هر فرصتی پیش اومد واسه اینکه اسمت زیره یه مقاله بخوره و رسماً منتشر شه حتماً استفاده کن
    >>> در آخر زیاد ناراحت و نگران نباش، هر کس انگیزه کاری رو داشته باشه مطمعناً به هدفش می رسه، مهمترین داشتت میتونه انگیزه بالا و داشتن هدف باشه. امیدوارم به همه خواسته هات به زودی برسی دوست من
    ویرایش توسط Apdentist : September 9th, 2012 در ساعت 11:10 AM

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

سلام دوستان

در کتابخانه بخش منابع مرتبط با مهاجرت 1 کتاب از نشر Lonely Planet گذاشتم که مربوط به سوئد هست.
    یک دید کامل از زندگی و جاهای دیدنی و .... بهتون میده.

منابع مربوط به مهاجرت به سوئد (کتابخانه)

امیدوارم که مورد استفادتون قرار بگیره.

شاد باشید
    میلاد،
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

سلام دوستان
    میخواستم در مورد هزینه کامل زندگی در سوئد به من اطلاعات کاملی بدید
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinz95 نمایش پست ها
    کسی به من کمک نمیکنه
    این بحث بارها مطرح شده ... جزئیات رو توی پست های دوستان پیدا کنید ... برای استکهلم ۶۰۰ کرون برای قطار ... ۳۰۰۰ کرون برای خونه .... ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ کرون برای خورد و خوراک و ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کرون هم برای خرج های متفرقه

Junior Member

دوستان من براي مستر سوئد اپلاي كردم اما ميخوام ببينم براي گرفتن بورس چيكار بايد بكنم؟ هيچ راهنمايي نيست اگه ممكنه كمك كنيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)